26.06.11, 01:06
No zobaczymy jak pojdzie druzynie Kanady.

Z mojej strony musze zapewnic,ze pilkarki wygladaja pieknie na boisku. Sam kiedys opiekowalem sie ( oczywiscie amatorsko) mlodziutka druzyna pilkarek i musze przyznac,ze podziwialem poswiecenie z jakim graly.

A wiec powodzenia w turnieju FIFA dla Kanady !

PS. Cos mi sie zdaje,ze strajk poczty kanadyjskiej idzie do konca. Wreszcie bedzie mozna wyslac cos bez przeplacania rozmaitych Purolatorow czy UPS.
--
dradam

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
Edytor zaawansowany
  • 26.06.11, 14:02
    Soccer soccerem...

Ale czy Canada Post jest duzo tansza od UPS?
    Hmm... Ostatnio wysylalem duza paczke do Ontario i najnizsza cene dostalem wlasnie w UPS.
    Swoja droga, strajk pocztowcow i ich wymagania sa policzkiem dla wszystkich pracujacych w private business, z dziewietnastowiecznymi dwoma tygodniami wakacji (na start), brakiem pension plans itp.
    Wiekszosc Kanadyjczykow moze pomarzyc o takich warunkach pracy jakie maja pracownicy Canada Post.

www.cbc.ca/news/canada/story/2011/06/01/canada-post.html
    "$23 an hour, defined benefit pension plan and up to seven weeks vacation and job security ??? They" re not satisfied with that ? "
  • 27.06.11, 01:32
    na ponad 9 tysiecy "glosujacych" 60 % wypowiedzialo sie za ustawodawstwem odsylajacym pracownikow poczty do roboty.

www.cbc.ca/news/yourcommunity/2011/06/do-you-agree-with-the-houses-decision-to-pass-the-canada-post-back-to-work-bill.html
    Wiesz, co do tych $23 za godzine. Jak do mnie przychodzi listonoszka i mowi,ze ja pies pogryzl juz piaty raz to ja sie zaczynam zastanawiac. Albo ta praca jest taka niebezpieczna, albo ona powinna sie podszkolic , jak podchodzic do psow.

--
    dradam

• 28.06.11, 18:30
    dradam121 napisał:

> Wiesz, co do tych $23 za godzine. Jak do mnie przychodzi listonoszka i mowi,ze
    > ja pies pogryzl juz piaty raz to ja sie zaczynam zastanawiac. Albo ta praca j
    > est taka niebezpieczna, albo ona powinna sie podszkolic , jak podchodzic do pso
    > w.

Nie dajmy sie zwariowac. 23$ to jest na start. Pozniej jest wiecej.
    Ostatnio z ciekawosci wlazlem na strone CP zobaczyc co i jak.
    Na niektore stanowiska wymagaja skonczenia 10 klasy, na niektore 12- tej!
    Osoby z takimi kwalifikacjami w real world maja szanse na na polowe takiej stawki godzinowej, moze troche wiecej. O benefits, specialnych pension plans, sick days wogole nie wspomne bo wiekszosc firm obecnie tego typu swiadczenia ma ograniczone do minumum a kanadyjskie prawo pracy nie wymaga tak wiele od pracodawcy jak prawo europejskie.
    Przyklad, kanadyjskie labour law przewiduje dwa tygodnie urlopu dla normalnego Kanadyjczyka (na start) a z jakiegos powodu pracownicy CP maja ich siedem.
    I to ja mam za to placic?
    R u kidding me?

• 11.09.11, 20:48
    ze CP domagala sie jeszcze wiecej.
    Zwlaszcza w porownaniu do "benefitow" jakie maja, a raczej ich braku, pracownicy sektora prywatnego. Wiele firm obecnie nie daje swoim pracownikom zadnych sick days, 2 tygodnie urlopu to standard. Nie mowiac juz o powszechnym znikaniu z retirements plans.
    www.youtube.com/watch?v=H2-l4Z5dLVI

"By any objective measure, a job at the post office is well-rewarded, despite the weather. Research by the Canadian Federation of Independent Business in 2008 found postal workers enjoyed a 17 per cent wage premium over comparable private sector jobs. The current offer from Canada Post would raise wages by 7.4 per cent, on a cumulative basis, over the next four years. Union officials are demanding 11.55 per cent—a massive increase for workers who are already demonstrably overcompensated.

As with most sinecures, however, the real advantage to working at Canada Post is in the benefits. Postal workers currently accumulate sick days at the rate of 15 per year, with no maximum. The extent of this bottomless bank of sick days is illustrated by a recent Canadian Union of Postal Workers (CUPW) bulletin that offered up the apocryphal example of “Narinda,” who has “402 days of sick leave credit.” Canada Post is sensibly proposing to buy out this improbable inventory; Narinda would receive $3,000 cash for her hoard of sick days.

Then there is the matter of paid vacation. Current full-time Canada Post employees are eligible for up to seven weeks of holiday, a prospect far beyond imagination for most in the workaday world. And the pension plan has an unfunded liability of $3.2 billion."

za_morzem napisał:

> dradam121 napisał:
    >
    > > Wiesz, co do tych $23 za godzine. Jak do mnie przychodzi listonoszka i m
    > owi,ze
    > > ja pies pogryzl juz piaty raz to ja sie zaczynam zastanawiac. Albo ta p
    > raca j
    > > est taka niebezpieczna, albo ona powinna sie podszkolic , jak podchodzic
    > do pso
    > > w.
    >
    >
    > Nie dajmy sie zwariowac. 23$ to jest na start. Pozniej jest wiecej.
    > Ostatnio z ciekawosci wlazlem na strone CP zobaczyc co i jak.
    > Na niektore stanowiska wymagaja skonczenia 10 klasy, na niektore 12- tej!
    > Osoby z takimi kwalifikacjami w real world maja szanse na na polowe takiej staw
    > ki godzinowej, moze troche wiecej. O benefits, specialnych pension plans, sick
    > days wogole nie wspomne bo wiekszosc firm obecnie tego typu swiadczenia ma ogra
    > niczone do minumum a kanadyjskie prawo pracy nie wymaga tak wiele od pracodawcy
    > jak prawo europejskie.
    > Przyklad, kanadyjskie labour law przewiduje dwa tygodnie urlopu dla normalnego
    > Kanadyjczyka (na start) a z jakiegos powodu pracownicy CP maja ich siedem.
    > I to ja mam za to placic?
    > R u kidding me?
    >
    >
    >
    >
  • 03.07.11, 17:43
    No i kanadyjkom nie poszlo. Jestem zawiedziony.
    Ale prawda jest,ze druzyna Francji to i nawet "optycznie" wygladala ladniej. Zwlaszcza zawodniczki oznaczone numerami 14 i 17. Co przypadkiem zauwazylem.

PS. Co do poczty kanadyjskiej : ciagle nie doreczono mi wszystkich przesylek. Zobaczymy,co bedzie czekalo na mnie, na poczcie, w poniedzialek.
    --
    dradam

• 02.09.11, 02:01
    www.cbc.ca/sports/soccer/story/2011/09/01/sp-herdman.html
    Moze beda szukali opiekuna "medycznego " ?

--
    dradam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.