ART. 55 par.1,1 na świadectwie pracy???? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dzisiaj odebrałem świadectwo pracy.w punkcie mówiącym o ustaniu stosunku
    pracy znalazł sie Art 55 par 1,1.czy jest to zgodne z prawem??pracodawca
    równiez nie wypłacił mi ekwiwalentu za okres wypowiedzenia.co z tym fantem
    zrobić?Joachim
    • Domniemam, że sam rozwiązałeś umowę o pracę z winy pracownika, zgodnie z art.
      55. A ten paragraf o którym piszesz, świadczy, że możesz starać się o
      odszkodowanie, które ci przysługuję.
      Podaj więcej danych: jaka to była umowa i ajki był sposób rozwiązania umowy o pracę.
      • Gość: joachim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.06, 20:50
        umowa na czas określony,rozwiązałem bez okresu wypowiedzenia-brak składek
        ZUS,prowadzonej należytej dokumentacji dot.pracownika,brak BHP...pytanie -czy
        art 55 może figurowac na świadectwie pracy??pozdrawiam Joachim
        • Dobrze jest.

          Z tego art. rozwiazales umowe - tak masz wpisane.

          Teraz napisz pismo do własciciela z żądaniem zapłacania zaległych składek i
          innych świadczeń (wymien)które ci sie słusznie należą wypisz iż żądasz
          odpowiedzi na piśmie a jeżeli nie odpowie (bądz minie termin) idz do sądu by
          dochodzic swego.

          behapowiec
        • Gość portalu: joachim napisał(a):

          > umowa na czas określony,rozwiązałem bez okresu wypowiedzenia

          Skoro rozwiązałeś umowę bez wypowiedzenia, to jakim cudem oczekujesz
          ekwiwalentu za okres wypowiedzenia ??? Wszak nie było okresu wypowiedzenia.

          S.
          --
          Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku. S.J.Lec
          • > ekwiwalentu za okres wypowiedzenia ??? Wszak nie było okresu wypowiedzenia.

            ty też posłuchaj co mówisz??!! ekwiwalent jest wypłacany po ustaniu stosunku
            pracy za niewykorzystane dni urlopu. to jest wogóle inny temat.
            bardzo dobrze, że na świadectwie jest art 55 bo w nim jest wyraźnie zaznaczone
            m.in: pracownik może rozwiązać umowę bez wypowiedzenia jesli pracodawca
            dopuścił sie ciężkiego naruszenia obowiązków wobec pracownika. W takim wypadku
            pracownikowi należy się odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres
            wypowiedzenia.
            Do autora wątku: nie masz się czym przejmować bo widniejąca klauzula z art 55
            oznacza, że masz święte prawo walczyć o odszkodowanie.
    • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15.05.1996
      r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego
      wydawania i prostowania (sposób wypełniania świadectwa pracy) w tym punkcie
      powinien sie znaleźć:

      "jeden z trybów rozwiązania stosunku pracy określonych w art. 30 § 1 Kodeksu
      pracy, a w przypadku rozwiązania stosunku pracy za wypowiedzeniem lub bez
      wypowiedzenia - dodatkowo wskazuje stronę stosunku pracy składającą
      oświadczenie woli w tej sprawie"

      czyli powinien być wskazany art. 30 § 1 pkt 3 kodeksu pracy i dodatkowo
      wskazanie, że rozwiązanie umowy przez pracownika.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.