PricewaterhouseCoopers rekrutacja Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                                                  • Gość: fabon IP: *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net 20.03.10, 15:31
                                                    Nie rozumiem czemu ludzie tam sie pchaja, jedyny powod jaki znajduje to tylko poklosie ambitnej pracy PR i Marketingu. Firma ta w rzeczywistosci nie ma swietnej renomy bo nie ma ogromnych sukcesow i do tego jest cholernie droga. Ich wspomniany PR swietnie poradzil sobie z ich wkladem w Enronie, AIG itp. zaraz przed ich stoczeniem sie ze szczytu. Czego spodziewac sie od firmy ktora zyje tylko dzieki wiekszej komunizaji panstwa.
                                                  • Gość: wilku IP: *.dsl.krak.bdi.inetia.pl 24.03.10, 17:18

przepraszam, ale czym są dla Ciebie sukcesy firmy audytorskiej? PwC dopiero co
                                                    zostało wybrane najlepszym audytorem w rankingu 'Rzeczpospolitej'.
                                                    A co ludzi ciągnie - odpowiadam. Średnia wieku pracowników jest ok 30 lat. Mało
                                                    kto tam wytrzymuje dłużej niż 3 lata. Ale każdy idąc tam dobrze wie, na co się
                                                    pisze. A pisze się, bo wie że 3 lata w PwC są bardzo dobrą trampoliną do
                                                    normalniejszej, lepiej płatnej pracy. Inna sprawa, że po tym czasie mało kto nie
                                                    ma zrytego łba od takiego trybu pracy.
                                                    Z tym Enronem to chyba pomyliłeś z chłopakami i dziewczynami z Arthura
                                                    Anderssena, których polski oddział został wchłonięty przez E&Y. Więc PwC nic do
                                                    tego.
                                                  • Można spodziewać się dużej kasy
                                                  • Gość portalu: fabon napisał(a):

> Prawda jest taka ze gdby panstwo bylo zderegulowane i wreszcie
                                                    mielibysmy w
                                                    > ona POlske ci big4 poszlaby z torbami. Niestety panstwa i jego
                                                    kliki obchodzi c
                                                    > o przedsiebiorcy robia i koneicznie utrzymuja rosnace tony
                                                    przepisow, regulacji
                                                    > , a parlament rzadzi niemal przez dekrety!! poza tym, pWC po
                                                    prostu swietnie ko
                                                    > rzysta z sytuacji gdzie jest relatywnie malo firm doradczych, a
                                                    potencjalnych p
                                                    > racownikow duzo. Dlatego czesc testow przeprowadzaja po to tylko
                                                    zeby Recruitme
                                                    > nt (a nie HR) mial jakas robote, mogl dolozyc ciegielke do
                                                    wizerunku ze ciagle
                                                    > rekrutuja bo biora najlepszych itp.... PR juz tam zadbal. Prawda
                                                    jest obawiam s
                                                    > ie tez taka ze zaraz po tescie niejednokrotnie wszystkie prace
                                                    wurzucaja bez cz
                                                    > ytania ich. Jak sie przez tyle lat rekrutuje to sie ma pokazna
                                                    baze.
                                                    >
                                                    >

A gdzie nie ma BIG4? Na Mauritiusie, Mikronezji itd?
                                                  • Gość: marko IP: *.as.kn.pl 25.03.10, 22:27
                                                    A czy ktoś z Was pisał test z angielskiego w tym roku? Zmieniono tematy w
                                                    porównaniu z poprzednim?

Pozdrawiam
    • Gość: hooltay IP: 82.177.25.* 26.03.10, 17:39
      Zapraszam do podzielenia sie doświadczeniami i opiniami na opinieopracodawcy.ubf.pl/news.php
      Pozdrawiam

P.S.
      Zapraszam do uzupełniania Czarnej Listy Pracodawców
      Zarejestruj sie i wypowiedz.
      • Gość: Hunnicut IP: *.icpnet.pl 11.04.10, 22:53
        Czy mógłby ktoś zorientowany w temacie napisać proszę ile płacą w PwC
        osobom na praktykach? Jestem w trakcie procesu rekrutacji i zastanawiam
        się, jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na początku (chodzi o
        praktyki letnie w dziale audytu)

Pozdrowienia!
    • Gość: hm IP: *.icpnet.pl 14.04.10, 15:19
      Agis, możesz podzieli się info co było na testach? chodzi mi o ang
      ale generalne uwagi będą mile widziane:)
      • Gość: gość IP: 62.29.136.* 20.04.10, 10:18
        Chciałam powiedzieć, że bardzo sie firmą pwc roszczarowałam,
        najpierw obiecują gruszki na wierzbie, a póżniej tych obietnic nie
        dotrzymują. Byłam na praktykach zimowych w Warszawie, ale chciałam
        pracowac w Krakowie, powidziano, że praca jest po czym zaproponowano
        mi praktyki od grudnia do marca....żenujące. O ile na początku byłam
        bardzo pozytywnie nastawiona o tyle teraz uważem, że firma po prostu
        wykorzystuje ludzi, nie mówiąc otym że jest tam straszny bałagan
        administracyjny, zarówno jeśli chodzi o proces rektutacji jak
        również samą pracę - koncepcje zmieniają się z tygodnia na tydzień,
        zero organizacji i pełny chaos. Z tego co słyszałam w pozostałych
        firmach wielkiej czwórki oraganizacja pracy jest bardziej
        uporządkowana. Nie polecam. Wyszło na to, że firma szuka po prostu
        taniej siły roboczej i nie ceni swoich pracowników. Dodam tylko, że
        feedback miałam bardzo dobry i wszyscy obiecywali ze jeżeli ocena po
        praktykach będzie dobra i będą stanowiska to pracę dostanę. Z tego
        co widzę praca jest, bo ciągle sie ogłaszają. Więc chyba nie byłam
        wystarczająca dobra lub to wszystko to jakaś ściema i szukaja tylko
        praktykantów, przynajmniej w krakowie..
        • Gość: Maciej119 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.10, 23:42
          ktos teraz tez czeka na AC ?? testy zdałem w marcu i ciągle czekam
          • Gość: K IP: 109.129.206.* 05.05.10, 00:05
            ja zdalam testy pod koniec kwietnia i w ten piatek ide na AC, ktos jeszcze?
            • Gość: benia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.10, 09:43
              A mozecie podzielic sie co bylo na tescie z angielskiego, bo tego obawiam sie
              najbardziej z testow... tematy znosne czy raczej trudne? i jakie slownictwo
              warto sobie powtorzyc przed testem (pod katem tego tekstu do streszczenia)?
              Bede wdzieczna za wszelka pomoc:)
              • ktos ze zdajacych testy we Wroclawiu dostal juz zaproszenie na AC?
                (audyt,praktyki zimowe)
                p.s. K - jak wrazenia po AC? :)
                • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 17.05.10, 17:23
                  Ja już byłem na Ac(11 maja) i jestem z Wrocławia. Wrażenia hmm
                  strasznie stresujące przed, ale jak już jesteś w trakcie
                  zadania/rozmowy to atmosfera miła i raczej się o tym zapomina.
                  Ogólnie tak jak wszędzie piszą 10minutowa rozmowa po angielsku,
                  zadanie grupowe (u nas było wybierzcie najlepszy produkt), rozmowa
                  kwalifikacyjna no i prezentacja na zadany temat. Ogólnie męczące ale
                  da się znieść. Na wyniki czeka się podobno 2tygodnie, ja póki co nie
                  dostałem. Ogólnie w czasie rekrutacji jest sporo wolnego czasu
                  podczas którego można pogadać z pracownikami. Wrażenia pozytywne
                  chociaż nie wiem czy przejdę. Jak zapytacie w czasie rozmowy to
                  możecie poznać wyniki testów z 1 etapu, niestety nie będzie
                  feedbacku z drugiego. Zwracają za przejazd, chociaż śmiać mi się
                  chciało jak Pani powiedziała że dopiero we wrześniu. ;)
                  • A też na praktyki zimowe w Audycie? Kiedy pisałeś testy?:-)
                  • Gość: K IP: 109.129.107.* 17.05.10, 20:46
                    Ja bylam na AC 7 maja i tez mowili, ze wyniki beda w ciagu dwoch tygodni. Caly
                    czas czekam... Nie mam pojecia jak mi poszlo, ale bylo nawet fajnie. Mila
                    atmosfera, fajni ludzie.
                    Firefrog wiesz moze, czy Twoje AC bylo juz ostatnie w tym sezonie?
                  • Chyba nie ostatnie,bo je nadal czekam na swój termin ;-// Pisałam do HRu to
                    kazali czekac ok.2 tyg jeszcze. W sumie to trochę się martwię... Testy zdawałam
                    już w marcu, wiec dziwi mnie ze jeszcze nie pisali do mnie z informacja o
                    konkretnym terminie AC :-/
                    • Gość: K IP: 109.129.107.* 17.05.10, 21:36
                      To rzeczywiscie dziwne :/
                      Ja pisalam testy pod koniec kwietnia i jeszcze tego samego dnia(!) dostalam
                      odpowiedz, ze zdalam angielski :) Ale to pewnie dlatego, ze zgodzilam sie
                      przyjsc na AC ktore mialo byc jakos na dniach ale w koncu i tak nie mialo
                      miejsca. jak pozniej rozmawialam z babka z HR to powiedziala, ze to juz mialo
                      byc jedno z ostatnich AC ..
                      • No nic to. Napisałam maila do babki z HRu. Mam nadzieję, że nie okaże się że
                        mają tam po prostu burdel i przez czyjeś niedopatrzenie nie dostałam zaproszenia
                        -_-" Czas pokaże, poczekam jeszcze ze dwa tygodnie,a potem już nie będę miała
                        żadnych złudzeń związanych z odbyciem się obiecanego AC. Ja na wyniki z
                        angielskiego nie czekałam długo, dlatego tak mnie dziwi to oczekiwanie na maila
                        z terminem AC ;-/
        • Gość portalu: gość napisał(a):

> Chciałam powiedzieć, że bardzo sie firmą pwc roszczarowałam,
          > najpierw obiecują gruszki na wierzbie, a póżniej tych obietnic nie
          > dotrzymują. Byłam na praktykach zimowych w Warszawie, ale chciałam
          > pracowac w Krakowie, powidziano, że praca jest po czym
          zaproponowano
          > mi praktyki od grudnia do marca....żenujące. O ile na początku
          byłam
          > bardzo pozytywnie nastawiona o tyle teraz uważem, że firma po
          prostu
          > wykorzystuje ludzi, nie mówiąc otym że jest tam straszny bałagan
          > administracyjny, zarówno jeśli chodzi o proces rektutacji jak
          > również samą pracę - koncepcje zmieniają się z tygodnia na
          tydzień,
          > zero organizacji i pełny chaos. Z tego co słyszałam w pozostałych
          > firmach wielkiej czwórki oraganizacja pracy jest bardziej
          > uporządkowana. Nie polecam. Wyszło na to, że firma szuka po prostu
          > taniej siły roboczej i nie ceni swoich pracowników. Dodam tylko,
          że
          > feedback miałam bardzo dobry i wszyscy obiecywali ze jeżeli ocena
          po
          > praktykach będzie dobra i będą stanowiska to pracę dostanę. Z tego
          > co widzę praca jest, bo ciągle sie ogłaszają. Więc chyba nie byłam
          > wystarczająca dobra lub to wszystko to jakaś ściema i szukaja
          tylko
          > praktykantów, przynajmniej w krakowie..

Nie denerwuj się, nie wszyscy praktykanci otrzymują ofertę
          zatrudnienia. Po prostu byli lepsi ....
          • Gość: gość IP: 92.138.249.* 19.05.10, 19:31
            Ale ja dostałam ofertę..w Warszawie. Więc nie rozumie w ogóle tej
            polityki: w Warszawie chcą mnie zatrudnić a w Krakowie wolą kogoś z
            zewnątrz? Naprawde dziwne podejście.
            • Gość: blablablabla IP: 217.153.255.* 19.05.10, 20:41
              Strzelam - w Warszawie jest większy dział audytu, a w Krakowie na kimś im zależy, albo nikogo nie zatrudniają. Więc -> kierują Cię to wawy. To tak źle?
              • Gość portalu: blablablabla napisał(a):

> Strzelam - w Warszawie jest większy dział audytu, a w Krakowie na
                kimś im zależ
                > y, albo nikogo nie zatrudniają. Więc -> kierują Cię to wawy. To
                tak źle?

Większy i to z 10 razy .... dlatego jak nie mają dla kogoś miejsca w
                biurze regionalnym to kierują do Wawy
            • Gość: zniecierpliwiona IP: 109.129.176.* 19.05.10, 21:38
              Czy jak w PWC po AC mowia, ze odpowiedza w ciagu dwoch tygodni, to trzymaja sie
              tego terminu?
              • Zazwyczaj nie
                • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 19.05.10, 23:50
                  Mi nadal nie odpowiedzieli, jak odpowiedzą to mogę was pocieszyć że
                  jednego konkurenta mniej. Moje AC chyba nie było ostatnie, ogólnie
                  podobno przeprowadzają 2-3 tygodniowo. Tylko że czasem długo się na
                  swoje czeka ja też po 2 dniach dostałem odpowiedź że przeszedłem
                  angielski a dopiero chyba po miesiącu przydzielili termin AC. Więc
                  raczej doczekasz się swojego AC.

A co do pytania dlaczego w Warszawie. Hmm powiedzy że do Krakowa
                  potrzebują 2 osób, biorą 2 najlepsze a reszte chętnych kierują do
                  Warszawy gdzie mają większe zapotrzebowanie.

Koleżance która się dostała na praktyki odpowiedzili 1 dzień po,
                  więc trochę się o siebie boję. :P
              • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 22.05.10, 14:56
                U mnie się trzymali.
    • Gość: hmmm IP: 109.129.63.* 21.05.10, 14:22
      2 tygodnie od AC minely i wciaz brak odpowiedzi... czy myslicie, ze wypada w
      nastepnym tygodniu zadzwonic i zapytac jak sytuacja sie przedstawia. Nie moge
      tak czekac w nieskonczonosc...
      • Gość: 3uoijpeofg IP: 217.153.255.* 21.05.10, 17:00
        A masz inna oferte? Bo jak nie, to dzwonienie bez sensu, tylko pomeczysz HRów ;-)
        • Gość: hmmm IP: 109.129.63.* 21.05.10, 17:27
          nie mam innej oferty pracy, ale w zblizajacy sie czwartek mam inna rozmowe
          kwalifikacyjna (na ktora nie mam za bardzo ochoty isc bo i tak wole PWC no ale
          nie zawsze sie ma co sie chce) no i mam mozliwosc pracy studenckiej dobrze
          platnej na wrzesien i caly czas odwlekam podpisanie kontraktu ale nie moge tak
          dlugo. Z drugiej strony nie chce wkurzac HRow i wyjsc na jakas niecierpliwa ..
          • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 22.05.10, 01:23
            Mi dzisiaj odpowiedzili. Dostałem się. :D
            Dzwonił manager z Wrocławia i chyba nawet do końca nie wiedział czy
            ktoś do mnie już dzwonił w tej sprawie z Warszawy. ;]
            Ogólnie jeśli czekasz więcej niż 2 tygodnie przypomnij się, nie ma w
            tym nic złego i nieprofesjonalnego.
            Zadzwoń bądź napisz i zapytaj jak wygląda twoja sprawa ponieważ nie
            wiesz jak odpowiedzieć innym firmom. Nie ma w tym nic złego że
            starasz się także dostać do innych miejsc. Przecież nie zmienią
            zdania tylko dlatego że zapytałaś.
            • Gość: g IP: *.as.kn.pl 22.05.10, 12:46
              firefrog, gdzie i kiedy zaczynasz??
            • Gość: hmmm IP: *.62-245-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 22.05.10, 15:53
              to fajnie! gratuluje! Audyt? Ja aplikowalam do Warszawy, wiec moze dlatego to
              dluzej trwa. Ale przypomne sie w nastepnym tygodniu :)
            • Gość: Uns IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.10, 10:40
              Mam pytanie w kwestii tej sławetnej prezentacji na AC. Czy po otrzymaniu tematu
              trzeba ją szybko opracować w jakimś programie (np. PowerPoint) czy też po prostu
              improwizować?
              • Gość: Firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 23.05.10, 20:33
                Tak, audyt. Praktyki do 31 kwietnia z wolnym wrześniem. Ogólnie
                trochę mam problem co zrobić za studiami.

Prezentacja jest robiona na dużym bloku. ;] Ja nawet nie przebrnąłem
                przez wszystkie materiały. Z czego jest tego tak mnóstwo że po
                prostu trzeba umiejętnie szukać tego co jest potrzebne. Ogólnie
                powiem że w mojej ocenie, wypadłem nieźle lecz nie było to nic
                powalającego na ziemię. ;p Pocieszę was też że naprawdę nie wymagają
                jakiejkolwiek wiedzy z rachunkowości. Ja jestem na matematyce i na
                rozmowie jak mnie zapytali czy mam jakieś pojęcie o rachunkowości
                odpowiedziałem że nie.

Cała rekrutacja ogólnie w bardzo przyjemnej atmosferze, super lunch
                w między czasie. :] A najelpszy był gościu od angielskiego, jakbym
                miał takiego managera nad sobą to byłbym bardzo zadowolony. ;P
                Naprawdę fajni ludzie, widać że coś sobą reprezentują a przy okazji
                są bardzo mili i uprzejmi, ogólnie fajnie będzie z nimi pracować.
                Chociaż może jak mnie będą poganiać z projektami to zmienię o nich
                zdanie. ;D

Co do odpowiedzi, wydaje mi się że oni tak trochę nie spieszą się z
                tym, chociaż jestem bardzo wdzięczny managerowi który poświęcił
                kilkanaście minut by mnie poinformować że się dotałem. ;]

Wrażenie więc po całej rekrutacji bardzo pozytywne i nie tylko
                dlatego że się dostałem. Z jednym małym minusem że czasem trzeba
                troszkę poczekać na odpowiedź.
                • Gość: Uns IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.10, 22:41
                  Dzięki za odpowiedź, wybieram się jutro na AC ze spokojnym sumieniem:)
                • Gość: Ola IP: *.n4u.abpl.pl 24.05.10, 18:38
                  Firefrog Gratulacje:) ja jeszcze przed całym procesem rekrutacyjnym i chciałabym
                  zapytać, czy ktoś z obecnych mógłby się podzielić pytaniami z angielskiego.
                  Niestety tego się najbardziej boję więc jeżeli ktoś będzie taki fajny...:) to
                  pls o info na forum lub gg 4943396
                  Z góry dzięki:)
            • Gość: hmmm IP: *.51-245-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 25.05.10, 16:31
              Przypomnialam sie :) Zadzwonilam do HRow, pani sprawdzila w systemie i nie bylo
              zadnej zmiany w statusie. Nie zostalam jeszcze ani odrzucona, ani przyjeta.
              Podobno wszystkiego dowiem sie "na dniach". Zobaczymy
              • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 25.05.10, 17:12
                Ja po angielskim dostałem wiadomość że zdałem (1-2 dnia po) a
                następnie czekałem 1miesiac na informację o AC. Z czego po 2
                tygodniach się przypomniałem i usłyszałem mniej więcej to co Ty. ;]
                Więc się nie przejmować że się niedostało odpowiedzi i ewentualnie
                czasem przypomnieć o sobie jeśli już długo nie odpowiadają.
                • Gość: hmmm IP: 109.129.20.* 25.05.10, 23:29
                  Tak, ale Ty byles na AC po mnie i juz wiesz ze sie dostales a ja nic ale moze
                  dlatego ze Ty aplikowales do Wroclawia i tam mniej ludzi niz w Wawie. Po
                  angielskim byli wrecz expresowi... jeszcze tego samego dnia dostalam maila, o AC
                  tez szybko sie dowiedzialam, a teraz cisza. No coz, czekam dalej :)
                  • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 26.05.10, 22:17
                    Tak, na pewno jestem w lepszej sytuacji. ;] Chociaż do mnie też się
                    nie odezwali z Warszawy a z tego co zrozumiałem powinni, może po
                    prostu mają ważniejsze sprawy na głowie. Pomyśl że jakbyś miał
                    usłyszeć "nie" to pewnie już by odpowiedzieli, bo to szybko można
                    zrobić. A jak mają kogoś przyjąć to muszę przygotować jakąś
                    ofertę. ;p Hmm pocieszenie kiepskie ale na lepsze mnie nie stać.
                    • Gość: hmmm IP: 109.129.219.* 27.05.10, 12:00
                      no moze masz racje... gdzies czytalam ze jak odrzucaja najwczesniej, ale czasami
                      sobie mysle, ze moze w ogole mnie olali i sie nie odezwa :p a jak do Ciebie
                      zadzwonili to juz mieli jakas konkretna oferte? Tzn juz jakis konkretny dzial
                      (CIPS, FS czy te trzecie:p)?
                      • Działa to tak. Najpierw dzwonią do najlepszych kandydatów .... jak
                        się oni zdecydują i przyjmią oferty (a czasami to trochę trwa) to
                        wtedy informują pozostałych że nic z tego. Jak któryś z najlepszych
                        odmówi to proponują kolejnej osobie na liście. Tylko w bardzo
                        nielicznych przypadkach przyjmują lub odrzucają bez oglądania się na
                        innych .... trzeba albo super wypaść na rozmowie albo być totalnie
                        beznadziejnym.
    • Gość: hmmm IP: 109.129.127.* 27.05.10, 15:56
      Dostalam telefon :) Aplikowalam na konsultanta a dostalam oferte praktyk od
      listopada do marca... no i nie wiem teraz ... duzo osob po praktykach biora do
      pracy?
      • Nie patrz na to pod kątem "ile osób" bo nie robi to żadnej różnicy, szczególnie że nie wiesz jaka konkretnie będzie sytuacja w biurze do którego aplikujesz po marcu. Jak masz z innej firmy ofertę pracy to ją bierz, jak nie, to się zastanów czy te praktyki to dla Ciebie jak najlepsze wyjście. Zawsze możesz próbować ich przycisnąć o ofertę pracy (-;
        • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 27.05.10, 22:00
          Do mnie zadzwonił i tylko powiedział że się dostałem, resztę
          szczegółów miała przekazać Warszawa ale jakoś się póki co nie
          odezwali. We Wrocławiu nie ma zbytnio wyboru jest tylko CIPS.
          Też pytałem jak to wygląda po praktykach ale to zależy od
          indywidualnych potrzeb biura. Manager pocieszył mnie mówiąc że rok
          temu na 5 osób po praktykach 4 dostały prace (jedna nie chciała).
          Ale to wszystko zależy od zapotrzebowania więc tak trzeba brać pod
          uwagę że po praktykach usłyszysz "nie potrzebujemy Pana" "nie nadaje
          się Pan".

Ja kończę licencjat więc mi praktyki odpowiadają, co prawda chyba
          będę zmuszony pójść zaocznie na magisterkę i nie z matmy ale z
          finansów, ale według mnie warto.

Tak jak napisał blabla jeśli masz lepszą ofertę z innej firmy to
          chyba nie ma sensu bawić się w praktyki. A jak nie, to tak jak ja
          musisz zdecydować czy warto. Ja nie wiem czy mi się to opłaci, ale
          wiem że jakbym zrezygnował z praktyk i spokojnie dokończył studia
          stacjonarne to myślę że żałowałbym że nie zaryzykowałem. Póki co
          wierzę że Pwc to dobry wybór nawet jeśli tylko na okres praktyk, ja
          nie mam żadnego doświadczenia i po prostu muszę je zdobyć. Co jest
          ważne dla Ciebie to już najlepiej wiesz Ty sam. ;]
          • Gość: hmmm IP: 109.129.181.* 27.05.10, 22:25
            No u mnie to wszystko jest skomplikowane... Nie mieszkam w Polsce,
            teraz koncze studia i chcialam wrocic do PL do pracy a nie na
            praktyki. Tej drugiej opcji w ogole nie bralam pod uwage. Z drugiej
            strony jednak nie mam innych lepszych ofert. W Polsce aplikowalam
            tylko tam, bo nie mam ani czasu ani kasy na takie latanie na AC na
            jeden dzien, wiec probowalam tylko PWC. Tu gdzie mieszkam nie za
            bardzo nawet sie staralam cos znalezc, przesunelam ostatnio rozmowe
            kwalifikacyjna w Accenture bo caly czas nie wiedzialam jak sytuacja
            wyglada z PWC.
            Pomimo tego strasznie chcialabym wrocic do Warszawy i chyba jednak
            zdecyduje sie na te praktyki. Nie wiem za bardzo jak by to mialo
            wygladac... czy to jest jakby taka normalna full-time "praca" tylko
            ze malo platna? Pomijajac zarobki, jaka jest roznica pomiedzy stazem
            a praca? Ahh, nic nie wiem :p
            P.S. ja tez CIPS, Firefrog Ty jakos tak wczesnie te praktyki
            zaczynasz to moze bedziesz mi mogl cos wiecej opowiedziec :D
            • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 28.05.10, 12:14
              Pewnie jest full time ale nie do końca robisz to co byś robiła
              gdybyś została zatrudniona jako a1. Chociaż jak ja mam praktyki na
              8.5 miesiąca to już, moim zdaniem, trochę zadługo jak na praktyki.
              No ale widać że muszą mieć więcej do roboty i stąd dłuższy okres
              praktyk więc liczę że może i po praktykach będą kogoś zatrudniać.
              Hehe pewnie wszyscy na to liczą. ;p Z drugiej strony może chcą mieć
              dodatkowe ręce do pracy w czasie sezonu i nie planują zatrudniać po,
              i stąd długi okres. ;] Ale to takie gdybanie, myślę że oni sami do
              końca nie wiedzą czy będą zatrudniać czy nie.
              • Gość: hmmm IP: 109.129.3.* 31.05.10, 10:59
                ok, po calym weekendzie przemyslen odpisze PWC, ze chetnie dolacze do ich
                zespolu :D (z nadzieja ze dostane pozniej oferte pracy :p)
                • Gość: firefrog IP: *.joanitow.finemedia.pl 31.05.10, 21:14
                  Hehe też potrzebowałem całego weekendu by się zastanowić. :P
                  Ale żebyś się nie zdzwiła jak będziesz znowu długo czekać na
                  odpowiedź, bo do mnie się jeszcze nie odezwali ze szczegółami. ;]
                  • Gość: hmmm IP: 109.129.217.* 31.05.10, 21:42
                    Ale ja juz maila dostalam i teraz mam tylko czekac na telefon pod koniec
                    pazdziernika odnosnie szkolen. Wiecej szczegolow juz chyba nie bedzie. Wszelkie
                    formalnosci zostaja zalatwione w pierwszych dniach praktyk. Mam nadzieje, ze o
                    mnie nie zapomna i sie odezwa bo to jeszcze 5 miesiecy! :D

Czy ktos byl na praktykach zimowych w PwC w Wawie? Jestem ciekawa jak to wyglada
                    i ile sie tak srednio netto zarabia w tym sezonie zwiekszonej aktywnosci?
                    • Gość: msp IP: *.as.kn.pl 01.07.10, 16:11
                      Witam wszystkich aplikujących i tych ktorym sie udało dostać do pwc:) Odnośnie
                      tych drugich,to mam do Was pytanie: hmmm/firefrog: jak się pracuje? Jestescie
                      mocno zawaleni robotą? Odnośnie płac to jeśli nie chcecie ujawniać dokładnych
                      zarobków na praktykach to powiedzcie czy to prawda że oscylują ok.15zł/h Brutto?
                      Z góry dzięki za odpowiedz, pozdrawiam!
                      • Gość: gośc IP: 46.112.46.* 01.07.10, 19:46
                        witam wszystkich
                        zwracam się do Was z następującym pytaniem... po jakim czasie od
                        wypełnienia formularza aplikacyjnego otrzymaliście zaproszenie do
                        kolejnego etapu rekrutacji ??
                        z góry dziękuję za odpowiedź :)
                  • Gość: hm IP: *.83-201-80.adsl-dyn.isp.belgacom.be 14.07.10, 20:49
                    Firefrog, jeśli się nie mylę to już wkrótce, chyba nawet jutro, zaczynasz
                    praktyki :-) Napisz kiedyś jak Ci się podoba i w ogóle wszystko :p
                    P.S. Ja zaczynam 1 listopada, ktoś jeszcze zaczyna w Warszawie??
      • Gość: aveo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.10, 11:23
        Dostałem zaproszenie na testy na najbliższy tydzień w Krakowie. Ktoś się może wybiera też w tym terminie?

Mam pytanie do Was w sprawie tych testów. Rozumiem, że testów analityczno-matematyczno nie ma nigdzie dostępnych do przećwiczenie?

Jak wygląda sprawa z testem z angielskiego. Co do formy to wiem jak to mniej więcej wygląda, tzn to co piszą na stronie PwC.
        Mógłby ktoś napisać jakie były tematy z angielskiego podczas rekrutacji w 2010 roku. Pewnie się nie powtórzą, ale chodzi mi o przykładowe tematy eseju, czego dotyczyły pozostałe pytania itd. Jeśli ktoś nie chce tutaj pisać to może podesłać mi info na emaila:

kuba.pl@poczta.fm

Z góry wielkie dzięki
        • Gość: dky IP: *.222.247.207.spray.net.pl 17.09.10, 13:18
          testy sa na stronie shlu (wygooglaj shl)
          eseje dotycza takich chodliwych tematow, typu enviromentalism
        • Gość: Kuba IP: 77.236.26.* 28.09.10, 23:00
          Mam pytanie do osób, które już rekrutację przeszły.

Aplikuję na praktyki do oddziału terenowego (nie w Warszawie). Dostałem właśnie zaproszenie na kolejny etap - Centrum Oceny - do Warszawy. Czy zawsze ten etap odbywa się w Wawie czy coś już kombinują z przeniesieniem mnie do stolycy?

Oczywiście postaram się też dowiedzieć tego tradycyjnie, ale mam nadzieję, że szybciej otrzymam od Was pomoc :)
          • Gość: zuzkakluska IP: *.215.197.186-internet.zabrze.debacom.pl 29.09.10, 21:28
            Tez chciałabym to wiedzieć! Aplikuję do Katowic, a zapraszają mnie do Warszawy na cały boży dzień. Z dojazdem (ach, pkp) to nawet całe boże dwa dni. Czy AC nie odbywa się również w Krakowie albo właśnie w Katowicach?
            • Gość: Wik IP: 195.184.83.* 01.10.10, 00:48
              Czy ktoś wie ile obecnie płaci się praktykantom. Czy jest to jak ktos juz wspomnial 15zlbrutto/h czy cos wiecej?
              • Gość: gościu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 15:22
                Też bym potrzebował tej informacji. Jest ktoś zatrudniony w 2010 roku? Jakie zarobki dostają na wstępie praktykanci?
                • Gość: gość IP: 194.146.252.* 01.10.10, 22:01
                  15l/h, nic się nie zmieniło, sama zaczynam w styczniu i taką informacje otrzymałam
                  • Gość: gościu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 23:04
                    A powiedz mi jeszcze ile trwają praktyki? 3, 6 miesięcy? Czy jest to kwestia indywidualna? Jak jest z pracą po zakończeniu praktyk? Jeśli się niczego nie zawaliło to można liczyć na zatrudnienie czy z tym też jest loteria i nie ma co się zbyt nastawiać na otrzymanie propozycji?
                  • Gość portalu: gość napisał(a):

> 15l/h, nic się nie zmieniło, sama zaczynam w styczniu i taką informacje otrzyma
                    > łam

Od paru lat ciągle ta sama stawka
                    • Gość: Alejaja IP: *.xdsl.centertel.pl 07.10.10, 22:06
                      Kurde, ja jak debil chciałem się tam dostać, przy czym się nie dostałem (bo chciałem tylko do Katowic i wysyłałem im koło września te aplikacje do audytu i tak dwa razy). Oczywiście nie odrzucili mnie, bo mam mocny profil (testy zdałem jak aplikowałem w 2008 do podatków - ale tę rekrutację odwołano potem!). Po ok. roku pracy jako księgowy w biurze rachunkowym (połowa na samodzielnym stanowisku) dostałem ofertę pracy z innego biura za 4 tys brutto, za 8h pracy i nic ponad to, do tego możliwość zrobienia aplikacji na biegłego. W BIG 4 asystent ma zdaje się 5 brutto i zapierdziela jak dziki osioł. Ja tą ofertę na razie odrzuciłem (w obecnej pracy zarabiam sporo mniej, ale mam jeszcze inne dochody więc spoko jest), uznając iż dobrze będzie mieć trochę więcej doświadczenia i potem się zobaczy - ale sam fakt mnie rozwala - ta oferta jest lepsza od PwC czy innej BIG 4, 1000 mniej, ale po 8 godzinach jeb drzwiami i tyle mnie widzieli (tak mam w obecnej pracy).

Widać są firmy, w których sumaryczne zadowolenie może być znacznie lepsze na początku kariery od tego w big 4.
                  • Gość: praktykantka IP: 109.129.98.* 11.10.10, 23:26
                    Ja tez zaczynam w styczniu. Jak dlugi staz Ci zaproponowali?
          • Gość: rekrut IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.10, 16:50
            Jest ktoś, kto był na AC 4 października 2010 roku? Jak Wam poszło? Macie już wynik Centrum Oceny? Dostaliście się do działów regionalnych czy zaoferowali Wam tylko Wawę?
            • Gość: BUBA IP: *.152.151.27.dsl.dynamic.eranet.pl 07.10.10, 12:11
              czy ktos wybiera sie 14 na testy do w/w dzialu? jak to jest z tym angielskim ? bo jego obawiam sie najbardziej - czy znajomosc angielskiego na poziomie B2 wystarczy? przegladalem te testy ze strony PWC i niby wszystko z angola rozumiem ale ... to nie znaczy ze w trakcie testow wszystko zrozumiem... czy faktycznie te odpowiedzi do angola - trzeba pisac "formalnie" tak jak ktos to napisal na pocztaku watku? Błagam o jakiekolwiek info - zlozylem aplikacje bez nastawiania sie, ze cos z tego bedzie a tu taka niespodzianka i teraz mam mega stresa ... :/
            • Gość: rekrut2 IP: *.chello.pl 07.10.10, 13:21
              tylko Wawa, od stycznia. a tobie?
            • Gość: halo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.10, 16:22
              Ma ktoś jakiekolwiek wieści? Pozytywne lub negatywne?
            • Gość: gość portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 07:57
              I jak tam, macie jakieś wyniki AC z 4.10.10? Dwa tygodnie właśnie mijają, a ja na razie żadnej odpowiedzi nie dostałem. Nie wiem za bardzo jak to interpretować szczerze mówiąc...
              • Gość: tże IP: *.icpnet.pl 15.10.10, 13:55
                mam podobnie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie daliśmy rady ;]
                • Gość: k IP: 109.129.251.* 16.10.10, 11:57
                  ja kiedys po AC tez dlugo czekalam na wyniki i po uplynieciu terminu po prostu zadzwonilam zeby ich troche pospieszyc ;) powiedzialam ze zalezy mi na szybkiej informacji o wynikach i 2-3 dni pozniej sie dowiedzialam.
                  • Gość: gościu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 15:52
                    A jest jeszcze realna szansa na pozytywną odpowiedź, jeśli przez 2 tygodnie PwC nie dało odpowiedzi? Czy jest to czysta formalność i dowiemy się, że wypadliśmy z obiegu zainteresowania? ;)
                    • Gość: Daisy IP: *.chello.pl 16.10.10, 18:02
                      Czy ktoś się orientuje za jakie bilety oddają kasę (chodzi mi o AC w Wa-wie) czy za zwykły Intercity czy za np. Express InterCity z rezerwacją miejsc (2 klasą) także?? i czy w obie strony czy tylko za dojazd do Wa-wy? a także jeśli chodzi o samą organizację AC czy jest jakiś czas żeby zjeść sobie coś pomiędzy kolejnymi elementami AC i czy jest gdzie coś zjeść? Z góry dziękuję za odpowiedź i jeśli można prosiłabym jak najszybciej :)
                      • Gość: dg3w5t IP: *.kwsa.pl 21.10.10, 15:47
                        Pytanie o koszty dojazdu powinni się zadać osobie zapraszającej na AC, a nie na forum gazety :-) PWC zwykle zwracalo, wiec nie balbym sie o to. Na szkolenia będące wygraną w konkursie można było jechać 2 klasą IC, oczywiście w obie strony, AC mialem u siebie, wiec nie wiem.

Jedzenie - na moim AC był catering. Jest to okazja zeby w miare nieformalnie porozmawiac z pracownikami / pozostalymi uczestnikami, wiec na zewnatrz raczej nie warto sie pchac.
    • Gość: zz-top IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.10, 17:56
      jadę na ac do wawy w czw. 28X. kasiore oddają za podróż, ale nie dopytałem w jakim standardzie (intercity czy jak),. dla osób z poza stolicy organizują spanie w nocy przed ac. zapowiada się ciekawie, jeszcze nie byłem na 6h AC. ;) powodzenia
      • Za IC zwracają
        • Gość: zz-top IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.10, 17:27
          a no to bardzo dobra wiadomość, dziękuję. Zatem IC ;) W każdym razie nie wiem czy od razu kupić bilet w 2 strony czy jak? Bo zakładam, że z powrotem też zwracają. Chociaż to w zasadzie najmniejsze zmartwienie. do zobaczenia
          • Gość: LJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.10, 14:00
            czy na AC występują zadania? testy jakieś związane z ekonomią? znajomy mówił że dostali bilans albo r.zys.i strat i kazali im obliczyć ebitda+ do tego jakies testy wyboru.
            • Gość: jjj IP: *.home.aster.pl 29.10.10, 10:14
              nie. nie ma żadnych zadań
            • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.10, 11:06
              Co do zasady to nie ma żadnych zadań merytorycznych. AC ma sprawdzić "jakim jesteś człowiekiem" oraz "czy dasz sobie radę w PwC". Wszystkie zadania dotyczą oczywiście szeroko rozumianego biznesu, ale nikt nie wymaga od Ciebie znajomości rachunkowości czy innych merytorycznych spraw.

Jedynie na rozmowie z managerem może paść 1-2 pytania typu co to jest bilans, z czego się składa itd. Ale na moim AC dostały to tylko osoby, które miały wcześniej doświadczenia w księgowości. Więc raczej są to łatwe pytania, które mają sprawdzić tylko czy to co jest w Twoim CV nie jest wyssane z palca. Sam nie dostałem żadnego takiego pytania. Jedynie trzeba o swoich doświadczeniach opowiadać, co nam wyszło, co nie, jak na to reagowaliśmy, czego oczekujemy od pracy w PwC oraz pytanie musowe "dlaczego akurat audyt" :)
(201-300)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-480
(401-480)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.