Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

praca dla mamy

IP: 195.69.80.* 09.01.07, 13:40
    mamuski gdzie szukacie pracy tak zeby pogodzic opieke nad dzieckiem dom i
    prace?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:50
      W obecnej sytuacji na rynku pracy zapomnij o pracy, ktora pogodzisz z opieka
      nad dzieckiem i domem.
      Albo dziecko i dom, albo praca.
      Przedszkola czynne do 15-16, a pracowac trzeba bez limitu. Skonczyly sie czasy
      pierdzenia w stolek w biurze do 15-tej.
      Wiec wszystko jedno, jaka praca. Uwage trzeba skierowac nie na prace, lecz na
      sposob zapewnienia opieki dziecku.
      Przedszkole odpada, wiec pozostaje babcia lub opiekunka do dziecka.
      Nie rozumiem, dlaczego skupilas sie na pracy kiedy problem twki w opiece nad
      dzieckiem.
    • Gość: beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:51
      Prawda jest taka, ze gdy zapewnisz dziecku porzadna opieke - bedziesz mogla
      zatrudnic sie w kazdej pracy.
    • Gość: Marta IP: *.noc.atman.pl 09.01.07, 16:08
      Hmmm... Nie wiem, skąd piszesz, ale w miastach (a myślę, że nie tylko)
      przedszkola są czynne w godz. 7-17 i jest to w zasadzie minimum. Istnieją także
      przedszkola czynne znacznie dłużej. Pozdrawiam.
    • kasiagnieszka 10.01.07, 22:08
      Niestety, ostatnio rowniez sie przekonuje, ze nie da sie miec jednego i
      drugiego, czyli albo porzadne zajmowanie sie domem albo praca. Mnie sie
      przynajmniej nie udaje tego pogodzic. Przedszkole mlodszej corki zamykane jest
      co prawda o 17-tej, ale ja koncze prace o 17 - 17;30 na drugim koncu miasta,
      poza tym nie mam serca trzymac 3,5 letniego dziecka od rana do 17-tej w
      przedszkolu. Wiec i tak potrzebni sa dziadkowie - odbieraja i siedza w domu
      dopoki nie przyjade. Gdy dzieci sa starsze (mam tez corke 10-letnia), jest moze
      troche lepiej bo same ze szkoly wroca, ale tylko moze, bo np. jak dziecko ma
      zajecia dodatkowe, np. angielski, szkola muzyczna, taniec, itp. to i tak trzeba
      kogos, kto je zawiezie / odbierze itp. Nie mowie juz o czasie na sprzatanie
      domu czy gotowanie i podawanie rodzinie porzadnych obiadow (o ludzkiej porze) -
      odpada. Nie mowie juz, co sie dzieje, jak masz duzo delegacji...
      Nalezy to po prostu wiedziec i sie na to przygotowac - oczywiscie, jest wiele
      mam pracujacych i jakos zyja i one i ich dzieci i mezowie (o ktorych sie czesto
      nawet nie wspomina, bo jakos przezyja, przeciez sa dorosli ;) ).
      Trzymaj sie,
      Kasia
    • Gość: Magda MAMA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.07, 22:29
      Szukam pracy w mojej miescowości tak by dojazdy odpadły a co za tym idzie
      dodatkowe godziny poza domem. Szukam też pracy zmianowej np. w dużych CH w
      butikach. Wtedy do południa można być z dzieckiem a po południu mąż.
      Najkorzystniejsza byłaby praca na 1/2 lub 3/4 etatu blisko domu, ale wiadomo
      różnie to bywa. Ja jednak nie umiem zdecydować się na pracę, która zmusza mnie
      do 10-11 h pobytu poza domem. Dlatego też zrezygnowałam z fajnej posady w
      banku. Może gdybym była przymuszona finansowo ...
      W każdym razie nie łatwo jest być mamą i pracować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.