• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

kiedy powiadomić UP o podjęciu pracy? przpisy

• IP: *.spray.net.pl 12.02.07, 20:35
    co mówią przepisy w sprawia powiadamiania urzędu pracy, gdzie jest się
    zarejestrowanym bezrobotnym - o podjęciu pracy? w jakim czasie trzeba zgłosić
    ten fakt?
    Edytor zaawansowany
    • 12.02.07, 23:10
      w ciągu 7 dni od momentu podjęcia pracy listownie - najlepiej poleconym lub
      osobiście w Urzędzie.
      --
      utylizacja to je to
      • Gość: Mika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.07, 00:05
        Ja nigdy nie zgłaszałam. Nie było z tego powodu żadnych konsekswncji, jak się
        nie zgłosisz na wyznaczoną wizytę to cie sami wykreślą.
        • Gość: pracownik pup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.07, 00:56
          tylko ze wtedy wykreslaja za niestawienie (90 dni) a co jesli popracujesz
          miesiac tylko? Nie bedziesz mogla sie zarejestrowac od razu tylko trzeba bedzie
          czekac az minie 90 od dnia niestawienia. w przypadku zgloszenia podjecia pracy
          mozna sie bez problemu zarejestrowac... od razu. inny problem to ewentualna
          kontrola inspekcji pracy - jesli pracujesz a nie zglosilas tego w urzedzie ( a
          np. wyznaczona data w urzedzie jeszcze nie minela to musisz sie niezle z tego
          tlumaczyc...
          • Gość: urz. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.07, 08:09
            A ja przypominam, że za niezgłoszenie podjęcia zatrudnienia moze zostać
            wymierzona kara grzywny. A później zdziwienie jak zostanie naliczona (nie przez
            PUP dla jasności). Jak ktoś szukał informacji niech zobaczy co w tamtym roku
            działa sie bodajże w zachodniopomorskim.
            Wniosek - jak najbardzie zgłaszać.
            Pozdrawiam
          • Gość: alka IP: *.tdi.tktelekom.pl 13.02.07, 08:10
            Z tego co mi mówiła kobieta pracująca w UP, jeżeli w ciągu 7-miu dni nie
            powiadomi się UP o podjęciu pracy, to grozi kara finansowa... Nie pamiętam ile,
            chyba 500 zł, ale głowy nie dam... Ja wysłałam list polecony z potwierdzeniem
            odbioru, a wnim pismo o wyrejestrowanie oraz kopię umowy o pracę.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.