Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Praktyki młodocianego

21.09.19, 17:31
    Witam mam pytanie, czy prezes firmy w zakładzie gdzie mam praktyki może mnie zwolnić z powodu włosów? Mam je do połowy nosa zaczesane na bok, które mi nie przeszkadzają w żaden sposob, jestem na kierunku magazynier-logistyk.. Pytałem się czy mogę nosić opaskę lub spinać włosy i powiedziała cytuję,, albo włosy, albo praktyka".. ponoć weszły takie przepisy, że włosy nie mogą zasłaniać oczu.. Co w takiej sytuacji zrobić? Zmienić praktykę? (Nie zetne włosów.)
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 21.09.19, 18:26
      patryk76 napisał(a):

> Witam mam pytanie, czy prezes firmy w zakładzie gdzie mam praktyki może mnie zw
      > olnić z powodu włosów? Mam je do połowy nosa zaczesane na bok, które mi nie prz
      > eszkadzają w żaden sposob, jestem na kierunku magazynier-logistyk.. Pytałem się
      > czy mogę nosić opaskę lub spinać włosy i powiedziała cytuję,, albo włosy, albo
      > praktyka".. ponoć weszły takie przepisy, że włosy nie mogą zasłaniać oczu.. Co
      > w takiej sytuacji zrobić? Zmienić praktykę? (Nie zetne włosów.)

Z tego powodu nie może Cię zwolnić. Nie ma przepisu dotyczącego włosów na Twoim stanowisku. No, przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem. Jest obowiązek noszenia nakryć głowy w niektórych przemyslach spożywczych. Jest obowiązek spinania włosów w pracy przy maszynach typu krosna itp, gdzie włosy mogą być wciagnięte przez ruchome części maszyn. Ale magazynker-logistyk? No bez żartów. Kobiecie też by kazała włosy ściąć?

Ja bym się uparł, włosów nie ścinał, z praktyki nie zrezygnował.

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • truten.zenobi 21.09.19, 18:49
      trochę jakbym sie cofnął do lat 50-70...
      z drugiej strony jest coś takiego jak bhp... i dbałość o bezpieczeństwo może być wystarczającym pretekstem.
      (poszukaj sobie info o dziewczynie która została oskalpowana na gokartach)

--
      Pioneers of Iosif Stalin
    • snajper55 21.09.19, 21:31
      truten.zenobi napisał:

> trochę jakbym sie cofnął do lat 50-70...
      > z drugiej strony jest coś takiego jak bhp... i dbałość o bezpieczeństwo może by
      > ć wystarczającym pretekstem.

Nie ma przepisów nakazujacych obcinanie włosów. Są przepisy nakazujace noszenie czepka (spozywcze, chemia itp) lub nakazujace upiecie włosów (maszyny). Kierownictwo nie ma prawa zmuszać pracowników do obcinania włosów! Niech spróbują. Pracownik ma wygraną sprawę przed sądem pracy, przywrócenie na stanowisko plus odszkodowanie.

> (poszukaj sobie info o dziewczynie która zosteała oskalpowana na gokartach)

Czyli co, wszystkie kobiety mają ścinać włosy chcąc pojeździć gokartem??? Wina była po stronie organizatora rozrywki.

S.
      --
    • truten.zenobi 21.09.19, 21:58
      masz racją ale ja bardziej pisałem o szukaniu pretekstu... masz rację może nosić czapke ale wystarczy ze włosy nie beda pod nią schowane by pracodawca mógł "w trosce o bezpieczeństwo" odsunąć go od pracy.
      ten przykład z gokartem jest świeży i szeroko w prasie opisany ale szkolenia bhp często opierają sie o przykłady wypadków gdy wiertarki, tokarki i inne maszyny zrobiły coś podobnego
      tak więc pretekst jest i w rekach złośliwego szefa moze być skutecznym sposobem egzekwowanie jego widzimisię.

wydawało mi sie że od lat 80 juz nie ma tego typu przypadków ale idać ludzie lubia wracać do starych sprawdzonych metod pokazywania pogardy innym i reperowania własnego ego byle przejawem dominacji
      w sumie młodemu współczuję a napisałe to by wiedział z czym moze miec do czynienia.

--
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
    • banowanyzaprawde1 22.09.19, 16:35
      Oczywiście, że nie ma takiego przepisu. W końcówce lat sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych musieliśmy nosić chustki na głowach bo włosy nie mieściły się pod beretem. Nikt z tego tytułu nie robił problemów. Problem był wtedy gdy behapowiec złapał kogoś bez chustki na głowie,to groziło nawet zwolnieniem dyscyplinarnym. Odnośnie założyciela wątku, to prezes normalnie nie przedłuży umowy i po ptokach. Włosy nie mogą zasłaniać oczu więc powinny być schowane a nie upięte.

--
      Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
    • snajper55 23.09.19, 14:28
      banowanyzaprawde1 napisał(a):

> Oczywiście, że nie ma takiego przepisu. W końcówce lat sześćdziesiątych i na po
      > czątku siedemdziesiątych musieliśmy nosić chustki na głowach bo włosy nie mieś
      > ciły się pod beretem. Nikt z tego tytułu nie robił problemów. Problem był wtedy
      > gdy behapowiec złapał kogoś bez chustki na głowie,to groziło nawet zwolnieni
      > em dyscyplinarnym. Odnośnie założyciela wątku, to prezes normalnie nie przedłuż
      > y umowy i po ptokach. Włosy nie mogą zasłaniać oczu więc powinny być schowane a
      > nie upięte.

Nie rozumiem. Długie włosy upięte w koński ogon lub kok nie zasłaniają oczu. Po co je chować?

S.
      --
    • snajper55 23.09.19, 23:20
      S.
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka