Ubrania robocze Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pracuje w firmie produkującej okna już od roku i dopiero teraz mam dostać ubranie robocze, z tego co wiem to pracownicy otrzymujący ubrania w tej firmie muszą podpisać druczek że w razie rozwiązania umowy pracodawca potraca za ubranie. A czy pracodawca nie jest zobowiązany tylko "wypożyczyć" ubrania i wtedy w razie rozwiązania umowy po prostu pracownik mu je oddaje. Czy jest jakiś przepis regulujący te kwestje, ponieważ w ciągu kilku tyg zamierzam się zwolnić i nie mam zamiaru dodatkowo płacić. Pozatym co z moim prywatnym ubraniem które nosiłem do tej pory ?
    czy przysługuje mi jakiś ekwiwalent za to ( ubranie znacznie się zniszczyło)
    dziękuje za pomoc i pozdrawiam
    • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 17.05.09, 21:30
    • co nie daje ubrań roboczych?
    • Gość: tomn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.09, 22:08
      No dobrze ale czy to normalne że po rozwiązaniu umowy pracodawca może potrącić za ubrania a nie moge ich po prostu oddać ?
      • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 17.05.09, 22:24
        > No dobrze ale czy to normalne że po rozwiązaniu umowy pracodawca może potrącić
        > za ubrania a nie moge ich po prostu oddać ?

        Naprawdę jesteś tak leniwy, że nawet we własnym interesie nie chce ci się zapoznac z art.237 KP?
        W takim razie płać za lenistwo!!!
        Jakbym miał takiego pracownika, to wyrzuciłbym go na zbity pysk.
        • Gość: tomn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.09, 22:34
          jak czegoś niewiesz to sie nieodzywaj

          przeczytałem KP i nie ma tam odp na moje pytanie
          • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 17.05.09, 22:46
            Gość portalu: tomn napisał(a):

            > jak czegoś niewiesz to sie nieodzywaj
            >
            > przeczytałem KP i nie ma tam odp na moje pytanie
            Naucz się ortografii i naucz się czytania ze zrozumieniem:

            Art. 237.7.

            § 1. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach:

            1) jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu,

            2) ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy.

            § 2. Pracodawca może ustalić stanowiska, na których dopuszcza się używanie przez pracowników, za ich zgodą, własnej odzieży i obuwia roboczego, spełniających wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy.

            § 4. Pracownikowi używającemu własnej odzieży i obuwia roboczego, zgodnie z § 2, pracodawca wypłaca ekwiwalent pieniężny w wysokości uwzględniającej ich aktualne ceny.

            Art. 237.8.
            § 2. Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, o których mowa w art. 237.6 § 1 i art. 237.7 § 1, stanowią własność pracodawcy.

            Art. 237.9.

            § 1. Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy.

            Nie możesz pojąć, co oznacza: "Art. 237.7.
            § 1. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze" ???

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.