Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Administrator sieci

18.05.05, 20:26
    Wiecie, lubie zabawe z komputerami i zastanawiałem sie nad "zrobieniem"
    rocznej szkoły policealnej na kierunku administrator sieci. Z przedmiotów
    maja m.in technologie sieciowe, wdrażanie systemów operacyjnych, konfiguracja
    i administracja usług sieciowych, projektowanie i kosztorysowanie sieci.
    Tylko płacąc iles tam pieniedzy i "tracac" wolne soboty i niedziele chciałbym
    uzyskac cos wiecej niz tylko przyjemnosc, wiec czy po takim, nazwijmo to
    kursie, mam szanse na jakas prace jako administrator? Dodam, że szkoła to
    Towarzystwo edukacji Bankowej, tu macie link www.teb.pl, moze mi podpowiecie
    czy Oni potrafia czegos nauczyc ;)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: korneliusz IP: *.torun.mm.pl 19.05.05, 00:10
      Moim zdaniem nie ma sensu robić rocznej szkoły policealnej. Przez rok, prawie
      niczego się nie nauczysz, chyba, że w międzyczasie zrobisz jakiś certyfikat, np.
      cisco. Najlepszym wyjściem są studia, nauka angielskiego i wyjazd. W kraju są
      bardzo duże problemy ze znalezieniem pracy jako administrator, większość małych
      i średnich firm zatrudnia studentów płacąc im grosze. Mam kilku znajomych,
      którzy zarabiają dobrze, jednak załapali się, gdy jeszcze nie było tak
      beznadziejnie, no i mają wyższe wykształcenie. Dobre czasy dla informatyków
      skończyły się parę lat temu i będzie coraz trudniej o pracę (chyba, że wszyscy
      specjaliści wyjadą, co jest prawdopodobne). Moim zdaniem, obecnie nie masz
      najmniejszych szans na znalezienie zatrudnienia na stanowisku administrator
      sieci, po ukończeniu tego typu szkoły (za pensje, nie kieszonkowe).
    • Gość: Mike IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.05, 07:50
      Tu nie moge sie zgodzić Korneliuszu,
      Czasu są ok z tym że troche wymagania wzrosły wraz z rozwojem technologii -
      Generalnie istnieje podzial na rynku programmer/projektant/analityk/sieciowiec/
      ale praca jest - trzeba coś umieć i dobrze sie rozejrzeć -
      oprócz poniedziałkowej wyborczej korzystam z pracuj.pl
      Zarobki jako admin są naprawde bardzo zróznicowane - w zależności od topologii sieci - rozległości - i dodatkowych obowiązków.
      Szkoły policealnej nie polecam - znacznie lepiej na rynku wyglądają studia zaoczne - informatyka - wygodniej szukać pracy a i pracodawca wie ze to coś poważniejszego niż roczek czegoś tam wykładanego przez wątpliwą kadre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka