Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kurs audyt energetyczny budynków-praca

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.09.08, 15:19
    Mam pytanie jakie po takim kursie organizowanym przez pryw ucz
    wyższą są szanse na pracę -czy to ściema czy można coś poważnego
    robić, jakie to daje uprawnienia ?? Proszę picszcie bo organizatorzy
    oczywicie wszystko zachwalają .Kosztuje ro 1600 pln więc czy warto ?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: freedom IP: *.sileman.net.pl 23.09.08, 16:37
      sam jestem ciekaw, co po kursie ? lapie sie samemu zlecenia czy rejestruje w
      odpowiednim urzedzie ? ma ktos info ? pozdro :)
    • king_rat 23.09.08, 17:12
      > Mam pytanie jakie po takim kursie organizowanym przez pryw ucz
      > wyższą są szanse na pracę -czy to ściema czy można coś poważnego
      > robić, jakie to daje uprawnienia ??

Po samym kursie nie ma się żadnych uprawnień. Trzeba będzie jeszcze zdać
      egzamin. Dopiero wtedy będzie można sporządzać świadectwa energetyczne budynków.
    • frying.pan 24.09.08, 00:14
      Dokładnie tak, po kursie trzeba zdać egzamin państwowy, który kosztuje prawie
      drugie tyle. Poprawki też kosztują. Można też odbyć studia podyplomowe i
      uprawnienia zdobyć automatycznie po obronie pracy na takich studiach (bez
      zdawania egzaminu państwowego), ale wychodzi niestety znacznie drożej, bo jeden
      semestr kosztuje prawie 4 tys. Potem ma się uprawnienia do wystawiania świadectw
      energetycznych budynkom/obiektom i albo zakłada się własną działalność
      gospodarczą i realizuje zlecenia klientów albo się pracuje dla kogoś. Z tym że
      na razie odbycie kursu mija się z celem. Powinien on trwać 7 dni, a po 5 dniach
      odsyłają Cie do domu, bo w ostatnicc dwóch dniach miałes sie uczyć jak liczyć
      charakterystyke energetyczną budynku, a to jeszcze nie zostało określone przez
      ministerstwo. Nie ma też wciąż wzoru, który mialby określać wygląd świadectw
      energetycznych. W związku z powyższym jeszcze zaden kurs się nie zakończył i
      żaden egzamin państwowy się nie odbył. Sprawa ma się wyjaśnić dopiero w
      październiku, kiedy to podobno wejdzie odpowiednie rozporządzenie. Co więcej
      okazuje się, że może Ci poszukiwani specjaliści wcale nie będą aż tak potrzebni.
      Dopiero co wprowadzono zapis, który mówi, że nie wszystkie sprzedawane lokale
      będą musiały świadectwa posiadać (a przecież właśnie to dawałoby zarobek
      audytorom). Ponieważ zapis ten sprzeciwia się dyrektywie UE - mówi się, że
      Polska będzie płacić za to słone kary. Ale najważniejsze, że uczelnie i
      szkoleniowcy zgarną kupe kasy, ministerswo zgarnie kase za egzaminy, a ludzie
      potem zostaną bez pracy i pojdziemy się wszyscy upić:)
      Aha, dodam, że ja w czerwcu chciałam zapisać się na te studia podyplomowe i
      okazało się, że co miesiąc od września startuje nowa grupa, a aż do lutego
      wszystkie miejsca są zajęte:) Coś czuję, że będzie nas za wiele do "pieczenia
      chleba"...
    • king_rat 24.09.08, 02:10
      Coś czuję, że będzie nas za wiele do "pieczenia
      > chleba"...

Do grona osób po kursach oraz studiach podyplomowych trzeba doliczyć jeszcze
      osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności
      architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej, co w znacznym
      stopniu zwiększa ilość osób, które będą mogły sporządzać świadectwa energetyczne
      budynków. Konkurencja będzie spora :)

Życzę powodzenia :)
    • Gość: Śląsk IP: *.free.aero2.net.pl 04.07.14, 13:12
      Po zdanym egzaminie, by zdobyć pracę, zlecenia musisz mieć doświadczenie oraz najlepiej znajomości. Ale życze powodzenia.
    • Gość: antyśląsk IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.07.14, 16:01
      Ja życzę powodzenia w umiejętnym czytaniu i nie odpowiadaniu na posty z przed 6 lat,idioto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka