• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

prace interwencyjne a staż? Dodaj do ulubionych

  • IP: 83.238.121.* 29.11.05, 21:07
    szukam odpowiedzi na pytanie: czy po 12 mc. stażu mogę korzystać jeszcze z
    prac interwencyjnych do ukńczenia 25 roku zycia? czy staż "konsumuje" okres,
    na jaki mogą być przyznane parce interwencyjne, tzn. 12 lub 18 mcy.?
    z góry dzięki za odpowiedź, gdyż lektura przepisów w tej materii nie
    pozwoliła mi na odpowedź na to pytanie, a zalezy mi na tym bardzo........!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: avalon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.05, 07:50
      Odpowiedzą Ci na to pytanie( a przynajmniej powinni) w Urzędzie Pracy, z tego
      co ja sie orientuję( Ustawa o promocji zatrudnienia nie jest moim hobby;) ) to
      nie mozna dwa razy korzzystac ze stażu, ale można po stazu iśc na prace
      interwencyjne, lub przygotowanie zawodowe- jedyny warunek to to że trzeba byc
      bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie i spelniać dodatkowe wymogi zapisane już
      w poszczegolnych programach.
      • Gość: UP IP: 82.139.42.* 30.11.05, 09:10
        Staż moze maksymalnie trwać 12 miesięcy. Prace interwencyjne jest już to rodzaj
        pracy a nie stażu choć również należy do instrumentów rynku pracy ale
        obowiązują inne zasady niz w stażu. Najlepiej zgloś się do swojego UP gdzie
        zostanie wszystko wyliczone, sprawdzone itd. Ogólnie nic nie stoi na
        przeszkdzie aby podjąc teraz pracę interwencyjną, jeśli bedzie chętny pracodawca
    • 30.11.05, 09:17
      Ani ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ani
      Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szczegółowego sposobu i
      trybu organizowania prac interwencyjnych i robót publicznych oraz jednorazowej
      refundacji kosztów z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, ani
      rozporządzenie Komisji(WE) Nr 2204/2002 z dnia 12 grudnia 2002 r. w sprawie
      stosowania art. 78 0 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy państwa w zakresie
      zatrudnienia - nie widzą żadnych przeciwskazań do podjęcia prac interwencyjnych
      po ukończonym stażu absolwenckim - nie ma jako takich zapisów, które by
      ograniczały osobe z ukończonym stażem absolwenckim.Może zatem Pani po ukończonym
      stażu absolwenckim ubiegać się o prace interwencyjne.

      Prace interwencyjne są skierowane do osób, którzy są :

      1. bezrobotni do 25 roku życia,
      2. długotrwale bezrobotni (osoby pozostające w rejestrze PUP przez okres ponad
      dwunastu miesięcy w okresie ostatnich dwóch lat),
      3. bezrobotni powyżej 50 roku życia,
      4. bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
      5. bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,
      6. bezrobotni niepełnosprawni.

      Generalnie wszystko zależy od funduszy, jakimi dysponuje urząd pracy.Ma on
      określone limity na określone cele.Na dzień dziesiejszy większość urzędów pracy
      pracy ma wyczerpane limity i nie ma pieniądzy na prace interwencyjne w tym
      roku.Także wszystko zależy od funduszy jakimi dysponuje urząd pracy.Jednak Pani
      już korzystała ze stażu absolwenckiego, za który urząd pracy płacił pieniążki,
      tak więc można przyjąć, że skorzystała już Pani z pomocy urzędu pracy i niestety
      ten fakt będzie brany pod uwage przy rozpatrywaniu Pani wniosku - wśród ogromnej
      ilości wniosków o skierowanie na prace interwencyjne.

      --
      Pozdrawiam
      • Gość: enka IP: 83.238.121.* 30.11.05, 16:26
        dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Tak też myślę, iż w moim przypadku
        ta "pomoc" ze strony UP została wyczerpana przeze mnie i to nie ze względu na
        obowiązujące przepisy, lecz indywidualne rozwiązania w ramach danych programów
        lub po prostu stosowanych praktyk w danym urządzie. Mnie niestety nie przyznano
        tych prac, tłumacząc zmiana przepisów od 1.11.2005r., choć nie jest to dla mnie
        przekonywujące, jak wspominałam wcześniej wedle tych przepisów, które
        przestudiowałam - wyłaczeń takich nie ma. Tak więc mimo ogromych chęci
        pracodawcy, nic z tego! Cóż, pozostaje mi szukać dalej pracy i pozostać póki co
        prawdziwą bezrobotną i to bez prawa do zasiłku, bo to też się nie należy... !
        Pozdrawiam!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.