Dodaj do ulubionych

wakacje w kanadzie

14.04.11, 14:28
Jak w yemacie wybieramy sie na wakacje do Kanady na ok 2 tyg na przełomie maja i czerwca

Podróżowac z nami bedzie dwulatek.
Mamy bilety przesłane z biura w formie elektronicznej
paszporty biometryczne

To jest moja/nasza z dzieckie pierwsza podróż poradzcie proszę o co powinnam jeszcze zapytać w związku z podróżą.
Co zabrac ze soba koniecznie do kanady
Czy powinnam wykupic jakies ubezpieczenie?

dziekuje za odpowiedz
Edytor zaawansowany
  • 15.04.11, 02:07
    a gdzie i po co wybieracie sie na wakacje do Kanady?

--
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • 15.04.11, 09:27
    Wybieramy się do Toronto odwiedzić rodzinę

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy, że powinniśmy miec wykupione jakies ubezpieczenie tylko zastanawiam sie czy w PL czy w Kanadzie?
  • 15.04.11, 14:10
    mozesz sie ubezpieczyc w Polsce lub tez w Kanadzie..
    nalezy aby dobrze przeczytac umowe-regulamin
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 15.04.11, 18:42
    1. ubezpieczne na pewno nie zaszkodzi, wygodniej bedzie kupic w Polsce (bedziesz tu podczas wakacji latac po ubezpieczycielach, zeby porownac warunki/ceny???)
    Ja sie nie ubezpieczalam podczas wyjazdu do PL, ale ja i syn mamy obywatelstwo polskie.

2. Nie kupuj pieluch na zapas - jesli uzywasz papierowych - tu sa tansze (Walmart/NoFrills/podobne sklepy).

3. Jesli karmisz jeszcze mlekiem modyfikowanym (jak zdaje sie w Polsce zalecaja) to znajdziesz tu to mleko dla 18 mies i wzwyz ale nie jest ono dokladnie takie samo pod wzgledem skladu i smaku i kosztuje o wiele wiecej niz w Polsce.

4. Wtyczki do kontaktu i napiecie mamy tu inne - nie bierz suszarek itd, do telefonu kom potrzebujesz wtyczke posrednia.

5. Na wznoszenie i ladowanie zabierz dla dziecka jego ulubiony napoj albo cos slodkiego do lizania (chodzi o bebenki - dziecka i wspolpasazerow)

6. Jesli ojciec nie leci to proponuje zabrac ze soba dokument podpisany przez ojca, w ktorym sie zgadza na podroz dziecka.

nic innego mi do glowy nie przychodzi
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • 15.04.11, 20:53
    fakt sa inne ale jesli na zasilaczu-urzedzeniu elektrycznym nie bedzie przedzialu 110v-230v to wtedy pozostaje kupic transformator ale on za lekki nie jest wiec nalezy dobrze zobaczyc jak jest z tymi urzadzeniami smile
    bo jak pisze przedzial jak napisalem wtedy sie kupuje w Polsce przelotke na gniazdka w Kanadzie smile
    mozna takie cos kupic na allegro lub wiekszych sklepach z elektronika

--
  • 18.04.11, 18:33
    co do ubezpieczenia - rok temu spędziłam 2 tygodnie w Kanadzie. Wykupiłam ubezpieczenie w Polsce. Generalnie uważam, że warto, zwłaszcza jeżeli lecicie z dzieckiem - będziesz spokojniejsza smile Grunt to upewnić się czy warunki ubezpieczenia na pewno obejmują Kanadę smile
    --
    Grudniowa Agnieszka
    Nareszcie mam ząbki!
    Starszy brat
  • 22.04.11, 08:07
    Co do ubezpieczenia to wykupić na wysoką kwotę bo w przypadku czegoś poważniejszego (odpukać) koszty leczenia są horrendalne.

Piszę o poważniejszych wypadkach losowych bo za taką przeciętną wizytę to można se samemu zapłacić zawsze i do tego nie trzeba wielce ubezpieczeń.

Ładowarki do telefonu - nawet z przełączką może polska nie ładować bo 110 volt w Kanadzie. Najlepiej pójść po przyjeździe do sklepu z telefonami i kupić "lokalną".
    Ja tak zrobiłem w Pl ale wtedy to już w ogóle nie ma wyjścia bo w PL wyższe napięcie.

pozdr.
  • 22.04.11, 08:36
    maja juz przedzial np 110 v do 230 v smile
    mozna to latwo sprawdzic na ladowrace .

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.