prace interwencyjne a staż? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • szukam odpowiedzi na pytanie: czy po 12 mc. stażu mogę korzystać jeszcze z
    prac interwencyjnych do ukńczenia 25 roku zycia? czy staż "konsumuje" okres,
    na jaki mogą być przyznane parce interwencyjne, tzn. 12 lub 18 mcy.?
    z góry dzięki za odpowiedź, gdyż lektura przepisów w tej materii nie
    pozwoliła mi na odpowedź na to pytanie, a zalezy mi na tym bardzo........!
  • Gość: avalon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.05, 07:50
    Odpowiedzą Ci na to pytanie( a przynajmniej powinni) w Urzędzie Pracy, z tego
    co ja sie orientuję( Ustawa o promocji zatrudnienia nie jest moim hobby;) ) to
    nie mozna dwa razy korzzystac ze stażu, ale można po stazu iśc na prace
    interwencyjne, lub przygotowanie zawodowe- jedyny warunek to to że trzeba byc
    bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie i spelniać dodatkowe wymogi zapisane już
    w poszczegolnych programach.
  • Gość: UP IP: 82.139.42.* 30.11.05, 09:10
    Staż moze maksymalnie trwać 12 miesięcy. Prace interwencyjne jest już to rodzaj
    pracy a nie stażu choć również należy do instrumentów rynku pracy ale
    obowiązują inne zasady niz w stażu. Najlepiej zgloś się do swojego UP gdzie
    zostanie wszystko wyliczone, sprawdzone itd. Ogólnie nic nie stoi na
    przeszkdzie aby podjąc teraz pracę interwencyjną, jeśli bedzie chętny pracodawca
  • Ani ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ani
    Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szczegółowego sposobu i
    trybu organizowania prac interwencyjnych i robót publicznych oraz jednorazowej
    refundacji kosztów z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, ani
    rozporządzenie Komisji(WE) Nr 2204/2002 z dnia 12 grudnia 2002 r. w sprawie
    stosowania art. 78 0 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy państwa w zakresie
    zatrudnienia - nie widzą żadnych przeciwskazań do podjęcia prac interwencyjnych
    po ukończonym stażu absolwenckim - nie ma jako takich zapisów, które by
    ograniczały osobe z ukończonym stażem absolwenckim.Może zatem Pani po ukończonym
    stażu absolwenckim ubiegać się o prace interwencyjne.

Prace interwencyjne są skierowane do osób, którzy są :

1. bezrobotni do 25 roku życia,
    2. długotrwale bezrobotni (osoby pozostające w rejestrze PUP przez okres ponad
    dwunastu miesięcy w okresie ostatnich dwóch lat),
    3. bezrobotni powyżej 50 roku życia,
    4. bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
    5. bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,
    6. bezrobotni niepełnosprawni.

Generalnie wszystko zależy od funduszy, jakimi dysponuje urząd pracy.Ma on
    określone limity na określone cele.Na dzień dziesiejszy większość urzędów pracy
    pracy ma wyczerpane limity i nie ma pieniądzy na prace interwencyjne w tym
    roku.Także wszystko zależy od funduszy jakimi dysponuje urząd pracy.Jednak Pani
    już korzystała ze stażu absolwenckiego, za który urząd pracy płacił pieniążki,
    tak więc można przyjąć, że skorzystała już Pani z pomocy urzędu pracy i niestety
    ten fakt będzie brany pod uwage przy rozpatrywaniu Pani wniosku - wśród ogromnej
    ilości wniosków o skierowanie na prace interwencyjne.

--
    Pozdrawiam
  • Gość: enka IP: 83.238.121.* 30.11.05, 16:26
    dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Tak też myślę, iż w moim przypadku
    ta "pomoc" ze strony UP została wyczerpana przeze mnie i to nie ze względu na
    obowiązujące przepisy, lecz indywidualne rozwiązania w ramach danych programów
    lub po prostu stosowanych praktyk w danym urządzie. Mnie niestety nie przyznano
    tych prac, tłumacząc zmiana przepisów od 1.11.2005r., choć nie jest to dla mnie
    przekonywujące, jak wspominałam wcześniej wedle tych przepisów, które
    przestudiowałam - wyłaczeń takich nie ma. Tak więc mimo ogromych chęci
    pracodawcy, nic z tego! Cóż, pozostaje mi szukać dalej pracy i pozostać póki co
    prawdziwą bezrobotną i to bez prawa do zasiłku, bo to też się nie należy... !
    Pozdrawiam!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.