Dodaj do ulubionych

Sprawa wymiany paszporu

03.12.10, 09:32
Witam,
W grudniu wybieram się z rodziną do Kanady na święta. We wrześniu tego roku wziełam slub i jeszcze nie wymieniłam paszportu kanadyjskiego (mam dwa obywatelstwa). Mam również polski biometryczny już aktualny. Czy urzędnik może się "przyczepić"? W ogóle pokazywać kanadyjski paszport z panieńskim nazwiskiem?
Jeśli będe leciała na 2 paszportach - co zwykle robiłam, to jak ma się sprawa dziecka? Nie będzie problemów, że mama ma inne nazwisko w paszporcie kanadyjskim, niz ojciec i dziecko? Wziąć w ogóle jeszcze jakieś dokumenty typu akt urodzenia tłumaczony czy coś?

Ktos wie, ile kosztuje wymiana paszportu w Polsce (zm. nazwiska)?

Dziękuje za odpowiedzi
--
a życie toczy się dalej...
Edytor zaawansowany
  • 03.12.10, 11:19
    po 1 czy musisz taki paszport kanadyjski wymienic ,
    kolejna sprawa to mozesz napisac e-miala do Ambasady Kanady i powinni Ci szybko odpowiedziec bo bilet bedziesz musiala wykupic na taki paszport ktory pokazesz na granicy..

masz na mysli wymiane paszportu kanadyjskiego w Polsce?czy tez polskiego ?
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 03.12.10, 14:27
    No tak... nie pomysłałam o nazwisku na bilecie.
    Chodzi mi o wymiane kanadyjskiego w polsce. W meilu napisali mi, że trwa to 2 tyg. prawda?
    --
  • 03.12.10, 11:22
    www.ppt.gc.ca/support/faq.aspx?lang=eng&id=1302
    --
  • 03.12.10, 11:26
    www.pptc.gc.ca/index.aspx?lang=eng
    --
  • 03.12.10, 17:36
    Nie zmienialam nazwiska po slubie, wiec na jedno pytanie odpowiedziec nie potrafie.
    Co do dziecka, to moje ma nazwisko meza, wiec rozne od mojego. Dodatkowo dziecko ma paszport kanadyjski a ja uzywam polski. Lecialam z dzieckiem do Polski, po Europie i z powrotem - mialam ze soba affidavit podpisany przez meza (jest prawnikiem wiec moze podpisywac tego typu dokumenty) ze zgoda na podroz dziecka bez niego oraz kanadyjski certyfikat urodzin syna (plus oczywiscie paszport i bilet). Nikt na zadnej z granic nawet o to nie zapytal, ale czulam sie spokojniejsza z tymi dokumentami.
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • 05.12.10, 17:07
    syswia to dobrze ze takie cos mialas za dokument bo wrazie czego bylo jasne smile

a jak sie leci do Kanady to dziecko pkt 7 i 8 :

www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/faq_citizens_poland-citoyens_polonais.aspx?lang=pol

na stronie rzadowej o paszporcie tez podalem co powinno sie miec ..

--
  • 03.12.10, 17:52
    Mysl:

Jesli Twoj polski paszport jest aktualny i nazwisko zgadza sie z biletem, to zrob tak jak ja robie (nota bene, nie zamierzam miec paszportu kanadyjskiego z zasady). Twoje dziecko, jako dziecko obywatelki polskiej jest, w obliczu prawa polskiego, obywatelem polskim, nawet jesli nie ma paszportu. Teoretycznie wiec na granicy polskiej nie mozna mu odmowic wjazdu do kraju. Jak to sie ma w praktyce - nie wiem, nie probowalam.

2 pytania:
    1. Skoro Twoj polski paszport jest OK, to po co interesuje Cie cena wymiany paszportu w Polsce???
    2. Jesli masz paszport kanadyjski, to po co Ci aktualny paszport polski??? (zakladam, ze mieszkasz w Kanadzie, a do Polski wyjezdzasz sporadycznie w celach turystycznych)

--
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • 03.12.10, 18:36
    Syswia, autorka postu jedzie do Kanady a nie do Polski na swieta, stad jej obawy o nieaktualny paszport kanadyjski (ten tez chcialaby wymienic, z tego co zrozumialam)

Pytanie do Ciebie Syswiawink: Nie masz paszportu kanadyjskiego w ogole? Czy po prostu do Polski latasz na polskim, nie korzystajac z kanadyjskiego? Jesli nie posiadasz paszportu kanadyjskiego, to jak podrozujesz np do Stanow? Sorki, ale chyba czegos nie zrozumialam...
  • 03.12.10, 20:53
    Nie posiadam paszportu kanadyjskiego, bo nie mam - nie ubiegalam sie o obywatelstwo kanadyjskie. Normalnie podrozuje - na polskim paszporcie, do USA tez (mam po prostu wize wieloletnia).
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • 05.12.10, 17:04
    wedle przepisow to kazdy obywatel polski powinien miec wazny polski paszport jak wlatuje na teren Polski ale wystarczy wleciec przez inny kraj i juz smile

jak ma nie wazny to taka osobe sie wpusci ale po uprzedniej kontroli czy ma obywatelstwo polskie smile

--
  • 07.12.10, 10:56
    Dziękuje za odpowiedzi smile
    Do wymiany paszportu kanadyjskiego potrzebuje odpis aktu małżeństwa - nie wiem tylko, czy skrócony wystarczy, czy potrzebuje zupełny? Napisałam meila do ambasady, ale nie odpisuja już 2 tydzień... (paszport będe wymieniała w PL.)
    --
  • 10.12.10, 14:44
    Skróconysmile już wiem smile
    Dziękuję za zaangażowanie
    --
  • 10.12.10, 16:24
    jak bedzie z paszportem,podroza
    bon voyage smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.