• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaki temat maila do firmy,która nie dała ogłosz.że Dodaj do ulubionych

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 13:53
    Jaki temat maila do firmy,która nie dała ogłoszenia,że szuka pracownika?
    CV i LM już napisałam, ale nie wiem,co napisać wtemacie wiadomości.
    Pomocy i Dzięki
    Zaawansowany formularz
    • 31.10.06, 14:08
      Ja jak wysyłałem do firmy, która nie dawała ogłoszenia (bo szukałem w swojej
      branży) to najpierw po prostu infiltrowałem stronkę firmy w necie, a potem
      dzwoniłem i się dowiadywałem, kto decyduje lub do kogo wysłać na mejla ofertę.
      Odrazu wszystko było wiadomo i było zainteresowanie lub nie.

Dzwoniłaś???
      • Gość: emalia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 14:12
        Nie,ale wiem,że mogą szukać pracownika.
        Nie wiem tylko,co napisać w tym chol***ym temacie;).
        Zawsze pisałam nr referencyjny itp. rzeczy, a teraz zgłupiałam :)
        • Gość: Emalia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 14:15
          Mam zamiar powysyłać swoje dokumenty aplikacyjne do wielu firm, co mi tam,
          tylko z tym nieszczęsnym tematem mam kłopot:).
          • Gość: pink28 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 14:32
            Napisz: Aplikacja na stanowisko ....
        • Gość: lola IP: *.piaseczno.robbo.pl 31.10.06, 17:05
          > Zawsze pisałam nr referencyjny itp. rzeczy, a teraz zgłupiałam :)

No, to gratulacje. Jesteś bardzo rozgarnięta, dziewczę moje!
          • Gość: Emalia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 22:59
            A Ty bardzo,ale to bardzo uprzejma. Jak nie chcesz pomóc, to się zamknij, a nie
            wbijaj nóża w plecy wrednymi komentarzami. Mam dość takich jak Ty i od dziś nie
            będe miła, to się nie opłaca, a z Ciebie jest głupia lola po prostu.

Temat maila sama wymyślilam-fakt jestem rozgarnięta.
            • Gość: lola IP: *.piaseczno.robbo.pl 01.11.06, 01:35
              Złośliwość była niezamierzona, ale ironia - jak najbardziej. Przecież wystarczy
              pomyśleć chwilkę. Podejrzewam, że to co napisałaś, że nagle jesteś zagubiona
              (nie pamiętam) jak nie ma nr ref.
              Tak naprawdę, kogo obchodzi temat maila? Piszesz "oferta" , "aplikacja" itp.
              Trochę mnie rozwaliło, że pisałaś, że nie wiesz, co zrobić, co napisać...
              Trochę ruszyć głową! Nie raz wysyłałam w taki sposób CV i bez względu na to, co
              napisałam w temacie, bywało, że oddzwaniali.
              A jak już wiesz, do kogo konkretnie napisać, to temat nie ma znaczenia.
              Powodzenia! Napisz, jak się uda :)
              • 01.11.06, 09:59
                O Boże!
                Kochani, prowadzę kilka rekrutacji jednocześnie, szlag już mnie trafia, jak
                dostaję maila:
                a) bez tematu, bez treści
                b) z tematem "aplikacja" albo "w sprawie pracy", pytanie tylko KTÓREJ OFERTY?!
                c) ze stanowiskiem, na które w ogóle nie szukam (czyli powszechne pomyłki
                szanownych kandydatów).

Przyłóżcie się!!! Tez szukałam pracy, też wysyłalam masę CV, ale ZAWSZE ale to
                ZAWSZE był stosowny temat, list motywacyjny (i podany adresat w nim co jest
                rzadkością! Na okolo 300 CV, które ostatnio dostałam, na rózne stanowiska, mam
                moze 3-4 listy motyw. z adresatem...) i treść w mailu.
                Uwierzcie, że to dyskwalifikuje z miejsca - jeśli siedzi sobie taka osoba i
                przegląda już setne CV i widzi coś takiego, to jej sie odechciewa generalnie
                wszystkiego, a już napewno przeglądanie Waszego CV.

Pozdrawiam!
                • Gość: pink28 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.06, 13:23
                  Kwestia jest taka, że koleżanka własnie chce wysłać do firmy, która nie dała
                  ogłoszenia, więc chyba Twoja rada dotyczaca, tematu "KTóREJ OFERTY" odpada,a o
                  temat własnie koleżanka prosi, żeby jej doradzić. To moze jak masz w tym
                  doświadczenie, doradź jak powinien wygladac temat mail'a, jeśli firma nie
                  ogłosiła w naboru..
                  • Gość: Emalia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.06, 15:14
                    Jest dokładnie tak,jak to ujęłaś pink28.
                    1)W treści maila do firmy, która nie prowadzi rekrutacji na żadne stanowisko
                    starałam się uzasadnić, dlaczego chciałabym pracować w tym przedsiębiorstwie
                    oraz jaki dział i stanowisko mnie interesuje.
                    Nie wyobrażam sobie napisania jakiegokolwiek listu mot. bez podania mojego
                    adresu, nr. telefonu i e-maila.
                    Jak wspomniałam miałam kłopot z wymyśleniem jakiegoś tematu. Samo hasło:"oferta
                    pracy", "aplikacja" jakoś mi bowiem nie pasowało i nie pasuje nadal.

Z chęcią posłuchałabym rady kogoś tak doświadczonego, jak respectaa.

2) Jeśli chodzi o maile do firm, które prowadzą nabór, to rzeczą oczywistą dla
                    mnie jest fakt,że w temacie należy podać nazwę stanowiska o które się ubiega
                    lub też nr. referencyjny jeśli taki jest podany, a treści wiadomości tekst
                    typu:
                    Szanowni Państwo,
                    W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie(...).
                    W załączniku przesyłam swój życiorys list motywacyjny.
                    Z poważaniem
                    Anna Kowalska

Pozdrawiam. Może ktoś jeszcze coś dorzuci ;-)
    • Gość: Dorota IP: *.chello.pl 01.11.06, 11:21
      czyli nie wypada wysłać takiego krótkiego "listu motywacyjnego" zwykłym
      mailem, a CV jako załącznik? Jak wyślę i list i CV załącznikiem, to może być
      tak, że tego nawet nikt nie otworzy...
      • Gość: ewela IP: *.lanet.net.pl 01.11.06, 13:51
        Ja tytulowalama- do działu kadr/zarządu - moze brzmi glupio, ale na nadyepony
        dzien zadzwonily dwie firmy, a jedna zaoferowala mi prace. I to wlasnie dlatego
        ze nie mialam konkurencji, wiec oplaca sie tak robic, oprpcz tytulu maila
        pisalama tez cos w mailu, a brzmialo to tak:
        Szanowni Państwo,

Pozwoliłam sobie wysłac do Państwa moje CV oraz list motywacyjny, gdyż
        poszukuję aktywnie pracy we Wrocławiu.
        Interesuje mnie przede wszystkim praca w działach administracyjnych, obsługi
        klienta, handlowym, logistyce, sekretariacie.
        Nawet jeśli w tej chwili nie posiadają Państwo wolnych wakatów, sytuacja ta
        może w przyszłości się zmienić, a moja aplikacja może okazać się przydatną.

Dla tych, co zamierzaja mnie zaraz wyszydzic, sugeruje zeby dali sobie na
        wstrzymanie
        • 02.11.06, 00:32
          "wolnych wakatów" - masełko maślane :)
          Nie wyszydzę, bo też wysyłałam w wiele miejsc CV bez ogłoszenia. Tylko się
          cieszyć, że Ci się udało :)
        • Gość: Emalia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.06, 15:21
          O, też tak piszę :)
          Bardzo zgrabnie to ujęłaś.
          Pozdrawiam:)
    • Gość: Ewela IP: *.lanet.net.pl 02.11.06, 15:35
      Faktycznie -wolne wakaty to maslo maslane, dzieki za te uwage
    • Gość: W kropce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.06, 13:49
      To co w tym temacie napisać?
      Do Działu Kadr/Zarządu/Oferta pracy/... inne pomysły?

PO - MO - CY !!!!!!!!!!!!!!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.