Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Problem z urlopem

25.06.19, 23:40
    Witam, pracuje w firmie xyz od początku października 2018 najpierw byłem zatrudniony na 1/2 etatu u jednego gościa, a od około 3 miesięcy jestem zatrudniony tez na 1/2 etatu u innego gościa.
    Nie mam w umowie nic o przysługującym mi urlopie. Pracuje od poniedziałku do piątku po 9-10h dziennie. Od rozpoczęcia pracy nie miałem anu jednego dnia wolnego oprócz weekendów i świat.
    Przysługuje mi jakiś urlop? Bo pracodawca nie chce dać nawet jednego dnia. Co zrobić w takiej sytuacji?
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 26.06.19, 23:47
      qwerty244 napisał(a):

> Witam, pracuje w firmie xyz od początku października 2018 najpierw byłem zatrud
      > niony na 1/2 etatu u jednego gościa, a od około 3 miesięcy jestem zatrudniony t
      > ez na 1/2 etatu u innego gościa.
      > Nie mam w umowie nic o przysługującym mi urlopie. Pracuje od poniedziałku do pi
      > ątku po 9-10h dziennie. Od rozpoczęcia pracy nie miałem anu jednego dnia wolneg
      > o oprócz weekendów i świat.
      > Przysługuje mi jakiś urlop? Bo pracodawca nie chce dać nawet jednego dnia. Co z
      > robić w takiej sytuacji?

A co to za umowa? O pracę? Umowa zlecenia? Umowa o dzieło?

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • skyfall001 02.07.19, 10:32
      No właśnie, jaka forma umowy? Jeżeli o pracę to urlop jest gwarantowany ustawowo, jeżeli to umowa zlecenie to nieco gorzej, bo tutaj w trakcie podpisywania umowy powinny być uwzględnione przerwy w pracy i jest to umowa zawarta między zleceniodawcą a wykonawcą pracy. Niestety jeżeli nie dopilnowałeś tej kwestii to jesteś sam sobie winny, ponieważ pracodawca w przypadku mowy cywilnoprawnej nie miał obowiązku uwzględniania dni urlopowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.