Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Wypowiedzenie - problem językowy!!

    IP: *.icpnet.pl 21.02.07, 19:29
    Słuchajcie, jeżeli chcę zakończyć pracę w firmie wraz z końcem tego miesiąca,
    to czy mam napisać w wypowiedzeniu, że proszę o rozwiązanie umowy z dniem 1
    marca czy 28 lutego??
    Pomóżcie, bo zgłupiałam....
    Edytor zaawansowany
    • annajustyna 21.02.07, 19:32
      A Ty wiesz, ze wypowiedzenie 2-tygodniowe liczy sie od tej soboty do soboty za 2
      tygodnie???
      --
      Gazownia
      Forum Krychy i Baby:-)))
    • Gość: Roma IP: *.icpnet.pl 21.02.07, 19:35
      Hmmm... nie rozumiem, jaki to ma związek z moim pytaniem??
    • Gość: xx IP: 195.117.232.* 21.02.07, 19:43
      Poczytaj KP, to zrozumiesz.
    • Gość: Roma IP: *.icpnet.pl 21.02.07, 20:00
      Wiecie, ja może mało wiem, ale czy jest ktoś, któ mógłby mi po prostu
      odpowiedzieć konkretniej na moje pytanie?? Z góry wielkie dzięki!
    • Gość: xx IP: 213.25.195.* 21.02.07, 20:23
      Ponieważ nie określiłaś, co to za umowa, to poczytaj:

      § 21. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.



      Oddział 3 Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem

      Art. 32.

      § 1. Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na:

      1) okres próbny,

      2) skreślony,

      3) czas nie określony.

      § 2. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia.

      Art. 33.

      Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

      Art. 331.

      Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o których mowa w art. 25 § 1 zdanie drugie, wynosi 3 dni robocze.

      Art. 34.

      Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:

      1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,

      2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,

      3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

      Art. 35.

      skreślony.

      Art. 36.

      § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

      1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,

      2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,

      3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

      § 11. Do okresu zatrudnienia, o którym mowa w § 1, wlicza się pracownikowi okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 231, a także w innych przypadkach, gdy z mocy odrębnych przepisów nowy pracodawca jest następcą prawnym w stosunkach pracy nawiązanych przez pracodawcę poprzednio zatrudniającego tego pracownika.
    • Gość: Roma IP: *.icpnet.pl 21.02.07, 21:35
      Może faktycznie zbyt jasno się nie wyraziłam. Umowa jest na czas nieokreślony,
      a wypowiedzenie za porozumieniem stron - uzgodnione do końca tego miesiąca
      jeszcze muszę pracować, ale pojawiła się kwestia hmmm... powiedzmy
      stylistyczna: czy w takim razie w w ypowiedzeniu powinno być napiosane, że
      rozwiązanie umowy z dniem 1 marca czy 28 lutego?? jeżeli 28 to ostatni dzień
      pracy?? według kadrowej 28 lutego, ale wydaje mi się (choć się na tym nie
      znam), że powinno być 1 marca, bo 28 lutego jeszcze pracuję...
    • annajustyna 21.02.07, 21:37
      Bardzo nieprecyzyjnie sie wypowiedzialas - nie czegos takiego jak wypowiedzenie
      za porozumieniem stron. Jest albo wypowiedzenie, albo porozumienie. Napisz, ze
      ostatnim dniem pracy jest ostatni dzien biezacego miesiaca.
      --
      Gazownia
      Forum Krychy i Baby:-)))

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka