Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Konstruktor - programista - najniższa krajowa

05.02.07, 09:20
    Myślałem że w Polsce brakuje specjalistów i się im dużo płaci duże pieniądze.
    A tu widzę ogłoszenie w którym oferują fachowcowi najniższą krajową i do tego
    mają spore wymagania.
    Stanowisko: Konstruktor - programista
    Wymagania: Wykształcenie wyższe, mile widziane doświadczenie, mile widziana
    znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
    Dodatkowe inf: Wynagrodzenie około 936 zł brutto.
    Edytor zaawansowany
    • katarina80 05.02.07, 12:07
      I ciekawe czy ktoś to weźmie??? U mojego chłopaka w firmie brakło pracowników do
      pracy bo za niska stawka-ludzie zmądrzeli i nie zgłaszali się do pracy.I co
      nastąpiło? Wzrost zarobku o 300 zł.Im więcej osób, które nie będą podejmować
      pracy za grosze tym w końcu stawka za pracę wzrośnie.Przynajmniej ja tak myślę.
    • poszukiwacz_pracy 05.02.07, 17:44
      To jest ogłoszenie z Urzędu Pracy. Ta sama firma szuka też inżyniera informatyka
      w innym ogłoszeniu i też za najniższą krajową. Myślałem że to zawody dobrze
      płatne. :( W sumie może dlatego że to prowincja i dlatego takie niskie stawki
      proponują.
    • truten.zenobi 05.02.07, 18:43
      Ta sama firma szuka też inżyniera informatyk
      > a
      > w innym ogłoszeniu i też za najniższą krajową.

i dlatego szuka...
      jest oczywiste ze fachowca to oni nie znajda, ale moze tak ma byc.
    • poszukiwacz_pracy 05.02.07, 19:46
      To świeże ogłoszenie dzisiejsze więc dopiero zaczynają szukać. Nawet
      zastanawiałem się nad złożeniem tam podania, ale pensja jakoś mnie odstraszyła.
      Znając nasze warunki za tydzień już będą mieli stertę podań ludzi chcących
      pracować za taką pensję.
    • truten.zenobi 05.02.07, 19:58
      > Znając nasze warunki za tydzień już będą mieli stertę podań ludzi chcących
      > pracować za taką pensję.

tyle ze programowanie to nie pakowanie kartonów jak bym miał wybór to za te
      same pieniądze wolałbym pakować kartony lub konserwować powierzchnie poziome -
      moze i więcej wysiłku fizycznego ale mniej stresów i mniejsza
      odpowiedzialność ;)

jeśli podali takie wynagrodzenie to myśle że nie "urobili sobie" fachowców ale
      zniechęcili ich do skałdania swoich aplikacji

czyli jeśli ktoś się do nich zgłosi to pewnie nie będzie wiele umiał

czyli albo chodzi im o takich ludzi albo taki własnie człowiek zasiada na
      stołku i zaraz zacznie narzekać że nie może znaleźć pracowników
    • poszukiwacz_pracy 05.02.07, 23:28
      Ale chociaż szczerzy byli i podali pensję w ogłoszeniu, jakby nie podali to
      pewnie bym wysłał CV i się zrobił w balona. :)
    • Gość: nachwile IP: *.acn.waw.pl 05.02.07, 23:46
      poprawka - konserwator powierzchni płaskich, portier vel ochrona zarobi 1100
      netto a nie 940 brutto
      mam kumpli po zawodówce i dresów to wiem :)
      o my inżynierowie po studiach mamy oferowane 1000 brutto, oni za składanie
      kartoników w magazynie maja 1200 netto, mój znajomy (jesli tak można go nazwać)
      potrafi w myjni samochodów wyciągnąć 2500, drugi znajomy ostatnio na pół etatu w
      magazynie ma więcej niż ten informatyk programista, o ten znajomy jest leń i
      cąły etat by go męczył, a tyle meczów w telewizji, to przecież musi obejrzeć

a to, ze znajdzie sie ktoś za te pieniądze - niestety tak, bo w końcu nie każdy
      ma bogatych rodziców i jak ma wybór jeść albo nie jeść a na bilet do anglii nie
      ma i boi sie, że trafi do pracy w stylu włoskie obozy, to zostaje i pracuje, bo
      jak nie wpisze tego doświadczenia do CV to jego studia są stracone
      ja tez u tego rodzaju pracodawcy musiałem pracować, by móc cokolwiek do CV
      wpisać po dziennych na polibudzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka