Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

szukam pracy z chorą wątrobą

IP: *.tsi.tychy.pl 24.01.09, 17:24
    Proacowałem przy chemikaliach i zle się czułem,dałem wypowiedzenie i w tym czasie wyszło mi że mam podwyższone parametry Alat i Aspat , diagnozowałem sie 4 miesiące i w końcu hepatolog powiedział mi że mogę normalnie pracować więc zakończyłem l4. Teraz okazał sie problem taki że nie przechodze badań lekarskich i lekarze nie chcą mi wydać zdolności do oracy i boję się bo nie mam ani pracy ani zasiłku i co gorsze boję się że tej pracy mogę nie znaleść.
    Jestem w takim dołku że nie umiem pozbierać myśli żeby znaleść jakieś rozwiązanie z tej sytuacji.
    Może ktoś posłużył by mi jakąś radą?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: rob31 IP: *.tsi.tychy.pl 26.01.09, 00:16
      szkoda że nikt nic nie wie na ten temat, może forum nie te wybrałem...
    • agulha 26.01.09, 00:26
      Po pierwsze, szukaj pracy w warunkach, które nie są szkodliwe. Po drugie, czy u
      dotychczasowego pracodawcy nie ma żadnej roboty nie przy chemikaliach? Jeżeli
      tak, to być może wypowiedzenie będziesz mógł cofnąć. Jest taki przepis w
      kodeksie cywilnym, który mówi o możliwości wycofania się z działania prawnego,
      jeżeli działało się "pod wpływem błędu". Na przykład, jeżeli osoba, która sama i
      absolutnie dobrowolnie wypowiedziała umowę, potem okazała się chora na depresję
      albo okazało się, że w chwili składania wypowiedzenia była w ciąży, ma prawo
      żądać przywrócenia do pracy (w pierwszym przypadku oczywiście po wyzdrowieniu).
      Może tu by się dało coś podciągnąć. Poza tym o co chodzi z tą zdolnością do
      pracy? Nie chcą Ci podpisać wcale czy nie chcą Ci podpisać do tej konkretnej
      pracy? Na pewno można przedłożyć lekarzowi med. pracy zaświadczenie od
      hepatologa (że zdolny) albo odwoływać się do wyższej instancji (orzecznika).
    • Gość: rob31 IP: *.tsi.tychy.pl 11.02.09, 12:01
      chodziło konkretną prace, znalazłem teraz inną ale nie przedstawiałem lekarzowi swoich dolegliwości
    • Gość: Piotrek IP: *.hhgroup.com 11.02.09, 12:31
      Może warto by się zastanowić, czy w związku z tą pracą nie należy ci
      się odszkodowanie?

• Gość: rataj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.09, 13:01
      pracuj w domu :) Wyślij mi maila na adres: rataj.mlm@wp.pl
      a prześlę Ci ofertę ciekawej pracy w domu.
      pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka