Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

praca w portalu internetowym onet.pl i innych

IP: 85.222.86.* 03.07.08, 00:22
    Witajcie :).
    Czy ktoś z Was pracuje w portalu internetowym w Warszawie, np. w
    Onet.pl wp.pl, interia.pl, w serisach tvn lub innych temu podobnych
    miejscach? Jak sie tam pracuje, jakie sa warunki, relacje w pracy,
    traktowanie pracownikow przez przelozonych, polityka personalna
    firm, atmosfera pracy, mozliwosci rozwoju, wynagrodzenia, dodatki,
    itp.? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami prosze :).
    Dzieki z gory za wpisy.
    wanilka
    Edytor zaawansowany
    • Gość: barabasz IP: 85.222.86.* 03.07.08, 14:21
      Pracowałem swego czasu w dziale marketingu jednego z większych polskich serwisów społecznościowych.
      Zespół tak naprawdę dopiero się tworzył i w większości składał się z młodych ludzi na/tuż po studiach "dopełnionych" paroma osobami z większym doświadczeniem.
      Relacje były generalnie poprawne, choć, co zresztą zupełnie normalne, w pewnym momencie zaczęły się wytwarzać różne sojusze i kontrsojusze.
      Problemem w firmie był przede wszystkim przepływ informacji. W związku z tym, że różne struktury dopiero się tworzyły, często nie było do końca wiadomo, kto ma jakie kompetencje, kto komu podlega itp. Wpływało to bardzo źle zarówno na efektywność zespołu, jak i na ogólne "wrażenia" z pracy.
      Ale w portalu o ustabilizowanej sytuacji będzie pewnie zupełnie inaczej.
    • Gość: barabasz IP: 85.222.86.* 03.07.08, 14:25
      Aha, jeśli chodzi o zarobki, to jako stażysta zaczynałem od tysiąca zł na rękę, odchodziłem zaś z dwoma. Z relacji osób, które postanowiły tam dłużej zostać, wiem, że ich późniejsze zarobki wahały się między 2 a 3 tys. netto. Mowa oczywiście o szeregowych pracownikach działu marketingu, bo wyżej zarobki były oczywiście wyższe ;)
    • Gość: wanilka IP: 212.87.15.* 03.07.08, 18:31
      barabasz - dzieki za odpowiedz :).
      W ktorym portalu spolecznosciowym pracowales?
      Czy podane zarobki dotycza tego roku czy duzej roznicy w czasie?
      Na jakim stanowisku sie tak zarabialo/zarabia?
      Piszac "przeplyw informacji" masz na mysli jego brak, jak rozumiem i problemy z tym zwiazane w codziennej pracy? A jak wygladal przykladowy dzien pracy Twojej/ Twoich kolegow?
      Znasz moze jakies wiarygodne zrodlo gdzie znajde ranking wynagrodzen w tej branzy? Rozumiem, ze o przyjaznieniu sie czy chociaz kolezneskich relacjach nie ma tam mowy? Dzieki i pozdrawiam.
      Wanilka.
    • Gość: barabasz IP: 85.222.86.* 04.07.08, 00:56
      > W ktorym portalu spolecznosciowym pracowales?
      To pozwolę sobie zachować w tajemnicy ;)

> Czy podane zarobki dotycza tego roku czy duzej roznicy w czasie?
      Pracowałem tam od marca do czerwca zeszłego roku. Co do zarobków osób, które zdecydowały się zostać, to ostatnie informacje mam mniej więcej z września.

> Na jakim stanowisku sie tak zarabialo/zarabia?
      Stażysta w dziale marketingu.

A jak wygladal przykladowy dzien pracy Twojej
      > / Twoich kolegow?
      Dokładnie Ci już tego teraz nie odtworzę, ale przychodziliśmy do pracy mniej więcej na 10, po czym do mniej więcej 17:
      a. siedzieliśmy przy komputerach wykonując jakieś zadania bądź starając się zabić czas filmami na youtubie
      b. siedzieliśmy w salce konferencyjnej na burzach mózgów opracowując koncepcje promocji serwisu i produkty dla klientów (różne rodzaje kampanii z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu)
      c. siedzieliśmy w akwarium szefa słuchając pochwał bądź utyskiwań - zależnie od tego, cośmy akurat zrobili

Jeśli chodzi o przepływ informacji, to na samym początku zostaliśmy praktycznie zostawieni samym sobie. Szef co jakiś czas rzucał nam hasłowo jakieś zadania, by po godzinie przyjść z czymś zupełnie innym. Na udzielanie jakichkolwiek dłuższych niż dwuzdaniowe wyjaśnień nie miał czasu, o co zresztą nie mam do niego pretensji, bo faktycznie miał wtedy ostry zapieprz.

Potem się nieco ustatkowało - firma poza stażo-studentami zatrudniła też parę dziewczyn z nieco większym doświadczeniem, z czego jedna została moją bezpośrednią przełożoną. Pech chciał, że nie dotarł do niej specjalnie fakt, że powinna mnie informować o tym, co się dzieje i co mam robić, więc musiałem codziennie wydzierać z niej tą wiedzę prawie przemocą. Na to nałożyły się jeszcze rozrośnięte moim zdaniem ponad potrzebę struktura firmy i skomplikowanie procedur. W końcu odszedłem z tamtąd do względnie małej agencji pr-owskiej, co z perspektywy dnia dzisiejszego oceniam jako jedną z najlepszych decyzji kiedykolwiek przeze mnie podjętych :)

> Znasz moze jakies wiarygodne zrodlo gdzie znajde ranking wynagrodzen w tej bran
      > zy?
      Był chyba niedawno w Press raport z badania wynagrodzeń w mediach, który obejmował też portale. Ale dzisiaj nie mam już siły się przekopywać, jutro poszukam :)

> Rozumiem, ze o przyjaznieniu sie czy chociaz kolezneskich relacjach nie ma
      > tam mowy?
      Nie jest tak źle, zwłaszcza jeśli palisz ;) W sumie dobrym wskaźnikiem jest to, jak długo po odejściu utrzymuje się kontakt z osobami z pracy - u mnie trwało to mniej więcej miesiąc. Ale nie radzę się sugerować, bo pewnie w każdej firmie jest inaczej.
    • Gość: wanilia IP: 212.87.15.* 08.07.08, 13:32
      Dzięki za odpowiedź.Bardzo mi pomogłeś.Pozdrawiam i powodzenia.
    • Gość: adi IP: *.nott.cable.ntl.com 09.07.08, 22:06
      Ja pracowalem w jednym z najwiekszych portali internetowych -
      generalnie nudzila mnie robota zwiazana z aktualizowaniem serwisow
      przez 8 godzin, potem nawet zaczalem byc koordynatorem projektow i
      tworzyc nowe serwisy, ale jednak ciagle to byly oczy w komputer.
      Jednak towarzysko wspaniale, imprezy kazdy piatek w miescie mona
      bylo spotkac znajomych z pracy, wszysycy mlodzi i super. Raz szef mi
      powiedzial na rozmowie oceniajacej 0 no tak, ale ty tylko pracujesz
      od 9 do 17., Strasznie przeginal, az w koncu powaznie zachrowal i
      sam odszedl z firmy. Ale nikt go nie lubil ,bo byl straszna kosa i
      za bardzo sie tym wszystkim przejmowal. Wszustko zalezy, ile masz
      lat i jakis doswiadczen szukasz. W sumie ja tego nie zaluje, a bylo
      do oko 1,5 roku. Miedzy 2000 a 2001 rokiem. Czaczynalem z pensja
      2300 brutto, a potem obnizyli do 1900 - ae teraz jest moze
      lepiej :)))
    • Gość: Gość portalu IP: *.play-internet.pl 04.04.13, 20:08
      Witam,
      Uwaga na nieuczciwych pracodawców, goniec polski szuka redaktora naczelnego do portalu internetowego, a tak naprawdę kradnie pomysły kandydatów choć i tak nikogo nie zatrudnia, już od kilku miesięcy wabią ludzi, dają zadania do wykonaniu, kandydat traci mnóstwo czasu a oni tylko korzystają, mając darmową siłę roboczą
    • pablogdansk 04.01.15, 19:14
      Szkoda że nie trafiłem tutaj szybciej.
      Telepałem się PKP z Gdańska do Krakowa, aby spotkać się z trzema Panami z onetu.
      Porażka i tragedia, zaś feedback z ich strony - szczyt chamstwa. Nigdy więcej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka