Alfa Wassermann

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy spotkał się ktoś z tą firmą ? konkretnie z przedstawicielem
    medycznym tej firmy.
    • 04.12.08, 09:19 Odpowiedz
      Ja również poszukuję informacji o tej firmie? Jakie warunki? Jaka atmosfera?
      • IP: *.gorzow.mm.pl

Gość: PM 27.12.08, 14:32 Odpowiedz
        Warunki - takie jakie sobie wynegocjujecie (jasne, że to kwestia indywidualna)
        Atmosfera - rodzinny charakter firmy i taki ma pozostać
        Leki - przede wszystkim oryginalne
        kandydaci- mile widziani z doświadczeniem na w/w stanowisku

• IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: janek 29 23.03.09, 16:54 Odpowiedz
          Widze, ze pisala to osoba z kierwonictwa a nie przedstawiciel.
          Znam kolege z tej firmy ktory od dawna szuka iinej pracy, w alfie pracuje bo musi.
          Pensje na rozmowie obiecuja jedna, a przy podpisaniu umowy mowia, ze tyle to nie moga dac. Leki orginalne ale bardzo drogie. Jeden lek dlugo na rynku i ciezko z nimm pracowac, z drugim troche lepiej bo od 2 lat na rynku.Ciagle podkreslaja atmosfere rodzinna ale to gucio prawda, milo to maja w biurze, obiadki, sniadanka a przedstawiciele traktowani jak tani sila robocza. Nie ty to bedzue inny, kontroluja na prawo i lewo, i strasza to kontrola jakby ludzie tam pracujacy byli malymi dzicemi.Kolega pracuje nie oszukuje ale ma dosc tego glupiego straszenia, oszednosci, ciaglych testow, wymagania wiedzy medycznej jak u lekarza i jeszcze do tego ten co szkoli merytorycznie traktuje ludzi jak zero.
          Po opowiesciach mojego kolegi dobrze zapamietalem nazwe firmy i odradzam
          • IP: *.chello.pl

Gość: rep pretendent 26.03.09, 08:53 Odpowiedz
            Zgadzam się z przedmówcą. Na rozmowie jedna stawka, przy podpisaniu
            inna... No i cały ten servierowsko-zentivowski managment... Osoba,
            która wypowiadała się przed jankiem 29, podarowałaby sobie tę
            autoreklamę Alfy... Ponadto chyba rzeczywiście mają deficyt repów,
            bo już 4 miesiąc są ogłoszenia....
            • IP: *.centertel.pl

Gość: były rep 02.04.09, 00:36 Odpowiedz
              Zgadzam się z przedmówcą. Managment- wszystko zaczęło sie od
              Medagro....a później dołączyli pozostali.. servierowcy, zentivowcy i
              inni.
              Terror psychiczny wszechobecny....
              • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: misio Googoo 15.04.09, 15:48 Odpowiedz
                Oj chyba ktoś chce się wyżyć na jakimś Szefie "made by" Servier albo
                Zentiva. :-) ha,ha,ha
                Trochę szacunku i honoru dla ludzi pracujących w Zentiva i Servier.
                A propos to nic złego nie słyszałem na rynku o tej "Alfie" a i
                pracuje tam wiara z różnych firm...
                Lekarze szczególnie chirurdzy mówią, że firma i ludzie OK.

Gość: repik 01.04.09, 15:27 Odpowiedz
            firma KRZAK!!!

Gość: ff 27.07.09, 10:13 Odpowiedz
            Alfa to firma krzak, nieprofesjonalna pod każdym względem. Ludzi
            traktuje jak gó..., stosowanie mobbingu to styl zarządzania
            kierowników! Brak jasnych celów do realizacji i narzędzi to norma.
            ZDECYDOWANIE ODRADZAM !
        • IP: *.novartis.com

Gość: zawsze prawda 27.01.10, 20:10 Odpowiedz
          I znowu Alfa szuka repa. Czemu nie wezma się za kierownika z
          Częstochowy który robi wrzuty na Warszawe i zwala wine na swojego
          pracownika albo dziewczyne która jest na macierzyńskim.
          Strzeszcie się. Nie warto marnować sobie życia i tracić czasu, ja
          uciekłem jak tylko nadarzyła sie okazja
    • 31.03.09, 13:28 Odpowiedz
      Potwierdzam,ze na rozmowie umawiaja sie na inne pieniadze a inne dostaje sie przy umowie. Ciagle mowia o rodzinnej atmosferze a to tylko slowa. W biurze sa dwie fajne dziewcczyny olga i marzenka, reszta zadziera nosa i zastanawia sie kogo obgadac,co zjecs na obiad albo jak skontrolowac przedstawiccieli. Normallne dla mnie ,ze dostaje pieniadze za prace a nie obijanie sie ale ta atmosfera wszechoobecnej kontroli tragiczna. Dystrykci szczegolnie warszawcsy nie maja pojecia co to prawdziwwy coach, kierownik, obarzaja sie za glupoty, ciesza sie jak kogos psychicznie mecza i lubia wlazidupkow. praca od 8 do 16 bo trzeba wpisac raporty a bazy nie kupili wiec duzo do wpisywania, system do raportowania bardzo kiepski, a i uwazaja,ze codziennie po pracy pracownicy powiini sie doksztalcac, czytac materaialy, pewnie wkrotce wprowadza testy przez net. A i oszczednosci na pokojach hotelowych, niezly ubaw- zeby bylo taniej dla 3ciej osoby w pokoju polówka na ktorej trzeba bylo spac caly tydzien, pupa wpadala prawie do ziemi a nogi wystawaly poza, zminejszono limit kilometrow. Nie polecam osobom, ktorzy uczciwie pracuja i spodziewaja sie za to uczciwej pensji, traktowania na poziomie i ktorzy wieczor chca przeznaczy dla rodziny, swojej pasji, badz inne przyjemnosci niz praca. To jest moje zdanie ale Tobie moze sie spodoba.
      Pozdrawiam i zycze szczescia w poszukiwaniu pracy

Gość: rep med 01.04.09, 15:22 Odpowiedz
        Odradzam, odradzam i tysiąc razy odradzam. Mam koleżankę która
        Była w tej firmie jakiś czas i wystarczyło aby zobaczyć co tak
        naprawdę się dzieje.
        Mała firma a rotacja jak w woelkiej korporacji. apropo kierownictwa
        warszawskiego zgadzam się

Gość: rep med 01.04.09, 15:22 Odpowiedz
        Odradzam, odradzam i tysiąc razy odradzam. Mam koleżankę która
        Była w tej firmie jakiś czas i wystarczyło aby zobaczyć co tak
        naprawdę się dzieje.
        Mała firma a rotacja jak w woelkiej korporacji. apropo kierownictwa
        warszawskiego zgadzam się
        • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: ania12lat 03.04.09, 13:15 Odpowiedz
          Polecam!!!!
          Idealna firma dla psychicznych masochistów i miłośników permanentnej inwigilacji. Nie ma lepszej na rynku!!!

Gość: misio Googoo 15.04.09, 15:43 Odpowiedz
            Dawno nie czytałem takich bzdetów...
            Chyba piszą Ci którym nie wyszło albo się nie chciało pracować...
            Ciekawe gdzie teraz pracują, niech się pochwalą...
            Pewnie się juz napracowali w tej firmie i "obrabiają" firmę bo
            inaczej nie mogą się odegrać...
            Żal mi tych ludzi... Żenada !!!
            A tak w ogóle to pokażcie najlepszą na rynku to pójdę tam od razu !!!

Gość: beskid_niski 15.04.09, 15:47 Odpowiedz
            bardzo fajna firma. Szczerze polecam.
            Miła atmosfera, szybko się rozwija w przeciwieństwie do wielu firm z
            branży. Faktycznie pilnują wydatków, ale ktoś kto pracował albo
            pracuje w farmacji nie będzie zaskoczony.

Gość: misio Googoo 15.04.09, 15:55 Odpowiedz
              Widać, że ktoś z Alfy i OK.
              Jak firma fajna i polecasz to cool.
              Z robotą teraz licho bo wszędzie zwlaniają a tu proszę rozwojowa
              firma.

Gość: gosć 16.04.09, 17:49 Odpowiedz
                Sądząc po IP. i godzinie wpisu Misio Googoo i Niski_Beskid, to jedna
                i ta sama osoba. No cóz, trzeba z kimś mądrym porozmawiać.....

Gość: gość 16.04.09, 21:03 Odpowiedz
                  Cd. I oczywiście odradzam..

Gość: polly 05.01.11, 11:34 Odpowiedz
                  Byłam u nich tylko na rozmowie (a może aż). Bardzo nieprzyjemni ludzie jakby wzięci z przypadku. Starszy gość opowiadał świńskie kawały, kobieta dająca do zrozumienia że twoje wypowiedzi ją nużą i odwrócona do mówiącego bokiem oraz młody goguś - cwaniaczek. Profesjonalizm średniej wielkości, lekko chamowaci. warunki finansowe beznadziejne, tak jakby tzw. pic na wodę, takie przynajmniej wrażenie sprawia ww. firma. Odradzam!!!!
            • IP: *.rtr.bait.pl

Gość: malutki 15.04.09, 21:31 Odpowiedz
              rozwojowa? to chyba piszesz patrzac na nowe ulotki, ktore wymysliła niedawno
              przyjeta pani product, smiechu warte, na ulotce zero widomosci, czern i czerwone
              kreski, rozwojowa? tak!!!! jak robisz 20 minutowa prezentacja dla 10 osob z
              przygotownaniem rzutnika, sali, znikomego poczestunku, czyli zeby sie to dobrze
              zorganozowac masz zajete minimum 2 godziny mozesz sobie wpisac w raporie 2
              wizyty, suuuuper, a i jeszcze tereny duze a ograniczenia w paliwie wiec muszisz
              dobrze palowac trasy,zeby limitu nie przekroczyc, a rozwojowa z pewnoscia
              poprzez szkolenia typu siedzenia na tylku od 9 do 19 i sluchanie niespelnionego
              lekarza wyrzucajacego z siebie wiadomosci z szybkosci karabinu maszynowego,
              zreszta juz szkolen nie bedzie bo brak kasy, sa materialy wysylane mailem i
              trzeba sie uczyc w domu, ja tu pracuje bo musze, nie oszukuje wiec pracuje od
              rana do wieczora, zero szacunku, mamm dosc i szukam czegos innego
              • IP: *.sta.asta-net.com.pl

Gość: XXX 06.05.09, 15:27 Odpowiedz
                Ta firma to jedna wielka ŻENADA!!!odradzam wszystkim! wszystko co
                piszą moim przedmówcy to prawda.
                • IP: 194.181.132.*

Gość: ktoś 06.05.09, 16:53 Odpowiedz
                  Czy poza kontrolą w postaci GPS - ów, limitami paliwa,dużą ilością wiedzy merytorycznej, dużymi terenami, oszczędnościami w postaci gorszych warunków w hotelu jest coś jeszcze np: akcje pakietowe i sms-y w nocy z informacją o ruszającej rankiem akcji pakietowej? Prosze o rzetelną informację - bez zabarwień emocjonalnych. Z góry bardzo dziękuję za info.

Gość: odp.gość 06.05.09, 20:49 Odpowiedz
                    Sadzę, że gdyby były budżety( bo są bardzo małe) na akcje
                    jakiekolwiek pakietowe to sms-y też by się pojawiły. Ale to kwestia
                    czasu.
                  • IP: *.dream.net.pl

Gość: pmm 06.05.09, 21:37 Odpowiedz
                    O rany! To sa firmy, w ktorych przedstawiciele dostaja w nocy
                    smsy,ze od rana jest akcja pakietowa? Prosze, napisz jakie to firmy.
                    • IP: *.dynamic.gprs.plus.pl

Gość: ktoś 10.05.09, 18:48 Odpowiedz
                      np.: Adamed
                      • IP: *.olsztyn.mm.pl

Gość: dobry 18.05.09, 21:35 Odpowiedz
                        A mnie się podoba! Pracuje w tej firmir od niedawna, ale zdążyłem
                        poznać wszystkich i uważam, że trochę przesadzacie. Nikt nie
                        kontroluje aż tak rygorystycznie, a przecież jakaś kontrola musi
                        być. A co do osób strzelających jak karabin, zdaża się - ja
                        chciałbym mieć taką wiedzę!
                        • 20.05.09, 11:42 Odpowiedz
                          ok. Ty masz inne zdanie o tej firmie, tylko takich osob jak Ty (mowie o ludzaich
                          w terenie) jest moze 10%. Prosze czytaj posty zanim sie ustosunkujesz. Tak
                          kontrola musi byc i wiekszosc osob sie z tym zgodzi ale nie z innymi rzeczami,
                          ktore ludzie opisywali. Powiem szczerze,ze spokojnie mozna ta firme oskarzyc o
                          mobbing tylko mi szkoda czasu, ale jak ktos chce, to ja moge zeznawac.
                          Jesli chodzi o wiedze, to tak ja tez zazdroszcze ale nie zazdroszcze tego,ze ta
                          osoba ma sadystyczna przyjemnosc z znecania psychicznego nad innymi (robi to z
                          szyderczym usmiechem na ustach). Druga strona to to,ze idiotyzmem jest wymagac
                          od ludzi aby w 2 dni nauczyli sie tego czego ta osoba uczyla sie przez lat 10.
                          Leki maja fajne i gdyby tylko wymienili chociaz 3 osoby kierownictwa
                          (szczegolnie te z kompleksem wielkosci, dbania tylko o siebie a nie o
                          podwladnych, problemem,ze wszczyscy kalmia i oszukja i problemem alkoholowym)to
                          moze fajnie by tam sie pracowalo.

Gość: Ktoś 06.05.09, 23:26 Odpowiedz
                    Są jeszcze tzw. "PLANY NAPRAWCZE" - one way ticket....
                    pozdrawiam
                    • IP: 89.108.223.*

Gość: zen 25.05.09, 11:39 Odpowiedz
                      No i proszę forum się przydaje:)
                      W biurze wrzenie ale przynajmniej dało to niektorym do myślenia:)))
                      Czyżby cywilizacja tym sposobem wkraczała na Wachocką?
                      • IP: 94.254.204.*

Gość: gonia 28.06.09, 19:31 Odpowiedz
                        Witam
                        Na ile obiektywne są opinie na tym forum?
                        Czy nie jest to trochę przesadzone? Sądząc po poprrzednich wpisach, dziwnym jest, ze jeszcze ktoś pracuje w tej firmie.
                        Czy mógłby ktoś wyrazić rzetelną opinie?
                        Jestem zainteresowana ponieważ być może będę tam pracować i sąto informacje ważne dla mnie.
                        Z góry dziękuję za obiektywne wpisy.

Gość: KTOŚ 29.06.09, 19:23 Odpowiedz
                          Wypowiedzi są obiektywne. Osóby, które "ujawniły" miejsca swojego
                          zamieszkania (Gorzów, Olsztyn)nie oszczędzają "na lansie".
                          Ale prawdziwym hitem są wypowiedzi szefa "made by Sevier and
                          Zentiva"......
                          Tylko tacy pracują Tam dłużej.
                          • IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: xyz 11.07.09, 10:40 Odpowiedz
                            KTOS`iu i Tobie osobom podonym :
                            osoby ujawniające się po IP - zamieszkanie: Gorzów, Olsztyn; nie
                            oszczędzają "na lansie" ???? Jakim lansie? Rozwiń myśl. W Gorzowie
                            mieszka i pracuje jedna z osób w firmie, która jest najstarszym
                            reperem pod kątem stażu w tej firmie. Więc nie sugeruj, że nie jest
                            ona obiektywna. Osobiście dwoje ludzi z lubuskiego z Alfy. I chwalą
                            i cenią sobie pracę tam. Ba jako rep firmy konkurencyjnej mam o tej
                            firmie bardzo dobre zdanie, płytnące z ust właśnie osoby/osób z woj.
                            lubuskiego jak i dolnośląskiego.
                            I mając sporo informacji o tej firmie jasno i z pełna pewnością
                            wyrażanych opinii dementuję fakt, że jakoby szef serviera, zentivy
                            miałby pracować najdłużej. To blef. Ba. W ostatnim czasie w firmie
                            zachodzą zmiany i z tego co wiem są na plus dla firmy i
                            niezadowolonych dotychczas osób (w sumie większości z nich już tam
                            nie ma, widocznie było coś tego powodem).

Słuchjacie ludzie, jeżeli ktoś chce rzetelnych informacji o firmie
                            to nie sugerujcie się plotkami, i zdaniami tu pisanymi, które często
                            są pisane przez osoby rozgoryczone porażką, czy też chcące świadomie
                            szkodzić oponii tejże firmy. Na każdym forum dana firma ma negatywe
                            komentarza. I ciekawe dlaczego w tychże firmach pracują ludzie,
                            którzy są z swoich pracodawców zadowoleni. Pomyślcie zamiast
                            wyciągać pochopne wnioski. Niezadowolonych nigdy nie zabraknie i oby
                            tacy czym prędzej zmienili branżę. Na całe szczęście wchodzą w
                            życiem rozporządzenia ustawy etc... które sprowadzą na ziemię pracę
                            nie kompetentnej rzeszy przedstawicieli, którzy jedynie co, to
                            potrafią szczekać na forach. Chcesz opini o danej firmie, lekach?
                            zapytaj lekarza, farmaceuty, może koleżankę, kolegę z fachu, ale nie
                            sugerujcie się wypocinami nieudaniczków, którzy tutaj tylko mają
                            ostatnią szansę by zrobić cokolwiek na złość innemu człowiekowi. Z
                            obiektywnym pozdrowieniem.
                            • IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: kruszon 22.07.09, 22:22 Odpowiedz
                              Mądra wypowiedź, popieram. Zapytaj lekarza, aptekarza lub repa co w
                              branży siedzi od lat. Takie dyrdymały to piszą rzeczywiście
                              nieudacznicy i nieroby. Lub brakuje odwagi aby odejść i męczą sie
                              narzekając na firmę ale wiedzą, że ich nikt nie przyjmie bo są za
                              słabi w uszach.
                              Dla mnie tacy wypisywacze to takie firmowe chwasty !!!
                              Brak honoru aby przyznać się do osobistej porażki i tak wegetują.
                              • IP: *.rzeszow.mm.pl

Gość: jeszcze tam jestem 25.07.09, 00:33 Odpowiedz
                                Rózne są wypowiedzi. Tylko dlaczego Kruszon piszesz coś o słabości w
                                uszach??? Odmawiasz prawa do subiektywnego osądu osobom tutaj
                                piszącym? Czy może jesteś jesnym w tych co włażą tam gdzie jeden z
                                moich Przedmówców napisał? A może reprezentujesz biuro? Podoba Ci
                                sie praca po kilka lat bez podwyżek? Podoba Ci sie arogancki styl
                                coachingów? Lubisz czuć sie wrogiem swojego District Managera?
                                Lubisz prace bez żadnych narzędzi? Lubisz prace ze śmiesznie niskim
                                budżetem (leki drogie i kierowane głównie do specjalistów)? Lubisz
                                tłumaczyc sie Ordynatorom , że nie będzie obiecanego preparatu w
                                aptece szpitalnej , pomimo że gwarantowałes , że będzie bo tak
                                informowała firma i DM? Zapewne lubisz..... albo siedzisz w AW
                                dlatego , że sam czujesz się "za słaby w uszach" bo telefon ,
                                którego numer podałeś w CV milczy.........CDN bo jest późno i nie
                                chce mi się pisać

Gość: kruszon 29.07.09, 14:38 Odpowiedz
                                  Piszę do tego "co jeszcze tam jest". Żal mi Ciebie bo to oznacza, że
                                  jeśli wypisujesz takie bzdety to chyba juz jestes na wylocie lub
                                  bardzo krotko pracujesz i wpadłeś z deszczu pod rynnę.
                                  A dla Twojej wiadomości to nie pracuje w tej Firmie ale znam kilka
                                  osób z tej Firmy, które pracują po kilka lat i nie wygadują takich
                                  głupot jak Ty. Jak Ci się nie udało to odejdź z honorem. I nie
                                  czekam na żaden telefon od headhunterów bo dobrze mi tam gdzie
                                  jestem.
                                  I rada dla Ciebie: załóż własny biznes a będziesz szczęsliwy...
                                • IP: *.static.xcore.pl

Gość: REP 19.09.09, 21:42 Odpowiedz
                                  Do kolegi z rzeszowa:) pracuję już w alfie trochę czasu i jak dotąd
                                  co roku dostawałem podwyżkę oraz nie czułem się wrogiem swojego
                                  dystrykta , coachingi też nie były aroganckie , osobiście uważam
                                  alfę za bardzo dobrą firmę w której jak ktoś chce pracować to może
                                  coś osiągnąć , naprawdę jest tu fajny zespół ludzi.
                                  Życzę powodzenia w szukaniu pracy

Gość: Aptekarz 25.11.09, 17:04 Odpowiedz
                              11. Sulodexid (Vessel Due F firmy Alfa Wasserman)
                              Kto wstydu nie ma i zgłosił to AOTM`owi do refundacji? To jest
                              heparynoid zrobiony w 1975 r. ze śluzówki jelit wieprzowych i przed
                              ćwierćwieczem proponowany do leczenia zakrzepów, a nawet
                              cukrzycowych wrzodów nóg. Obecnie śladu tego leku nie ma w żadnym
                              światłym kraju oprócz Italii i Polski.
                              Refundacja byłaby kompromitacją. Nawet do programu terapeutycznego
                              nie można tego rekomendować.

Aptekarz Vol 17 Nr 1/2, 12-15 (2009)
                              Towarzystwo Farmaceutyczno-Ekonomiczne Warszawa, 9 stycznia 2009 r
                              biblioteka.amb.edu.pl/aptekarz/aptekarz.pdf
                              • IP: *.147.229.151.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: lekarz praktyk 06.12.09, 20:19 Odpowiedz
                                Człowieku, skąd Ty się urawałeś z takimi informacjami. Jak sie nie
                                znasz i masz braki z aktualnymi zaleceniami leczenia pewnych
                                schorzeń to się przynajmniej nie kompromituj na blogu "szanowny"
                                aptekarzu. Trzeba się dokształcać i czytać więcej nowych publikacji
                                a nie przytaczać informacje wyssane z palca.
                                Poza tym z tego co wiem to z tym lekiem firma nie stara się o żadną
                                refundacją. Zaproś repa do swojej apteki a mądzrzejszym będziesz...

Gość: psychoterapeuta 19.03.10, 18:00 Odpowiedz
                              Co ty piszesz...Niby piszą tu ludzie cytuję:
                              "osoby rozgoryczone porażką"- chyba się mylisz osobo...
                              Osobiście nie zaliczyłem/am tutaj żadnej porażki a mimo to nie
                              polecam tej pracy osobom ambitnym, zrównowazonym i poszukującym
                              rozwoju ( i nie chodzi mi tutaj o awans, bo to rzeczywiscie moze się
                              tu zdażyć, ale tylko komuś kto umie tyłek lizać).
                              Ale polecam ją osobom , które lubią wyjść z domu , przebździć dzień
                              i czekać na wyniki IMS, ktore wypracuje druga osoba z pary.
                              Ambicje i chęć zrobienia dobrej roboty trzeba wsadzic sobie w
                              dalekie poważanie. Więc dla leniwych polecam, a dla normalnych
                              odradzam

Gość: bracus 18.08.09, 14:37 Odpowiedz
                    Nie ma żadnych akcji pakietowych... żadnych rabatów... nic w
                    aptekach nie robisz za wyjątkiem sprawdzania sprzedaży oraz cen...
                    możesz ewentualnie ładnie poprosić panią mgr o zamówienie
                    kontrolnych opakowań i to na tyle...
                    • IP: 194.181.132.*

Gość: obiektywny 18.08.09, 21:57 Odpowiedz
                      Ludzie, którzy szukają pracy w charakterze pm poza wypytywaniem znajomych z branży szukają na forum opinii, informacji na temat Alfy. Kilka szczegółów ode mnie:1)apteki - rzeczywiście nie ma pakietów i rabatów, generalnie wizyty informacyjno - edukacyjne. 2) Wynagrodzenie - na rynku są lepsze oferty, a przy podpisaniu umowy rzeczywiście kwota na niej jest inna, niż wynegocjowana wcześniej. 3) preparaty - oryginalne, mające dobrą opinię specjalistów, niestety drogie. 4)Raporty i planowanie pracy odbywa się w systemie, którego bazę trzeba na bieżąco tworzyć więc praca przed komputerem to min 1 godzina dziennie. 5)Trzeba raportować zgodnie z czasem faktycznej obecności w danym miejscu pracy - to jest nieco kłopotliwe, bo trudno ciągle notować jaką wizytę odbyło się o konkretnej godzinie. Ogólnie nie jest źle, ale atmosfera kontroli, która podobno jest podstawą zaufania nie jest ani mobilizująca, ani przyjemna. Zastanawiająca jest tylko duża rotacja w tej firmie, która może świadczyć o tym, że albo firma "przebiera" w ludziah, albo ludzie odchodzą, bo jest im źle.
                      Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów!
        • IP: 77.223.224.*

Gość: rep 24.04.10, 22:54 Odpowiedz
          A mi tu dobrze. I po doświadczeniach pracy w innych firmach, doceniam tutejszy klimat i spokój. Polecam

Gość: rep 06.10.10, 19:43 Odpowiedz
        Największa plotkara to g księgowa

Gość: rep 06.10.10, 21:00 Odpowiedz
        Największa plotkara to g księgowa
    • IP: *.warszawa.mm.pl

Gość: maritka 06.08.09, 13:06 Odpowiedz
      Jakich zarobków mogę się spodziewać ???

Gość: Paweł Radom 21.12.09, 09:55 Odpowiedz
        Witam!
        Najpierw słów kilka o sobie - pracuję już w 3 firmie far-medycznej i
        jestem zadowolony, nie jestem "za cienki w uszach" jak to
        stwierdizł któryś z pracowników Alf-y jak myślę. Nie pracowałem też
        w Alfie, ale mogłem bo zostałem wybrany. Zrezygnowałem bo jak sie
        słyszy w terenie same złe opinie o firmie , to znaczy, że w realu
        jest jeszcze gorzej. Odradzam bo waszych nerwów i straconych szns
        nikt wam nie odda.
        Pozdrawiam lizotyłków i wazelinki, takim wszędzie dobrze.

Gość: alfa do bani 22.01.10, 09:25 Odpowiedz

Widać na forum różne opinie. Ja zdecydowanie odradzam. Firma
          traktuje pracownikó ja coś \nie kogoś\ wręcz zbędnego niektórzy
          szefowie regionalni nie nadają sie aby nimi być. Nie pracuję długo w
          tej firmie ale z moich obserwacji wynika to iż nalezy sie ewakuować
          i to jak najszybciej szczególnie jeżeli pracuje sie w dysttrykcie
          krakowskim. Pani pełniąca rolę regionalnego jest zupełna pomyłką na
          swoim stanowisku. Arogancka nie licząca się z pracownikiem. Robi z
          ludzi idiotów odnosi sie w sposób uwłaczjący godności. W każdej
          innej firmie , jeżeli byłaby to firma w miarę ormalna , dawno juz by
          nie pracowałą. Przenosi swoje frustracje na płaszczyzną pracy. Na
          doublach siedzi u lekarza jakby nie wiedziała gdzie jest wręcz
          preszkadza. Są lekarze , którzy gdzy ją widza zachowują się zupełnie
          inaczej , nienaturalnie , tak jakby się jej krępowaali. Jest to pani
          fałszywa i zadufana w sobie. Owszem zna leki świetnie ale to za mało
          żeby być dobrym regionalnym. Od jej widzimisię zalezy rozliczenie
          faktur , kieruje się wyłacznie swoimki sympatiami. Prascując z nią
          trzeba być totalnym lizusem lub udawać że wszystko jest z jej
          stropny ok. Podobny jest niby regionalny niby produakt z regionu
          łódzkiego. Niezrealizowany lekarzyk. Dobrze że nie leczy .
          Generalnie ifirma która nie jest warta nawet przdczytania ogłoszenia
          a szkoda bo leki mają dobre

Gość: Były REP 22.01.10, 20:28 Odpowiedz
            To prawda, w Małopolsce jest wyjątkowa patologia....ale jest na
            takie zachowanie przyzwolenie. Arogancja RKS w Alfie jest normą.

Gość: doktorsamozło 27.01.10, 20:22 Odpowiedz
              znowu Alfa szuka repa. Czemu nie wezma się za kierownika z
              Częstochowy który robi wrzuty na Warszawe i zwala wine na swojego
              pracownika albo dziewczyne która jest na macierzyńskim.
              Strzeszcie się. Nie warto marnować sobie życia i tracić czasu, ja
              uciekłem jak tylko nadarzyła sie okazja
              Zakłamana dyrektorka która każdemu zagląda w majtki i śledzi kto do
              kogo mówi, nie mówiąc o FF który kreuje się na świętoszka a ma
              kochanke w Lublinie

Gość: doktorsamozło 28.01.10, 15:57 Odpowiedz
                W nawiązaniu do wczorajszej wypowiedzi odnośnie firmy lfa Wassermann
                chciałem przeprosiś wszystkieosoby które poczuły sie obrażone.
                Wszystko co napisałem jest nieprawdą i opisane zdarzenia i sytuacje
                nie miały miejsca i był to głupi i nie na miejscu żart.
                Jednagże nie miałem pojecia że ktokolwiek i cokolwiek pisane na tym
                forum jest traktowane poważne, gdyż każdy może skłamać lub
                przekręcić prawde opisując swoje flustracj, dlatego osobom
                szukającym pracy nie polecam tej formy. Owe forum nie jest dobrym
                miejscem na szukanie pracy jak i pracodawcy dlatego polecam
                aplikowaći wszystko sprawdzić na rozmowie o prace
                Pozdrawiam o powodzenia - wzajemnie
                • IP: *.147.198.240.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: byly pracownik 14.02.10, 14:25 Odpowiedz
                  To nie brzmi na szczere przeprosiny, ale na jakieś działanie pod
                  presją

Gość: praktyczny 14.02.10, 14:55 Odpowiedz
                    Albo na dwie różne osoby piszące z jednej firmy.

Gość: bracus 16.02.10, 10:08 Odpowiedz
                      Trzeba być niezłym debilem, żeby takie rzeczy pisać ze służbowego
                      kompa

Gość: gosc 18.02.10, 21:15 Odpowiedz
                        Autor tego tekstu nie należał do inteligentnych ludzi :)

Gość: podbijam 09.02.10, 22:26 Odpowiedz
                10/10
                • IP: 212.106.18.*

Gość: ciekawy 10.02.10, 00:27 Odpowiedz
                  Co autor/autorka miał na mysli z tym "podbijam" 10/10 ???

Gość: ABC 18.02.10, 18:08 Odpowiedz
                    ABC-próba mikrofonu

Gość: DEF 18.02.10, 22:06 Odpowiedz
                      Ciekawie w tej Alfie mają, takie swojskie klimaty......-)))))))))
                      • IP: 82.139.11.*

Gość: Noru 09.03.10, 00:41 Odpowiedz
                        Bez emocji, bez zawiści...poprostu obiektywnie:
                        -inwigilacja poprzez namierzanie telefonów komórkowych na porzadku
                        dziennym;
                        -stosunkowo częste niezapowiedziane wizyty Dystrykta a czasem nawet
                        Dyrekcji;
                        -bardzo przeciętne zarobki na tle firm farmaceutycznych;
                        -małe szanse awansu a sam awans raczej mało motywujacy;
                        ...poza tymi mało przyjemnymi aspektami ogólnie firma jest
                        ok...ludzie poprostu świetni i to zarówno REPy jak i dziewczyny z
                        biura a także Product'ci i większość dystryktów - bardzo pomocni,
                        otwarci i mili ludzie;
                        Natomiast co do dystryktu Małopolskieg to już nie jest tak
                        kolorowo...REPy owszem super, pomocni, mili, życzliwi natomiast sam
                        Dystrykt...(tu może troche ostro ale szczerze)
                        -ludzmi sie powinno zarządzać a nie rządzić;
                        -wszechobecny strach i dystans...nawet po paru latach pracy
                        (paranoja);
                        -totalny brak zaufania do pracowników i doszukiwanie sie oszustw
                        oraz przekretów wywołujace niezdrową atmosfere i niepotrzebne nerwy
                        co bardzo demotywuje do pracy;
                        -inwigilacja na każdym kroku;
                        -nerwowe podejście do wiedzy i merytoryki;
                        -straszenie (jak nie to...)

Także jak ktoś lubi wychodzić do pracy zestresowany, niepewny i
                        pełen obaw oglądając się za siebie i niewiedząc co bedzie jutro to
                        prosze bardzo ale ja zdecydowanie nie polecam bo naprawde szkoda
                        zdrowia i czasu, na Demotywatorach powinno znaleść sie okno "Alfa
                        Wassermann -dystryk malopolski" :)

A tak na marginesie to Dystryktowi orazmoże i po częsci Dyrekcji
                        która poznawala na takie poczyniania polecam lekture "Psychlogia
                        decyzji kadrowych" oraz "Motywowanie w zarządzaniu personelem" bo
                        może i firma jest dobra merytorycznie z wiedzy medycznej ale za to
                        pod kątem marketingowym i psychologii kadrowej jest na dnie.

Oczywiście są świetne dystrykty w których ludzie stabilnie i
                        bezstresowo pracują długi czas i sobie chwalą ale nie dystrykt
                        małopolski...o czym najlepiej świadczny rotacja na tym
                        terenie...widocznie na południu sami oszuści :)
                        Pozdrawiam.

Gość: psychoterapeuta 13.03.10, 15:08 Odpowiedz
                          Bardzo dobre podsumowanie Noru...
                          Trochę boję się tu pisać , bo mozna żle skończyć...
                          Czasy PRL-u to pikuś w porównaniu z namierzaniem jakie funduje
                          firma, aż się boję że uruchomią CBŚ żeby namierzyć kim jestem.
                          Ludzie, powiem wam tylko , że po zakończeniu współpracy z firmą
                          jeszcze pół roku ma się w świadomości to że ktoś ciągle śledzi.Ja
                          oglądałem/dałam się za siebie i paranoje musiałem/musiałam omawiać z
                          moim "nadzorcą dobrego samopoczucia", czyli psychoterapeutą.
                          I jeszcze jedno , to jest forum ogólnodostępne na którym kazdy moze
                          wyrazić swoje opinie, jeśli nie przeklina i nie wyzywa, tylko mówi
                          PRAWDĘ nie powinien bać się. Po to są tworzone takie miejsca,żeby
                          objawić prawdę.
                          Ale i tak wiem, że informatycy będą szukać skąd piszę.
                          Tak już długo się zbieram , żeby inteligentnie opisać prawdę i nawet
                          się pod nią podpisac , bo w sumie czego się bać. Ale powiem jedno ,
                          dobrze mi teraz tu gdzie jestem i cieszę się , że juz nie muszę czuć
                          się prześladowanym/przesladowaną , więc na razie nic nie powiem, bo
                          jeszcze ktoś z biura zacznie mi podkopywac dołki. Więc powiem tyle ,
                          zgodnie ze słowami piosenki Kasi Kowalskiej:" W życiu masz to na co
                          godzisz się". Głowa więc do góry i powodzenia .

Gość: sprawa urlopu 25.03.10, 18:08 Odpowiedz
                          Dla zainteresowanych , sensownych ludzi :

dłuższy urlop w tej firmie mozna brać jedynie w lipcu i sierpniu,
                          wiec wycieczki w tańszych cenach poza sezonem odpadają, koszmar
                          jakiś... A ja teraz wiem , że żyję i mogę sobie zwiedzać świat za
                          rozsądną cenę, kiedy tylko chcę. Nie mówiąc już o tym , że wreszcie
                          stac mnie na to , ponieważ uwolniłem/am się od niewolniczej pracy z
                          GPS-em w d... i wreszcie zarabiam .

Więc dla ludzi którzy szukaja czegoś więcej w życiu stanowczo NIE
                          POLECAM. Polecam za to ... Wszędzie jest lepiej:).
                          • IP: *.static.xcore.pl

Gość: Tommy 25.03.10, 18:37 Odpowiedz
                            A która firma da Ci dłuższy urlop poza sezonem , weź się walnij w
                            głowę

Gość: sprawa urlopu 25.03.10, 19:09 Odpowiedz
                              A widzisz kolego, ta w której teraz jestem daje .
                              I z lekka niepewnością zapytałem/am czy będę mogła/mógł wziąć urlop
                              nie w lipcu i sierpniu i nie było problemu.
                              I tu gdzie jestem spotykam się zarówno z zasadami jak i niesamowitym
                              szacunkiem do ludzi.
                              A że w branzy jestem już wystarczajaco długo to mam trochę wyrobione
                              zdanie i STANOWCZO ODRADZAM ludziom , którzy nie boją się własnego
                              cienia. Ale oczywiscie ktoś zastraszony bedzie siedział w Alfie i
                              cieszył się że ma prac ę. I szanuję takie osoby, ale ja swoje
                              wypowiedzi kieruje do ludzi , ceniących szacunek dla człowieka, jego
                              rozwoju , dla ludzi którzy dużo wymagają od siebie ale także i od
                              życia, więc jak chcesz mogę klepnąć się w głowę. Ale co Ci to da...
                              Lepiej Ty sie obudź i pogadaj z tymi ludźmi w terenie którzy
                              trzymaja głowę wysoko, cieszą się prawdziwie ze swojej pracy i
                              zarobków, maja niesamowicie wysokie premie , stabilizacje i
                              szczęście i zapytaj ich jakie firmy to dają i jakie firmy dają urlop
                              kiedy i jak chcesz

Obudź sie i powodzenia. A jak chcesz dowiedzieć się szczegółów ,
                              takich do bólu jak tu naprawdę jest i jak bardzo ludzie tutaj są
                              zastraszeni to daj znać tutaj. Założę sobie specjalnego maila,
                              gdzie wyczerpująco bedę odpowiadać na pytania.

pozdrawiam

Gość: uf jak dobrze 25.03.10, 19:30 Odpowiedz
                                Nie ma pracownika z niewolnika.

Normalni- uciekajcie, Leniwi- nie dajcie się przyłapać Wielkiemu
                                Bratu, a Szanujący się- nie czytajcie nawet ogłoszenia tej firmy.

Gość: szybka i wściekła 25.03.10, 22:35 Odpowiedz
                                  Ale tutaj akcja się rozgrywa,
                                  firma chyba wychodzi z założenia , jak nasz rząd, że nie ważne jak
                                  mówią , byle by mówili...
                                  A tak w ogóle to polecam opisać firmę na jakimś blogu i podać tutaj
                                  adres stronki.
                                  Ale tylko same złe rzeczy muszą się tam znaleźć bo tylko na to firma
                                  zasługuje.

Gość: były 25.03.10, 23:13 Odpowiedz
                            W każdej firmie dłuższy urlop otrzymasz jedynie w lipcu i sierpniu,
                            Ale skoro teraz tak dobrze zarabiasz, to chyba stać Ciebie na wypad
                            w miesiącach letnich?

To prawda, praca w Alfie wykańcza fizycznie i psychicznie, ale
                            rachunki trzeba płacić. Więc ludzie godzą się z zachowaniem nie do
                            przyjęcia i po cichu szukają nowej pracy.

Gość: re.Były 28.03.10, 21:58 Odpowiedz
                              Były,

uwierz, że naprawdę w innych firmach można dostać np 2 tygodniowy
                              urlop w inne miesiące niż lipiec i sierpień. Nie piszę głupstw,
                              tylko szczere informacje dla osób, które kwestię urlopu ciekawią.

Ale miło , ze i Ty piszesz w drugiej części prawdę.
                              Wiem, że jeśli posypały by się propozycje pracy dla większości ekipy
                              teraz pracującej w Alfie, to wiele osób skorzystało by i uciekło
                              stąd.
                              Trzymam kciuki i z wielką sympatią pozdrawiam wszystkich Repów z
                              Alfy. Szczerze, trzymajcie się i wielu wyzwolonych robi to samo co
                              ja, czyli też trzyma kciuki.
                              Mam tylko jedną prośbę:
                              Nie tłumcie w sobie złych emocji, podzielcie się tutaj swoimi
                              przeżyciami, wspólnie można wiele zmienić i wiele osób dzięki Wam
                              może podjąć właściwe decyzje. A może i w Firmie coś się zmieni, w
                              końcu to mała organizacja, łatwo wprowadzić zmiany, trzeba tylko to
                              sobie uświadomić.

• 15.04.10, 13:45 Odpowiedz
                          hey mam pytanie jako ze zamierzam skladac cv do Alfy a w kolo duzo
                          negatywnych opini. Prosze bardzo odpowiedzcie mi na kilka pytan:
                          1) czy w alfie plany sprzedazowe sa realne do zrealizowania?
                          2) jakimi autami jezdza?
                          3) czy maja GPSy? ( slyszalem ze nie)
                          4) czy moga uzywac auta w celach prywatnych?
                          5) jak czesto odbywaja sie szkolenia repów?
                          6) warto?

z gory dziekuje za wszystkie obiektywne opinie.

Trzymajcie za mnie kciuki.

Maciek

Gość: mrozu 26.03.10, 15:37 Odpowiedz
        Wiesz nie wolno tutaj w firmie mówić o zarobkach, ile kto zarabia to
        wielki sekret, ale ogólnie to lipa i wyzysk jak na firmę
        farmaceutyczną.
        Nieliczni mają trochę więcej ale oni lubią lody i w ogóle różne
        słodycze , mnie boli gardło i nie lubię zimnego ani nawet bitej
        śmietany. Czekam więc na podwyżkę inflacyjną :).

Gość: mrozu 26.03.10, 15:23 Odpowiedz
      Jak już tu do tej firmy wpadniesz to przepadniesz...
      Wszyscy tutaj płaczą i szukają po cichu innej pracy.
      Szkoda czasu, chyba że nie masz w tej chwili nic innego i
      potrzebujesz pieniędzy i umiesz cicho siedzieć i zaciskać zęby w
      rozpaczy. Ale ogólnie nie warto....
      • IP: *.146.154.146.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: bankier 27.03.10, 10:52 Odpowiedz
        Jestem z branzy bakowej i wiele widziałem i wiele przeszedłem w
        swojej karierze. Zapewne jak tu piszący tez mam wielu znajomych w
        wielu branżach. Pozwolę sobie na wpis ponieważ moja dziewczyna
        pracowała kiedys w ALFIe i zmieniała na tzw "lepsze". Z sentymentem
        wspomina firme i dziwi sie tym, którzy odeszli na lepsze i patrzą na
        nowe bez obiektywnego porównania. Moja Pani zna ludzi z ALFy bo
        wielu tam zostało i pracuje do dziś i zastanawia się kto ma tyle w
        sobie goryczy i żalu, żeby tak oczerniać firmę i jest przy tym tak
        nieobiektywny. Słyszałem, że firma się rozwija i zwiększyła
        zatrudnienie czego nie mozna powiedzieć o innych sektorach
        działających teraz na rynku. Słyszałem, że i ludzie tam pracujący są
        normalni i nie mają poprzewracane w głowach.
        A teraz do autorów porzednich wpisów. Rozumiem, że niektórzy nie
        mogą sobie poradzić ze swoimi kompleksami i słabościami pisząc takie
        wypociny. Jak juz Was nie ma w tej Firmie po co język strzepicie ?
        Kazdy decyduje o własnym zyciu wiec koncentrujcie się na swojej
        karierze w nowych wspanialszych firmach. Doradcy, eksperci,
        psycholodzy ??? Żenada!!!
        Do psychologa... Może Wam pomoże...
        A jesli to nie pomoże to lekarz rodzinny, którzy piszą bardzo dużo
        leków przeciwdepresyjnych, poprawiających samopoczucie i poczucie
        własnej wratości. Bankierzy i finansići jada cały czas na
        tabletkach. I wierzcie na słowo Wasza branża jeśli idzie o szacunek
        do człowieka, warunki pracy i atmosferę w pracy to pikuś.
        Przepraszam Pan Pikuś.
        P.S. Ci co analizują skąd piszę i czego uzywam to informuję, że
        posiadam laptop i mam internet z abonamentem ery.
        I wrzućcie na luz bo to szpiegowanie to chyba jakiś kompleks tych tu
        piszących. A mojej Pani zabroniłem wchodzenia na ten blog bo szkoda
        jej zdrowia. Juz lepiej niech dzwoni do koleżanek ze swojego regionu
        bo przynajmniej nie muszę przed zaśnięciem słuchać blogowych
        opowieści dziwnej treści :-)

Gość: bankier-KŁAMCA 28.03.10, 20:03 Odpowiedz
          Bardzo dobrze napisane wypociny , widać człowieka z pogłębioną
          świadomością po wielu szkoleniach z zakresu wszelkiego rozwoju, jak
          mniemam.

Ale to wszystko szczera prawda co piszą tutaj na forum moi
          poprzednicy , i to że wszechoobecna tutaj inwigilaćja żle wpływa na
          psychikę , chamując rozwój osobowości to SZCZERA PRAWDA.

Nie słuchajcie BANKIERA bo to jakiś wysłannik z biura i tyle.
          Bankier - Ty ze swoim inteligentnym podejściem do zycia nie
          wytrzymałbyś na stanowisku REPA w Alfie ani chwili, ja to wiem ...
          I ja też z wielkim sentymentem wspominałem Alfe , było mi tu
          wyjątkowo dobrze ale oceniam firmę z dużej perspektywy czasu .
          Bardzo zawiodłem się tutaj na ludziach, właśnie po czasie i nawet
          nie masz pojęcia jakiś brudów się dowiedziałem.
          Z moim otwartym podejściem do ludzi i do rzeczywistości nie dałem
          rady wytłumaczyć sobie prymitywnego zachowania wysokopostawionych,
          zakłamanych ludzi tutaj pracujących.
          Gdybyś człowieku wiedział co mówi o ludziach i jak nimi gardzi sama
          góra, co zaprzyjaźniony lekarz z dyrekcją powiedział na temat
          podejścia jakie ma góra tutaj do ludzi , to nie pisał byś ani
          jednego pozytywnego słowa.
          Nie dajcie się omamić żadnym pozytywem tutaj napisanym, nie jest
          obiektywny. I to tak jak na ALLEGRO , kilka opini pozytywnych (
          niech sobie będzie) ,ale prawie wszystkie niegatywne- zupełnie
          dyskwalifikują Allegrowicza, tak tutaj miejcie baczenie i nie
          ufajcie, o to Was proszę , czytający te forum.

ODRADZAM, SZCZERZE ODRADZAM PRACY TU.

Gość: do bankiera 29.03.10, 00:02 Odpowiedz
          Jesteś beznadziejny Bankier.
          Twoja Pani , to niewątpliwie zacna kobieta.
          Szkoda tylko , że Ty w swoim bronieniu Alfy nie jesteś obiektywny.
          Obrażasz ludzi , że rzekomo powinni się leczyć, a to Ty raczej
          powinieneś.
          Piszesz , że wiele widziałeś i wiele przeszedłeś w swojej karierze.
          Powiem Ci , dziwie sie takim ludziom jak Ty , którzy tylko kulą się
          i dzielnie znoszą to co co los im niesie, zamiast próbować coś
          zmienić. Ciekawa jestem czy kiedykolwiek wsparłeś jakaś
          pokrzywdzonzą osobę? A tu właśnie , na tym forum próbuje się
          otworzyć oczy ludziom szukającym pracy, żeby być moze znaleźli dla
          siebie jak najlepsze rozwiązanie. A ty po prostu jestes zamkniętym
          człowiekiem . I żyjesz z dnia na dzień klepiac do emerytury bo ktoś
          Ci wmówił , ze tak trzeba: rano wstać , wziąć prysznic, spryskać się
          zapachem i zapier.... i tak do puźnej starości. Aż doczekasz zużycia
          swojego organizmu i zastanie Cię starość i głębokie przemyślenia w
          stylu : i po co był mi ten cały stres w życiu. Szkoda mi Ciebie , ze
          głupi i młody jesteś jeszcze i nie rozumiesz pewnych spraw. Bo życie
          można przeżyć fajnie, mozna nie godzić się na mobbing i inwigilację.
          Można mieć szacunek w pracy jeśli wykonuje się dobrze swoje
          obowiązki, można być szczęśliwym i nie trzeba łykać prochów itp.
          A ta firma owszem , rozwija się i zmienia swoje oblicze , ale
          niestety nie na lepsze. I pewnie Ci co pracują tutaj dłużej
          pamiętają fajne czasy, i super warunki pracy . Ale już nie teraz.
          Więc poprawić samopoczucie może tylko zmiana na lepsze a nie leki.
          Twoja Pani też przyzna mi rację , że kiedys były dobre czasy i
          pewnie ona takie pamięta. Ale skoro zmieniła, to też o czymś
          świadczy. Chyba , że nie zmieniła i pisze dla potrzymania równowagi
          między + a - . A o szpiegowaniu w tej firmie to nawet nie masz chyba
          pojęcia. Chyba że jako bankowiec przyzwyczajony jesteś do ciągłych
          obserwacjii, ale w tej branży to przeszkadza. Tutaj trzeba sie
          skupić na innych sprawach , a nie na tym czy FF wyjechał dziś z
          biura i gdzie jest i czy aby nie jest za filarem szpitalnego holu.
          Oszołomstwo przemawia przez Ciebie i tyle . Gdybym pojechała tutaj
          konkretami o jakich wiem, to byś się zgarbił i złego słowa na mnie
          nie napisał, i przepraszał byś za Swój wpis.

Gość: godność repa 29.03.10, 15:06 Odpowiedz
          Wiecie co- śmieszy mnie na tym forum postawa Pseudowyzwolicieli
          Uciśnionych z ich hasłami: „wspólnie można wiele zmienić” albo „czy
          kiedykolwiek wsparłeś jakaś pokrzywdzoną osobę?” – jak chcesz
          zmieniać świat na lepsze, to chyba anonimowe plucie żółcią na tym
          forum nie jest najlepszym sposobem…?
          Jestem repem w Alfie od dłuższego czasu i nie czuję się
          poszkodowany, a tego typu wpisy pełne frustracji są dowodem na to,
          że komuś w życiu się nie powiodło. Widać, że ktoś siedzi przy kompie
          i sprawdza codziennie, czy nie pojawił się jakiś pozytywny wpis na
          Alfe- bo gdy się pojawia, to od razu jego autor jest wyzywany od
          nieudaczników, lizodupców i oszustów.
          Widać, że pisze to wciąż ta sama osoba, bo w każdym wpisie pełno
          błędów ortograficznych, chyba że z Alfy pozwalniali analfabetów,
          którzy teraz odgrywają się za swoje niepowodzenia na tym forum…
          A prawda jest taka, że są regiony, z których w ciągu ostatnich kilku
          lat nie odszedł z własnej woli żaden REP- to chyba o czymś świadczy?
          Jakby było tak źle, to ludzie szukaliby innej pracy…a zwolnienia-
          owszem zdarzają się, jak ktoś mocno przegina, oszukuje i nie chodzi
          do roboty. Ale to chyba w każdej firmie tak jest.
          I bardzo proszę nie obrażać solidnych ludzi pracujących w Alfie, że
          to firma dla lizusów, ponieważ pracuję w branży farmaceutycznej już
          wiele lat i Alfa nie jest moją pierwszą firmą, więc mam porównanie.
          Tu naprawdę jest spokój, nikt nie prześladuje Repa wieczornymi
          telefonami, nocnymi sms-ami, czy nawałem tabelek. Jak ktoś jest
          uczciwy i nauczy się trudnych leków, to w Alfie może znaleźć
          naprawdę stabilną pracę.
          Zastanawiam się jakie problemy i kompleksy musi mieć człowiek, żeby
          pisać o kimś, kto pozytywnie wypowiada się o firmie, że jest kłamcą
          i wysłannikiem z biura. Wyobraź sobie, że mnie też tu jest dobrze i
          nie jestem niczyim wysłannikiem. Mało tego, jak rozmawiam z moimi
          kolegami z regionu, to również śmieją się z tych frustratów z forum,
          a nowi którzy do firmy przychodzą i czytają to przed rozpoczęciem
          pracy, zdają sobie sprawę, jaki typ ludzi pisze takie opinie.
          Moim zdaniem w Alfie pracuje się dobrze, panuje tu zdrowa atmosfera,
          a przedstawiciele firmy są świetnie wyszkoleni. I powiem Wam, że
          większość z tych wpisów uderza w godność repów Alfy, bo nieprawdą
          jest, jakoby godzilibyśmy się na upokorzenia, kulili się i znosili,
          co los nam ześle. Zarówno ja jak i moi koledzy uważamy się za zgraną
          paczkę i nikt z nas nie narzeka na prześladowania w tej firmie. Nie
          uważam, żeby w Alfie pracowało 70-ciu nieudaczników, czekających na
          wyzwolenie, więc proszę się zastanowić, zanim znów zaczniesz obrażać
          ludzi tu pracujących.

Gość: DO BANKIERA 29.03.10, 19:50 Odpowiedz
            BANKIER TO TROLL- Nie karmić Trolla!

PS.Jeśli Twoja Pani opowiada Tobie przed zaśnięcim opowieści barwnej
            treści o ALFIE to znaczy, że nuda wkradła się do Waszego związku....

Wystarczy wczytać się w opdowiedzi i każdy "wyłapie", kto odpowiada
            na posty, w ostatnum czasie nastapiła zmiana stylu wypowiedzi.

Gość: re: challo 30.03.10, 00:42 Odpowiedz
              Challo, szkoda, że nie wiem ktoś Ty, ale razem dalibyśmy radę
              namówić ludzi tutaj do zwierzeń , tak myślę...

Fajnie z tym trollem porównałeś albo -łaś.Ale lepsze określenie to
              zbarczony kaczor, tak kwaczący jak mu każą bo inaczej koniec z nim.
              Ale w razie czego szybki kurs nlp postawi kaczorka na nogi, ale
              głowa już w wiecznym ukłonie pozostanie i odbierana "poza" ta
              będzie jako ogromna wdzięczność ze ochłap zaufania jakim odbażył go
              los , kreowany przez Alfę. A jego pasja , którą oczywiście miał idąc
              tutaj , rozwinie się do nieskończoności i rozwinie wreszcie swoje
              zbarczone skrzydła i poleci , bo na NLP już to sobie przecież
              zaprogramował. I....
              Jeśli chcesz przeczytać dalsze losy zbardzonego kaczorka zapraszam
              na blog ,który niebawem ujawnię , a raczej adres stronki.
              Te i inne opowieści to zwykła zbierzność postaci, wiec czytajcie bez
              krępacjii.

Kocham Was Repy z Alfy i to bardzo, i szanuję, i złego słowa nigdy
              na was, ani na wasze leki nie powiem...
              Nie dajcie się i trzymajcie się

Gość: RE: godność repa 29.03.10, 22:10 Odpowiedz
            Stary ,
            popełniłeś zasadniczy błąd wpisując dzisiejsze salwy pochwalne dla
            Alfy. Godzina wpisu (15 00) świadczy o tym , że siedzisz w biurze i
            jesteś z kierownictwa, albo jesteś Dystryktem , bo 29.03.2010 to
            akurat poniedziałek, w poniedziałki zwykle dystrykci biorą sobie
            dzień biurowy. Sidzą więc przy kompie i piszą smuty. Jako prawdziwy
            rep nie zasiadł byś do kompa o 15, bo teoretycznie musisz wracać do
            domu w tym czasie, chyba że nie przestrzegasz podstawowych zasad
            pracy w Alfie.I kłamiesz potem w raportach wpisując fikcyjne godziny.
            WIĘC TWOJE WYPOCINY SĄ NIC NIE WARTE , i niech każdy czytelnik wie,
            że wszystkie złe opinie to szczera prawda . A biuro i dystrykci
            ciągle tutaj kłamią i mamią ludzi.

ODRADZAM SKŁADANIA CV TUTAJ.

Gość: zdziwiony 29.03.10, 22:31 Odpowiedz
              ejże, a ja siadam do raportów najczęściej między 15-16...czy Ty nie
              masz czasem manii prześladowczej?

Gość: RE zdziwiony 30.03.10, 00:14 Odpowiedz
                nIE TŁUMACZ SIĘ Z TEGO , ŻE POPEŁNIASZ GAFĘ TAK RAPORTUJĄC. PRZY
                PIERWSZEJ LEPSZEJ OKAZJI , JAK CI SIĘ NOGA PODWINIE , KTOŚ TO NA
                PEWNO WYKORZYSTA, ŻE MASZ SŁABE WYNIKI BO TWÓJ CZAS PRACY JEST ZA
                KRÓTKI. żADNEJ mANI NIE MAM, BO JEJ NAWET NIE ZNAM :)
                a ty? MASZ CZY TYLKO JĄ ZNAS

TAK W OGÓLE TO BARDZO BYSTRO KTOŚ ZAUWAŻYŁ, ŻE WPIS "godność repa"
                TO NIEZŁA WPADKA ALBO BIURA ALBO FF, ALBO DYSTRYKTÓW - A TAM ZMOWA
                MILCZENIA OBOWIĄZUJE, JAK ZRESZTĄ W KAŻDEJ FIRMIE.

Z DYSTRYKTÓW NA 100 TYPUJĘ : ZACNEGO PANA I ZACNĄ PANIA

Gość: UWAGA 30.03.10, 07:55 Odpowiedz
                  FRUSRTACI ATAKUJĄ!!!

p.s. wyluzujcie ;), szkoda zdrowia...
    • IP: 82.177.25.*

Gość: hooltay 29.03.10, 20:11 Odpowiedz
      Zapraszam do podzielenia sie doświadczeniami i opiniami na opinieopracodawcy.ubf.pl/news.php
      Pozdrawiam

P.S.
      Zapraszam do uzupełniania Czarnej Listy Pracodawców
      Zarejestruj sie i wypowiedz.

Gość: nie rejestruj się 29.03.10, 21:55 Odpowiedz
        Żeby tylko czasem nikomu nie przyszło rejestrować się na tej stronie
        z poprzedniego wpisu. To podpucha uknuta przez informatyków , żeby
        udupić parę osób.

Gość: samarytanin 30.03.10, 15:15 Odpowiedz
          Szanowni blogersi :-)
          Jaki sens ma wypisywanie takich elaboratów ??? Ludzie zastanówcie
          się we własnym sumieniu (jeśli takowe posiadacie) jaki jest sens i
          cel tych wypowiedzi? Konfabulujecie, filozofujecie, komentujecie a
          przede wszystkim krytykujecie. Kogo i przed czym chcecie ostrzec,
          przesrzec, odradzić... ? Odpowiedzcie sobie sami na pytanie po co
          to robicie ??? Jeśli nie pracujecie już w AW to zamknijcie
          tę "książkę" i czytajcie tę, którą ropoczęliście. No chyba, że nie
          znaleźliście jeszcze pracy i chcecie dokuczyć firmie, obrazić
          kolegów i koleżanki przyrównując ich do lizusów, dokuczyć byłym
          przełożonym. Pamietajcie, że taka forma nie należy do kulturalnych i
          eleganckich. Ciekawe czy mielibyście odwagę napisać maila, spotkać
          się, spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć to wszystko nie pozostając
          anonimem ??? Jeśli jeszcze pracujecie w AW to nie obrażajcie
          kolegów, koleżanek i przełożonych. Bo to też przykre uczucie dla
          nich, nie wspomijąc o uczuciu tzw perfidii, obłudy i zakłamania jaki
          piszący powinni wtedy odczuć. Pójdźcie do spowiedzi a potem
          pomódlcie się za siebie i za najbliższych. Pomódlcie się o zdrowie i
          aby Was szczęście w życiu nie opuszczało. Żałosne są te wypowiedzi,
          kótre szkalują firmę i ludzi w niej praucjących. Zastanówcie się w
          czasie nadchodzących Świąt czy potraficie żyć godnie i w zgodzie z
          własnym sumieniem !!! Ponieważ to co wypisujecie jest niegodne,
          nieuczciwe i krótko mówiąc "nie fair". Zdrowia i Mądrości
          życzę :-)

Gość: re:samarytanin 30.03.10, 16:18 Odpowiedz
            Katoliczka jedna się znalazła...
            Zeby pouczać bliźnich na poziomie duchowym , najpierw trzeba samemu
            uderzyć się w piersi. Ciekawe kobieto czy Ty w ogóle wiesz po co są
            te święta?
            Że Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechy nie po to ,żebyś
            grzeszyła , potem szła do spowiedzi i tak ciągle i na nowo.
            Uderz się w pierś i Ty sobie szukaj winy w swoim sumieniu , czy
            czasem Swoim zachowaniem nie obrażasz Boga.
            A ludzi nie pozbawia się pracy z dnia na dzień, pozostawiając
            rodzinę na pastwę losu.
            I niech Bóg wyaczy Ci to , że nawet nie pouczasz swoich podwadnych
            by tak nie czynili.
            Ciekawe czy interesujesz się potem co się z nimi dzieje, czy po
            prostu "zamykasz skończoną książkę i zaczynasz z czystym sumieniem
            czytać nową"...

Gość: pokrzywdzeni 30.03.10, 20:39 Odpowiedz
            Samarytanin,

nie wiesz co pisać juz tutaj?

Przykre uczucie to mają Ci , co się zawiedli na AW.
            Kiedyś pewien ordynator powiedział, że ktoś z Alfy( wysoko
            postawiona osoba) powiedziała:

" Ludzi to trzeba trzymać za pysk i do betonu"

Więc teraz chyba czas na spowiedź i szczery żal.

I ciężko jest obrażać przełożonych , bo oni sami sumienia nie mają ,
            potrafią zostawiać swoje dzieci i rodziny i szukać nowych wrażeń.
            Ja cierpię cały czas z tego powodu i mnie dopiero jest przykro.

A ludzi trzeba przestrzegać tutaj , bo może szukają normalności a tu
            jej nie ma.

Gość: Raul 31.03.10, 19:53 Odpowiedz
              Jedna z dystryktów po tym wpisie spać nie może............
              • IP: *.171.116.202.static.crowley.pl

Gość: bez zawiści 08.04.10, 10:24 Odpowiedz
                Różne opinie.
                • IP: *.171.116.202.static.crowley.pl

Gość: bez zawiści 2 08.04.10, 10:49 Odpowiedz
                  Poprzedni mój wpis był "na próbę". Jeszcze pracuje w AW i nie chce
                  żeby mnie ktos namierzył.
                  Jeżeli chodzi o leki : lekarze chwalą jako skuteczne i naprawdę
                  dobre preparaty , chciaż drogie. No ale ceny poniekąd dyktują Włosi -
                  tak przynajmniej mówi góra w firmie.
                  Jeżeli chodzi o samą firmę..... należy trzymac się od niej z dala
                  szczególnie jeżeli przyszła by komuś chęc pracy w regionie
                  krakowskim lub łódzkim. Ale po kolei. Inwigilacja duża , większa niż
                  w innych firmach. Namierzają po telefonach do tego stopnia , że
                  patrzą na raporty o której godzinie byłeś / byłas u lekarza ( raport
                  wpisuje się z godziną wizyty) i sankcje jeżeli telefon wykaże coś
                  innego niż jest w raporcie. Praca z zegarkiem w ręku. Często trzeba
                  siedzieć w przychodni lub szpitalu i czekac żeby minął czas np.
                  godzina bo wizyty trzeba raportowac co 30 min a najmniejszy odstęp
                  to 15 min. Ale oczywiście to dla dobra pracowników. FF twierdzi ,
                  że jeździ wybiórczo do repów i ich kontroluje..... Trzeba patrzeć
                  czy broń Boże nie stoi za filarem w szpitalu. Dużo mówia o tym jak
                  są dobrzy dla pracowników ale tak naprawdę nie są. Przykłąd: premie
                  co miesiąc . Wyrobiasz plan np. w styczniu weźmiesz premię po
                  wynikach styczniowych czyli z pensją marcową. I ok ale to będzie
                  ostatnia peemia bo już plany późniejsze będą nieosiągalne. co
                  powiedzą że będzie to wiadomo że nie b ędzie np. lepsze narzędzia
                  dlaczego???
                  Włosi się nie zgodzili..... oczywiście. Mamienie pracowników. Mile
                  widziana w firmie wazelina i rzucenie w kąt własnej godności. Trzeba
                  udawac że każde słowo regionalnego przyjmuje się ze skruchą i
                  pokorą. Konkrety: regionalna z Krakowa: osoba bez skrupułów , bez
                  poszanowania pracownika jako człowieka. Potrafi odnościc się do
                  ludzi jak do śmieci , nawet stosując inwektywy. Łaknie podziwu i
                  ceni sobie jak daje się jej odczuć że jest kimś wyjątkowym i
                  wspaniałym . Każdy psycholog zaklasyfikuje to jako kompleksy.
                  POchodzi ona z małego miasteczka , mieszka w Krakowie i
                  robi "karierę " w firir farmaceutycznej . Tylko że kompleks
                  małomiasteczkowości wychodzi na każdym kroku. Nie potrafi rozmawiać
                  z lekarzami . Owszem jest świetna merytorycznie ale jak się z czymś
                  pracuje dobrych kilka lat to nawet osoba o niziutkiej intelegencji
                  wpruje sobie w móżg wiele wiadomości.
                  Kultury i wrodzonej intelegencji się nie nabędzie. Podobnie jak
                  dobrych manier . Ale te można chciec sobie przyswoić jeżeli sioę
                  chce i potrafi. Ta pani nie potrafi lub nie chce. No ale tacy ludzie
                  też musze życ abyśmy mogli docenic innych. Ja nie pracuję z ta panią
                  ale kilka spięc miałam/ miałem z nią dlatego że nie "kłaniam "się
                  zbyt nisko. Nie podziwiam. Od sierpnia zwolniła ze swojego zespołu 5
                  (pięciu) chłopaków. Dlaczego chłopaków? Ma uraz do facetów chyba.
                  Musi nad nimi dominowac. W jej zespole wazelinka i elastyczne ucho
                  jest szczególnie mile widziane ( jeden chłopak z K i jedna
                  dziewczyna z RZ ) . To jej najmilsi pracownicy. Łódź..... lekarz
                  jako regionalny. Wiedza wielka kultura żadna. Jak wyżej.
                  Pytanie do bankiera : dlaczego twoja pani tam nie pracuje skoro jest
                  tak super? Do NORA świetna analiza firmy z tym że życzliwość wielu
                  repów dyskusyjna.
                  • IP: 188.33.32.*

Gość: Krakusek 08.04.10, 20:12 Odpowiedz
                    Smok wawelski to się chyba w grobie przewraca że ma taką zacną osobę
                    w krakowie :)
                    • 15.04.10, 13:49 Odpowiedz
                      Hey

powiedzcie prosze - jesli ktos ma sprawdzone informacje a nie
                      wyssane z palca:
                      1)jakie auta w Alfie Wasserman
                      2) limity na kilometry sa? Jakies?
                      3) maja GPSy? ( slyszalem ze nie)
                      4) plany sprzedazowe mozliwe do zrealizowania?
                      5) jaki budzet reprezentacyjny?
                      6) telefon z duza iloscia minut? jaka siec?

za wszytskie praktyczne informacje i wskazówki bede wdzieczny.

Dziekuje z gory

Pozdr

Gość: Rutger Hauer 15.04.10, 15:42 Odpowiedz
                        Drogi kolego w Alfiewassermann Polska będziesz jeździł toyotą
                        corollą 1.4 D4D z limitem paliwowym 250L na miesiąc , będziesz mógł
                        wydzwonić w sieci plusa 180zł (w połowie miesiąca już nic ci nie
                        zostanie) w międzyczasie bedziesz namierzany przez telefon służbowy
                        (GPS) , jak już skończysz rozmawiać wydzasz śmieszny budżet
                        marketingowy . A co do planów to i tak ich nie zrobisz chyba że
                        aplikujesz na łodź:)
                        Miłego aplikowania

Gość: miętus 17.04.10, 20:10 Odpowiedz
                        Po co w ogóle pytasz,
                        przeczytaj wcześniejsze wpisy i ten obok Ciebie i wszystko się
                        zgadza.
                        Tutaj jest po prostu DNO samo DNO.
                        A paliwa to Ci nawet do pracy może zabraknąć...
                        I chyba czytasz wcześniej o inwigilacji...Nie wiesz co oznacza to
                        słowo to sprawdź w słowniku.
                        I radze Ci aplikuj w inne miejsca.

Gość: zaduma 17.04.10, 20:17 Odpowiedz
                        Wiesz Ty chyba nie umiesz czytać, albo nie masz pracy, albo jestes
                        na wylocie w innej firmie.
                        Wszystko masz tutaj napisane i piszesz : "Trzymajcie kciuki"?????
                        No ale cóż, od dawien dawna słowo do człowieka nie przemawia i
                        człowiek nie uczy się na błędach cudzych tylko swoich.
                        Więc Człowieku, rady wcześniejsze dostałeś , rób co chcesz .
                        Tylko potem nie płacz...

A kciuki będę trzymać za to , żebys (jak się już dostaniesz do Alfy)
                        wszystkie upokorzenia dzielnie wytrzymał.

Pozdrawiam

Gość: lala że ho ho 20.04.10, 22:52 Odpowiedz
                          No piszcie coś , bo nudą zawiało...

Gość: helołłłłłł 21.04.10, 14:39 Odpowiedz
                            Heloł
                            witam wszystkich tu obecnych,dawno tu nie zaglądałam. teraz będąc na urlopie przypomniała mi się ta cała Alfa.
                            naprawdę ciekawa dyskusja rozgorzała na tym forum.
                            jestem pod wrażeniem jak osoby z biura się elokwentnie wypowiadają. ...:)
                            Mogę powiedzieć jedno. Fakty są niezaprzeczalne. To co najbardziej raziło mnie kiedy pracowałam w tej firmie to totalny brak spójności między hasłem rodzinna firma a etyka pracy.
                            Wiadomo liczy się sprzedaż, jednak zaufanie do pracowników i atmosfera w pracy jest bardzo ważna. firma ma aspiracje jednak opinia na rynku już zszargana.
                            pozdrawiam wszystkich zaangażowanych repów.
                            • IP: *.innovacap.com

Gość: Marcin 21.04.10, 15:59 Odpowiedz
                              Hey..

ja zrezygnowalem z podjecia pracy w Alfie mimo ze lada dzien mialem
                              podpisac umowe, co wplynelo na moja decyzje?
                              Fakt, ze jest tak wiele negatywnych opini ze nzwet jesli sa
                              przesadzone to jesli w połowie sa prawdziwe to ja mowie tej firmie
                              NIE.
                              Rekrutacja nie jest latwa do tej firmy, duzo oczekuja od kandydatow
                              i trzeba sie nameczyc zeby przejsc przez 3 etapy... Ale atmosfera na
                              rozmowach raczej popzytywna... ciekawe tylko jaka jest atmosfera jak
                              juz zacznie sie z nimi wspolpracowac? Tego nie wiem, i sie nie
                              dowiem... pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za Tych ktorzy
                              odwaza sie na wspolprace do Alfy. Piszcze jak to wyglada w realu,
                              bede sledzil wasze wpisy zeby zobaczyc czy duzo stracilem.

przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-531
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.