Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    art.22 kodeksu pracy a umowa o dzieło?

    04.05.06, 16:56
    Witam,
    chodzi mi konkretnie o art.22 &1, &11 i &12 Kodeksu Pracy. Firma zatrudnia
    większą część pracowników na Umowę o dzieło, ale obowiązuje ich 8 godz. dzień
    pracy, nadzór kierownika, umowa nie określa dokładnie dzieła do wykonania.
    Można powiedzieć, że pracują tak samo i na tych samych zasadach jak osoby
    zatrudnione na umowę o pracę. I stąd moje pytanie, czy firma ma takie prawo
    nie przestrzegać tego punktu kodeksu pracy? Chyba nie jest możliwe, żeby to w
    jakiś sposób przeoczyli?
    Edytor zaawansowany
    • annajustyna 04.05.06, 16:58
      Juz cale multum wyrokow sadowych o tym bylo, a firmy i tak robia, co chca...
    • koteck 04.05.06, 17:13
      Tak też myślę, ale chciałam wiedzieć, czy mam rację, że firma łamie w jakiś
      sposób prawo. Zastanawiam się, czy nie zasłaniają się jakimś wew. regulaminem
      firmy, ale w tym przypadku chyba nie mogą?
    • annajustyna 04.05.06, 17:15
      ??? Jaki regulamin? Jesli niezgodny z KP, to i tak niewazny! POlecam wyrok z
      czerwca 1997 - uczono nas wtedy na wykladach z prawa cywilnego, ze to taki
      przelom, ze juiz nie bedzie umow zlecenia, dzialalnosci gosp, tylko um. o prace
      etc. A zycie i tak sobie...
    • koteck 04.05.06, 17:53
      A jaki wyrok z czerwca 1997? Można gdzieś o tym przeczytać?

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka