Ubezpieczenie chorobowe

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Witam, czy ktoś się orientuje, czy ubezpieczenie chorobowe wygasa z dniem
    rozwiązania umowy o pracę, czy tez może obowiązuje jeszcze przez jakiś czas?
    • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: xxl 30.05.08, 17:18 Odpowiedz
      Chodzi mi o to, czy jeżeli przez 2 miesiące będę pozostawała bez pracy(a taka
      jest moja sytuacja, w obecnym miejscu pracy będę zatrudniona tylko do końca
      czerwca, a następną pracę mam obiecaną od września), to już na drugi dzień po
      wygaśnięciu umowy muszę rejestrować się w PUP? Różnie przeciez może być, nie daj
      Boże jakieś leczenie szpitalne, boję się nie mieć ubezpieczenia przez te dwa
      miesiące. Ktoś coś wie? Będę wdzięczna za informacje.
      • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: j23 30.05.08, 18:25 Odpowiedz
        Mylisz ubezpieczenie zdrowotne z chorobowym
        Zdrowotne - opłaca się z celu otrzymywania świadczeń medycznych.
        Chorobowe - opłaca się żeby w przypadku choroby otrzymać wynagrodzenie chorobowe
        najpierw od pracodawcy a później z ZUS.
        Z tego co wiem, to jeszcze przez jakiś czas po rozwiązaniu umowy o pracę, jeżeli
        zachorujesz to otrzymujesz wynagrodzenie chorobowe. Oznacza to, że i 1. i 2.
        obowiązuje. Chorować można nawet kilka miesięcy. Okres po ustaniu stosunku pracy
        jest jednak bardzo krótki. Radzę zadzwonić do ZUS.
        Zarejestruj się w Urzędzie Pracy i przez 2 miesiące będziesz mieć spokój z
        ubezp. zdrowotnym.
        Jeżeli jesteś mężatką a mąż pracuje legalnie, to masz ubezpieczenie zdrowotne
        rodzinne, więc nie ma problemu.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: wiola 19.01.14, 22:03 Odpowiedz
      hej ja mam pytanie pracuje przez polska firme w holandi z dniem 14 pracowalam czyjesli mam chorobowe z dniem 15 to moga przezucic mnie na 1/12 i wyplacacchorobowe z 1/12 nie znam sie na tym a juz raz mialam tak samo pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.