praca w H&M Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jesli ktos orientuje sie jak wygląda praca w H&M (na stanowisku sprzedawcy) to
    czy mógłby coś na te temat napisac... Chodzi mi o warunki pracy, zarobek i
    wszystkie inne pokrewne tematy...:)

Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.07, 18:18
      Moja koleżanka pracowała podstawa + prowizje całość około 1,200 zł zmiany
      czasami weekendy ale ogólnie oki....
      • Gość: no ni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.07, 01:17
        prowizja w h&m? chyba cos ci sie pomylilo
      • Pomylka...
      • Gość: anonim IP: 94.254.167.* 10.02.09, 01:14
        nie wiem gdzie twoja kolezanka pracowala ale w hm nie ma
        prowizji....jest stala stawka za godziny no premie noprowizje
        przykro mi pracuje tam 3rok....robisz jak robot
      • Gość: pracownik IP: *.noname.net.icm.edu.pl 09.06.10, 10:35
        Jeżeli chcesz pracować w H&M to musisz wiedzieć że:
        -jest to fizyczna praca, czasem może być ciężko
        -praca z klientem nie zawsze jest łatwa, czasem nawet klient potrafi cię wyzwać,
        powiedzieć ,że za wolno pracujesz, jesteś nie miły...
        -możesz pracować znaczniej więcej niż masz to zapisane w umowie, czyli z 1/2
        wyrabiasz 3/4 albo cały etat
        -często grafiki są zmieniane ,nawet 3 razy w tygodniu-pisane ołówkiem
        -potrafią dzwonić w wolny dzień i prosić cię, żebyś przyszedł do pracy bo
        potrzebują ludzi
        - jeżeli jest to sklep w galerii handlowej która zamykana jest o 22.00 to wiedz
        ,że szybko ze sklepu nie wyjdziesz-sprzątanie swojego działu trochę
        zajmuje...można wyjść o 23.00 albo nawet o 24..zdarza się
        -czasem masz na nockę-przebudowa działu, noc zakupów...
        -możesz stać 8 godzina na kasie...
        -finansowo? nie utrzymasz się sam z tej pensji
        Plusem tej firmy jest to ,że często pracują w niej fajni ludzie- pracownicy i
        wyplata jest na czas
      • Gość: Justa IP: 94.254.244.* 24.09.10, 11:52
        ak wysłać aplikacje do pracy w sklepie H&M ??
    • Gość: renia IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.07, 21:57
      co drugi weekend mniej wiecej trzeba pracować. Najczęściej jest to umowa
      zlecenie -jeśli nie jest się w pełni dyspozycyjnym.
      Liczba godzin pracy zależy od tempa pracy i tego czy jest zapotrzebowanie duze.
      (największa głupota tej firmy)
      Czyli raz jest więcej, raz mniej godzin.
      Warunki pracy, no jak to w sklepie. Kolorowo nie jest, praca mecząca.
      Jeśli nie masz pomysłów żadnych to możesz spróbować.

• Gość: GOŚĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 21:16
        szczerze....to kokosów sie nie zarabia,praca na 1/4 etatu,lub na umowe zlecenie jak nie ma ludzi(tzn maja szkołe,lub cos innego)to pracuje sie nawet do 7 dni w tygodniu....rzadko-ale jednak,a jezeli chodzi o godziny to czasami nawet 12.
        • Gość: J IP: *.connecta.pl 18.06.07, 11:59
          Bzdura. pracuje w H&M 2 lata i jeszcze nigdy nie zdarzyło się ani mnie ani
          żadnemu z moich kolegów z pracy aby pracować 7 dni w tyg pod rząd...zasada jest
          taka,że 5 dni to max i musisz mieć wolne. tak samo nigdy nie pracowałam 12
          godzin. maksymalnie to było 9 ale zazwyczaj jest to ustawowe 8 godzin plus
          przerwy, czyli w pracy jestes 8 h i 45 min.
          • a ile mozna tam zarobic??
          • Gość: sprzedawca IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.07, 21:30
            Gość portalu: J napisał(a):
            "> Bzdura. pracuje w H&M 2 lata i jeszcze nigdy nie zdarzyło się ani mnie ani
            > żadnemu z moich kolegów z pracy aby pracować 7 dni w tyg pod rząd...zasada
            jest taka,że 5 dni to max i musisz mieć wolne.

5 dni pracy albo i mniej jak nie potrzebują ludzi..

>tak samo nigdy nie pracowałam 12
            > godzin maksymalnie to było 9 ale zazwyczaj jest to ustawowe 8 godzin plus
            > przerwy, czyli w pracy jestes 8 h i 45 min."

taaa uroki pracy na umowę zlecenie. Codziennie zostawać 45min dłużej za friko.
            W skali miesiąca to już wychodzi znacznie więcej.
            Dodatkowo zapomniałaś doliczyć zawsze te kilkanaście minut przy zamykaniu sklepu..
            • Gość: to znowu ja:) IP: *.connecta.pl 20.06.07, 17:55
              jestem zatrudniona w H&M na cały etat, pracuje 5 dni w tyg.plus co drugi
              weekend cały wolny.zmiany to albo od 8-16.45 lub 13 do zamkniecia.
              kazdy H&M posiada karty pracy ktore odbija sie osobiscie w zegarze przy
              przyjsciu i wyjsciu z pracy. przy pracy na zlecenie kiedy stawka
              jest "godzinowa" dostajesz pieniadze za kazda przepracowana minute. co do 45
              minut za friko , to wielu osobom to calkiem odpowiada , przeciez nie pracujesz
              w tym czasie tylko :jesz,przymierzasz ciuchy,zalatwiasz swoje sprawy. jest to
              godzina dla Ciebie. no chyba ze ktos jest cyborgiem i lubi pracowac bez przerwy
              kilka godzin.
              • Gość: J IP: *.connecta.pl 20.06.07, 17:57
                przerwa trwa godzine, z tym, ze przy umowie o pracę jest 15 minut płatnej,
                • Gość: iksmen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.08, 21:35
                  ta przerwa umzleca to masakra! to przebywanie 45 min najczęściej na sklepie i w
                  tym momencie 0 zarobku!!! potwierdzam to co napisała osoba wcześniej, ze do tego
                  nalezy doliczyć czas, kiedy wybija się kartą zegarową.....,a nim sie wyjdzie (od
                  momentu wybicia) może minać 10 do 40 minut! wiem to z autopsji! bo pracuję tu
                  prawie 36 miesięcy:) pozdro dla wszystkich
                  • Gość: ble IP: *.aster.pl 15.11.08, 00:56
                    to jakis absurd ztym wychodzeniem do 40 min !!!! wybijasz sie na
                    zegarze ubierasz i leciz na browara, góra 5 min, nie wiem w jakim ty
                    sklepie pracowałeś - tam to kierownicy to jaikieś niemoty były. Za
                    każda przerpacowaną minute dostaje sie kasę. Smiech mnie ogarnia
                    jakie tu głupoty niektórzy wypisuja.
                    • Gość: fasolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.08, 16:47
                      w 016 warszawa standard wyjścia to 20minut i czekania jak pies za darmo pod
                      drzwiami... które h&m jest tak wyrozumiałe dla pracowników?????!!!!!!w ogóle
                      praca tam to tyrania ,a zamknięcia....to dopiero wyczyn zapie...nia i
                      pucowania....Nikomu nie polecam pracy tam to wyzysk i nic więcej
                      A rekrutacja tam....lepiej nie gadać robienie z siebie błazna ,kto był ten
                      wie.........
                      • Gość: heh IP: *.merinet.pl 05.09.10, 22:53
                        potwierdzam!
                        • Gość: pewna ona IP: *.promax.media.pl 07.11.12, 12:35
                          Niestety w pełni potwierdzam. Pracuje w h&m od ponad roku i poza genialną ekipą dziewczyn SA, nienawidze tej pracy z całego serca. Robisz za 4 osoby naraz, stoisz na kasie, roznosisz przymierzalnie, roznosisz dostawe i najlepiei jeszcze klipsuj akcesoria na kasie. tak przynajmniej jest w sklepie w ktorym ja robie, jest to jeden z mniejszych sklepów. oszczedzaja na nas jak mogą. żeby w niedziele od 7 do 13:30 na sklepie były 2 osoby?! to się w głowie nie mieści. SYF KIŁA I MOGIŁA, ale nie zwalniam się, bo boję się ze trafię jeszcze gorzej :/
              • Gość: kalina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.10, 23:47
                dobra,wszystko ładnie pięknie. Ale ja mam takie pytanie.
                Gdybym chciała się zatrudnić tylko na miesiąc na wakacje dokładnie na lipiec na
                stanowisku kasjerki czy kogokolwiek,mając lat 18,to do kogo ewentualnie mogłabym
                zadzwonić,spotkać się i czy w ogóle takie coś jest możliwe? Po prostu chciałabym
                zarobić sobie trochę kasy na wakacje a i tak mam cały miesiąc wolny. Bardzo bym
                prosiła o odpowiedź i ewentualne ALE.
            • Gość: zuza IP: 109.243.53.* 17.02.10, 16:21
              Ja pracuje w hm ponad 3 lata i zdarza sie ze pracuje sie 6 dni z rzedu,bo jak ktos zle
              ulozy grafik to nie ma wyjscia. Zarobki sa tak kiepskie ze szkoda mowic bo wstyd sie
              czasem przyznac ze takie ochlapy placa,przy calym etacie 1100zl i jeszcze sa dni ze
              nie ma czasu sie nawet isc do toalety.Odradzam trzeba miec stalowe nerwy.
          • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 18:49
            Zgadza się! Ja sama pracuję w H&M, nie jako sprzedawca. Jest wiele zastrzeżeń co
            do tej firmy, większość opisana jest na forum, ale jedno trzeba przyznać firmie
            - dni wolnych, maksymalnie 8 godzin pracy z obowiązkową przerwą firma ta
            przestrzega bezbłędnie! Nigdy nie pracuje się 7 dni. Mam oczywiście na myśli
            umowę o pracę, gdyż umowa zlecenie rządzi się swoimi prawami! W tym przypadku
            można pracować 7 dni pod rząd! i jest to zgodne z prawem pracy.
            • Gość: gosc IP: *.chello.pl 04.02.10, 19:49
              Chyba jakiś ten sklep z zasadami bo z tego co ja sie orientuje
              znajomi pracuja na caly etat i rypia po 8, 10 godzin i to czasami
              po 7 dni w tygodniu skandal!!!! a odpowidz kierownika na to ze to
              ich wybór bo sie uczą.... to jest sprawiedliwosc!!!!!!!!!!
            • Gość: onnna IP: *.chello.pl 15.04.10, 15:02
              nie z prawem pracy a z prawem cywilnym, bo um. zlecenie nie podlega pod kodeks
              pracy, a pod kodeks cywilny
          • Gość: Justa IP: 94.254.244.* 24.09.10, 11:54
            Jak wysłać aplikacje do pracy w sklepu H&M????????????
    • Gość: ygrek IP: *.rzeszow.mm.pl 13.03.08, 16:41
      Nie ma zadnych premi kasa taka sobie a praca jest ciezka nie polecam a awans
      trzeba czkac kilka lat sama tam pracuje pozdrawiam.Szukam cos nowego
      • Gość: lukrecja IP: *.centertel.pl 26.03.08, 10:10
        Awansują ci, którzy zapieprzają, więc niektórym nie jest to dane.
        Kasa marna, na początek 7 zł/h na ręke, więc łatwo policzyć.
        Jeśli HM to tylko w M1 - normalna kierowniczka sklepu, choć z
        działami różnie bywa.
        Nie polecam przyszłej FM Haka :)
        Chore układy, zwłaszcza w 017 i 027.Byłam więc wiem.
        Mają człowieka za nic, chyba że wchodzisz do dupy, to jest szansa!
        Własne zdanie, nie daj boże odmienne, to już dramat.
        Pozdrawiam 021
        • Gość: monua IP: *.238.93.130.ip.airbites.pl 07.08.08, 09:36
          Chętnie bym z tobą pogadała na temat h&m.Obecnie tam pracuje i
          całkowicie sie z tym zgadzam.
          • Gość: ja IP: *.85-237-183.tkchopin.pl 21.02.09, 15:29
            Pracuje w h&m i wiem ze wszystko zależy od kierownika. u mnie jest super, bo świetni ludzie.u mnie nie ma żadnych układów ani gadania za plecami (tak jak czytałam na forum w wypowiedziach innych) praca dość ciężka, nie ma czasu na zbędne gadanie na sklepie w czasie pracy, każdy idzie do własnych zajęć. kasa średnia, zależy ile godzin wypracujesz. ale tez nie najgorsza bo porównywalna z innymi (a nawet większa) firmami w branży odzieżowej. a jeśli trafisz na dobrego kierownika sklepu i działów to nie będziesz narzekać na prace, wszystko będzie jak trzeba.grafik jest dostosowywany np w przypadku osób na um-zlec lub studiujących zaocznie do potrzeb człowieka (elastycznie). pracuje już 1,5 roku, jestem zadowolona
          • Gość: Syla29 IP: *.skleporion.net 08.05.10, 22:38
            Ja też tam pracuję i też mogłabym pogadać na temat HM, praca ciężka i te marne
            zarobki - litości !!!
            • Gość: ja IP: 213.76.164.* 15.09.10, 15:05
              zastanawia mnie jedno, a właściwe wpisy osób które twierdzą że pracuja w h&m już kilka lat... skoro tak im źle, tacy są nieszczesliwi to jakim cudem wytrzumali tam tyle czasu? dlaczego z takim doświadczeniem (zakładając że pracuja juz jakis czas) nie spróbują gdzie indziej! w wiekszych miastach (a salony h&m w takich własnie powstają wiec większość z was zapewne w takich wlasnie mieszka) jest bardzo dużo ofert pracy w podobnej branży jedne są gorsze drugie lepsze trzeba sie tylko troche rozejrzec. Ale co tam fajniej jest siedzieć przed komputerem i narzekać na swój okropny i straszny los razem z całą resztą nieszczęśników!
              • Gość: Henry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.11, 15:49
                Naprawdę baaaardzo mało wiesz o tej firmie a raczej charakterze pracy tam. H&M teraz otwiera sklepy w małych miastach bo już nie ma gdzie. Tam jest problem z pracą. Sama firma jest ok tylko ci co są na górze traktują ludzi jak roboli bez imienia. Wielka polityka "wszyscy mówią sobie na ty". To ma integrować ludzi. BZDURA!!! Non stop naciski na obroty. Opierdziel co chwila że takt za duży, że za mały obrót i.t.d. Stres Stres i jeszcze raz stres. Jest taka pani J. w jednej z area która oprócz cyferek i tego jak wycisnąć z ludzi wszystkie soki nie widzi nic innego!! Wszyscy mają dość tylko każdy boi się że straci pracę jak się odezwie.
                To jest firma pro pracownicza ?!! Litości ludzie. Nie dajcie się omotać!!! Odradzam pracę w tej firmie na jakimkolwiek stanowisku!!!
                • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.11, 19:57
                  Czyżby Area6? Pani J. hahahahha CYBORG bez jakiegokolwiek innego życia poza H&M.. nie wiem czy jej współczuć czy się śmiać. Prawda jest taka, że dopóki tam nie pracujesz, to tego nie zrozumiesz.
            • Gość: Klasa IP: *.multi-play.net.pl 04.12.12, 11:22
              ...te nagatywne komentarze na temat h&m to od ludzii którzy zamaiast mozgu maja papier a to dlatego ze pewnie do zadnej pracy sie nie bede nadawac...chcielby nic nie robic i dostawac pieniadze tak znam takich wielu...a zeby cos osiagnac trzeba ciezko pracowac w kazdej pracy,chcesz dotac awans musisz dawac z siebie 110% proste i na temat!
              • Gość: ToJa IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.14, 20:31
                A może na dzień dobry zacznij ich w d... całować. I nie obrażaj ludzi pustaku.
    • Gość: kandydat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.08, 23:54
      a ile zarabia kierownik danego działu czy ktoś się z was orientuje?i czy duzo
      musi nadgodzin robic za tzw friko??
      • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 14.04.08, 14:11
        zarabiają min. 2500 netto, zależy czy hennes, kiko czy haka..
      • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 14.04.08, 14:13
        praca na stanowisku fm w h&m jest baardzo opłacalna, problemy jak u
        dziecka w piaskownicy :) nie wysilają się zbytnio, jedynym + pracy w
        h&m jest to, że nie pracuje się za darmo ponieważ są karty czasu
        pracy i płacą faktycznie za każdą minutkę :) w razie pytań, chętnie
        odpowiem..
        • Gość: gość IP: *.centertel.pl 16.04.08, 09:12
          Hej Kitty
          Nie wiem skąd masz takie rewelacyjne informacje???
          Bo 2000 zł netto(na ręke), to nie kokosy.
          A ja osobiście byłam fm i owszem nie wysilałam się tylko
          zapie..łam. Więc wybacz sceptyczne podejście do twojej wypowiedzi.
          A problemów wiecznie co nie miara
          • Gość: ble IP: *.aster.pl 15.11.08, 01:04
            potwierdzam, FM nie zarabiają kokosów a odpowiadają za wszystko,
            nizadko za cały sklep a nie tylko za własny dział, a na dziale
            zbierają ciegi za wszystko - za prace z towarem, planowanie
            wydawanie godzin, za manekiny rownież czasami można zebrać baty i
            etc. mnósytwo rzeczy. Uwieżc jest to osrty zapie...a jak ma sie
            pier....go SM to juz tragedia. opinie o PLAZY sa wyssane z palca.
        • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 16.04.08, 19:31
          moim zdaniem to są kokosy, gdy większość czsu przesiaduje się w kv-czasami jak firmę kopnie kilku pracowników to trzeba stać na kasie, poza tym układa się grafiki-zmiany na rano, jeden weekend w miesiącu do pracy..może jesteś ze sklepu z jakiejś innej planety?? gdzie kierownicy pracują, u nas bardzo różnie to wyglądało, gdy pracowałam.. kierowniczką była wredna pi.., na awans mogli liczyć tylko ci co wiecznie skamlali i włazili jej w tyłek! dzięki bogu nie muszę już układać ubrań na deskę i obklejać..W ŻYCIU BYM TAM NIE WRÓCIŁA. marne 1/4 etatu i grafik ruchomy tak, że nie można nic zaplanować, a wartości w hm, które trzeba wykuwać są tylko po to, żeby w sytuacji audytu nikogo nie przyłąpali, że się ich nie zna..masz jeszcze jakieś sugestie odnośnie tego wątku?
          • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 18:58
            Pracuję w KV już 2 lata. Nie są to kokosy, uwierzcie mi, pensja nieco wyższa niż
            sprzedawca na cały etat, a obowiązek i odpowiedzialność jest ogromna!!! Jedyne
            co mogę powiedzieć to to, że hm zmienił się od czasu kiedy zatrudniałam się tam
            3 lata temu. Oj zmienił się!!! Niestety na niekorzyść.
        • Gość: KO IP: *.rzeszow.mm.pl 16.04.08, 21:40
          Tak placa za kazda minutke tym na 1\4 i 1\2 etatu a ci co maja caly
          etat dostaja zwrot godz.ida po prostu wczesniej do domu jak maja
          nadgodziny ,nie ma premi i kasa tez nie jest jakas wielka 2 tys to
          tak ale na 2 miesiace pracuje tam 1 i 5 roku a zapier... jest
          • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 17.04.08, 10:39
            wybacz..ale trudno, żeby 1/4 etatowym nie płacili :/ jak i tak mają
            czasami po 12 godzin tygodniowo!! to ile powinni dostawać według
            ciebie? uważasz, że takie osoby powinni jeszcze kantować. dobrze, że
            fm idą do domu jak takt nie wychodzi , bo jakby wysyłali do domu
            tych "zwyczajnych" to chyba ich wypłata nie była by większa niż 350
            zł!! i ty mówisz, że ponad 2 000, które mają kiero to mało??
            potrzeby wszystkich są takie same..jednak niestety ci co się
            najbardziej opie..ją mają najwięcej..
          • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 19:03
            Ktoś kto nie ma pojęcia o rozliczaniu godzin w HM, nie powinien pisać takich
            bzdur!!! Za każdą minutkę pracy firma płaci każdemu!!! Czy jest to osoba na 1/2
            1/4 3/4 czy 1/1 etatu. Różnica polega na tym, że cały etat objęty jest tzw. 3
            miesięcznym okresem rozliczeniowym, podczas, którego dba się poprzez efektywne
            planowanie zachowania ilości godzin jakie w danym okresie trzeba przepracować. I
            tutaj dodam, iż wszelkie złamane doby pracownicze, wszelkie nadgodziny czy też
            godziny nocne zawsze są wypłacane. Po to właśnie jest 3 miesięczny okres
            rozliczeniowy i KV, który się tym zajmuje! Powtarzam, czas pracy jest w tej
            firmie bezbłędnie przestrzegany!
        • Gość: Madzia IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.09.09, 13:17
          hej;0 a jak wygladaja rozmowy kwalifikacyjne w h&M ?? poniewaz jutro mam;( :))
    • Gość: damdam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.08, 19:10
      Hey:) A ja mam jedno pytanko:) Czy w h&m zatrudniają lduzi w wieku 16 lat?
      • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 17.04.08, 21:00
        ...nie wiem, w naszym sklepie nie było takich osób :) wydaje mi się niestety, że nie..
        • Gość: ania rz IP: *.centertel.pl 26.04.08, 15:26
          Byłam fm w 021, a potem bez jakiejkolwiek konsultacji zostałam na
          siłe przeniesiona do 017.Zamiana fmów.Zazwyczaj zamykałam, a nie raz
          zdażało się że zostawałam do 23-24, bywało ,że do 1-2 w nocy jak się
          zawiesił system lub nie działała roleta. W kv bywałąm tylko na
          kanterze, a przymierzalnie roznosiłam bez zająknięcia. A ha, tak
          żadko bywałam w domu, że mąż mnie prawie nie poznawałam.
          Dodatkowo codziennie zjeba od sm, generalnie za wszystko,włączając
          rzeczy nie należące do obowiązków - Takich nie ma! Wszystko było
          moim obowiązkiem.
          A gdy okazało się przez prace mam problemy zdrowotne to nie
          przedłużono mi umowy.
          Jakieś pytania?
          • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 26.04.08, 15:45
            skoro było tak źle :))hhehee to dlaczego sama wcześniej nie odeszłaś??
          • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 26.04.08, 15:47
            wychodzi na to, że nie przedłużając ci umowy pomogli ci i przerwali cierpienia twoje i męża =) myślę, że byłaś kiepska i tyle..nawet nie umiesz napisać słowa RZadko :)
            • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.08, 21:58
              hej kitty,mam prosbe do Ciebie:)W srode mam miec rozmowe
              kwalifikacujna w hm.Ty juz tam pracowalas wiec moglabys mi
              powiedziec jak taka romzowa wyglada,o co pytaja itp?bede bardzo
              wdzieczna,pozdrawiam
              • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 11:28
                witam. przede wszystkim bardzo polecam pracę w hm, wyłącznie tym,
                którzy traktują to jako dorobienie sobie np. gdy się uczą, studiują
                lub mają jakąś inną "konkretną" pracę :) w hm są karty czasu pracy -
                płącone jest naprawdę za każdą przepracowaną minutkę, wypłaty
                przelewane są zawsze na czas :) najczęściej proponują 1/4
                etatu..jednak godzin faktycznie jest znacznie więcej. w tego typu
                salonach niestety grafik jest bardzo ruchomy, liczba przyznawanych
                na dany miesiąc godzin jest uzależniona od wyrabianych planów
                sprzedaży oraz taktu..praca w hm ma ogromne plusy jeśli chodzi o
                zakres obowiązków, sprzedawca nie jest tylko - tak jak w
                innych "podobnych" tylko sprzedawcą :) pracownik poznaje pracę w
                magazynie, deko, obsługę kasy fiskalnej, termianla/wszystko ma tyle
                szczegółów i "poddziałek", że naprawdę na początku bywa ciężko..ktoś
                się może śmiać, jednak tak szerokie umiejętności bardzo pomagają, w
                sytuacji, gdy ktoś zdecyduje się np. do przejścia do konkurencji :)
                więc jako pracę na początek, bardzo polecam, bo nie kantują
                pracownika. wszystko toczy się wegdług określonych i przyjętych
                przez wszystkich zasad.

jeśli chodzi o rozmowę:
                -absolutnie nie ubieraj się w jakiś sztywny uniform :) ubierz się
                luźno, modnie, tak jak chodzisz ubrana na codzień,
                -poczytaj o firmie,
                -pomyśl o sobie: doświadczenie, zainteresowania..
                będzie dobrze, te romowy sa bardzo miłe, co do tego nie mam
                zastrzeżeń, ja moją wspominam PRZEMIŁO :)
                • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 13:26
                  Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz:)dzieki wielkie:)
                  Mam jeszcze kilka pytan jakbys znalazla czas:)
                  Wyczytalam na jakims forum,ze w hm odbywa sie kilka rozmow
                  kwalifikacyjnych,czy to prawda?gdzies co spisalo,ze na 2 spotkaniu
                  zbera sie grupa i musi dyskutowac na rzucony temat...
                  Interesuje mnie rowniez to jakie pytania Ci zadali...
                  No i jeszcze stroj na jutro,jak myslisz czy skorzana kurtka (kupiona
                  w hm tak na marginesie;) ) bedzie dobrym wyborem?dobrze sie w niej
                  czuje i chodze w niej na co dzien,ale nie jestem przekonana czy to
                  odpowiedni dobor stroju,czy moze lepiej ubrac jakis zakiecik.Hmm z
                  drugiej strony chyba lepiej nie ubierac sie jak na apel,prawda?;)
                  Jak znajdziesz chwilke to bardzo Cie prosze o odp.
                  A w ogole jak sadzisz,ciezko zalapac tam prace?duza jest konkurencja?
                  pozdrawiam serdecznie
                  • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 14:13
                    witaj. ilość etapów rozmowy zależy przede wszystkim od tego czy
                    starasz się o pracę w nowo otwieranym HM czy sklep już prężnie
                    działa i szukają nowych pracowników..jeśli jest to nowy sklep to
                    rozmowa odbywa się najczęściej w jakimś hotelu, wtedy zaprasza się
                    wszystkie osoby od których otrzymano cv. rekrutacja wtedy to nic
                    innego jak ASSESSMENT poczytaj po prostu o tej formie selekcji
                    pracowników :) jest tego dużo w internecie.. a jeśli jest to rozmowa
                    w sklepie to nic innego jak zwyczajna rozmowa kwalifikacyjna :)
                    ubierz się w coś w czym czujesz się dobrze..naprawdę.. hm rozumie,
                    że każdy ma swoją osobowość i pozwala ją wyrażać =)
                    • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 14:17
                      :) kochana jestes!
                      a jak z angielskim? czesc rozmowy jest w tym jezyku?
                      • Gość: haker IP: *.kosson.com 22.06.08, 23:42
                        hehe ...dobre sobie tutaj kierownicy w wiekszości nie znaja angielskiego....i
                        wołają biednego studenta na umowe o 1/4 etatu co by im pomógł( to znaczy pomógł
                        obcokrajowcowi bo sami ani be ani me)...
                    • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 14:20
                      tak,to bedzie rozmowa w sklepie.Wiem ze Cie mecze...ale mi bardzo
                      zalezy na tej pracy...
                      Dlugo taka rozmowa trwa? i jakie konkretnie zadawali Ci pytania?
                      Sorki ze tyle czasu Ci zabieram:)
                      • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 14:56
                        rozmowa jest przeprowadzana wyłącznie po polsku :) u nas niektórzy
                        kierownicy nawet ani be ani me hehheehe choć trudno w to uwierzyć,
                        że ktoś na takich stanowiskach i w dodatku w XI wieku nie zna j.
                        ang... ale i tak bywa. im więcej sama powiesz o sobie - powiedz, że
                        ci zależy :) tym mniej pytań będą zadawać :)
                        • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 14:57
                          XXI w. :)
                          • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 15:15
                            hehe,no to pieknie,a ja tu juz ukladam sobie gadki po ang;)
                            Dzieki wielkie:)za pomoc!!! Mam nadzieje,ze stres mnie nie zje...
                            jeszcze jedno mnie interesuje,a mianowicie czy daja odpowiedz od
                            razu czy mowia ,ze zadzwonia?i czy dzwonia jak odp jest negatywna?
                            • Gość: kitty IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 15:31
                              jeśli już cię zaprosili, to naprawdę dużo :) jaka jest twoja
                              dyspozycyjność?
                            • Gość: pracownik IP: *.icpnet.pl 04.04.10, 20:59
                              Nie polecam typowy wyzysk pracownika - pracownicy mówią Haruj& Milcz, pracowałam tam przez agencję,wyzysk a liderzy traktują ciebie jak śmiecia.Widziałam tam sytuację jak menadzer Wojtek wyzywał pracownika od wystkich najgorszych słów, ponizał go przy swoich pupilkach Liderach a Ci jeszcze się śmiali z tego biednego pracownika.

• Gość portalu: karo napisał(a):

> Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz:)dzieki wielkie:)
                    > Mam jeszcze kilka pytan jakbys znalazla czas:)
                    > Wyczytalam na jakims forum,ze w hm odbywa sie kilka rozmow
                    > kwalifikacyjnych,czy to prawda?gdzies co spisalo,ze na 2 spotkaniu
                    > zbera sie grupa i musi dyskutowac na rzucony temat...
                    > Interesuje mnie rowniez to jakie pytania Ci zadali...
                    > No i jeszcze stroj na jutro,jak myslisz czy skorzana kurtka
                    (kupiona
                    > w hm tak na marginesie;) ) bedzie dobrym wyborem?dobrze sie w niej
                    > czuje i chodze w niej na co dzien,ale nie jestem przekonana czy to
                    > odpowiedni dobor stroju,czy moze lepiej ubrac jakis zakiecik.Hmm z
                    > drugiej strony chyba lepiej nie ubierac sie jak na apel,prawda?;)
                    > Jak znajdziesz chwilke to bardzo Cie prosze o odp.
                    > A w ogole jak sadzisz,ciezko zalapac tam prace?duza jest
                    konkurencja?
                    > pozdrawiam serdecznie

chyba troche za bardzo sie s r a s z ta praca
                    • Gość: Mata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.09, 21:03
                      Witam... czy ktos moglby mi podac jakie pytania zadaja podczas
                      rozmowy na etapie 1??? bylabym bardzo wdzieczna...
                      pozdrawiam
          • Gość: dz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 23:13
            ania rz
            hej, te zasady to kit , masz RACJę, małe żuczki zapier. jak w Pakistanie a tylko
            nieliczni mają szansę dz1@interia.pl
            • Gość: em IP: *.subscribers.sferia.net 30.04.08, 03:13
              Hej a duzy jest przesiew podczas IIgiego etapu? Ja jestem po i sie stresuje
              ..wezma czy nie wezma ..ehh
              • Gość: maron IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 13:10
                hej,a na czym polega grugi etap??
                • Gość: Zdzisław IP: *.skynet.net.pl 10.05.08, 16:09
                  Jak z wypłacalnością w H&M, na czas zawsze?
                  • Gość: lukc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.08, 11:29
                    ZAWSZE to nie jest jakiś mały prywaciarski
                    sklepik!!!
                    • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 11.05.08, 21:34
                      pieniążki zawsze na czas, tzn. do 10 w przypadku 1/4 etatowców, deko ma chyba inaczej, fm również. dzięki kartom czasu pracy płacone jest faktycznie za rzeczywistą liczbę czasu w pracy.
                      • Gość: MrFrog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 12:45
                        Witam.

Kitty prosiłbym Cię o odpowiedź. Byłem na 1 etapie rozmowy , następnie
                        zaproszono mnie na 2 etap, który odbył się wczoraj. Trwał dosłownie 10min. Pani
                        zadała podstawowe pytania. Miałem powiedzieć coś o sobie, czy dobrze radze sobie
                        ze stresem i szybkim tempem pracy. Jakie studia chce wybrać i na jakich
                        stanowiskach siebie widzę w ich sklepie. Następnie powiedziała, że umowa byłaby
                        na 1/4 etatu. Czy mi to pasuje i czy nadal chce podjąć u nich prace. Później
                        powiedziała, że 21 maja jest wyjazd z wybranymi osobami do Krakowa na 3 etap.
                        Tam powiedzą mi czy podejmą ze mną współpracę czy nie. Powiedźcie mi co mam
                        sądzisz o tym 3 etapie ?? Jakie mam szanse na przyjęcie ?? Bardzo mi zależy na
                        tej pracy :( CO mogę się spodziewać na tym 3 etapie ?? Czekam na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
                        • Gość: Sebol32 IP: *.173.0.84.tesatnet.pl 16.05.08, 16:10
                          Moją żonę mamili też awansami z zastrzeżeniem rozpoczęcia od samego
                          dołu na 1 rozmowie, na drugiej już nie było tak kolorowo jak na 1,
                          pani prowadzaca rozmowe miała jakiśproblem ze sobą. Ogólna opinia
                          wśród pracowników magazynów w okolicy Kórnika k. Poznania krąży, że
                          mamią a potem kończysz jako fizol do przenoszenia towaru (cyt pani
                          prowadzącej 2 rozmowe kwalifikacyjną),z pkt. A do pkt.B. Dodatkowo
                          proponują pakiet ochrony medycznej za który połowe płaci firma a
                          połowe pracownik (marketink w czystej postaci :))Co do czasu pracy -
                          praca na 8 h + 30 min przerwy - które odrabiasz. A najleprze
                          zostawiam na koniec - praca w weekendy która jest "dobrowolna"
                          • Gość: kitty IP: *.ticom.pl 17.05.08, 19:50
                            pieprzysz straszne brednie, albo żona do niczego się nie nadawała i mówiła ci jakieś kłamstwa..przecież logiczne jest, że do pracy w weekendy pracując na różnego rodzaju stanowiskach trzeba być po prostu gotowym!!! z przerwami też bujda!! żadnych minut się nie odrabia, zawsze jest godzina przerwy, najczęściej 40 min + 20 min, z tego chyba 15 minut płatna!!! podczas całej godziny siedzisz brzuchem do góry na świetnie urządzonym zapleczu socjalnym (ładne łazienki, mikrowele, lodówki, zmywarki....) pod tym względem nie można tej firmie niczego zarzucić!! straszny głupek z ciebie, a żona, albo niezbyt mądra albo straszna kłamczucha =)
                            • Gość: MrFrog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.08, 20:05
                              Zgadzam się z Kitty bo zaplecze mają rewelka :)) Ale odpowiedz jak mozesz na mój
                              post wczesniejszy :(

Z góry dzięki !

Pozdro
                            • Gość: dd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.08, 12:48
                              ta tam jest 30minut i 15minut przerwy z tego trzeba odrobic dziennie
                              te 30minut to 8godz i 30minut dziennie a do tego do swietlicy idzie
                              sie z 10minut bo jest po drugiej stronie hali to w sumie z tego
                              30minut przerwy robi sie 10minut bo 20minut na podroz do swietlicy
                              trzeba doliczyc. niema to jak inne zakłady wszystko pod reka... w
                              h&m jest wyzysk
                              • Witam serdecznie wszystkich forumowiczow :)
                                Czy ktoś wie na czym polega praca w H&M na stanowisku PRACOWNIK
                                NADZORU KAS oraz jakie jest srednie wynagrodzenie...
                                jesli tak bardzo prosze o krótka charakterystyke tego stanowiska
                                Z góry dzieki za podpowiedzi....
                                Pozdrawiam
                                zetez@o2.pl
                            • Gość: dobry ubaw!!!! IP: *.wro.vectranet.pl 21.10.08, 11:47
                              droga kitty!!!
                              to co piszesz tym ludzią to same brednie!!!!!!
                              co z tego że zaplecze ładne , skoro rzadko masz czas żeby tam usiąść,
                              area każe ciąć godziny przy małych obrotach nie biorąc pod uwage że
                              utargi wzrosną. Twoja przerwa kończy się na kasie lub przymieżalni
                              by sklep funkcjonował !!!! dzięki temu takt wyższy!!!
                              urlop 1/4 płatne dwie godziny dziennie za dwa tygodnie wyjdzie ci z
                              200 zł na majorce nie zaszalejesz:)co do pracy fm też się nie
                              wypowiadaj bo gó... o tym wiesz ( wynika z Twoich komentarzy) ,
                              oprócz pracy sprzedawcy praca w kv, układanie grafików,
                              przymieżalnia , przebudowy i oprowadzanie nadąsanych dziuń z area po
                              sklepie.
                              jeżeli chodzi o twój komentarz do postu seby , to też bzdury .
                              seba pisał o magazynie w gądkach(ciekawe czy wogóle wiesz co to jest
                              pracownico roku)a tam panują takie jak wymienił zasady:)
                              ogólnie firma wmawia ci że tworzysz jej wizerunek a tak naprawde ma
                              cie w dupie!!!!!
                              świadczy chociażby o tym fundusz socjalny którego dobrowolnie się
                              zrzekasz podpisując regulamin pracy hm mimo że składka jest ci
                              pobierana z wypłaty!!!!

• Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 19:20
                              Zaplecze socjalne firmy jest rewelacyjne! Zgadzam się z Kitty, zresztą też juz
                              długo pracuję w HM.
                              • Gość: zainteresowana IP: *.piekary.net 14.01.09, 19:24
                                mam pytanko?czy są może przyjęcia do H&M?jeżeli tak gdzie się ta
                                firma mieśći?czy ktoś może mi bliżej powiedzieć o tej firmie?jestem
                                zainteresowana pracą...cały czas szukam?jeżeli ktoś może mi udzielić
                                jakięjś informacji podaję swoje GG 5621169,z góry dziekuję!!!!
                            • Gość: tajemniczy IP: *.centertel.pl 04.01.10, 17:27
                              pracowałam w tej firmie 5 lat na różnych stanowiskach tych
                              odpowiedzialnych też.trzeba być odpornym.praca ciezka.i fajnie jak
                              się ma poparcie przełożonych.jeśli nie jest ciężko.bardzo.nigdy bym
                              tam nie wróciła.za żadne skarby.dużo zależy też od współpracowników
                              a ja trafiłam tam gdzie kv i kierownicy wzajemnie sprzedali by
                              siebie za paczkę dropsów.żenada.
                            • Gość: hm IP: *.multi-play.net.pl 26.12.10, 19:44
                              ha ha wiecznie brudna zmywarka w lodowce nie za czystej wasza zywnosc ubikacje pozal sie boze.
                          • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.08, 12:44
                            Praca w H&M hahah to jest lepiej niz made in china za miske ryzu
                            niedosc ze 8godz i 30min to nawet sobie chciwi odpoczac niemozna bo
                            zaraz ktos ci na plecach siedzi zamykaja w tej chali jak jakis roboi
                            tylko zeby robic i robic ludzie nie idzcie tam szkoda czasu za ta
                            kase co oni daja to sie nie opłaca lepiej jechac do angli lup
                            poszukac czegos innego w h&m brakuje im ludzi do roboty prawie
                            wszyscy od nich uciekli do zakładu po drugiej stronie ulicy bo w h&m
                            jest wyzysk i nic wiecej
                            • Gość: Arnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.08, 21:24
                              Co ty powiesz?, takie rzeczy w szwedzkiej firmie, a ja myślałam, że szanują pracowników. O takich występkach kadry kierowniczej należy zawiadomić centralę w Szwecji. Niech zrobią porządek z polaczkami.
                              Toż to jak w Biedronkach.
                        • Gość: Sebol32 IP: *.173.0.84.tesatnet.pl 16.05.08, 16:12
                          Moją żonę mamili też awansami z zastrzeżeniem rozpoczęcia od samego
                          dołu na 1 rozmowie, na drugiej już nie było tak kolorowo jak na 1,
                          pani prowadzaca rozmowe miała jakiśproblem ze sobą. Ogólna opinia
                          wśród pracowników magazynów w okolicy Kórnika k. Poznania krąży, że
                          mamią a potem kończysz jako fizol do przenoszenia towaru (cyt pani
                          prowadzącej 2 rozmowe kwalifikacyjną),z pkt. A do pkt.B. Dodatkowo
                          proponują pakiet ochrony medycznej za który połowe płaci firma a
                          połowe pracownik (marketink w czystej postaci :))Co do czasu pracy -
                          praca na 8 h + 30 min przerwy - które odrabiasz. A najleprze
                          zostawiam na koniec - praca w weekendy która jest "dobrowolna" ale
                          jak nie przyjdziesz to .....

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.