Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wypowiedzenie ze strony pracodawcy-można nie podpi

31.08.19, 07:35
    Witam, mam kilka pytań:
    1. Czy można nie podpisać wypowiedzenia ze strony pracodawcy domagając się szczegółowego
    uzasadnienia? (Jak się domyślacie, chodzi o prowokacje ze strony współpracowników i
    nieprawdziwe pomówienia "za plecami").
    2. Czy takie uzasadnienie, z opisem poszczególnych zarzutów jest możliwe do uzyskania przy umowie na czas określony (bo że przy umowie na czas nieokreślony jest konieczne..to już wiem
    :).
    I proszę, nie odsyłajcie mnie do Inspekcji Pracy bo oni też mają dzieci :) i własne cele i zamiary, jeśli wiecie o czym mówię.
    Edytor zaawansowany
    • truten.zenobi 31.08.19, 11:42
      nie wiem o czym mówisz... ale jeśli wolisz opinie jakiegoś gamonia na forum to proszę bardzo - służę uprzejmie:
      1 możesz nie podpisać - ale to w zasadzie nie rodzi żadnych skutków prawnych - pracodawca fakt dostarczenia Tobie wypowiedzenia może formalnie udowodnić w inny sposób.
      2 pracodawca jeśli nie jest głupi nie będzie się wdawał w dyskusje i polemiki - a uzasadnienie masz w wypowiedzeniu i to samo zapewne zostanie powtórzone w świadectwie pracy - taka formułka którą da się zawsze obronić w sadzie.
      3 za to od wypowiedzenia możesz się odwołać - dla mnie to strata czasu, ale jeśli masz coś sensownego do powiedzenia to faktycznie może zadziałać - nie w sensie że się wycofają bo pewnie nikt nie zmieni decyzji bardziej na zasadzie że komuś dokopiesz.
      4 możesz zaangażować związki, możesz pupę, możesz sad - co prawda w ten sposób większej kariery nie zrobisz ale znam osoby które całkiem nieźle żyją (jak na patusów) z pieniactwa i wyzyskiwania kruczków prawnych - ale zacznij od przyswojenia chociaż wiedzy podstawowej

--
      czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 30 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
    • snajper55 31.08.19, 14:07
      menago_bb napisał:

> (Jak się domyślacie, chodzi o prowokacje ze strony współpracowników i
      > nieprawdziwe pomówienia "za plecami").

A na podstawie czego mamy się domyślać??? Takie twoje twierdzenie wskazuje, że twój ogląd rzeczywistości może być mocno zafałszowany. Być może to jest przyczyna rozwiązania umowy. Można to określić dosadniej, używając terminologii psychiatrycznej.

> I proszę, nie odsyłajcie mnie do Inspekcji Pracy bo oni też mają dzieci :) i wł
      > asne cele i zamiary, jeśli wiecie o czym mówię.

Kolejne zdanie wskazujące na potrzebę zastanowienia się nad sobą i potrzebę skorzystania z pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej.

Co do odpowiedzi merytorycznej, to truteń już ci jej udzielił. Ja zwracam ci uwagę na inny, poważniejszy niż rozwiązanie umowy problem.

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • menago_bb 01.09.19, 07:14
      Oczekiwałem odpowiedzi od eksperta tego forum, prawnika w temacie ogólnie określanym jako "udupianie".Zdaję sobie sprawę że forum to jest obserwowane przez ..."lobby" pracodawców którzy mają jasno sprecyzowane szufladkowanie takich "pacjentów".dziękuję jednak, pozwala to nieco wyświetlić przyszłe problemy do rozwiązania. Co do troski o moje zdrowie psychiczne, don;t worry serducho i czacha też jeszcze jako tako.
    • truten.zenobi 01.09.19, 11:42
      odnoszę wrazenie że oczekiwałaś odpowiedzi potwierdzającej Twoje oczekiwania ja zaś zauważam ze Twoje oczekiwania (niezależnie od tego kto ma rację) stoją w rażącej sprzeczności z interesem pracodawcy.
      chcesz usłyszeć to co chcesz usłyszeć idź do jakiejś miernej kancelarii prawniczej, zapłać jakąś okrągłą sumkę...
      bo jak na razie jak rozumiem w paru miejscach wszyscy negują Twoje wizje.. przypadek? nie sadze...

--
      czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 30 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
    • snajper55 01.09.19, 14:49
      truten.zenobi napisał:

> odnoszę wrazenie że oczekiwałaś odpowiedzi potwierdzającej Twoje oczekiwania ja
      > zaś zauważam ze Twoje oczekiwania (niezależnie od tego kto ma rację) stoją w r
      > ażącej sprzeczności z interesem pracodawcy.
      > chcesz usłyszeć to co chcesz usłyszeć idź do jakiejś miernej kancelarii prawnic
      > zej, zapłać jakąś okrągłą sumkę...
      > bo jak na razie jak rozumiem w paru miejscach wszyscy negują Twoje wizje.. przy
      > padek? nie sadze...

Kancelarie prawnicze też pewnie są opanowane przez lobby pracodawców, które to lobby uwzięło się na naszą rozmowczynię. Spisek, panie, spisek.

S.
      --
    • banowanyzaprawde1 01.09.19, 15:58
      menago_bb napisał:

> Oczekiwałem odpowiedzi od eksperta tego forum, prawnika w temacie ogólnie okreś
      > lanym jako "udupianie".Zdaję sobie sprawę że forum to jest obserwowane przez ..
      > ."lobby" pracodawców którzy mają jasno sprecyzowane szufladkowanie takich "pacj
      > entów".dziękuję jednak, pozwala to nieco wyświetlić przyszłe problemy do rozwią
      > zania. Co do troski o moje zdrowie psychiczne, don;t worry serducho i czacha te
      > ż jeszcze jako tako.

Skoro masz tak dobre zdrowie to walcz jak lew, jednak z góry twierdzę że stoisz na przegranej pozycji. Pracodawca ma swoich ludzi, którzy potwierdzą jego wersję, Ty natomiast nie masz nikogo, w sądzie wszyscy się wycofają bo jak twierdzisz mają pracę i dzieci na utrzymaniu.

--
      Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
    • menago_bb 01.09.19, 17:02
      Nie, Panie truten.zenobi. Nie spisek i nie w paru a w pewnych miejscach.I nie od dziś znane przysłowie żeby przy sikaniu nie ustawiać się pod wiatroraz drugir, że ręka rękę myje i z tego CZŁOWIEK żyje....po nas choćby koniec świata! Nie?
    • snajper55 01.09.19, 23:15
      Są także inne przysłowia. Na przykład: jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz czy głuchemu próżne słowa czy krzywa praca nie popłaca.

S.
      --
    • menago_bb 02.09.19, 07:00
      Racja, i tym pozytywnym akcentem zamykam wątek.Dziękuję za współudział :).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka