Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czarna lista pracowników-wilczy bilet

IP: *.toya.net.pl 17.01.06, 15:43
    Witam,
    Czy slyszeliscie moze o liscie ,ktora posluguja sie pracodawcy miedzy soba w
    celu weryfikacji pracownikow?Czy to jest mozliwe?Dzieki za info
    Edytor zaawansowany
    • mbanaszk 17.01.06, 16:53
      Oczywiście że tak - tylko oczywiście nieformalnie. Stosuje się takie niepisane
      umowy zwłaszcza jeśli chodzi o leasng pracowniczy.
    • Gość: press IP: *.toya.net.pl 17.01.06, 16:54
      a jaką to ma formę i gdzie ta baza jest dostepna?
    • mbanaszk 17.01.06, 17:00
      nieformalna... np dyrek z castoamy dzwoni do dyrka z tesco i pyta... sluchaj
      jan kowalski pracowal kiedys u cebie, a teraz zlozyl u mnie. jak tam ?
      zatrudnic czy do dupy jest ?

A jesli chodzi o leasing to dyrektorzy sie wymieniaja nazwiskami.

nie ma zadnej bazy danych, bo tak niewolno.
    • Gość: press IP: *.toya.net.pl 17.01.06, 17:03
      To,ze oficjalnie nie wolno to wiem:-)dzieki za info
    • Gość: corgan IP: 87.207.187.* 18.01.06, 03:07
      słyszałem z kilku źródeł w tym 2 bardzo wiarygodnych że w takim sympatycznym
      miescie jak Wałbrzych gdzie działają 2 japońskie firmy (Toyota i NSK) to nie
      można zamienić pracy w jednej firmie na drugą. Jak wpiszesz w cv że pracowałeś
      w T a chcesz pracować w N to HR w N odrzuci to podanie. Taka niepisana
      nieoficjalna umowa.

Podobną taktykę stosują w Wałbrzychu supermarkety/markety: Albert, Lidl, Real,
      Tesco, Auchan i Castorama. Nie można bezproblemowo i swobodnie zamienić sobie
      miejsca pracy z jednego marketu na drugi, bo markety tak sie dogadały, że
      pytają poprzednich kierowników o osoby, ktore chcą zmienić 1 market na 2.
      Podobnie ma sie sprawa z wrzodem rynku pracy czyli agencją ŁorkSerwis. Jak ktoś
      dostanie wilczy bilet bo cośtamcośtam to koniec, kaplica albo musi się wynieść
      albo nauczyć jeść trawę, jagody i ściółkę leśną. Bo marketów jest kilka a
      łorkserwis jeden.
    • Gość: LaborKol... IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 18.01.06, 08:30
      Znam osoby ktorym udalo sie zmienic market w Wałbrzychu. Faktem jest ze czasem
      lepiej nie przyznawac sie ze pracowalo sie wczesniej w markecie. (Znam firmy
      selekcjonujace kandydatow ze sw pracy z marketow nisko "takie punkty ujemne").
      To unikanie pracownikow z doswiadczeniem "marketowym" w marketach ma inny
      powod..... wychodzi sie z zalozenia ze do marketu "normalny zdrowy osobnik"
      ponownie zatrudni sie w skrajnych przypadkach (bo juz wie co to jest market)
      znajac zasady dzialania/place i specyfike " bezsensu takiej pracy" nie bedzie
      tak "glupi" i wydajny jak za 1szym razem. Bez znaczenia jaki to market wszystkie
      maja podobne siatki plac/system wyzysku/strategie dzialania itd (roznice sa
      minimalne) dla szer pracownikow, choc fakt sa osoby dla ktorych roznica moze byc
      150 zl wiecej/ brak kosztow dojazdu/znosni wspolpracownicy itd. Pracownikami w
      marketach sie rotuje, uwazajac aby nie przyjmowac takich ktorzy znajac system sa
      w stanie "rotowac/rolowac" marketami/w marketach ku wlasnej korzysci. Japonskie
      koncerny to inna bajka, to ze ktos (sporo ktosiów) chce zmienic T na N ( mysli o
      tym )swiadczy co ciekawe raczej o wadliwym "w pewnych aspektach" systemie
      naboru, selekcji i PRZYWIAZYWANIA kadr do T. (Zauważ jak intensywnie ten koncern
      stara sie o opinie dbania o pracownikow szuka nawet wasko specjalizowanych
      specow od tego....) jak widac pracownicy szukaja czegos lepszego/innego.....a
      moze po pewnym czasie w T zauważyli ze po trudach rekrutacji ( fakt poczucie
      wartosc wzrasta w koncu niewielu udaje sie dostac ) zdali sobie sprawe ze wpadli
      do totalitarnego systemu.
    • Gość: kt IP: *.toya.net.pl 20.01.06, 17:32
      a jak to wyglada w innych branzach?
    • mbanaszk 20.01.06, 17:36
      A nie zgodzę się... Faktem jest że dyrektorzy "podpisują" pakt o niepodbieraniu
      sobie pracowników, ale nie każdemu to się udaje.

W Lubinie OBI zdecydowało że nie będzie zatrudniać prac. tesco, ale Castorama
      brała prawie każdego kto się zgłosił :)

I nie każdy market ma tak samo. Jesli chodzi o Tesco to polecam - wypłaty na
      czas, zajebisty pakiet socjalny, szeroki pakiet bezpłatnej opieki medycznej
    • Gość: arnie niezalogowan IP: *.icpnet.pl 20.01.06, 18:04
      Jak można polecać Tesco???
      Nie pracowałem ale...jak można polecac tesco?
      ;););)
    • Gość: illa IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.01.06, 01:46
      to jak nie pracowałeś, to co sie odzywasz?
      Ja Cie nie znam ale...cie nie lubie. O to chodzi?
    • Gość: arnie niezalogowan IP: *.icpnet.pl 21.01.06, 09:42
      Nie znam osoby,która by powiedziała cos dobrego na tesco (a znam trochę
      przymusowej kadry) i inne hipermarkety,sam przez tydzień postanowiłem
      zweryfikować to co mówią ludzie ale...masz rację nie powinienem wypowiadać się w
      sprawie,której sam nie doświadczyłem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka