najniższa krajowa na umowie o pracę Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zaproponowano mi pracę na czas nieokreslony, dobrze płatną, ale na umowie o
    pracę będzie wpisana najniższa pensja krajowa. Pewnie to nie jest zgodne z
    prawem, ale obniża koszty pracodawcy i jednocześnie mi też mniej będzie się
    odkładało na emeryturę.Czy macie podobne sytuacje?
    Jeżeli tak to pomóżcie, bo może są jakieś kruczki prawne, które może
    zastosować pracodawca w umowie, a ja sie na tym nie znam.
    • Gość portalu: kaka napisał(a):

> zaproponowano mi pracę na czas nieokreslony, dobrze płatną, ale na umowie o
      > pracę będzie wpisana najniższa pensja krajowa. Pewnie to nie jest zgodne z
      > prawem, ale obniża koszty pracodawcy i jednocześnie mi też mniej będzie się
      > odkładało na emeryturę.Czy macie podobne sytuacje?
      > Jeżeli tak to pomóżcie, bo może są jakieś kruczki prawne, które może
      > zastosować pracodawca w umowie, a ja sie na tym nie znam.

Moze ci faktycznie placic tyle ile masz na umowie (jesli nierzetelny - ale wtedy mozesz sie zwolnic), na zwolnieniach lekarskich otrzymujesz chorobowe od umowy, upewnij sie, czy na urlopie bedziesz otrzymywac to co jest uzgodnione, a nie to co na umowie.
      No i naturalnie ewentualne odprawy przy rozwiazaniu umowy oraz prawdopodobnie wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia (jesli pracodawca nie bedzie juz chcial z toba wspolpracowac) -od umowy.
      Emerytura sie nie przejmuj, prawdopodobie do czasu, gdy bedziesz z niej chciala skorzystac zus juz doszczetnie okradnie wszystkich wplacajacych i beda wyplacane jakies najnizsze swiadczenia. Jesli uklad jest stabilny, zainwestuj w jakis fundusz (nie III filar tylko typowo oszczednosciowy, gdzie koszty obslugi nie beda porzerac wplacanych skladek)

--
      Ogłoszenia o pracy
      Eurokonstytucja dla dociekliwych
      • Gość: kaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 10:14
        "upewnij sie, czy na urlopie bedziesz otrzymywac to co jest uzgodnione"
        tzn. chyba mam sie wypytać mojego przyszłego pracodawcy, bo i tak na papierze
        zagwarantować mi tego nie może
        • Gość portalu: kaka napisał(a):

> "upewnij sie, czy na urlopie bedziesz otrzymywac to co jest uzgodnione"
          > tzn. chyba mam sie wypytać mojego przyszłego pracodawcy, bo i tak na papierze
          > zagwarantować mi tego nie może

Tak. Pozniej mozesz sie spotkac z odpowiedzia, ze temat nie byl poruszany i chyba jasne, ze jak nie pracujesz tylko urlopujesz, to dostajesz to co na umowie. Jesli uzgodnisz to wczesniej, to mozesz sie powolac na ustne uzgodnienia dotyczace pelnej stawki za urlop - gdy nie porozmawiasz o tym, skazujesz sie na pelna dowolnosc pracodawcy.

--
          Ogłoszenia o pracy
      • Gość: gośc Małgorzata IP: *.31.100.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.03.14, 16:03
        Witam serdecznie.Pracuję na 3/4 etatu, na umowie mam napisane 7zł na godzinę.Wynagrodzenie mam liczone z godzin.Czy to jest zgodne z prawem?Jeżeli średnia krajowa naj nisza wynosi 1220zł.
    • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 10:46
      1.Nie wiem ile masz ale... ludzi w pewnym wieku może dokładnie sprawdzić US bo na podawne wszystkie zarobki. I jak przyjdą spytać skąd masz to i to skoro zarabiasz zaledwie tyle to ciekawe co odpowiesz? Nigdy nie wiadomo co moze się przydarzyć.
      2. jak pracodawca już teraz kombinuje to na bank będzie też potem "kombinował" wobec Ciebie( urlopy, zwolnienia...). No i w końcu ktoregoś pieknego dnia dostaniesz zamast obiecanej pensji to minimum socjalne. A miesiąc przeżyć trzeba i znaleźć nową robotę...
      • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 10:48
        ups

"bo na podawne wszystkie zarobki."
        ...bo ma podane wszystkie zarobki. :-)))
      • Gość portalu: realista napisał(a):

> 1.Nie wiem ile masz ale... ludzi w pewnym wieku może dokładnie sprawdzić US bo
        > na podawne wszystkie zarobki. I jak przyjdą spytać skąd masz to i to skoro zara
        > biasz zaledwie tyle to ciekawe co odpowiesz?

Sadzisz, ze z tej roznicy kupi merca i wille na Kanarach?

--
        Ogłoszenia o pracy
        • Gość: kaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.05, 11:34
          bo dylemat mam nielada!!
          już pracuję, ale pensję mam teraz 1000 zł brutto, dla mnie to trochę za mało
          aby sie samodzielnie utrzymać.umowe teraz bede miała na rok(to jest juz
          trzecia, pierwsza była na umowe zlecenie) i teraz bedzie 1100 zł brutto- zatem
          niewiele więcej. Zaproponowano mi prace w innej firmie na dość poważnym
          stanowisku.Ale znowu dylemat!pensja wyższa i najniższa krajowa na umowie
          Koło sie zamyka.
          mam dac odpowiedź do poniedziałku i mam gwóźdz w głowie
          Co robić?
        • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.05, 12:15

> Sadzisz, ze z tej roznicy kupi merca i wille na Kanarach?

Tu nie chodzi o wille :-))) ale koszty życia można dosyć łatwo wyliczyć ( są rachunki) i porównać z zarobkami. I wyjdzie że żyjesz przez miesiąc za 50 zł :-))). Zazwyczaj US tego nie robi póki nie znajda się "życzliwi" sąsiedzi. Jest przecież taki zwyczaj "brania na kredyt" bo w razie kontroli można pokazać że "ma się z kredytu" ;-))).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.