• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Lenovo - Legnickie Pole

• 17.04.08, 11:47
    Kto wie od kiedy i do kiedy można składać tam podania i w ogóle gdzie je
    składać? Czy ktoś już był u nich na rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak jak to
    wygląda i czego wymagają? A i jeszcze mnie interesuje, pracownicy jakich
    specjalności są tam potrzebni?
    Edytor zaawansowany
    • 18.04.08, 22:06
      szczera rada! uciekac jak najdalej to SYF po prostu !!!
      odradzam....
      • 19.04.08, 13:24
        Dlaczego syf? Przecież tego nawet nie otwarli jeszcze :)
        • 19.04.08, 22:15
          rekrutacja to ....porazka... wszystkie mozliwe firmy ja prowadza i
          to od miesiecy...a rezultata taki, ze standardy pracy i zarobki jak
          w LG...
          • 20.04.08, 11:01
            A ja tam chciałbym spróbować, tylko nie wiem gdzie wysłać CV.
            • Gość: Grażyna IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.04.08, 09:06
              Adresy gdzie można składać podania:
              1. sse_legnica@aol.pl (specjalna strefa ekonomiczna legnica)
              2. lenovo@aol.pl (bezpośrednio -kadry)
              3. rekrutacja_lenovo@aol.pl ( adres wynajętej firmy zajmującej się
              rekrutacją pracownikow)
            • Gość: aśka IP: *.daminet.pl 24.04.08, 22:46
              W Konkretach pisali, że Manpower dla nich szuka - dzwoniłam i koleś który tam
              pracuje powiedział, że można przesać cv na maila lenovo@manpower.waw.pl
              • 25.04.08, 00:42
                A kiedy otwierają tą fabrykę?
            • Gość: Aleksandra IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 14:44
              Witam podania składa sie w Legnickim Polu w Urzedzie Gminy
      • 19.08.08, 22:25
        ja tez odradzam. od początku jedna wielka klapa... już mieli we wrześniu 2008 produkować a jeszcze budowy fabryki nie rozpoczęli.I jak to wróży na przyszłość? I co za ludzi ściągają? Ostatnie ochłapy tak jak to robiło LG. Kto nie ma szansy nigdzie indziej w końcu może zrobić karierę u chińczyków. Ale mi kariera ????
    • Gość: Grażyna IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.04.08, 09:05
      Adresy gdzie można składać podania:
      1. sse_legnica@aol.pl (specjalna strefa ekonomiczna legnica)
      2. lenovo@aol.pl (bezpośrednio -kadry)
      3. rekrutacja_lenovo@aol.pl ( adres wynajętej firmy zajmującej się
      rekrutacją pracownikow)
      • 21.04.08, 09:48
        Dziękuję za namiary mailowe. Dlaczego te maile nie są oficjalnej domeny firmy
        Lenovo tylko z jakiejś darmowej poczty? Jest może stronka z ofertami pracy z tej
        firmy?
    • Gość: mietek IP: *.daminet.pl 24.04.08, 22:31
      Z tym aol.pl to jakaś bzdura. Z tego co wiem, to rekrutacją zajmuje się Manpower
      w Legnicy. Mają oferty z Lenovo na swojej stronie internetowej, w ich agencji
      powiedzieli mi, że można bez problemu złożyć podanko. E-mail:
      lenovo@manpower.waw.pl Oferty można obadać tutaj:
      www.manpower.pl/index.php?action=lenovo. Na razie nie szukają na
      produkcję, tylko inżynierów. Pozdro
      • 24.04.08, 23:08
        Za wiele ofert na tej stronie manpower to nie ma. Ale dzięki za namiary.
    • Gość: Gorący Casting IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.04.08, 12:10
      Bedzie dobrze, dla mniej zorientowanych, Lenovo to nie nadal stary
      IBM bo przejecie bylo niedawno, wiec raczej pewnie bedzie sporo
      amerykanow a nie koranczykow jak w LG, a z tymi pierwszymi da sie
      wytrzymac. No chyba ze ktos boi sie sprobowac i woli zasuwac w
      autobusie do Biskupic 1,5 h w jedna strone.
    • Gość: Kibel IP: 78.8.139.* 30.08.08, 19:35
      Siedza na Grunwaldzkiej 40 i Kolbego 3. Rekrutacja w kuchni, jakies
      nieporozumienie, szkoda ze nie w kiblu.
      • Gość: :))) IP: *.eranet.pl 30.08.08, 20:10
        daj sobie dziecko spokoj z tą firmą...
        a co do hr...
        :) rektutacja w kuchni..hmm. jaki pan..taki kram...:)
        • Gość: Kucharz IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.09.08, 21:30
          A o co chodzi z ta rekrutajca w kuchni. Bo ja jestem kucharzem. Czy
          beda tam mieli stolowke ? To ja sie chetnie zrekrutuje, bo podobno
          maja najlepiej placic w strefie.
          • Gość: nowa:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.08, 09:07
            Podobno maja płacic najlepiej, ale ja wiem czy 1700zł brutto to az
            taka zawotna suma ;/... 8 godzin stania i monotonnej pracy za 1400zł
            netto?? Cysty wyzysk... złozyłam podanie o prace juz w styczniu, ale
            do dzis zadnej odpowiedzi nie dostałam, zaczynam sie zastanawiac czy
            kiedykolwiek dostane... Czystajac wasze posty zaczynam wierzyc, ze
            raczej nie warto czekac, aż ktos łaskawie do mnie zadzwoni...
            • Gość: operator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.08, 19:29
              1700zł brutto zawsze to lepiej niż 1300-1400zł brutto jak na małej korei pod wrockiem.Ale jak bedzie to zobaczymy ps.a może ktoś już był na rozmowie w tej firmie i wie ile naprawde proponują??????????
              • Gość: Alexxa IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 14:47
                No niestety ale ja pracuje w Biskupicach i nie nażekam mam
                1800brutto i co zatkało cie
                • Gość: nie zatkało mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 11:01
                  ""No niestety ale ja pracuje w Biskupicach i nie nażekam mam
                  1800brutto i co zatkało cie"""
                  JA TEŻ TAM PRACUJE I MAM 1400BRUTTO I NIE TYLKO JA BO CAŁA MASA LUDZI MA TEZ TYLE A NAWET 1300BRUTTO.WIEC W LEGNICKIM POLU JAK ZAPŁACA WIĘCEJ TO "BAY BAY" KOREA.A 1800 TO MASZ NA BANK PO 3LUB4 PODWYSZKACH.ONI PONOC MAJA TYLE DAWAC OD POCZĄDKU PRACY A NIE PO XXXX LAT PRACY.THEE ENDDD!!!!!!!!
        • Gość: ? IP: 78.8.76.* 15.09.08, 12:19
          No i co z tego że w kuchni? Co za snobistyczne przyzwyczajenia!Moze
          troche zrozumienia ! Firma wynajmuje siedzibe na Grunwaldzkiej, jest
          coraz wiecej pracowników umysłowych, którzy musza stworzyć całą
          firme i co w tym dziwnego że nie ma miejsca, a poza tym to w tej
          kuchni sa warunki na przeprowadzanie rozmowy chyba, że krzesełko
          było za twarde...i nie wyścielone skórą owczą albo jakims innym
          snobistycznym materiałem!Ludzie, zanim zniechecicie kogoś do pracy
          to zastanówcie sie!A osoba która oburzona jest tym, że rozmowa była
          przeprowadzona w niewłaściwych warunkach pewnie została odrzucona
          przy rekrutacji! Powodzenia dla wszystkich odwaznych, chcących
          polepszac swoje życie!
          • Gość: operator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.08, 17:52
            W KUCHNI,POKOJU,ŁAZIENCE CZY TEŻ POD CHMURKĄ TO NIE JEST AŻ TAK WAŻNE GDZIE.TYLKO ILE ZAPŁACĄ??????
            • Gość: Zenek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.09.08, 22:26
              Nie chca nic mowic o pensjach, bo ja byłem w Legnickim Polu ale jak
              powiedziala potem jakaś Pani w regionalnej telewizji, nie
              zgrzeszyliby jesli daliby 2200 brutto a wójt obiecał, że ci z Lenova
              mu obiecali, że dobrze zapłacą. No to ja już nie wiem.
              • Gość: Magda IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.10.08, 20:13
                Ja tam bylam na rozmowie. Dziwna atmosfera, dziwni ludzie, dziwaczne
                biura. Ludzie ubrani jak na działkę. Od dwoch tygodni zadnej
                odpowiedzi. Nie polecam. A o pieniadzach nic nie chca mówić.
                • Gość: daisy IP: 82.177.136.* 06.10.08, 08:32
                  Na produkcji mają niby płacić 1800 brutto, tak mówili na rozmowie.
                  Ale w chwili obecnej zatrudniają kadrę wyższego szczebla. Produkcja
                  ma ruszyć grudzień-styczeń.
                  • Gość: inż IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 11:36
                    Z tym szukaniem na stanowiska wyższego szczebla za przyzwoite pieniądze to jakaś
                    ściem i tyle.
                    Kilka miesięcy temu złożyłem swoje CV.
                    Wykształcenie moje pokrywa się z kilkoma propozycjami, które umieszczone są na
                    stronie Monpawer. Wykształcenie + kilka lat praktyki na niemal identycznych
                    stanowiskach. Jedynym mankamentem może być słabsza znajomość języka
                    angielskiego. Oni akurat wymagają bardzo dobrą znajomość.
                    W CV wymagają podania kwoty za jaką zgodzisz się pracować. Podałem powyżej 2000
                    netto. Nie uważam tego za kwotę wygórowaną. W obecnej firmie tyle dostaję. Przez
                    4 miesiące żadnej odpowiedzi. Tak że oni chyba szukają na te stanowiska
                    spawaczy, ślusarzy albo diabli wiedzą kogo. Aż strach będzie kupić komputer
                    Lenovo składany w Polsce
                    • Gość: Ee IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.08, 21:30
                      Nic z tego nie bedzie. To jakas lipa jest.
                      • Gość: outsourcer IP: 80.48.211.* 27.10.08, 09:24
                        Trzeba pamiętać, że firma zainwestowała w specjalnej strefie
                        ekonomiczej!!!
                        (LSSE)
                        Proponuję hasło dla poszukujących:
                        "Absolwent szkoły specjalnej podejmie pracę w SSE"
                        :P
                        • Gość: zaproszona IP: *.legnica.vectranet.pl 17.12.08, 18:33
                          Złożyłam podanie w czerwcu i w listopadzie zostałam zaproszona na
                          rozmowę. Po 2-ch tyg. zaproponowali mi współpracę od 5-go
                          stycznia......i..teraz się uśmiejecie!!!!
                          Na stanowisku specjalista ds jakości(mam wykształcenie wyższe mgr i
                          2-letnią praktykę na tym stanowisku za granicą, znam j. ang. w
                          stopniu śr. zaawansowanym CERTYFIKAT Telc A2).
                          Zaproponowali mi 1700 brutto+200 brutto obecnościówki, czyli 1273 zł
                          na rękę jeśli cały m-c będziesz w pracy i dojazd na własną rękę.(po
                          okresie próbnym wynagr. nie ulega zmianie. To jest inf. z pierwszej
                          ręki.A pan Z HR(po studium dentystycznym-wysokiej klasy specjalista)
                          powiedzieł że pensja zależy od kwalifikacji. No fakt on ma
                          odpowiednie i ja biedny mgr z praktyką nie mam kwalifikacji.Uśmiałam
                          się do łez!!!Pozdrawiam i odradzam współpracy. Śmiech na sali,
                          szkoda się fatygować, zważywszy ,że sprawa wynag. jest poufna i do
                          ost. chwili nie wiedziełam czego się spodziewać. Gdybym wiedzieła na
                          pierwszej rozmowie to od razu bym podziękowała.
                          • Gość: Pan z HR IP: 78.8.76.* 16.01.09, 14:13
                            Pani Dominiko,
                            zespół rekrutacyjny dlatego pyta na samym początku o oczekiwania
                            finansowe, by mógł określić czy dana osoba mieści się czy też nie w
                            wyznaczonych ramach wynagrodzenia. W sytuacji gdy ktoś podaje zbyt
                            wysokie oczekiwania informowany jest, że nie możemy mu zaoferować
                            tak wysokiej kwoty. Jeżeli kandydat zgadza się na negocjację kwoty,
                            kontynuujemy proces rekrutacji.
                            Podstawową zasadą uznania doświadczenia zawodowego jest
                            przedstawienie świadectwa pracy. Każdy może powiedzieć, że zajmował
                            dane stanowisko za granicą, co niekoniecznie musi być zgodne z
                            prawdą.
                            Przedstawiając konkretnej osobie ofertę pracy prócz wiedzy,
                            doświadczenia, kwalifikacji bierzemy pod uwagę również wakaty jakie
                            w danym momencie posiadamy - nie możemy zaoferować stanowiska,
                            którego nie ma.
                            Kandydaci uczestniczący w procesie rekrutacji wiedzą na jakie
                            stanowisko aplikują.

W naszej firmie nie posiadamy stanowiska specjalisty ds.jakości.
                            Stanowisko o które się Pani ubiegała to kontroler jakości.

Pominę fakt dosyć ciekawego przeliczania płacy. W tym celu polecam
                            liczne kalkulatory płac dostępne na wielu portalach.

Gdyby Pani odrobiła zadanie domowe, lub wprost zapytała, to
                            wiedziałaby Pani, że Pan z HR ukończył również Psychologię
                            Zarządzania, a więc posiada wykształcenie zgodne z zawodem
                            wykonywanym.

Wszystkich odwiedzających i czytających forum proszę o dystans do
                            informacji tutaj zamieszczanych. Z pewnością można tu znaleźć wiele
                            ważnych informacji, ale też moc danych jest niekoniecznie zgodna z
                            prawdą, a sporo wypowiedzi jest mocno zniekształcona przez emocje
                            konkretnej osoby.
                            W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: rekrutacja@lenovo.com
                            Z góry przepraszamy, jeżeli nie otrzymacie Państwo odpowiedzi w
                            satysfakcjonującym czasie. Jest to związane z ilością maili
                            spływających na ten adres.

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza Panią Dominikę

Piotr Bober
                            • Gość: niuneczka IP: *.legnica.vectranet.pl 28.01.09, 15:01
                              gdybanie a powiedzcie ile podwyżek było u koreańców i jak długo
                              pracownicy musieli sie produkować i do tego jeszcze nie wszyscy
                              dostali. Ja jestem zadowolona ze ktos w Legnicy inwestuje i mam
                              nadzieje tam pracować bo dojazdów pięcio godzinych do domu nie
                              będzie. A Piotrkowi to gratki że potrafi wyjść z twarza kazdy gdzies
                              kiedys pracował WY NIE???????????????
                              • Gość: zulugula IP: *.centertel.pl 01.02.09, 22:39
                                Ja pracuję w LG i nie narzekam na zarobki. Jestem technikiem i poniżej 2300 na rękę nigdy nie zszedłem. Wystarczy nie olewać pracy. A takich "narzekaczy" jest mnóstwo. Mam nadzieję, że ich pozwalniają szybko.
                              • Gość: urszulkowo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 10:06
                                witam, jestem absolwentka PWSZ z zarzadzania inzynierii i poszukuje pracy w
                                legnicy w zakladzie produkcyjnym. nie orientujecie sie gdzie sa jakies
                                przyjecia? nie mierze wysoko. wystarczy ze bede przy produkcji.
                            • Gość: pawel wilczynski IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.03.09, 11:47
                              dziadostwo, powiedzieli mi ze od nowego roku wszystko ruszy i zebym sie szykowal do pracy, jest juz marzec a onio udaja ze nic nie wiedza, co za dziadowski zaklad
    • Gość: Prawda IP: *.adsl.inetia.pl 24.12.08, 22:55
      WITAM Nie wiem co już myśleć o tej inwestycji Lenovo w Legnickim Polu .Ale
      powiem tak dla mnie rekrutacja do tej Firmy to jakaś typowa ściema .Zatrudnił
      się do rekrutacji HR gościu który pracował w HR w LG gdzie rekrutował ludzi do
      LG Philips. Wpierw pozałatwiał swoim znajomym pracę a innych spławiał .Tzn sam
      byłem na rozmowie w Legnicy wpierw po kilku próbach wysyłania swojego CV ktoś
      się do mnie odezwał po pół roku a potem pojechałem na rozmowę wpierw miałem
      rozmowę z Pracownicą HR i potem z dwoma jakimiś pseudo menagerami w sprawie
      zatrudnienia .W sumie byłem na rozmowie ok godziny .Według mnie moje
      kwalifikacje i doświadczenie na spokojnie powinno wystarczyć aby do tej Firmy
      się zatrudnić choćby na stanowisko Technika. Co mi powiedziano że mam czekać za
      telefonem więc w końcu po 2 m-cach od rozmowy zadzwoniłem sam i otrzymałem
      odpowiedz za każdym razem że mam czekać że poprostu widocznie są lepsi kandydaci
      do pracy na stanowisko które się ubiegałem .Mówiono mi że jestem brany pod uwagę
      cały czaś że gdyby Firma nie była moją osobą zainteresowana to dałaby mi od razu
      do zrozumienia że mam dać sobie spokój .Czekałem od rozmowy z pół roku dzwoniłem
      co miesiac i zawsze była ta sama gadka że są opóźnienia że coś tam coś tam
      poprostu nie poważni ludzie tam pracują ! Myślałem że Ludzie rekrutujący nowych
      Pracowników są na odpowiednim poziomie ale się rozczarowałem . Z biegiem czasu
      stwierdziłem i się bardzo cieszę jak czytam inne opinie że dobrze że do tej
      Firmy się nie zatrudniłem nie mówiąc już kiedy ta Firma miała ruszyć produkcja
      oraz to że niektórzy mają już podpisane umowy i nie wiadomo czy Lenovo nie
      zrezygnuje z investycji gdyż podobno ze względu na kryzys finansowy podobno
      główny udziałowiec się wycofuje ... W każdym badż razie wszyscy narzekają na LG
      ale LG chociaż daje pewna prace !!!!pozdrawiam
      • Gość: bolo IP: *.adsl.inetia.pl 26.12.08, 11:16
        Biznes
        Lenovo - koncern informatyczny w Legnickim Polu
        Jeszcze w tym roku zapadną ostateczne decyzje dotyczące budowy
        fabryki komputerów w Legnickim Polu.
        Reprezentanci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej potwierdzili
        dziś, że projekt takiej umowy jest już przygotowany i analizują go
        prawnicy trzeciego co do wielkości koncernu informatycznego LENOVO.
        Zdaniem Kamili Harmali z Legnickiej Strefy w zakładzie znajdzie
        pracę około 1300 osób.

www.prw.pl/articles/view/2271/lenovo-koncern-informatyczny-w-legnickim-polu
        • Gość: Pęczak IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.01.09, 21:32
          A kiedy w koncu tak fabryka sie wyprodukuje, bo ile to można czekać,
          ja juz nie wiem, myje samohody w myjni, chciałem robić kompiutery ale
          chyba wole już te samochody, jak tam w tym lenovie nie ma nic a
          miałobyć tak superancko.
        • Gość: zainteresowana IP: *.legnica.vectranet.pl 06.02.09, 14:14
          Panie Piotrze!
          Skoro zajmuje się Pan rekrutacją to kiedy w końcu otworzy się
          fabryka?Czy jest w końcu jakiś konkretny termin?
          Słyszałam,że ostatnio firma zwalnia pracowników,trochę to
          niepoważne..to poco było zatrudniać?
          • Gość: ktos IP: *.legnica.vectranet.pl 09.02.09, 15:07
            a co Lenovo powie że ludzie zostali bez środków do życia kto sie
            zwolnił sam z poprzedniego zakładu to nawet zasiłek sie nie należy
            przez trzy miesiące i co mamy dać dzieciom jeść może na to sie
            wypowiedzą
            • Gość: Ktos 2 IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.02.09, 18:23
              No PAnie Piotrze, moze Pan sie na to wypowie ?
              • Gość: Max_78 IP: *.new-way.pl 09.02.09, 22:02
                To jak z tą fabryką Lenovo będzie otwarta? serio ludzi przyjęli i zwalniają ich
                teraz? warto tam złożyć podanie czy strata czasu? Wie ktoś coś więcej?
                • Gość: Piotr Bober IP: 78.8.76.* 11.02.09, 11:17
                  Witam wszystkich serdecznie.

Na wstępie drobna prośba o kontaktowanie się z nami drogą mailową
                  (rekrutacja@lenovo.com)- na forum wchodzimy bardzo rzadko.

Dotychczasowa rekrutacja przebiegała zgodnie z ustalonym
                  harmonogramem. Uwzględniano przy tym obietnice developera dotyczące
                  terminu oddania hali produkcyjnej. Niestety termin ten uległ
                  znacznemu przesunięciu, dlatego też musieliśmy wstrzymać proces
                  rekrutacji.
                  Pomimo naszych starań (decyzją centrali)zostaliśmy zmuszeni do
                  tymczasowego zredukowania zatrudnienia zarówno na szczeblu
                  administracyjnym, jaki i produkcyjnym.
                  Biorąc pod uwagę najnowsze informacje oraz widoczne postępy na
                  budowie mamy nadzieję, że nasi pracownicy będą mogli do nas powrócić
                  najpóźniej w maju tego roku.

Jeżeli chodzi o osoby, które tymczasowo zostały zwolnione z naszej
                  firmy to, pomijając fakt odpraw, przysługuje im prawo do zasiłku dla
                  bezrobotnych (przyczyna rozwiązania umowy leżała po stronie
                  pracodawcy). Jednakże istnieją pewne obwarowania dotyczące
                  przyznania zasiłku. Pierwszym warunkiem otrzymania zasiłku jest to,
                  aby osoba ta przez ostatnie 18 miesięcy przepracowała łącznie 365
                  dni (liczy się okres pracy u wszystkich pracodawców, niezależnie od
                  przerw w zatrudnieniu). Kolejne kryterium brane pod uwagę przez
                  Urząd Pracy to historia pracy w ostatnim półroczu. Jeżeli osoba w
                  tym okresie nie rozwiązała z własnej inicjatywy umowy o pracę (lub
                  na mocy porozumienia stron), to przysługuje jej zasiłek dla
                  bezrobotnych. Jeżeli rozwiązała, to niestety obowiązuje okres 90 dni
                  (3 m-ce) od daty zarejestrowania się w Urzędzie, po którym dopiero
                  nabywa prawo do takiego zasiłku.

Ponownie, tym razem na forum, powtórzę: Jeżeli którykolwiek z
                  naszych pracowników ma jakiekolwiek wątpliwości, zapytania dotyczące
                  chociażby sytuacji prawnej, prosimy o bezpośredni kontakt z działem
                  personalnym - służymy pomocą.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Bober
                  • Gość: obserwator IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 12.02.09, 10:00
                    panie Piotrze, no rzeczywiscie, chyba nie ma pan za duzo pracy z tą
                    rekrutacja, skoro pan tak w godz pracy na forum bywa.W innej fimie
                    do niedopuszczalne !
                    • Gość: poszukiwacz IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.02.09, 21:01
                      a co ma robic jak nie rekrutuje to se pisze nie podobno w kadrach jakas baba rządzi co tak naprawde miesza nie ci od rekrutacji co sie sami boja, bo po co ktos do rekrutacji jak sie nie rekrutuje tylko zwalnia podobno. A szkoda, bo tyle ludzi w Legnicy mialoby jakies zajecie a to cale lenovo to wyglada na jakis niewypał. Tylko Koreance nam zostana.
    • Gość: zainteresowana IP: *.legnica.vectranet.pl 17.02.09, 20:58
      a czy to jest pewne na 100%,że produkcja ruszy w maju?
      Gdzieś czytałam,że to będzie produkcja testowa...
      Jak postępy w budowie fabryki?
      • Gość: gmt29 IP: *.gprs.plus.pl 20.02.09, 12:56
        z tym Lenovo to niewypal bedzie... Nikt nic nie wie, a Dyr. Personalna nawet sie w mediach nie wypowie na ta cala sytuacje, tylko sie chowa za plecami swoich przestraszonych pracownikow, ktorzy sami nie znaja przyszlosci wlasnej firmy... Ze nie wspomne o dyskutowaniu na tym forum przez pracownika Kadr... Coz to za HR ?
        • Gość: kierwonik IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 20.02.09, 16:11
          jaka dyrektor...taki i caly hr...:)

to nie do pomyslenie w innej firme, zeby pracownik kadr na forum
          dyskutowal i jeszcze sie podpisywal, ze on jest z hr...!

brawo profesjonalizm, brawo..
          • Gość: Ex-Electrolux IP: *.as.kn.pl 21.02.09, 13:37
            znam ta Dyr. Perosnalna. nie ma doswiadczenia, jako manager. Udalo
            jej sie w Electroluxsie wskoczyc na zastepstwo a potem do Lenovo na
            Dyr. to co sie dziwic, ze sobie nie radzi !
            Podoba mi sie artykul:
            www.inwestycje.pl/it_ebiznes/lenovo_inwestuje_w_legnickim_polu;38483;0.html
            gdzie pisza czym sie powinna zajmowac. Moze powinna to przeczytac,
            zeby zrozumiec, jaka jest jej rola w firmie... ?!

"W fabryce Lenovo Beata Krakowska odpowiada także za planowanie,
            tworzenie i realizację polityki zarządzania zasobami ludzkimi,
            tworzenie pozytywnych relacji pracowniczych oraz wspierania
            komunikacji wewnętrznej. Będzie także zarządzała rozwojem
            pracowników, polityką szkoleń i budowaniem pozycji Lenovo, jako
            atrakcyjnego pracodawcy na rynku pracy w Polsce."

To na koncu bardzo mi sie podoba... "atrakcyjny pracodawca" :)
            • Gość: raku IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.02.09, 16:33
              to lipa. Ledwo chcieli wystartować a już zwolnili ludzi.
              Ciemność widzę oj ciemność;-))
              • Gość: Gośc IP: *.legnica.vectranet.pl 21.02.09, 22:24
                tam na budowie nic sie nie dzieje także marne sanse na powstanie tej
                fabryki. Może za 10 lat w tym tępie zdążą
              • Gość: dobre.. IP: *.eranet.pl 22.02.09, 19:34
                ciemnosc widze..., doskonale!
                oj ciemność jak jasna ch.era...ludzi wyrzucaja, zanim
                zaczeli..cokolwiek...

!
                • Gość: malyzez IP: *.eranet.pl 24.02.09, 12:37
                  Ludzie dajcie sobie spokoj z ta firma, za pare mcy pewnie
                  calkowicie zniknie i zotanie szczere pole w tym legnickim
                  polu....:)))

wklejam info znalezione w necie , dziś :
                  Tam zwalniają

Wabco, Wrocław (motoryzacja) - 235 osób, do końca lutego
                  Takata Petri, pow. wałbrzyski (motoryzacja) - 390 osób, luty-
                  kwiecień
                  Jelcz, pow. oławski (motoryzacja) - 190, styczeń
                  VOOS, pow. legnicki - 125 osób, luty-lipiec
                  Autoliv (motoryzacja) - 113 osób, do maja
                  DeLaval, Wrocław (prod. dojarek) - 95, styczeń-lipiec
                  BWG Prober, pow. jeleniogórski (opakowania) - 92 osoby, luty-
                  kwiecień
                  Kristal, pow. oławski - 51 osób, do stycznia
                  PASS-POL, pow. jeleniogórski (produkcja wyrobów gumowych - 50 osób,
                  marzec-lipiec
                  Lenovo, pow. legnicki (komputery) - 47 osób, luty
                  GNT Polska, pow. wrocławski - 27 osób, do maja
                  PKS Wałbrzych - 22 osoby, luty-kwiecień
                  Fabryka Grzejników Burgman, pow. legnicki - 22 osoby, luty-lipiec
                  Przedsiębiorstwo Budownictwa Usług i Handlu TRZEBUD, pow.
                  trzebnicki - 20 osób, luty-marzec
                  Plus Discont (handel), pow. górowski, 8 osób, styczeń.

Źródło: Ryszard Żabiński, Janusz Pawul - POLSKA Gazeta Wrocławska

czy wsrod tych 47 osob jest takze pan Piotr? a moze pani HR manager?
                  a ile wogole osob zatrudnia firma? total 47 ?
                  panie Piotrze, moze nam pan odpoowie?
                  • Gość: malysz IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.02.09, 19:13
                    Cos ty, przeciez on ani jego szefowa sie nie wypowie. Nic nie umieja, dorwali sie do koryta, to chca jak najwiecej nachapac a ludzi maja w glebokim powazaniu. Dlaczego to Lenovo sie wogole nie buduje,bo jak sie zatrudni na dyrektorow niekomptentne osoby to schrzania kazda robote. Znam to bo robie w firmie na strefie i takich jak bobr i karkwowska nie brakuje nigdzie.Tylko zwykli ludzie za to placa potem.
                    • Gość: MarteK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.09, 08:55
                      Witam wszystkich

Czytam to forum i nie wiem co z wami ludzie uczepiliście się Pani Beaty i Pana
                      Piotra jakby to oni byli winni tego że firma która buduje fabrykę jest jakby to
                      powiedzieć niekompetentna. Do tego dochodzi kryzys gospodarczy który swoje
                      dokłada. Przecież logiczne jest że firma powinna zredukować koszty tym bardziej
                      że jeszcze nie produkuje. Być może pośpieszyli się z rekrutacją przez co cierpi
                      teraz ich wizerunek. Tak ja byłem jedną z tych 47 osób która została zwolniona -
                      jednak nie winię za to Pana Piotra czy Pani Beaty z pewnością nie była to dla
                      nich przyjemna decyzja. Sam jestem teraz w dość ciężkiej sytuacji bo nie mogę
                      znaleźć pracy - ale w końcu ją znajdę wcześniej czy później. Cierpliwości ludzie
                      tylko tego wam potrzeba w końcu fabryka się otworzy i zaczną zatrudniać co wtedy
                      z pewnością zaczniecie narzekać że za mało płacą - ot cały polski naród. Ciekawe
                      co byście zrobili będąc na miejscu Pana Pawła czy Pani Beaty z pewnością
                      martwilibyście się tylko o swoje stołki a nie o innych. Nie dane mi było poznać
                      dobrze ani Pana Pawła ani Pani Beaty ale mogę was zapewnić że są to bardzo
                      przyjaźni i życzliwi ludzie.

Pozdrawiam
                      • Gość: Gośc IP: *.legnica.vectranet.pl 25.02.09, 09:22
                        Witam wszystkich.

Wy tu czepiacie się osób na stanowiskach, takich jak Beata
                        Krakowska czy Piotr Bober, ja zgadzam się z ostatnią wypowiedzią to
                        nieich wina że nie powstała fabryka. Cego nie czepicie się tego co
                        budował fabryke przecież to opóźnienie to ich wina. A wy tylko o
                        jednym wszedzie jest ciężko zobaczcie ile firm zwalnia pracowników.
                        Może nimi tez zarządzają złe osoby????
                        Zastanówcie się może gdzie jeszcze trzeba kadrę wymienic
            • Gość: A.S. IP: 78.8.76.* 25.02.09, 10:23
              Firma Lenovo w związku z globalnym kryzysem, redukuje ponad 11% stanowisk
              globalnie vbeta.pl/2009/01/09/lenovo-zwalnia/ , niestety nie ominięto
              EMEA, redukcje objęły kanały sprzedaży i niestety inwestycję w Legnicy,
              zwłaszcza, że projekt, który powinien zacząć produkcję od Października ubiegłego
              roku, pochłania pieniądze i żadnych nie przynosi.
              Inwestycja w Legnicy miała opóźnienia a w tej chwili została zamrożona,
              spowodowane jest to bankructwem firmy finansującej budowę developera IIG w
              Belgii(jest to oddział europejski), www.iig.org/press1.html . Niestety
              dla pracowników, dobre z punktu widzenia rozowju korporacji, Lenovo ma politykę
              nie posiadania nieruchomości i na całym świecie dzierżawi powierzchnie i
              fabryczne i biurowe. Wiec opóźnienia wynikają nie z jakiegoś widzimisię tylko z
              ogólnej światowej sytuacji rynkowej.
              Dział HR, i osoby tutaj wymieniane nie mają wpływu na podejmowane decyzje, na
              zebraniach zarządu EMEA czy zarządu koroporacji w Chinach.
              Wiec prosze was, ludki, nie smarujcie gównem po Lenovo i pracownikach, różnie w
              życiu bywa.
              P.S. do pana zazdrośnika Ex-Electrolux pseudo znajomego Pani B.K. , jak to się
              mówi Polak Polakowi wilkiem, ciekawi mnie tylko czy to Twoja własna opinia (bo
              na przykład pracowałeś razem z B.K. czy poprostu jesteś jednym z tych wiecznych
              niezadowolonych co to browarek na ławce, do roboty o 6, byleby się nie narobić i
              tak w nieskończoność do emeryturki, lub tych drugich niezadowolonych, co gó...
              robią, przgladaja onet w pracy i liczą że komuś się noga powinie, nic nierobiący
              wdupowłażący).
              Pozdrawiam.
              • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.09, 10:59
                Jeśli można spytać co w tej sytuacji zamierza zrobić firma Lenovo w związku z
                bankructwem firmy IIG ? Poczekać aż ktoś inny odkupi inwestycje i ją dokończy,
                czy sama zamierza odkupić i ją dokończyć.
                • Gość: wodnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 20:20
                  najlepiej zapytać Wójta ile w to wtopił
              • Gość: nik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 20:23
                Jeszcze nie wybudowali a już się wali z powodu złego odwodnienia
    • Gość: nik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.09, 20:31
      szkoda tylko milionów z gminy na drogę do nich
      • Gość: LP IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.03.09, 08:57
        Ja się tylko dziwię, że Wójt nic nie robi w tej sprawie. Na jego
        miejscu codziennie byłabym w Lenovo i zaczęła rozliczać. Trzeba się
        tej pani dyrektor dobrać do skóry. Kłamstwa, żadnych postępów,
        chowanie się przed mediami. Gdzie te tysiące ludzi, które miały mieć
        pracę ? Ile można udawać, że się nic nie może, za nic się nie jest
        odpowiedzialnym a za katastrofę projektu odpowiedzialni są jacyś
        nieznani, niemożliwi do namierzenia źli Chińczycy. Panie Wójcie,
        niech Pan zacznie działać !
        • Gość: as IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.03.09, 09:30
          Ogólnie widzę tu bezradność polskich władz nie tylko w sytuacji tej
          firmy to jest generalnie z firmami w specjalnych strefach
          ekonomicznych.
          Państwo, samorządy wydają kupę kasy na uzbrojenie terenu, szkolenie
          ludzi ( to nie tylko firmy szkolą ale firmy dostają zwroty) podatki
          itp. Firma zobowiązuje się w zamian za to zatrudnić określoną ilość
          pracowników. Jest kryzys ale umowy zobowiazują i trzeba trochę firmy
          pogonić- pieniądze państwowe poszły więc musi być to wyegzekwowane!
    • Gość: zenada IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.03.09, 11:49
      ten zaklad to zenada, oszukuja i kreca caly czas, teraz nie ma co liczyc na prace , bo mamy kryzys
    • Gość: niktnicniewie IP: *.legnica.vectranet.pl 09.03.09, 21:33
      Ponoć ta firma budująca zbankrutowała...i co dalej?
      Ktoś coś wie?
      • Gość: Alex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.09, 20:23
        W gminie powinni wiedzieć
        • Gość: gosc IP: *.legnica.vectranet.pl 12.03.09, 19:24
          I tak w gminie nic nie powiedza a prawde znaja tylko z Lenovo ale
          teraz milcza tylko coraz wiecej zwalniaja. Mogliby cos ogłosic a nie
          milcza.
    • Gość: Niktnicniewie IP: *.legnica.vectranet.pl 12.03.09, 21:47
      Skandal !!!
      Niech się wypowiedzą w końcu rekrutacyjni z tej firmy.
      Ciągle nic niewiadomo,co to za firma?
      Jeśli nie będziecie rzetelnie informować ludzi to będzie brak
      zaufania,już chyba jest,do tego doprowadzacie.
      Ogłaszacie się na Targach pracy,ale poco,żeby każdego odrzucić?
      Obiecanki dla tych co pracowali a zostali zwolnieni
      (czytaj:Wykręceni przez firmę}
      Wszystko to się źle kojarzy,jeśli firma milczy to dalej nic niewie?

Nie oczekuję niczego wielkiego,tylko obecnej sytuacji w Lenovo,tzn w
      Legnicy,KIEDY ??????
      • Gość: MarteK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.09, 11:20
        Witam

Mam nadzieje że nawet jeśli otworzą w co bardzo wątpię to Ciebie nie zatrudnią
        no bo po co mi taki pieniacz jak ty. Myślę że jakby wiedzieli to z pewnością by
        się podzielili takimi informacji w końcu im też zależy aby firma się otworzyła.

PS. Zacznij szukać pracy gdzie indziej

Pozdrawiam
        • Gość: były pracownik IP: *.magma-net.pl 17.03.09, 19:47
        • Gość: Zdegustowany IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.09, 20:50
          Ludzie z Lenovo. Ja to sobie forum tak czytam od czasu do czasu, bo liczyłem, że może to będzie fajna praca, w Legnicy, 5 minut do domu itd. Ale jak czytam te posty to nie żałuję. Banda ciot tam się nazbierała.Zamiast zabrać się za dupę firmie, która was wydutkała jak małego Kazia jęczycie i poklepujecie się po plecach. Ach ta Pani Dyrektor to taka miła, a ten Pan taki sympatyczny, a to ktoś zbankrutował, ojej, no jak to się mogło stać, no nie wyszło. Lenovo zrobiło was w bambuko. Obudzcie się, są tysiące sposobów by uprzykrzyć życie niesolidnemu pracodawcy, może Lenovo się otrząśnie, że to nie zabawa. Związki zawodowe, akcje protestacyjne, telewizja, petycje gdzie się tylko da. Jak nie uratujecie sobie roboty, to przynajmniej dołożycie tym oszustom z Chin. Kostuń też zamiast złapać za chiński łeb kogo trzeba pisze tylko w gazetach, że popłynął na drodze i inne pierdoły. Szkoda słów.
          • Gość: Nieważne IP: 78.8.76.* 19.03.09, 10:37
            Posłuchaj, ty zdegustowany cwaniaczku, zastanow sie chociaż przez chwile, jakie
            karty przetargowe mają pracownicy w negocjacjach z pracodawca w przypadku Lenovo ?
            Podaj przynajmniej jeden który pozwoli im na jakąkolwiek akcje, jeden ! Nie
            produkują, nie mają fabryki, założenie związków ? co to da, może przelać czare
            goryczy oraz zaważyć na decyzji czy budować w Polsce czy może nie, wiec przestań
            doradzać głupim biciem piany i bałwochwalczą wiarą w możliwości mediów i
            możliwościach protestu tych pracowników, poczytaj kodeks pracy i przeanalizuj
            sytuacje, ta firma nikogo nie wyrolowała, kolokwialnie mówiąc, sami pracownicy
            się wychujali nie negocjując przed podpisaniem kontraków gwarancji wypowiedzenia
            w przypadku ewentualniego skasowania realizacji projektu, to co teraz moze sie
            stac zalezy od dobrej woli pracodawcy.
            A co do mediów, to całe są pełne spekulacji na temat Lenovo etc.
            Gratuluje yntelygencji Wałęsy.
            Pozdrawiam
            • Gość: gosc IP: *.legnica.vectranet.pl 21.03.09, 15:05
              Link do odcinka wiadomosci z TVP1 na ktorym mowia o LENOVO...

www.tvp.pl/informacje/wiadomosci/wideo/21032009-1305
              • Gość: Robert IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.03.09, 20:41
                Ale w ogóle to o co chodzi z tą fabryką ? Przecież tam już niewiele
                trzeba zrobić i można produkować.Więc w czym problem, czy taka duża
                firma nie ma parę złotych by to skończyć ? Cały czas liczę, że
                uruchomią z powrotem rekrutację i będzie ciekawa praca, może nie
                wysoko płatna ale ciekawa. Zawsze to lepiej produkować komputery niż kostkę brukową albo grzejniki. Czytam, że Pan z kadr się tu
                wypowiadał. Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja. Czy można Pana
                prosić o podanie informacji jak dalej będzie przebiegać rekrutacji ?
    • Gość: gg IP: *.gprs.plus.pl 28.03.09, 20:30
      Tytuł nadający się do serwisu Opisy GG
    • Gość: mickey IP: *.legnica.vectranet.pl 29.03.09, 23:05
      Kiedy ruszy na nowo proces rekrutacyjny??
    • Gość: gość IP: *.legnica.vectranet.pl 29.03.09, 23:09
      oby wogóle ruszył,jak narazie to się zastanawiają nad bytem.
      • Gość: no_one IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.09, 15:02
        • Gość: ja IP: 78.8.76.* 06.04.09, 10:10
          Niestety, wbrew zapewnieniom zarządu EMEA, firma nie zbuduje swojej fabryki ani
          w Legnicy, ani w Nowej Soli, ani w Kątach Wrocławskich, zarząd firmy to zwykłe
          kutafony, i kłamią w żywe oczy, przejechali dofinansowanie rządowe, a teraz
          zwolnią resztę pracowników.
          Najgorsze jest to, że nasi panowie posłowie, ministrowie i wice premierzy dali
          się zrobić w kutafona. Zresztą jak my wszyscy. Każdy zostawił poprzednią pracę
          aby budować projekt Lenovo i dupa.
          Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy.
          • Gość: zainteresowany IP: *.master.pl 06.04.09, 11:08
            Czy to pewne? Rozumiem, że jako pracownik masz pewniejsze informacje
            od władz gminy, które dają 99% na otwarcie fabryki. Tylko na jakiej
            podstawie tak twierdzisz, skoro ponoć jutro rano ma być oficjalny
            komunikat. Proszę podziel się sprawdzonymi informacjami odnośnie
            twojego źródła, bo rozsiewanie pesymistycznych plotek na ten temat
            jest przyznaję denerwujące.
            Pozdrawiam,
            • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.04.09, 13:08
              Witam.

Przed momentem na TVN CNBC BIZNES ogłoszono, że Lenovo wycofuje się z Polski. Głównym powodem jest to, że developer nie zbudował w terminie fabryki i w późniejszych ogłoszonych terminach również nie została oddana.

Współczuję wszystkim tym specjalistom, którzy muszą teraz szukać pracy...
              • Gość: Była koleżanka IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.04.09, 19:23
                Dziekuję Chińczykom, dziękuję dzielnemu Zarządowi Lenovo Polska w
                składzie Spencer Edmonds, Beata Krakowska, Mariusz Komar, pozostałym
                menedżerom, ze szczególnym uwzględnieniem importowanych z Czech i
                Węgier i wszystkim innym, którzy przyczynili się do tej
                historycznej, niezapomnianej i niemożliwej do powtórzenia klapie w
                Legnickim Polu. Nabita w butelkę. P.S: Z prawdziwą satysfakcją
                czytam prasę i śledzę relacje telewizyjne. Nareszcie drodzy Państwo
                może zrozumiecie co zrobiliście ludziom wyrzuconym na bruk na
                początku roku. Beskutecznego, wieloletniego poszukiwania pracy i
                wystawania w pośredniaku życzę.
    • Gość: gość IP: *.legnica.vectranet.pl 10.04.09, 22:29
      serio koniec?
      Ponoć pracownicy nie dostali wypowiedzeń.
      • 14.04.09, 22:30
        Game is over :(
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.