Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Belgia tylko dla wytrwałych

IP: *.aster.pl 29.05.09, 08:19
    Koszty zdrowotne sa refundowane nie w calosci, a pewien procent - ktorego
    wysokosc zalezy bodajze od rodzaju kosztow leczenia. Ale fakt, ze podstawowe
    uslugi medyczne maja chyba ten odsetek na poziomie okolo 80%.

Niemniej ogolnie swiadczenia socjalne sa tam niesamowite, to fakt -
    przynajmniej w czesci flamandzkiej. Jest duza szansa w ten sposob odzyskac
    chociaz czesc pieniedzy zabieranych przez fiskusa. Na przyklad caly szereg
    kursow i szkolen (w tym kursy jezykowe), ktore uprawniaja do dodatkowego
    urlopu (educatief verlof, do 10 dni na rok akademicki) platnego przez panstwo
    (z pewnymi limitami na wysokosc stawki).
    Obserwuj wątek
      • Gość: brukselka Belgia tylko dla wytrwałych IP: *.255-64-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 29.05.09, 08:52
        Kiedy Polacy potrzebowali wiz do Belgii?? ostatnio 5 lat temu zdaje sie, potem
        weszlismy do unii i wizy nie byly potrzebne... Ja jestem w Belgii LEGALNIE od
        trzech lat i nie musialam po zadna wize jezdzic.
        Po drugie - obnizony podatek dla meza, ktorego zona nie pracuje, od tego roku
        zostal zniesiony.
        Nie robmy z Belgii raju, bo nim nie jest. Podatki sa wysokie, za wszystko
        trzeba placic, za opieke zdrowotna oddaja czesc - ja za kazda wizyte u lekarza
        domowego place 24 euro, oddaja ok 16. I zycie jest drogie. Nie polecam tego
        kraju na dorabianie sie. Grozi garbem, po ktorym splyna strugi deszczu.
      • zibi45be Czekamy na frajerow 29.05.09, 13:20
        Oczywiscie, przyjezdzajac tutaj zapomnij o dorobieniu sie. Te czasy juz dawno
        minely. Musicie wiedziec, ze sprzedaz swojego czasu (tzw. praca) jest zajeciem
        najbardziej opadatkowanym w Belgii. Raj dla rodzin wielodzietnych, to tez sa
        bajki, patrz koszta zycia. Srednia pensja w belgii to jest 1 200 euro, przy
        trojce dzieci z zona na utrzymaniu, zap. bedziesz 12 godzin dziennie, zeby
        przezyc. Jak chcesz myslec o wakacjach, aucie czy swoim lokum, to zauwaz, ze
        finasujac te atrakcje wchodzisz szybko na 3 prog podatkowy, a tam bec 50% dla
        fiskusa plus ubezpeczenie ( tylko kiedy zarobisz te pienidze heheheh, plus
        haracz dla bankow ). Jak chcesz cos wiecej, to kombinuj , otworz swoja firme (
        odpisy , kasa na czarno) Wiekszosc ludzi myslacych ma kase na czarno. Belgowie
        potrzebuja niewolnikow, oto fakty :
        - zyski z wynajmu, nie podlegaja opadkowaniu ni oplatom na ubezpieczenie
        - wzrost cen nieruchomosci o 100 150 % w ciagu ostanich 5 lat , przy
        niezmienionych progach podatkowych ( zaczynaj od zera hehehhehe)
        - odpisy na firmy
        - przychody od investycji finansowych wolne od podatku
        - koszty sprzatania, prasowania wolne od podatku
        Streszczenie: Belgowie ( albo raczej tubylcy ) dadza ci prace, wynajma ci
        mieszkanie, sprzedadza ci zarcie a na koniec zaplacisz podatek, bo tak jest
        przyzwoicie byciem wprawionym niewolnikiem.
        Ale tak jest wszedzie, a tym bardziej Polsce.
        Hehehehhehe

• Gość: CannabisBxl Belgia tylko dla wytrwałych IP: 88.147.19.* 29.05.09, 13:41
        Jak ktoś ma głowę na karku i umie wykorzystać możliwości jakie daje ten kraj to
        ma jak pączek w maśle:) Niewolnicy (jakieś 80% Polaków) mentalnie nadal żyje w
        czasach komuny. Ale to tylko moje zdanie. Ja oczywiście zapraszam wszystkich
        którzy nie chcą zmarnować sobie życia w tak zapyziałym kraju jakim jest niestety
        Polska.
      • Gość: brukselka Belgia tylko dla wytrwałych IP: *.85-240-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 29.05.09, 14:08
        oczywiscie ze skrot myslowy, ale po co czytac ze zrozumieniem, lepiej wylac
        troche jadu - ot tak, na wszelki wypadek.
        1. sprostowalam kilka nierzetelnych informacji zawartych w artykule, tak zeby
        ktos kto moze tu przyjedzie, sie nie zdziwil ze jest inaczej niz napisala wyborcza.
        2. za wszystko placic - to znaczy podatki 45%, socjalne ubezpieczenie zdrowotne
        trzeba oplacac samemu, abonament roczny z pakietem podstawowym 50 euro, nie
        obejmuje opieki szpitalnej. Po zaplaceniu tego wszystkiego idziesz do lekarza i
        nadal musisz zaplacic, zwracaja z tego czesc, jak wspomnialam.
        oo tak..przyzwyczailam sie do komuny - tyle tylko ze jest starsza ode mnie i
        porownuje OBECNY system.
        I tak, wyjezdzam stad, bo nie marudze, tylko krytukuje, a co za tym idzie, nie
        mam zamiaru zyc w kraju, w ktorym mi sie nie podoba.
        Do Polski nie wracam, w zwiazku z powyzszym.
        Aha. I do Wlk. Brytani czy Irlandii tez nie jade, uprzedzajac kolejna dawke toksyn.
        • black_halo Re: Belgia tylko dla wytrwałych 08.06.09, 16:15
          Abonament w mutualiteteit w tym roku to 66 euro za pierwsza osobe,
          37.5 za druga i za dzieci chyba gratis. Jak idziesz do lekarza to
          placisz od 20 do 60 euro (okulista), pogotowie moze ywjsc
          horrendalnie drogo. I teraz jesli nie chorujesz to fakt, zastanawiasz
          sie na co ida te pieniadze. Ale idze kilka razy do lekarza i
          podstawowe badania i sie dowiesz. W tym roku bylam rutynowo u
          ginekologa - wizyta 45 euro a zwocili 28, okulista - 67 euro,
          zwrocili 45, usg tarczycy - 40 euro a zaplacilam fakture 9 euro, usg
          piersi to samo, cytologia 17 a do zaplaty 3. Wiec policz sobie, ze mi
          sie te ubezpiczenie zwrocilo z nawiazka. Zreszta wole ten system niz
          polski gdzie czeka sie do kazdego specjalisty kilkanascie miesiecy (w
          polsce dzwonilam w lutym zeby sie umowic do endokrynologa i
          najwczesniejsza wizyta byla na marzec nastepnego roku) wiec i tak
          musialam isc prywatnie albo zdychac i czekac.
      • Gość: Tymon Belgia tylko dla wytrwałych IP: *.access.telenet.be 03.11.09, 09:34
        Jak czytam wypowiedzi niektórych to się żygać chce.Po pierwsze jakie 1200 euro
        na miesiąc.Najnizsza krajowa była 1251euro netto.Po drugie jak ktoś przyjedzie
        tu cegły nosić na budowie to i po tyłku dostanie.Belgia najbardziej ceni
        specjalistów szeregowych typu stolarz,murarz,elektryk,mechanik.Ja jestem
        mechanikiem przemysłowym i mam ponad 2000 euro netto miesiącznie.Dodatkowo mam
        85euro na dziecko miesiącznie.Z fuch w soboty mam 400 euro miesiącznie.Moja
        połowica nie pracuję.Mam wynajęte mieszkanie w centrum miasta 80m2 plus garaż
        za 485euro+ ok 350euro opłat.400 euro idzie na jedzenie.Co by nie było to ok
        1000 euro jestem w stanie odłożyć i żyć na poziomie.Nie można zapomnieć że
        legalnie zatrudniony dostaję premię końca roku (jedna pensja) no i w wakacje
        wakacyjne (13,5% zarobków rocznych).Poprostu Belgia nie jest dla lewusów.
        • Gość: majka Re: Belgia tylko dla wytrwałych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.11.09, 10:30
          Nikt nie twierdzi ze jedzie sie tam opalac i czekac az mu kasa
          splynie z nieba niczym manna (pieje tu do zdania ze Belgia nie dla
          lewusow)..ale nie kazdy jest stolarzem, mechanikiem, elektrykiem..bo
          po prostu jest KOBIETĄ:[..Twoja tez nie pracuje..widocznie bez
          konkretnego, "męskiego" zawodu to pewnie ciezko tam o prace. ale
          kobietom przewaznie jest ciezej z robota;/
          • snajper55 Re: Belgia tylko dla wytrwałych 09.11.19, 02:08
            Gość portalu: majka napisał(a):

> Nikt nie twierdzi ze jedzie sie tam opalac i czekac az mu kasa
            > splynie z nieba niczym manna (pieje tu do zdania ze Belgia nie dla
            > lewusow)..ale nie kazdy jest stolarzem, mechanikiem, elektrykiem..bo
            > po prostu jest KOBIETĄ:[..Twoja tez nie pracuje..widocznie bez
            > konkretnego, "męskiego" zawodu to pewnie ciezko tam o prace. ale
            > kobietom przewaznie jest ciezej z robota;/

A to kobieta nie może być elektrykiem, stolarzem czy mechanikiem??? A to z jakiego powodu? Ani stolarzowi, ani elektrykowi członek do pracy nie jest konieczny.

S.
            --
            Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka