Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Utrata statusu bezrobotnego a jego przywrócenie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.09, 14:14
    Zapomniałem zgłosić się do Urzędu Pracy, w związku z czym pozbawili mnie
    statusu bezrobotnego (i ubezpieczenia). W związku z tym na jakiej zasadzie
    mogliby mi ten status przywrócić.
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Utrata statusu bezrobotnego a jego przywrócen 03.08.09, 22:34
        Gość portalu: szczam_na_urzędy_p napisał(a):

> Zapomniałem zgłosić się do Urzędu Pracy, w związku z czym pozbawili mnie
        > statusu bezrobotnego (i ubezpieczenia). W związku z tym na jakiej zasadzie
        > mogliby mi ten status przywrócić.

W ciągu 7 dni można swoją nieobecność usprawiedliwić. Jeśli już ten termin
        minął, to pozostaje Ci odczekanie 3 miesięcy (od dnia niestawienia się) i
        zarejestrowanie się od nowa. Można też spróbować odwołać się do Wojewódzkiego
        Urzędu Pracy. Nic się nie traci.

S.

--
        Forum Aquanet, tygrys6789: "Nikt w Polsce dna nie osiągnął ponieważ w Polsce dno
        nie istnieje. Są tylko różne poziomy nieba."
        Forum o Nasza-klasa.pl
        • Gość: autor-wątku Re: Utrata statusu bezrobotnego a jego przywrócen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.09, 07:57
          Po pierwsze: sorki. To nie wynika z mojej arogancji, lecz raczej z postawy pań,
          jaką reprezentują pracownice lokalnego Urzędu Pracy (wypić kawkę, poplotkować i
          przesiedzieć od 8-15). Wybacz mi zatem tą frustrację. Jak można uzasadnić takie
          odwołanie? Termin 7 dni minął, a mam problem, bo prawdopodobnie wyskoczy mi
          fajny staż i jeśli tylko dlatego nie będę mógł go odbyć, że nie zgłosiłem się na
          termin to chyba się pochlastam. Tym bardziej, że w międzyczasie byłem tam chyba
          z 5 razy (właśnie m.in. z uwagi na ten staż) tylko nie zwróciłem uwagi, że mija
          mi termin uzupełnienia ewidencji.
          • snajper55 Re: Utrata statusu bezrobotnego a jego przywrócen 04.08.09, 11:37
            Gość portalu: autor-wątku napisał(a):

> Po pierwsze: sorki. To nie wynika z mojej arogancji, lecz raczej z postawy pań,
            > jaką reprezentują pracownice lokalnego Urzędu Pracy (wypić kawkę, poplotkować i
            > przesiedzieć od 8-15). Wybacz mi zatem tą frustrację.

OK. :)

> Jak można uzasadnić takie
            > odwołanie? Termin 7 dni minął, a mam problem, bo prawdopodobnie wyskoczy mi
            > fajny staż i jeśli tylko dlatego nie będę mógł go odbyć, że nie zgłosiłem się na
            > termin to chyba się pochlastam. Tym bardziej, że w międzyczasie byłem tam chyba
            > z 5 razy (właśnie m.in. z uwagi na ten staż) tylko nie zwróciłem uwagi, że mija
            > mi termin uzupełnienia ewidencji.

Ja bym to wszystko po prostu opisał. To, że byłeś w tym okresie kilka razy, że
            zależy Ci na stażu. Pokaż, że nie... olałeś UP stojąc za barem w Irlandii czy
            zbierając jagody w Szwecji. Spróbować zawsze warto.

S.
            --
            Forum Aquanet, tygrys6789: "Nikt w Polsce dna nie osiągnął ponieważ w Polsce dno
            nie istnieje. Są tylko różne poziomy nieba."
            Forum o Nasza-klasa.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka