Forum Praca Praca
ZMIEÑ
    Dodaj do ulubionych

    czy można zwolnić pracownika bez powodu ?

    IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.07.08, 10:48
    witam, czy można zwolnić od tak sobie pracownika zatrudnionego na
    podstawie um. o prace na czas nieokreślony bez podawania przyczyny??
    Edytor zaawansowany
    • 15.07.08, 11:31
      Nie.


      .......................................
      "Jeśli zdaje ci się, że okna sąsiadów są brudne – umyj swoje."
    • 15.07.08, 11:45
      Nie zmienia to faktu, ze powod - chocby wymyslony - musi byc podany
      w wypowiedzeniu.
      --
      Gasofnia
    • Gość: halina IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.07.08, 11:50
      a co jesli ten powod jest wyssany z palca? prosze podajcie mi
      atrykul ustawy bo niestety nie moge nic znalezc:( dzieki!
    • 15.07.08, 13:58
      art. 30 § 4 k.p.
      § 4. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę
      zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez
      wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca
      wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy.

      A co jeśli powód jest "wyssany z palca"..no cóż...pozostaje Ci potem
      tylko droga sądowa.




      .......................................
      "Jeśli zdaje ci się, że okna sąsiadów są brudne – umyj swoje."
    • 15.07.08, 14:15
      Ja tylko dodam, ze wg orzecznictwa cos takiego jak "utrata zaufania"
      tez nie wystarczy.
      --
      Gasofnia

    Nie pamiętasz hasła lub ?

    Zapamiętaj mnie

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.