Dodaj do ulubionych

PR po ślubie z obywatelem

05.11.11, 17:42
Mam zamiar pojechać do Kanady i tam zawrzeć związek małżeński z obywatelem Kanady. Następnie chciałabym ubiegać się o status pobytu stałego (sponsorowanie przez męża). Jeśli po ślubie złożę tam, na miejscu wszystkie potrzebne dokumenty - jak wygląda dalsza procedura? Czy mogę czekać na legalizację pobytu w Kanadzie, czy może powinnam wrócić do Polski? Jak długo może trwać całość tego procesu?
Edytor zaawansowany
  • 05.11.11, 17:54
    czy moze w Quebec czy tez w innej Prowincji?

jesli chodzi o czas to najlepiej to zrobic po za Kanada jak oczekiwanie na staly pobyt,ostatnio sie czeka na wize 3-4 miesiace i w tym czasie mozesz poleciec do Kanady w odwiedziny do meza..ten czas nie obemuje Prowincji Quebec.
    tutaj masz czas pokazany ile czeka sie na terenie Kanady

www.cic.gc.ca/english/information/times/perm-fc.asp
    tutaj masz jakie masz plusy i minusy starania sie o staly pobyt z Kanady a po za Kanada
    www.cic.gc.ca/english/information/faq/immigrate/sponsor/index.asp
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 05.11.11, 18:12
    Dzięki za szybką odpowiedź! Pobyt będzie w Ontario.
  • 05.11.11, 19:51
    Złóż podanie w PL i jedź w odwiedziny do męża w czasie oczekiawania - będzie szybciej i i tak będziecie razem.

Do paru miesięcy jak wszystkie papiery w porządku.

Pozdr.
  • 18.12.11, 11:15
    Witam,

Mam kilka pytan zwiazanych wlasnie z PR. Razem z mezem mieszkamy w Polsce, maz jest obywatelem Kanady. Planujemy w bliskiej przyszlosci rozpoczac proces starania sie o pobyt staly, dlatego mam kilka praktycznych pytan na ktore nie znalazlam odpowiedzi na stronie CIC.

1. Ile mamy czas na wyjazd do Kanady po otrzymaniu wizy?- Rozumiem, ze okres rozpatrzenia wniosku to ok.7 miesiecy, natomiast badanie lekarskie wazne sa rok- czyli 5 miesicy mamy na wyjazd?-dobrze to rozumiem?

2. Wyjzedzamy do Kanady po otrzymaniu wizy-po jakim czasie przychodzi fizycznie karta pobytu stalego ?

3. Na stronie napisane jest, azeby moc przedluzyc karte musze byc w Kanadzie przez okres 2 lat w ciagu 5 letnim- czyli jak odbiore karte w Kanadzie to moge wrocic do Polski na 3 lata i na kolejne 2 wrocic z powrotem do Kanady- tak?

Bede wdzieczna za odpowiedzi na powyzsze pytania smile.

Pozdrawiam,

Maja
  • 18.12.11, 15:05
    bo ten okres oczekiwania moze byc 3-4 miesiace na wize na pobyt staly a w przypadku wyjazdu do Quebec moze wyniesc wiecej niz te 4 miesiace..

Co do badan to jak szybko dostaniesz wize to ten okres bedzie dluzszy niz te 5 miesiecy .
    a co do karty to mozesz czekac i pare dobrych tygodni nim przyjdzie .

dobrze pisza na stronie bo teraz sa takie zasady w sprawie karty smile .

--
  • 18.12.11, 15:56
    ahhh tak oczywiscie, zapomnialam o prowincjismile- myslimy o Toronto.

Mam jeszcze jedno pytanie- zakladajac, ze przylecimy do Toronto i w miedzyczasie bede zmuszona wrocic do Polski przed wydaniem fizycznie karty, czy w tym przypadku sluzby w jakikolwiek sposob sprawdzaja czy rzeczywiscie mieszkamy w Toronto, czy ich to nie interesuje i poprostu wysylaja karte na podany wczesniej adres? - karte nota bene moze kolejno wyslac mi do Polski siostra meze- zgadza sie?smile z ktora pozniej przylece do Kanady.

Pozdrawiam,

Maja
  • 18.12.11, 16:27
    my przylecielismy do kanady na okolo 2 tygodnie, przed wygasnieciem wiz emigracyjnych, a karty przyszly na podany przez nas adres, w naszym przypadku byl to adres mojej ciotki. Moja karta przyszla po okolo 6 tyg, niestety byl problem z karta mojej zony. Okazalo sie ze jej zdjecie ktore ambasada kanady w warszawie przyjela, zostalo odrzucone i CIC prosil o dostarczenie nowych zdjec w podanym przez siebie terminie. My bylismy wtedy juz w Polsce, tak wiec zona zeby wrocic do Kanady, musiala ubiega sie o Travel Document w Ambasadzie Kanady w Warszawie, ktory dostala bez problemu i tak ja wjechalem na nowej karcie PR ktora potem ciotka mi do Polski wyslala a zona na travel document i potem wyrobila zdjecia i dostala na miejscu karte
  • 18.12.11, 22:37
    bedziesz tej Prowncji

co do karty to jak pisze sunny25..
    --
  • 20.12.11, 09:12
    1. Góra rok od daty badań lekaskich. Zależy kiedy przyznają wizę.

2. 30-40 dni. Tak jak podają na stronie www - aktualne dane, aktualizują co tydzień.

3. Dokładnie tak. Jak dostaniesz prawo stałego pobytu to możesz wyjechać na okres do 3 lat i nie ma wtedy żadnych negatywnych konsekwencji.

Kartę przyślą Ci na podany adres.

Wyslij dokładnie takie zdjęcia o jakie pytają. Także spotkałem się z problemem poniżej opisanym.

Pamiętaj o jednym - jak wylądujesz w Kanadzie jako "landed immigrant" nie masz się czego obawiać - masz prawa niewiele różniące się pod względem praktycznym od obywatala. Np muszą Cię do Kanady wpuścić.

pozdr.
  • 22.12.11, 11:46
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona liberalnością przepisów, które w łatwy i przyjazny sposób umożliwiają rozpoczęcie( bądź spróbowania życia) w Kanadzie. Pozostaje nam jedynie umówić się w ambasadzie na spotkanie i wszystko tam potwierdzić smile.

Przy okazji życzę spokojnego wypoczynku w czasie Świąt.

Pozdrawiam,

Maja
  • 22.12.11, 18:16
    jak ma Cie kto sponsorowac a do tego moze to dla Ciebie to sa latwe przepisy i przyjazne.
    do tego przy stalym pobycie pewne sprawy sie zmienily pare lat temu,kiedys -moze sie spotkasz z takim czyms jak 6 miesiecy po za Kanada--ten przepis kiedys byl ale jest nie aktualny od paru lat..

Teraz jest ten co pisze na stronie rzadowej .
    --
  • 15.02.12, 12:15
    Witam popownie,

Chyba sie za bardzo pospieszylam z pochwalami dla calego procesusad. Przebrnelismy z mezem przez strone CIC ( cos strasznego!!) i mam kilka pytan do osob ktore aplikowaly o PR z Polski. Nadmienie ze kilkakrotnie probowlalismy otrzymac info z ambasady Kanady w wawy, ale tam nic nikt nie wiem, tylko przelaczaja nas od osoby do osoby, ktora coraz mniej ma do powiedzeniasad. Ok koniec narzekania smile...... tak jak wczesniej wspominalam mieszkamy w wawie i bedziemy aplikowac stad-
    - gdzie mamy zlozyc wszystkie dokumenty czyli moja aplikacje o przyznanie wizy emigracyjne, oraz meza jako sponsora + testy medyczne itd.? - w ambasadzie jedna osoba powiedziala nam ze mamy wyslac do Mississauga, Ontario, druga zeby zlozyc wszystko w Wawie ?????!!!!
    - czy maz musi udowodniac wysokosc zarobku, kiedy pracuje w Polsce?

Bede wdzieczna za odpowiedz od osob, ktore z sukcesem przebrnely przez ten puzzelsmile

Pozdrawiam,

Maja

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.