Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Rozwiązanie umowy zlecenia - porozumienie stron

    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.08, 16:33
    Witam, od roku pracuję na umowę zlecenie - obecną umowę mam
    podpisaną do końca 2008 roku. Znalazłem inną, dużo lepiej płatną
    pracę na etat. Czy rozwiązanie umowy zlecenia może następić
    natychmiastowo? (w umowie nie ma zapisu o okresie wypowiedzenia, ale
    jest zapis, że można ją rozwiązać na mocy "porozumiena stron"). Co
    oznacza "pozorumienie stron"? Czy pracodawca będzie mógł ode mnie
    zażądać np. jeszcze 2 miesięcy pracy? Dodam, że pracuję 30 godzin w
    tygodniu w siedzibie firmy.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 15.03.08, 17:05
      KC Tytuł XXI ZLECENIE

      Art.734 do Art. 751

      Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.

      § 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę

      § 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

      www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,1964,num,16/poz,93,ujednolicony,ustawa-kodeks-cywilny.html
    • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.08, 11:19
      Dziękuję za odpowiedź. Czy jednak te przepisy stosują się do mojego
      przypadku, jeżeli w umowie jest zapis "za porozumieniem stron"?
      Porozumienie stron to chyba coś innego niż "Dający zlecenie może je
      wypowiedzieć w każdym czasie (...) Przyjmujący zlecenie może je
      wypowiedzieć w każdym czasie." ?
    • annajustyna 16.03.08, 12:06
      Mozna je wypowiedziec w kazdym czasie + dodatkowo mozliwe jest jeszcze
      porozumienie - wtedy nie trzeba bedzie zwracac zadnych finansow (prawdopodobnie,
      bo mozna tez porozumiec sie inaczej).
      --
      Gasofnia
      Forum Krychy, Baby i tajemniczej Szarej Eminencji:-)))
    • snajper55 16.03.08, 13:32
      Zapisy umowy sprzeczne z Kodeksem Cywilnym nie są ważne.

      S.
      --
      Na nic płacze, na nic krzyki,
      Koniec przygód Fiki Miki.
      Forum o Nasza-klasa.pl
    • mijo81 16.03.08, 23:58
      ...no bo to jest normalnie umowa o pracę :)

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka