Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Okulary dla programisty

26.06.06, 11:44
    Witam, pracuję w pewnej firmie od trzech miesięcy jako programista. Ze względu
    na charakter mojej pracy spędzam bardzo dużo czasu przed ekranem komputera.
    Zaczynam miewać coraz większe kłopoty z czytaniem małych liter. Postanowiłem
    więc kupić sobie okulary. W jaki sposób się za to zabrać ? Na pewno wielu
    Czytelników ma doświadczenie w tym kierunku i potrafi powiedzieć na co zwrócić
    uwagę a czego unikać. Nadmienię jeszcze że jestem studentem i nie stać mnie na
    okulary powyżej 400 zł, mam jeszcze inne wydatki. Da się załatfić coś z NFZ ?
    A może zgłosić się do pracodawcy o okulary ? W końcu to sprzęt do pracy, czy
    się mylę ? A jeśli mam sobie je kupić sam to proszę o poradę gdzie się
    nalepiej wybrać (w Krakowie), żebym miał dobrze zbadany zwrok, a żeby nie
    zdarto zbytnio ze mnie skóry. Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • miang 26.06.06, 11:48
      zwroc sie do pracodawcy o lepszy monitor i karte graficzna, odswiezanie sobie
      ustaw na max
      --
      That which does not kill us, makes us stranger.
    • astropanic 26.06.06, 12:01
      Chyba nie wiesz co piszesz...
      To nie jest sama kwestia odświerzania monitora. Wpływ na to ma również siedzenie
      po nocach i studiowanie wszelakiej dokumentacji. Monitor mam w porządku, zarówno
      w pracy jak i w domu (CRT oraz laptop), co z tego odświerzanie jest ok, jak
      światło monitora męczy ? Chociaż nie wiem jaki by monitor był dobry i świetne
      oświetlenie to jak będziesz siedziała tyle przed ekranem i książkami co ja to
      zmienisz zdanie o odświerzaniu. Wiem że są pewne normy, np. nie siedzieć przed
      ekranem przy niewłaściwym oświetleniu, ale zdarza się że czas goni i projekt
      musi być szybko ukończony... te i inne tego typu sprawy niestety pogarszają
      zwrok. Możesz mi wierzyć na słowo... czy masz CRT Nokię która wyciąga luzem
      120Hz czy masz monitor LCD, oczy będą Cię bolały tak czy tak...

Pozdrawiam
    • ms_kr 26.06.06, 11:58
      Zwróć sie do swojego pracodawcy o skierowanie do okulisty (profilaktyczne
      badanie) w przychodni, z której usług korzysta pracodawca. Jak już będziesz miał
      zaświadczenie, skieruj pismo do działu kadr i płac z prośbą o zwrot kosztów,
      zakupionych okólarów zgodnie z zaleceniem lekarza. Zaświadczenie takie będzie
      musiał również podbić BHPowiec stwierdzając, że pracownik spełnia warunki
      określone Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie
      bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe
      z dnia 01 12 1998 (Dz. U.Nr.148,poz.973) oraz kadrowa stwierdzając, że
      wykorzystujesz w swojej pracy monitor:). W większości firm jest ustalona górna
      granica kwotowa (stosowane zarządzenie powinno znajdować się do wglądu u
      pracodawcy, w takim zarządzeniu mogą być także ustalone inne warunki - warto o
      to zapytać), za która zwracają Ci kasę. Fakturę u optyka oczywiście bierzesz na
      dane swojego pracodawcy.
    • astropanic 26.06.06, 12:09
      Dziękuję, tak zrobię :)

Pozdrawiam ;)
    • truten.zenobi 26.06.06, 12:26
      ale to zadziała pod warunkiem ze będzie miał wadę wzroku.
      (podobno) "zerówek" nie mozna refundować
    • ms_kr 26.06.06, 12:30
      truten.zenobi napisał:

> ale to zadziała pod warunkiem ze będzie miał wadę wzroku.
      > (podobno) "zerówek" nie mozna refundować

Okulista będzie miał trochę rozumu, i jak kolega opowie w jakich warunkach
      pracuje to z pewnością wyda odpowiednie zaświadczenie. Poza tym, przy takiej
      pracy jaką opisywał, z pewnością taką wadę nabył:)

Pozdrawiam,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka