• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Do pracujących w innym mieście - kwitki z wypłaty.

  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 12:01
    Mam pytanie do pracujących w innych miatsach. Pracuję jako PH na południu
    Polski, siedziba jest w Warszawie. Na razie wszystko OK (odpukać) właśnie
    wpłynęła pierwsza wypłata na konto - i tu mam pytanie czy otrzymujecie w
    takim przypadku od firmy tzw. kwitki z wypłaty albo RMUA? Czy to jest
    obowiązkowe dla pracodawcy? Jak się o to upomnieć? Można otrzymać mailem?
    Poradźcie proszę:)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gruszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 14:42
    • Gość: Pegaz IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 15.12.05, 14:54
      > Czy to jest obowiązkowe dla pracodawcy?
      tak.

      >Jak się o to upomnieć?

      dzwoniąc do kadr. Najpierw delikatnie i z uśmiechem proś o wysłanie druku RMUA.
      Jeśli prośbą nic nie zdziałasz, to odszukaj odpowiedni paragraf o RMUA i podsuń
      go kadrówkom pod rozwagę.

      > Można otrzymać mailem?
      można. Zależy jak sie umówisz z kadrami. Ja dostaję w zaklejonej kopercie,
      która idzie pocztą firmową z centrali do oddziału. Spróbuj umówić się na
      wysyłke listem poleconym

      pozdrawiam
      Pegaz.
      • Gość: m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 15:38
        ja jestem w takiej sytuacji. co miesiac po wplynieciu pieniedzy na konto listem
        poleconym otrzymuje owe paski wynagrodzen.
        Na poczatku sama sie zdziwilam, ze tak to sie odbywa, ze polecony, a ja
        musze "po cos" takiego gnac na poczte, ale tak to powinno sie odbywac :)
        • Gość: gruszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 15:47
          Dzięki. Jako "nowa" nie miałam jakoś śmiałości się odzywać -ale wydaje mi się,
          że to naturalna kolej rzeczy i chcę wiedzieć z jakich składników się składa
          pensja. Napiszę do kadr. Jeszcze raz dzięki. A jakby ktoś znalazł odpowiedni
          przepis będę jeszcze wdzięczniejsza;))
          • 15.12.05, 16:38
            proszę uprzejmie:

            "Płatnik składek zobowiązany jest za każdy miesiąc kalendarzowy przekazać
            ubezpieczonemu na piśmie informacje zawarte w raportach imiennych przekazanych
            do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w celu ich weryfikacji.

            Informacje te płatnik składek może przekazywać na formularzu ZUS RMUA - raport
            miesięczny dla osoby ubezpieczonej lub w innej formie, ale tak by spełniała ona
            wymogi określone w art. 41 ust.8 ustawy o systemie ubezpeiczeń społecznych
            (Dz.U. nr 137, poz. 887 z późn. zm.)."
    • Gość: kumaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 16:16
      Pracowałem w gdańskiej firmie, mieszkałem w Krakowie. Raz w miesiącu mieliśmy
      zjazd w siedzibe firmy i co 3-4 miesiące księgowa wręczała druki RMUA. Upomnij
      się.
      • Gość: gruszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 20:39
        Jeszcze raz dziękuję bardzo za odzew i podstawę prawną:)))
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.