Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Kuroniowka, a umowa zlecenie.

  11.06.19, 10:08
  Czy jak ktos pracowal po 3 miesiące i za kazdym razem przedluzal umowe i tak przes okres 18 miesięcy, to czy takiej osobie przysługuje prawo do kuroniowki czyli teg9 jak dobrze myślę zasilku dls bezrobotnych?

  Pozdrawiam
  Edytor zaawansowany
  • snajper55 11.06.19, 23:06
   lukasz.grzegorczyk1991 napisał:

   > Czy jak ktos pracowal po 3 miesiące i za kazdym razem przedluzal umowe i tak pr
   > zes okres 18 miesięcy, to czy takiej osobie przysługuje prawo do kuroniowki czy
   > li teg9 jak dobrze myślę zasilku dls bezrobotnych?

   Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje, jeśli osoba ubiegająca się o zasiłek pozostawała w stosunku pracy przez 365 dni w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację i pobierała za to wynagrodzenie wynoszące co najmniej minimalne wynagrodzenie.

   Poza tym ważny jest sposób rozwiązania umowy. Ma on wpływ na to, od kiedy zasiłek będzie wypłacany. Osoby, które tracą zatrudnienie nie z własnej winy - wypowiedzenia dokonuje pracodawca, otrzymają prawo do zasiłku od daty rejestracji. Od razu po rejestracji otrzymają również świadczenie osoby, których umowa zakończyła się zgodnie z terminem, na który została zawarta.

   kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/mlodociani_niepelnosprawni_bezrobotni/2767709,Zasilek-dla-bezrobotnych-w-2019-r-bruttonetto.html
   kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/mlodociani_niepelnosprawni_bezrobotni/2720433,Rozwiazanie-umowy-o-prace-a-zasilek-dla-bezrobotnych.html

   PS. Umowy o pracę nie można przedłużać. Można jedynie po zakończenie jednej umowy, zawrzeć kolejną.

   S.
   --
   Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • lukasz.grzegorczyk1991 12.06.19, 10:10
   To zlecenie i bylo w formie 3 miesiecznego okresu, co za tym idzie co 3 miesiące w systemie konieczne bylo jej ciągle przedłużanie.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.