Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Menedżerowie uciekają z Centertela, bo nie chcą...

14.03.08, 10:44
    W mojej firmie od dwóch lat rotacja wynosi około czy nawet ponad 50% rocznie. Zastanawiam sie coraz bardziej co ja tu jeszcze robię i na co czekam. Tak fajnie traktuje i ceni sie tu ludzi.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Gość IP: 195.117.255.* 14.03.08, 11:12
      Nie tylko menadżerowie ale głównie osoby z obsługi klienta z wieloletnim doświadczeniem... to efekt polityki TP SA (30 tys pracownikow) na ktora pracuje 3 tys ludzi zatrudnionych w Orange!!!(za 2007 rok te 3 tys wypracowało 40% zysku całej grupy!!!). Mobbing jest bardzo często stosowanym narzedziem przez kierownictwo tak samo jak programy naprawcze - czyli oświadczenia podpisywane przez pracownika, że gdy nie zrealizuje narzuconego mu planu w danym miesiacu to firma rozwiązuje z nim umowe o pracę!!! Takie narzędzia są na porządku dziennym. Poza tym najdroższa na rynku neostrada (dodatkowo z planem telefonicznym) jako główna usługa w sieci Orange - nikt tego nie chce kupowac... Więc jak nie uciekać ?????
    • Gość: J-23 IP: *.astral.lodz.pl 14.03.08, 11:21
      ____Dziadowska firma.__
      Dla mnie to oczywiste.Mam w Umowie kwotę zobowiązania 35 zł a Fakturę dostaję jako zobowiązanie 45 zł.Nikt nie raczy odpowiedzić na dwukrotną reklamację.No więc jaka to Firama????????
    • Gość: klient 111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:28
      Temat zarobków wielu podających się za menadżerów zaczyna być absurdalny.Czas ten temat unormować to klienci są kiwani drogimi cenami i reklamami bzdurnymi.
    • Gość: dzekson2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:36
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Gość IP: *.era.pl 14.03.08, 12:16
      Za rok / dwa bekną za takie podejście do ludzi ...
      Każdy uczeń wie że staysfakcja pracownika odbija się na Klientach i sprzedaży.
    • Gość: zamojda IP: *.phils.uj.edu.pl 14.03.08, 12:31
      Artykuł opisuje bardzo ciekawą sytuację. Kolejny raz mamy okazję przekonać się, że wysokie wynagrodzenia to nie wszystko. Liczą się także, a może przede wszystkim zaufanie, rzeczywisty wpływ na to co się dzieje, podmiotowe podejście, możliwość rozwoju itd. - to o czym zdają się zapominać nie tylko przedstawiciele top managementu, ale równie często osoby odpowiedzialne za działy HR. Odejścia osób z wieloletnim stażem dla firm są bardzo bolesne - bo oprócz wiedzy eksperckiej w konkretnej działce liczy się także wiedza o firmie, relacjach, klientach itd. Zatrudnienie nowego pracownika, choć może okazać się sposobem na obcięcie kosztów to w długiej perspektywie może dla firmy skończyć się bardzo źle...

----
      www.ludzielubiapracowac.blogspot.com
    • Gość: gość IP: 212.160.210.* 14.03.08, 12:36
      Ja miałam "przyjemność"pracować w tej firmie przez 3 lata, więc dobrze ją poznałam. Powód dla mnie jest prosty, firma stosuje wyzysk pracowników, nie daje umów zatrudnia tak długo jak się da na umowę-zlecenie, kąże pracować po kilkanaście godz. dziennie-co z życiem osobistym??A menadżerowie- moi byli zwykłymi ludziskami- bez doswiadczenia w zażądzaniu grupą ludzi, eksperymentującymi na Tobie.Co chwila byly nowe pomysly i zmiany, człowiek nie nadążąl i gubil sie w tym wszytskim.
      Brak konsekwencji, brak wykszlatconej kadry, ludziska na stanowiskach sobie stołki zabierają. Żenada.....długo by opowiadać.
    • Gość: Gość IP: 80.55.130.* 14.03.08, 13:03
      Miałem wątpliwą przyjemność spotkać się służbowo z Panią Prezes PTK Centertel - cały czas oglądała swoje paznocie, bo były bardziej interesujące niż temat rozmowy,o którym nic nie wiedziała - jeżeli tak postępuje z innymi menadżerami i tak zna problemy firmy jak w tym przypadku, to nic dziwnego że wartościowi ludzie uciekają
    • Gość: Gosc IP: 194.51.20.* 14.03.08, 13:24
      zamojda - dodatkowo zatrudnienie nowego pracownika wcale nie wiaze sie z cieciem kosztow. nowi ludzie z zewnatrz zadaja wiecej niz wieloletni pracownicy zarabiaja, i - dostaja to ! zdarzalo sie wiele razy, ze pracownik nowy zarabial 2-3 razy wiecej niz ludzie z paroletnim stazem, o ktorych od strony finansowej nie dba sie w tej chwili. Ale kasa to nie wszystko - liczyl sie dynamizm, efekty, duch pracy, ludzie.......teraz tego nie ma. Balagan, przedmiotowe traktowanie i wszechobecny dyretorski duch TP......koszmar !
    • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 13:27
      PTK Centertel to firma bez żadnej moralności korporacyjnej. Aby przejąć twoją firmę, którą rozwijałeś wiele lat działając w sieci Idea/Orange, nie cofnie się przed niczym. Najpierw zaszantażuje cię, że jeśli chcesz dalszej współpracy, musisz zgodzić się na cesję najmu lokalu, w którym działasz na PTK Centertel. Jak tego dokonasz, dowiesz się, że Centertel woli aby w tym miejscu działał ktoś inny, a ty na zieloną trawkę. Jeśli ktoś jest ciekaw tematu niech sie zainteresuje np. salonem Orange, który działa w Tesco w Gdyni przy Nowowiczlińskiej. Uwaga mafia!
    • Gość: mirekb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 13:27
      mysle ze FRANCE TELEKOM steruje bardzo informacjami,akurat to dzis kiedy mowa ze jak sie tp dobrze zachowa to podzialu nie będzie.co nas obchodza francuscy wlasciciele i zagraniczni czlonkowie zarzadu??powinni nas obchodzic ludzie ktorzy pracuja na rzecz tych kolonizatorów i dzieki ktorym jakotako to działa,ale ile tak jeszcze moaze byc??czas dobrych pomysłow sie skonczyl dla tp i ptk centertel jeszcze w 2006 roku-oceniam po ofertach/cennikach/regulaminach z poziomu zwyklego uzytkownika.MOZE ZASTOSUJA METODE TONACY BRZYTWY SIE CHWYTA??
    • Gość: Gość IP: *.zus.pl 14.03.08, 13:31
      Centertel od lat jest fatalnie zarządzany i fatalnie traktuje pracowników. Brak delegowania kompetencji w dół, traktowanie kadry jak niewolników, niekompetencja przełożonych i nieumiejętność zarządzania czasem (np. pani dyrektor potrafiła spóźniać się na spotkanie 3 godziny). Jeżeli połączenie z TP pogorszyło sytuację, to rzeczywiście musi tam być już nie do wytrzymania. Życzę im jak najgorzej, bo przepracowany tam czas był horrorem. Mobbing tam był na porządku dziennym, w wykonaniu Pani Gery Pikulskiej na czele!!!
    • Gość: gafon IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.08, 13:36
      Jak widać menagerem każdy może być, założę się, że każdy uczeń liceum odpowiednio wprowadzony dałby sobie z tym znakomicie radę. Kiedyś były kasty z powodu urodzenia, teraz są kasty ekonomiczne, całkowicie nieadekwatne do realnych możliwości danych osób. To jak z piłką nożną, wiadomo, że Ronaldo w pojedynkę nie pokona na boisku, w zasadzie nawet dwóch graczy klasy A ligi polskiej, myślę, że nie dałby rady w meczyku większości duetom C klasy nawet, ale jego wydajność liczona jest, jakby sam potrafił pokonać 10 000 piłkarzy.

Człowiek z niskiej kasty, jeśli zrobi dwa razy więcej niż inny dostanie dwa razy więcej albo zostanie oszukany, człowiek z kasty uprzywilejowanej dostanie 100 razy więcej lub więcej.

Trudno tu mówić o ekonomii, raczej należy mówić o manipulacji, w tym rzeczywiście ludzie osiągają perfekcję, zresztą istnieje zalew różnej maści tak zwanych szkół z ich "trenerami" :)), które uczą jak manipulować, mamić, wywierać naciski itp.

Cóż, kapłanów powoli zastępują nowe, nowocześniejsze ich odmiany, a wciskanie kitu ma się cały czas znakomicie i jesteśmy w tym coraz lepsi. A prawda? Kogo obchodzi prawda, jeśli można wyrwać kupę kasy, czy choćby jakiś ochłap:)
    • Gość: mm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 13:42
      Cała grupa TP to jedno wielkie kolesiostwo i to na szczeblu menadzerskim. Jesli ktoś nie sprawdził się w TP to przechodzi (załatwia sobie) stanowisko w firmie podległej. Taki gość zazwyczaj nie ma pojęcia o danej firmie i interesują go tylko i wyłącznie cyferki na końcowym zestawieniu. Pracownicy, klienci, kontrachenci są traktowani jak szmaty i woły robocze od których nalezy tylko żądać a jak sie nie podoba to won.
      Wiem z doswiadczenia - w grupie TP pracuje sie koszmarnie.... MM
    • Gość: Gość IP: *.merinet.pl 14.03.08, 14:31
      Kto z PTK odchodzi... źle na tym nie wychodzi :)
    • Gość: Klient IP: 83.238.214.* 14.03.08, 14:33
      TP to firma beznadziejnie zarządzana. Wg mnie winny są przyjęte procedury. Jako klient na skutek licznych reklamacji dodtaję korekty do korekt korekt. Zasypywany jestem wieloma sprzecznymi informacji z różnych centr obsługi. Jak tylko uporządkuję swoje sprawy - mam nadzieję - rozwiązuję umowę z tą dziwaczną, bałaganiarską firmą. Współczuję pracownikom TP
    • Gość: zenek IP: 193.108.206.* 14.03.08, 14:34
      baby do garów a nie do zarządzania... ciekawe jaka metoda pani oliwa awansowala :) zdaje sie ze sie domyslam jaka
    • Gość: aśka IP: 83.238.109.* 14.03.08, 14:34
      jakbym Avon widziała. Stąd też wszyscy uciekają dziesiątkami
    • Gość: Gosc IP: 194.51.20.* 14.03.08, 15:25
      nie przesadzajcie z tym mobbingiem, mi sie pracowalo bardzo dobrze. teraz znacznie gorzej.
    • Gość: lopez IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 14.03.08, 15:43
      "baby do garów a nie do zarządzania... ciekawe jaka metoda pani oliwa awansowala :) zdaje sie ze sie domyslam jaka"

Wątpię czy się domyślasz. Patrząc na brednie, które wypisujesz mam bowiem wątpliwości czy w ogóle myślisz
    • Gość: Gość IP: 193.201.139.* 14.03.08, 16:27
      to samo w Citibanku , kto ma troche poukładane w głowie i chce coś osiągnąć zmyka co sił....
    • Gość: tay IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 16:31
      Wcisnac kit, pchnac bubel, walnac scieme, podlizac sie... a jak juz klient podpisze co trzeba, potraktowac go jak smiecia, bo po co sie starac inaczej. Dewiza polskich firm.
    • Gość: logika IP: *.pkobp.pl 14.03.08, 16:51
      to nie jest polska firma
    • Gość: gosccccc IP: 194.51.20.* 14.03.08, 17:30
      TAY latwo mowic ludzim z zewnatrz, ze ta firma to syf. to jedna z niewielu, gdzie ludzie naprawde mysleli o kliencie w gaszczu procedur, duzej organizacji, korpracyjnym zamecie - bo taki jest w kazdej korporacji. Klient nie jest Panem i Wladca, ktoremu nalezy oddawac wszystko za darmo. Ceny wyznaczaja warunki rynkowe takie jakie sa. Jesli mozesz, sprzedajesz najdrozej, tez bys tak zrobil !!! To typowo polskie - wyjezdzasz na wycieczke all exclusive za jak najmniejsze pieniadze pieniadze a oczekujesz hiltona i drinkow z palemka...... Logika - to jest polska firma z udzialami TP i FT. FT ma udzialy MNIEJSZOSCIOWE w grupie TP. jesli chodzi o logike :) a marka jest oryginalnie brytyjska. Era pod tym wzgledem tez nie jest polska a za chwile juz z nazwy bedzie niemiecka, Plus nie wiadomo co, a Play nawet z nazwy nie jest polski. wiec polskosc niepolskosc chyba nie ma tu znaczenia. Centertel byl jedyna firma w otoczeniu TP, ktora byla mloda duchem, dynamiczna, nowoczesna i uczyla sie na wlasnych bledach, przynajmniej w kluczowych departamentach. I to jest ten problem - ludzie nie chca pracowac w starej komunistycznej firmie TP, zamiast tego woleliby w organizacji czerpiacej dobre przyklady z zachodnich firm jaka kiedys Orange byla w UK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka