Jak się zwolnić natychmiast? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cześć

Chcę zrezygnować z pracy ze względu na mobbing, nie chciałbym jednak poruszać
    tego tematu oficjalnie. Nie mam innej pracy ale tam nie mogę już wytrzymać.
    Jaką formę wypowiedzenie zastosować? Za porozumieniem stron?
    • czy coś takiego sie nada? Czy trzeba zrobić kopię dla siebie z podpisem
      pracodawcy uzyskanym w momencie składania?
      .........
      (Imię i nazwisko Pracownika) (Miejsce i data)

......_
      (Adres)

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ ZA POROZUMIENIEM STRON

Niniejszym rozwiązuję umowę o pracę zawartą w dniu _______________ za
      porozumieniem stron, ze skutkiem rozwiązania stosunku pracy na dzień
      ______________. W przypadku nie przyjęcia rozwiązania umowy za porozumieniem
      stron, proszę traktować moje wypowiedzenia jako wypowiedzenie umowy o pracę z
      zachowaniem
      okresu wypowiedzenia przewidzianego w umowie o pracę.

Jesli sie nie zgodzi- mozesz zerwac umowe z winy pracodawcy za razace naruszenie
      praw pracowniczych- nalezec Ci sie bedzie tez odszkodowanie. Chco w przypadku
      mobbingu odszkodowanie moze cie kosztowac nerwy zwiazane z udowodnieniem
      mobbingu przed sadem.
      • Należy Ci sie odszkodowanie ale w wysokości jednej pensji brutto.
        Każdy dobry prawnik Ci powie, że art 55 jest trudny do udowodnienia.
        Po prostu złóż wypowiedzenie i odejdź na urlop lub chorobowe.
        Powodzenia!

• Nieprawda. W przypadku mobbingu to pracodawca musi udowodnic, ze mobbingu nie
        bylo. W przypadku dyskryminacji zas ciezar dowodu lezy po stronie pracownika.
        Hmmm, w praktyce trwa to wszytsko pare miesiecy, a nerwy sa, ze hej:(((
        --
        Gasofnia
        Forum Krychy i Baby:-)))
        • Halo, nie chcę się mieszać w sprawy mobbingowe w sądzie... Chce po prostu
          zmienić pracę, bo wiem że takich spraw pracownicy po prostu nie wygrywają.. A
          tak naprawdę to było na zasadzie tego, że każdy ma różne możłiwości a podobne
          zadania i ja sobie nie radziłem - czy udowodnicie że to mobbing? Były krzyki i
          obgadywanie ale nikt się do tego nie przyzna. Raczej nie mam szans.
          Odejście na urlop - mogę złożyć 1miesięczne wypowiedzenie ale skąd pewność że
          dostanę urlop - pracodawca musi sobie kogoś znaleźć też na wymianę i pewnie się
          nie zgodzi.. Mógłbym powiedzieć panie nie radze sobie, musze zmienic prace i
          odpoczac prosze o urlopa ale pewnie mi nie da ani jego ani referencji.
          Dlatego wybrałem tamtą formę - jeśli uda się za porozumien stron to nie będę się
          meczył już ale będę musiał jakos wyjaśnic nastepnemu pracodawcy czemu miałem
          przerwę... Co proponujecie?
          A może inna forma... ale bez mobbingu..
          Mógłby,m odrazu wziąźć urlop a na nim sie zwolnic ale też pewnie go nie dostane.
          Wychodzi ze muszę się tam męczyć aż nie znajde czegoś lepszego..
          • Odpuść sobie mobbingowe sprawy - to zawsze smierdzi na kilometr.
            Drastyczne wyjście: jesli masz już inny job, po prostu powiedz
            swojemu nowemu pracodawcy jak sprawa wygląda i odejdź ze starej
            pracy z dnia na dzień.Tylko wiadomo jakie sa tego konsekwencje.
            Sama pracuję w HR i wiem co ludzie mają w życiorysach pomieszane
            przez tak zwanych "dobrych pracodawców"
    • Gość: to ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 16:18
      Idź na zwolnienie na parę dni, choćby z powodu stresu. Potem napisz prośbę o
      rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron, to ma być prośba, bo pracodawca
      nie musi się na to zgodzić, ty sam nie możesz o tym zdecydować. Powody mogą być
      różne: sprawy rodzinne, osobiste, jakaś konieczna opieka nad kimś z rodziny,
      czasowy wyjazd, niekoniecznie do pracy itd. wymyśl coś, aby jak najmniej
      szkodziło to twojej opinii na przyszłość.
      Czasem też warto porozmawiać z pracodawcą, że np. mimo wysiłków nie widzisz swej
      osoby w tej pracy, mimo wysiłków czujesz że ktoś inny bardziej by się sprawdził,
      i chcesz spróbować czegoś innego.Jak tak podejdziesz pracodawcę może łatwiej
      zgodzi się na porozumienie stron.Ja w pracy też byłam mobingowana, obgadywana
      wobec innych, szef przerzucał swoje błędy na mnie, straszny stres, chciałam już
      być zwolniona, ale bałam się sama zwolnić bo wtedy prawo do zasiłku przysługuje
      dopiero po 3 miesiącach.Wytrzymałam do końca umowy, wiedziałam że nie będzie
      przedłużona. Ale teraz żałuję, bo to oni czuli się wygrani, a ja w ogóle
      poddawałam się temu.Taka niemoc odbija się później na samoocenie i samopoczuciu.
      Tak że przerwij to jak najszybciej, nie męcz się, bo stres i tak pogorszy twoje
      wyniki.Nie pozwól z siebie robić głupka i ofiarę.Zrób to jak najbardziej
      dyplomatycznie.
      • ok to chyba dobre rozwiązanie..
        Natomiast jeśli się nadal nie zgodzi na porozumienie stron, to miesięczne dam i
        już..
        • Gość: to ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 18:40
          Jak nie zgodzi się na porozumienie, to wypowiedz.W tym czasie dostaniesz urlop,
          a jeśli go nie masz a bardzo męczyłbyś się w pracy idź na zwolnienie i rozejrzyj
          się za nowa pracą.Pamiętaj dyplomatycznie , jeśli nie chcesz zostawić po sobie
          niesmaku, choc to Ty jesteś ofiarą. Oby jak najkrócej.Głowa do góry, napewno
          jest coś w czym będziesz dobry.Niewiem co robiłeś, ale na przeczekanie możesz
          pracować gdziekolwiek.
    • Macieju uciekaj szybko:)
      Nie ma sensu się męczyć!
      Powodzenia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.