Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

jak wytłumaczyć częste zmiany pracy???

07.09.06, 16:13
    rok temu - po skończeniu studiów - zaczęłam szukać pracy. po pewnym czasie
    znalazłam, ale taką, która nie do końca mi odpowiadał. Kierując się zasadą "z
    braku laku" przyjęłam ją i okazało się, że jest to totalny niewypał. szybko
    potem zgłosiła się do mnie z propozycją pracy inna firma, w której pracuję do
    dzisiaj. Praca o wiele lepsza, ale niestety nie pozwala mi na wykorzystanie
    mojego wykształcenia i nie jest zgodna z moimi zainteresowaniami. Dlatego
    chcę ją zmienić. I tu pojawia się tytułowe pytanie: jak wytłumaczyć
    przyszłemu pracodawcy "kolorowe cv" - 2 prace o krótkim stażu? Jak go
    przekonać, że od niego tak szybko nie "ucieknę"?

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)
    Edytor zaawansowany
    • vermatiim 07.09.06, 16:59
      będąc na twoim miejscu powiedziałabym to co napisałaś :)
      A Twój potencjalny przyszły pracodawca jesli obawia się, że nie zagrzejesz u
      niego za długo niech Ci zaproponuje bardzo dobre warunki płacowe :):):):) i po
      sprawie. :)

• Gość: Majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.06, 18:30
      Po 2 zmianach pracy??? Przesadzasz, a co ja mam powiedzieć gdy pracę zmieniłam
      juz chyba z 10 razy w ciągu ok 10 lat :)) (najdłużej pracowałam w 1 firmie 5 lat
      a potem zdarzało mi się zmieniać ze 3 razy w ciągu roku i tak wyszło w sumie)
      Ale i tak znalazłam pracę bez większego problemu, grunt to napisać dobre cv, nie
      musisz podawać wszystkich miejsc pracy tylko te, które pasują do stanowiska o
      jakie się ubiegasz.
    • zlotooka 08.09.06, 09:33
      faktycznie, może powinnam się trochę wyluzować... no i zmodyfikować CV - bo
      jest tam dużo dorywczych zajęć jeszcze z czasu studiów, które mogą wyglądać
      jak "krótkie staże pracy"...

dzięki!
    • spacecoyote 08.09.06, 09:47
      Chyba mozna to przedstawic jako plus? ze zrezygnowalas z pracy bo szukasz
      czegos ambitniejszego, bardziej zwiazanego z Twoim wyksztalceniem i
      zainteresowaniami? Nie zadowalasz sie byle czym? Jezeli pracodawca ma podstawy
      wierzyc, ze taka prace Ci oferuje, to chyba nie bedzie podejrzewal, ze mu
      szybko uciekniesz.
    • karolzet 14.12.17, 23:35
      Dokładnie...
      Ja pracę zmieniałem ok. 18 razy w ciągu 12 lat, co czasem jest mi wypominane przez potencjalnych pracodawców. Jednak tak naprawdę najwięcej człowiek uczy się w ciągu pierwszych miesięcy pracy, potem to już tylko mechaniczne klepanie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.