Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

prawdziwe pytania z rozmow kwalif. -jak odpowiadac

19.07.06, 18:18
    Jest parę pytań, z ktorymi spotykam sie na rozmowach o prace, na ktore nie
    wiem jak najlepiej odpowiadac... Czy zgodnie z prawdą, czy sugerowana jest
    inna/ lepsza odpowiedz. Proszę o radę:
    1) Jak Pani mysli, jak dlugo Pani popracuje na tym stanowisku.
    2) Czy jest Pani zaangażowana aktualnie w inny proces rekrutacyjny? (czemu ma
    sluzyc to pytanie?)
    3) Co może Pani zaproponowac nowemu pracodawcy, dlaczego mamy wybrac wlasnie
    Pania?
    4) Co motywuje Pania do pracy?
    5) Jaka jest wymarzona praca (ubiegam sie o stanowisko entry level, customer
    service)
    Obserwuj wątek
      • patrycja.zasieczna Re: prawdziwe pytania z rozmow kwalif. -jak odpow 21.07.06, 11:00
        1) Jak Pani mysli, jak dlugo Pani popracuje na tym stanowisku.
        Zapewne osoba chce się dowiedzieć jaka jest motywacja danej osoby do podjęcia
        pracy na tym stanowisku, jak szybko kandydat będzie chciał awansować.

2) Czy jest Pani zaangażowana aktualnie w inny proces rekrutacyjny? (czemu ma
        > sluzyc to pytanie?
        Jeśli kandydat bierze udział w innych procesach rekrutacji jest wielce
        prawdopodobne, że szybko zniknie z rynku i daje to osobie rekrutacyjnej
        perspektywę czasową w ramach której musi podjąć decyzję odnośnie kandydata.

3) Co może Pani zaproponować nowemu pracodawcy, dlaczego mamy wybrac wlasnie
        Pania?
        Tutaj musi Pani opowiedzieć o swoich atutach z zaznaczeniem jak można je
        wykorzystać w organizacji w której ubiega sie Pani o pracę.

4) Co motywuje Pania do pracy?
        Wydaje mi sie, że to pytanie ma wybadać czy kandydat kieruje się chęcia
        rozwoju, czy interesuje go tylko gratyfikacja finansowa.

> 5) Jaka jest wymarzona praca (ubiegam sie o stanowisko entry level, customer
        > service) Pracodawca chce się upewnić tym pytaniem czy kandydat faktycznie
        jest zainteresowany zaproponowanym stanowiskiem.
      • mili_vanili Re: prawdziwe pytania z rozmow kwalif. -jak odpow 08.08.06, 22:43
        kiedy słyszę schematyczne pytania dot. np. motywacji, "wymień swoje 3 słabe
        strony", albo pierwsze pytanie: "co Pani wie o firmie?"

- zastanawiam się czy to żart.
        Dziś, odpowiadając na pyt.: *słabe strony* zaczęłam podręcznikowo wymieniać
        wady (będące tak naprawdę zaletami oczywiście...)

-jedna z przeprowadzających rozbrarająco: "ale to w sumie zaleta..."
        Chciałam rozbrarająco spytać: a co Pani myśli, że powiem, że się spóźniam, albo
        że jestem starszną bałaganiarą, albo że zdarza mi się zgasić silnik, nie
        otworzyć drzwi i zgubić w międzyczasie kluczyk??!! i oczywiście *błędy*, które
        dzięki *wordowi* nie mają znaczenia..

a w dobie Internetu pytać: "co Pani wie o firmie". Człowiek po studiach wie do
        czego służy wyszukiwarka.
        Nie kuję tych danych, ale jak przeczytam, to zapamiętam: ile sklepów, jaka
        polityka firmy, jaki planowany wzrost: a Pani rekrutująca słucha. Zajmuje mi to
        ok. 30-40 min max.
        Uważam, że ta przepytywanka z wiedzy jest żenująca. Czy ta kobieta myśli, że ja
        się uczyłam tych danych? wkuwałam po nocach?!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka