• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Praca w firmie kurierskiej Siódemka S.A. Dodaj do ulubionych

• IP: 77.222.250.* 15.05.09, 18:09
    Przyjmując się do pracy w firmie Siódemka obiecano mi ZŁOTE GÓRY. Możliwość
    rozwoju zawodowego, szkolenia na każdym kroku, niezbędne narzędzia pracy, miłą
    atmosferę i brak spychologii. Firma miała być super, doręczalność na poziomie
    94% na następny dzień do klienta itp.

Rzeczywistość była jednak inna, zdecydowanie inna.

Pierwsze dwa tygodnie to było bezczynne podpieranie ścian z paroma godzinami
    szkoleń produktowych. W tym okresie miałem tylko telefon do dyspozycji. Po
    dwóch tygodniach otrzymałem komputer, a o samochodzie służbowym to mogłem
    jedynie pomarzyć.

Do pracy musiałem wykorzystywać swój prywatny samochód, aż wreszcie po półtora
    miesiąca doczekałem się na samochód służbowy.
    Radość moja była jednak bardzo krótka, dowiedziałem się że za samochód
    służbowy muszę płacić "bo to reklama na nim jest..." 300 złotych z pensji 1800
    netto.

Atmosfera w pracy jest ok, oprócz comiesięcznych spotkań z dyrektorem
    handlowym Panem Markiem R. Powiem w skrócie, rozmowy nie należały do
    najprzyjemniejszych. Początkowo myślałem, że to jest tylko czasem tak, ale
    później dowiedziałem się od starszych kolegów iż Pan Marek R. jest taki dla
    każdego.
    Do wszystkiego potrafi się przyczepić, gdy poprawi się pewne rzeczy do których
    już się przyczepił wcześniej to następnym razem przyczepi się do tego samego i
    powie "w ubiegłym miesiącu miał Pan 4 spotkania dziennie, miał to Pan poprawić
    na 5 dziennie" gdy to poprawiłem na 6 dziennie "mogłoby być 7 spotkań dziennie".

W pracy panuje totalna spychologia, nie ma żadnych procedur co i jak robić,
    każdy musi wychodzić swoją ścieżkę po różnych działach.

Dyrekcja robi straszne awantury jeśli średnia spotkań miesięcznie wynosi 3,9.

Ale gdy chce się wdrożyć umowę w życie ekspresowo, to cały dzień trzeba na nią
    poświecić i nie ma wtedy czasu na robienie spotkań.
    To jest absurdalne, ponieważ wynik jest najważniejszy.

Aż nie chce mi się więcej pisać z tego wszystkiego....

Nigdy więcej Siódemki jako pracownik i nigdy więcej jako klient.

Wszystko to co Siódemka oferuje to wielka ściema i kit.

Edytor zaawansowany
    • Gość: Spotkany IP: *.zone5.bethere.co.uk 15.05.09, 22:26
      Ciekawie napisane, lecz o co wlasciwie chodzi z tymi spotkaniami?
      O jakim stanowisku w pracy mowa?

Troszke sie pogubilem.
    • Gość: cd IP: 93.159.134.* 16.05.09, 14:45
      dla zainteres podaje link do oferty, mozna wyslac CV i samemu sie
      przekonac co warta jest ta firemka :/
      www.pracuj.pl/oferty/1443977.html
    • Gość: Ślimak IP: *.adsl.inetia.pl 03.10.09, 07:57
      Oho, widzę jakiegoś sfrustrowanego handlowca bez sukcesów.
    • Gość: XXXXXX IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.02.14, 20:02
      Jestem krierem w 7 nie polecam jeden absurd , Kierownik obiecuje kokosy tak naprawde jeden bałagan w tej firmie , najlepiej wychodzi obciazenie kuriera za reklame i ciuchy firmowe , Chodzac wfirmowych ciuchach przynosimy zysk dla firmy . Poniewaz na kazdym kroku reklamujemy Firme . wiec mam pytanie kto dlanas kurierów zapłaci za reklame firmy .
      • 13.02.14, 20:57
        Ot nastały czasy, nawet nie chce mi się pisać, tez pracuję w korporacji. I wiem, że wszystko idzie tylko ku temu żeby uziemić pracownika i zbudować w nim poczucie własnej bezwartowości. A do tego dochodzą ankiety badania satysfakcji, a pamiętacie czasy ?- "... jem przecież..."
    • Gość: Tak działa siódemk IP: *.play-internet.pl 24.02.14, 12:16
      Współpracowałem przez wiele lat z Siódemką i dlatego serdecznie nie polecam tej firmy. Miałem z tą firmą umowę - przedstawiciel naobiecywał cudów na wierzbie więc ją podpisałem - zresztą nie wyglądała źle. Pierwsze co się rzuciło w oczy to okresy rozliczeniowe co 14 dni a faktura raz w miesiącu... No ale nie przeszkadzało. Koszt przesyłki ustalony na 10,50 netto. średni generowany obrót ok. 2000 zł/mc netto. Wcześniej pytałem o sezonowość - przedstawiciel zapewniał - że mają wszystko obliczone i można mieć urlop i nic się nie stanie. Po 3 latach współpracy wyszedł nam w końcu ten urlop - więc wiadomo, najpierw "gasimy" sprzedaż - potem odpoczywamy na urlopie, potem budzimy sprzedaż. Okazało się w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych mam mniej niż 15 paczek więc naliczyli mi standardowe ceny - ALE LUDZIE Z KOSMOSU!!! 90 zł netto za paczkę do 2 kg. Paczek było kilkanaście więc faktura za dwa okresy przyszła na ponad 1400 zł. Poprosiłem o przeliczenie bo miałem przecież urlop i wpłaciłem tyle ile wynikałoby z normalnej faktury vat. Sk****y mnie pozwali gdzieś w Warszawie (zgodnie z umową). Protestowałem w sądzie ale szanse na wygranie nikłe a jeden dojazd do sądu to 300 zł. Sąd przychylił się do pozwu, i Siódemka wysłała komornika, ale niech mój przypadek będzie ostrzeżeniem dla innych. Po prostu złodzieje - mają ceny standardowe z sufitu i tylko czekają żeby człowieka okraść. A wszystko przemyślane bo jakby było normalne okresy rozliczeniowe to człowiek by w ogóle paczek nie nadawał albo wysłał do siebie brakujące 4 paczki. NIE PODPISUJCIE UMOWY Z SIÓDEMKĄ! Lepiej wziąć brokera i dołożyć 3 zł niż się wplątać w umowy.
    • Gość: MAREK IP: *.centertel.pl 25.05.14, 16:47
      PRACA W MAGAZYNIE CENTRALNYM ?? To nie praca to Niewolnictwo , zero przerwy !!!
      Traktują ludzi jak ZWYKŁE PSY !!! nie dajcie się nabrać , zero wytchnienia , zero możliwości zjedzenia kanapki !!! tyko zakazy za psie pieniądze .Praca na noce , zero dodatku za noc !!.Przez agęncję jakieś 40 zł za noc . NIBY 6 GODZIN ALE CAŁA NOC ZARWANA ,ZA 6,50 NA GODZINĘ !!!
      TO NIEWOLNICTWO !!
      • Gość: antysystem IP: *.dynamic.mm.pl 07.07.14, 20:21
        byłem, przepracowałem 2 godziny z agencji.
        Zero przerwy, jak w cywilizowanej firmie może być zero przerwy ? Jak w cywilizowanym świecie może być zero przerwy ?
        Lata jakiś idiota pogania, żeby szybciej było.Ludzie tam pracujący tak po 50 kg ważą.Ciężka praca fizyczna na taśmie.
        Obóz pracy.Dlaczego ludzie się godzą na takie warunki ? Lepiej narkotykami handlować, napady robić, interesy nielegalne.Do ochrony iść.
        Wszystko lepiej tylko nie praca w 7 na magazynie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.