Komentarze do artykułu

Geolog

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bedac dr zarobki w Polsce slabe, oczywiscie za granica zarobi znacznie wyzsze
    od 2000 eur na poczatek po 5000 eur i wiecej bedac Prof..Za granica nie ma
    hab. od razu profesura. Pracujac w Polsce slabe zarobki - kolega zaraz po
    obronieniu mgr wyjechal do jednego z krajow UE. Zarobki w UE ? na poczatek ok
    2500 eur i dodatki + szkolenia (z czasem zarobki powyzej 5 tys eur sa norma)
    w Polsce mogl robic dr ale tu robiac dr dostaje sie stypendium (jak sie jest
    b dobrym) ok 1000 zl jest wiec straszna roznica. Czasem ciezko wybrac czy
    kariera zawodowa za granica czy naukowa w Polsce (jak ktos sie na prawde
    interesuje geologia to ciezko podjac decyzje).

Co do studiowania? to ciezkie studia i wiele trzeba sie napracowac. Studia te
    mozna tylko kochac badz nienawidzic (nienawidzic nie ma sensu, lepiej wtedy
    zrezygnowac i isc na cos latwiejszego - po co sie meczyc tylko po dyplom ?).
    • Oferujemy pracę geologom:
      www.uslugigeologiczne.pl
    • Gość: geolog:) IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 04.01.08, 22:56
      Ja osobiscie wykonywania zawodu geologa nie polecam. Zarobki slabe. Zamkniete
      bardzo srodowisko zawodowe, ciezko sie przebic bez kogos w rodzinie lub
      znajomego. Dodatkowo trudno znalezc prace po studiach, zeby zdobyc uprawnienia
      geologiczne. Bo bez uprawnien po 5 letnich studiach jest sie tylko wyrobnikiem u
      szefa...Osobiscie zawod geologa odradzam.
      • Gość: Adam IP: *.proxy.pascal.pl 27.01.09, 08:36
        bzdura jaka rodzina jaki wyrobnik? Wyrobnikiem jest sie wszedzie
        gdzie nie jest sie włascicielem taka jest prawda uwazasz ze spawacz,
        informatyk, lekarz pracujac u kogos nie jest wyrobnikiem?
    • Gość: skalny IP: *.customers.d1-online.com 24.06.09, 20:56
      Przemysl naftowy to jest to! Ukonczylem geologie o specjalnosci geologia
      inzynierska, obecnie pracuje jako specjalnista w serwisie wiertniczym, praca 2
      tg w terenie / 2 tyg wolne, 2 lata doswiadczenia, pensja (na reke) 2000 euro +
      samochod, komorka, diety i pare innyhc dodatkow. Nie jest zle! Polecam kazdemu.
      • Gość: Iga 123 IP: 188.33.37.* 04.10.09, 17:19
        Chce isc do technikum geologicznego czy po technikum znajde gdzieś dobrą prace ??? czy trzeba isc na studia ??
        • Gość: Lulekk IP: 78.133.238.* 06.11.09, 07:31
          Jak najbardziej iść ! To najpiękniejszy zawód świata. A i wachlarz mozliwości
          rozwoju duży - nafta, geo- inzynierska, geofizyka, sedymentologia, tektonika,
          hydrogeologia. U nas jeszcze trochę po macoszemu traktowane działy ale za
          granicą bycie geologiem to wielki plus na rynku pracy. U nas też już powoli
          mentalność się zmienia. A co do wątku przewodniego - mimo że pracuję u kogoś to
          wcale nie czuję się jak wyrobnik a i zarobki niezłe ;). Aha i nikt z rodziny
          nie jest geologiem a uprawnienia zrobiłem od razu po 3 latach pracy.
          • Gość: galenka IP: *.c200.msk.pl 20.11.09, 19:33
            hmm ja właśnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich i praktycznie marne
            są perespektywy zdobycia pracy a co dopiero uprawnień. Dokładnie chodzi mi o
            rejon woj śląskiego. :(
            przykre ale prawdziwe.
            Jak znajdziesz pracę geologa to zarobki też są ładne, tylko jedyny problem w tym
            gdzie ją znaleźć....?
            Pozdrawiam
      • Gość: skalna IP: *.play-internet.pl 24.10.11, 14:02
        A gdzie można taką pracę znaleść z tak dogodnymi warunkami? również ukończyłam geologię o specjalności geologia inżynierska i jestem na etapie poszukiwania pracy w zawodzie.
    • Gość: transsybir IP: *.pios.gov.pl 15.01.10, 12:47
      Ja odradzam. Mam uprawnienia V i VII ale z robotą nie jest lekko (ale chyba
      nie tylko w geologii). Jest duża konkurencja a zarobki śmieszne. Trzeba i za
      wiertacza robić a za 1mb słabo płacą. Lepiej wykonać jakąś ocenę oddziaływania
      na środowisko lub operat wodnoprawny niż walić odwierty i dokumentować. Wydaje
      się, że lepiej być geodetą. Na każdej budowie chyba 5 razy jest potrzebny i
      robota lżejsza. Pozdro dla geologów.
    • Gość: nowa IP: 87.204.242.* 15.06.10, 14:51
      Fakt, każdy ma inne podejście. Ja poszłam do pracy od razu po studiach i
      byłam szczęśliwa że pracuję w zawodzie mimo, że za marne grosze na początku.
      Teraz mam upranwienia II i VII a mam w zamiarze na jesien przystartować do IV.
      Robota jest fajna, choć ja mniej w teren jeżdzę raczej dokumentuję. Zakres
      pracy geologa jest tak obszerny i ciekawy że naprawdę szkoda tych 5 lat
      studiów jeżeli będziemy pracować w innej branży. A czas robi swoje te marne
      grosze udało sie zamienic na dobry pieniądz:)Wam też tego życzę.
      • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.11, 13:01
        gdzie pracujesz
      • Gość: geo IP: *.bnaa.dk 27.10.11, 14:50
        Mam pytanie-a raczej prośbę o radę:Co najlepiej zrobić ze sobą od razu po studiach,wiadomo że o pracę na początku ciężko...więc staż,praktyki?A jak potem jest z uprawnieniami?kiedy mozna zacząć sie o nie starać?
    • Gość: piryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.10, 22:21
      Witam.
      Jestem studentem geologi aktualnie na 3 roku i mam problem odnośnie specjalizacji jaką przyjdzie mi wybrać już niedługo. Dlatego też ma pytanie do kolegów geologów :)
      zastanawiam się nad specjalizacją geologia poszukiwawcza oraz geologia inżynierska.
      Chciałbym dowiedzieć się od Was na czym dokładnie może polegać praca po ukończeniu tych specjalizacji, gdzie więcej pracuje się w terenie oraz jakie zapotrzebowanie jest na tego typu specjalistów na rynku pracy nie tylko w Polsce.
      Jeśli moglibyście odpowiedzieć na moje pytania to z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Gość: Aleksander IP: *.spfdma.east.verizon.net 29.09.10, 22:13
      Ciekawe wpisy. Mieszkam w USA od 20 lat i mam wyzsze wyksztalcenie geologa. Jestem ciekawy czy jezeli bym wrocil teraz do kraju czy znalazlbym tam prace i jaka jest mozliwosc by rozpoczac studia doktoranckie w Polsce na kierunku geologii. Dziekuje za informacje.
    • Gość: Benedykt IP: *.ip.netia.com.pl 16.12.11, 12:19
      Obecnie na rynku polskim firmy poszukują głównie wiertników, do wierceń płytkich (inżynierskich, przemysł skalny) jak i głębokich (naftowe, i głęboka złożówka). Wg mojej oceny rynek geologów jest nasycony, a nawet przesycony stąd niskie ceny za usługę geologiczną. Nowe technologie mogą sprawić że będzie więcej pracy dla młodych ludzi po studiach. Ale ta gałąź rozwija się głównie w geofizyce. Benedykt
      • Gość: Ineska IP: *.dynamic.chello.pl 22.02.12, 13:53
        To ja powiem tak. Studiuję Oceanografię (IV rok) o specjalności Geologia morza. proszę o wskazówki i rady co można by robić w działce geologicznej po mojej specjalności. Tylko szczerze, bo zależy mi na tym.
        • Gość: Geolog IP: 58.84.208.* 30.04.12, 09:29
          To ja powiem tak. Studiuję Oceanografię (IV rok) o specjalności Geologia morza.
          > proszę o wskazówki i rady co można by robić w działce geologicznej po mojej sp
          > ecjalności. Tylko szczerze, bo zależy mi na tym.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Powodzenia

Oceanografia a co to za zwierze? Nie ma po tym nic ....

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.