Dodaj do ulubionych

Pozdrawiam z Polski !!!! Jaka jest Kanada ????

02.02.12, 18:44
Czesc! Witam serdecznie z Polski! Mam kilka pytan odnosnie Kanady i szukam ludzi, którzy chetnie podziela sie swoimi doswiadczeniami. Nie miałam pojecia ze to taki proces długi jest smileAle juz sie zarejestrowałam, zalogowałam i mam zgode na pisanie. Bardzo chetnie z Wami popisze. Zalezy, zeby sie dowiedziec o Kanadzie jak najwiecej. Nie robie tego dla siebie a dla brata, ktory chce sie wyprowadzic z USA. On jest bardzo pozytywnie nastawiony ale co chwile dowiaduje sie niemiłych rzeczy. A to, ze wynajem domu jest drogi nie mowiac juz o mieszkaniu, ze o prace nie jest tak latwo. Prawda jest taka, ze on tam nikogo nie zna, ale po 10 latach walki z prawnikami i innymi instytucjami chce sie wyniesc z USA. Poza tym chce poznac ludzi i wyrwac sie troche z małej dziury na Florydzie. W USA skonczył studia, podobnie jak w Polsce. Ja mam przeczucie, ze Kanada jest fajna i jest dużo lepsza od USA. Co o tym myslicie ? Bardzo chetnie Was posłuchaj, poczytam, dowiem sie jak najwiecej. Ja jestem optymistką! Ja wierze, ze Kanada jest naprawde przyjazna dla ludzi. Choc nigdy tam nie byłam. Mam nadzieje, ze za wszystkie Wasze rady kiedys Wam podziekuje osobiscie na piwie w Kanadzie . Pozdrawiam serdecznie. Klaudyna

Edytor zaawansowany
  • sunny25 02.02.12, 19:39
    ja niedawno przperowadzilem sie z Polski do Kanady. W tym miesiacu minie 2 lata, tak wiec mam jeszcze 'swieze' spojrzenie na Kanade i musze przyznac ze Kanada (dokladnie Ontario) jest naprawde fajna smile Nie jestem specjalista od innych prownicji, tak wiec moze napisalasbys wiecej szczegolow gdzie konkretnie brat by chcial zamieszkac, Ontario, Alberta, BC?
  • klana81 02.02.12, 20:04
    Dziękuje Ci za odpowiedz smile Wiedziałam, ze trafiłam na porządne forum smile Własnie pisze do mojego brata i zapytam go dokładnie gdzie on sie wybiera smile Tak naprawde robie mu z tym forum niespodziankę. Powiedz mi czy TY jechałes na "oślep i w ciemno" czy miałes juz wszystko tam nagrane? Jemu wszelkie dokumenty załatwia pani prawnik. I tak naprawde ona i jej asystentka to jedyni ludzie, których on tam zna. Czy sa moze jakies dobre agencje - posrednicy pracy, przy okazji pomagający znaleźć lokum? Moze jestem naiwna, ale kto pyta nie błądzi. Dzięki wink miło mi Ciebie poznać. U nas jest minus 12 a u Ciebie ?? smile
  • sunny25 02.02.12, 20:19
    hej, nie byl to tak zupelnie przyjazd w ciemno. Bylem wczesniej 3 razy na wakacjach u ciotki w Mississauga i tak mi sie tu spodobalo ze postanowilem emigrowac smile Skorzystalem z programu skilled worker, czyli emigracja punkotwa niezalezna. Aplikowalem w Warszawie, zajelo mi to prawie 2 lata. Musialem najpierw zdobyc doswiadczenie w zawodzie, zdac egzamin IELTS i na koncu jeszcze przejsc interview w ambasadzie. Bedac w Kanadzie na wakacjach poznalem troche ludzi, tak wiec na stale nie przyjazdzalem zupelnie w ciemno. Poniewaz juz mialem zone z Polski smile mielismy juz wynajete mieszkanie w Kanadzie od pierwszego dnia. Mieszkanie znalezlismy na internecie. Pracy nie mieslimy zadnej nagranej, ale to nie byl wielki problem w ciagu miesiaca juz mialem 3 oferty pracy. Oczywiscie nie byly to prace porownywalne z tym co robilem w Polsce, ale na poczatek bylo ok smile
    Oczywiscie sa agencje pracy, ktore najczesciej oferuja prace tymczasowa i najgorzej platna, mysle ze jest to jakas opcja zeby od czegos zaczac, Mi sie udalo znalezc prace bez posrednikowsmile
    Wszystko zalezy czym brat sie zajmuje w USA i tak jak pisalem wczesniej gdzie dokladnie chce wyjechac smile
    Pozdrawiam
  • klana81 02.02.12, 20:35
    Coś mi się mocno wydaje, że dzisiaj mu powiem, o tym forum i nakaze mu sie zalogowac i podpytac. On dokładnie wie, co jego prawnik mu załatwia i bedzie sie mógl podpytacsmile Jemu tez to ma zajac troszke. Tez mi wspominał o okresie 2 lat. Teraz to pewnie bedzie troszeczke mniej. Mój brat jest specyficznym połaczeniem informatyka i kucharza * w Polsce konczył informatyke i pracował w tym zawodzie - w USA od prawie 10 lat jest glównym kucharzem w renomowanej włoskiej restauracji. Skonczył studia na FLorydzie własnie na kierunku Gastronomia i Hotelarstwo - tak przekladając na polski. Wydaje mi sie, ze on sie w tym najlepiej odnajduje. Ale nie chce do koncza mowic za niego. Kiedys u siebie w pracy poznałam bardzo miła Kanadyjke. Opowiedziała mi o Kanadzie i sie prawie w niej zakochałam. W kraju, nie w pani smile Ona mi zasugerowała, ze lepszym zawodem jest informatyk. co mnie troszke zmartwiło, poniewaz wiem, co go naprawde kreci i w co wkłada najwiecej serca. Poza tym w tym zawodzie ma najwieksze doswiadczone, które moze udokumentowac wszystkim od listu referencyjnego, zeznania podatkowe a nawet artykuły w prasie. Nawet w Polsce zaczyna sie cenic dobrych kucharzy. Nie wiem jak to wylada u Was. Moze wcale nie tak kolorowo.. Ciesze sie, ze Tobie i małzonce sie tak udało! Naprawde !!
  • sunny25 03.02.12, 00:38
    rzeczywiscie specyficzne polaczeniesmile Wydaje mi sie ze dobry kucharz (szef kuchni) zawsze bedzie w cenie. Najbardziej odpowiednie miasto do tego bedzie chyba Toronto, szczegolnie ze jest singlem. W mniejszych miastach (bynajmnie tu gdzie ja mieszkam) malo kto chodzi po dobrych restauracjach nie mowiac juz ze brak tu zycia towarzyskiego smile
    Jezeli chodzi o informatykow, to faktycznie dobry to zawod, ale chyba za uuza konkurencja obecnie dla kogos zza granicy zeby przebic sie do IT. Mam dwoch kolegow z Polski, obydwoje maja wyksztalcenie IT i tu w Kanadzie nie pracuja w swoich zawadowach.
  • klana81 03.02.12, 10:52
    smile A jemu się własnie wydaje, że u niego nie ma życia towarzyskiego smile W takim układzie zapraszaw Was wszystkich do siebie na wakacje wink
    Toronto powiadasz. Kucharz w Toronto. Jak dla mnie bomba. Całkiem podoba mi się ten pomysł. A moze znasz strony, gdzie mozna poszukać mieszkan w Toronto? Albo znasz inny sposób na to, żeby poszukac czegos fajnego. Nie żebym była leniwa, ale chętenie posłucham rady i wskazówek osoby, która sama znalazła mieszkanie w necie smile Moze powinnam teraz napisać nowy wątek. Pozdrawiam z Polski !!! Jakie jest Toronto ??? smile
  • sunny25 03.02.12, 21:00
    ja znalazlem mieszkanie korzystajac z tej strony: www.gottarent.com/. Mozna jeszcze skorzystac ze strony toronto.kijiji.ca/, to stronka z darmowymi ogloszeniami.

Jakie jest Toronto? Dla mnie super. Ma wszystko to co powinno byc w duzym miescie. Jezdzimy tam z zona jak tylko chcemy sie wyrwac z naszego grajdolka Kitchener. Nie ma chyba drugiego miasta gdzie obok siebie zyloby tyle nardowosci (chociiaz ostatnio tych europejskich jakby coraz mniej). Toronto ma tez dobra oferte kulurowa. Jest duzo teatrow, jest to 3 miasto na swiecie pod wzgledem ilosci teatrow anglojezycznych, sporo koncertow, wszystkie najwazniejsze ligi amerykanskie oprocz NFL, sporo knajp i oczywiscie jest duzo jezioro ontario ktore mi przypomina moj Baltyk. W Polsce mieszkalalem prawie nad morzem, a przez 5 lat, doslownie nad samym morzem smile
  • klana81 02.02.12, 20:27
    Moge mieszkac gdzie chce * tu ma na mysli, że jest sam, bez rodziny i moze wyladaowac tam, gdzie sie okaze najlepiej
    Ontario to Toronto
    Kolo NY * tu pewnie pozostaje jego słabość do USA
    Blisko do Polski * dobre połączenia
    Koscioly i sklepy polskie * a jednak chce miec dobry kontakt z Polska, Polakami
    Alberta to Calgary
    Narty i natura* jak widzisz analizuje wszystko smile
    BC to britisz kolambja
    Vancouver
    Chaty drogie
    Roboty w pip * prawda to jest ? Ja naprawde nie wiem.
    Gory i jeziora
    Najlepszy standard zycia
    Widzisz podpytalam brata i mam dosyc dobra odpowiedz. Wynika z tego tylko tyle, ze sie facet bardzo nastawił na przeprowadzke. Mam nadzieje, ze mu jakos pomozemy podjąć decyzje. Bardzo Was prosze o wszystkie cenne uwagi. Ciesze sie, ze tu trafiłam.
  • pikorpikor 03.02.12, 07:34
    Hej. Prawdziwa z Ciebie optymistka. Aż uśmiech zagościł na mojej twarzysmile To zadowolenie wprost płynie z Twoich wypowiedzi. Chciałbym mieć takich znajomych. Powiem Ci, że tutaj niestety mało jest takich ludzi jak Ty - są generalnie "busy" (choć z tego co wiem mniej busy niż w US).
    Znaczy ludzie deklarują wielkie z życia zadowolenie ale jak popatrzeć to przeciętnie mają życie nie za bardzo ciekawe (chyba wynika to z tego, że nie wiedzą jak jest gdzie indziej). To już masz jedną różnicę kulturową.

Ogólnie brat ma dobre podejście. Niech jedzie tam gdzie najlatwiej znaleźć pracę. Dobry kucharz nie powinien mieć problemów. To zawód w cywilizowanym świecie poszukiwany. Ogónie patrząc to Twoje summary jest prawdziwe choć w zawodzie kucharza wszystkie wymienione miejsca są OK. Na pewno niech nie jedzie do prowincji, których nie wymieniłaś, jak Saskatchewan i Manitoba - to są miejsca nie do zaakceptowania (no... są - ale ciężko) dla cywilizowanego człowieka.

pozdr.

• pikorpikor 03.02.12, 07:51
    Acha. Zapomnialem nawiązać do tytułu mojej odpowiedzi: w Kanadzie trzeba mieć w wielu zawodach kanadyjski "certyfikat". Musi być "recognized". Taki system gildii jak w średniowieczu: wszyscy mają równe szanse ale jak należą do gildii (uzyskali kanadyjskie uprawnienia - bo z wszystkich innych krajów są złe). Na szczęście nie myślę, że to dotyczy kucharzy. Czyli wprost: większość imigrantów ma ileś tam lat w plecy i musi się wykazać wytrwałością.

pozdr.
  • klana81 03.02.12, 10:25
    Czesc Pikorpikor smile
    Cieszę sie, że poprawiłam Tobie troszeczke nastrój. Tak sobie wolę tłumaczyć usmiech, który wywołałam wink W USA rzeczywiscie jest bardzo wielu zapracowanych ludzi, ale widziałam tez sporo leniuchów smile Mój brat jest w tej chwili baardzo zapracowany i zabiegany. A jak w koncu przychodzi dzien wolnego to tak naprawde nie ma co robic. I moze gdybym nie była tam wielokrotnie to nie chciałoby mi sie w to wierzyc. Może nie do konca nie ma co robic. On tam jest sam. Ma tylko znajomych w pracy i znajomych sasiadów. Ja kocham plaże i biały jak mąka piasek. Lubię spedzać czas na plaży, ale tez w odpowiednich miesiacach albo porach dnia. On na plaze jezdzi tylko wtedy, kiedy ja przylatuje smile Tego akurat nie rozumiem. Chociaz podejrzewam, ze ludzie ze Swinoujscia czy Gdańska tez nie chodzą na plaze wink Moze w Kanadzie jest tak samo z tym zabieganiem i kiepskimi kontaktami ze znajomymi. Moze tez masz Amerykę - Łóżko i fabryke smile ?
    A ja moze jestem włsnie taka optymistką poniewaz nie znana jest mi az taka pogoń. Mam wielu znajomych w Polsce i powiem Ci szczerze, ze większość z nich to optymisci smile Nawet w dobie kryzysu rzadko kto marudzi. Rozmawiamy o cenach tego czy owego, ale zdajemy sobie sprawe, ze nasze gadaniei tak niczeo nie zmieni. Bardziej stwierdzamy fakty. Jak dawno wyemigrowałes do Kanady? Jak się Tobie tam żyje. W jakim mieście mieszkasz? Poszukam sobie w Google i pozazdroszcze Tobie : ) Jeśli masz jednak zimno, to tego nie bede zazdrościła, ponieważ mam to za oknem wink Popielatą wręcz trawę o mrozów, a do tego w nocy spadło trochę śniegu. Aha. W Stanach też ludzie - nawet bardzo zamożni i z mozliwosciami nie maja pojecia jak jest gdzie indziej. Są przywiązani do miejsca zamieszkania, a niby takie mobilne społeczenstwo wink . Niekórzy szczyca sie tym, ze sie przeprowadzili z Alabamy na Floryde i to ich jedyn podróz poza stan.
    Jak bys miał wymienic 5 ogromnych zalet Kanady i mieszkania w niej, to co by to było? Dziękuję za wszystko co piszesz i za czas, który mi poswięcasz smile Przesyłam pozdrowienia z Poznania .
  • pikorpikor 05.02.12, 07:55
    Ale poprawiłaś smile Piszę z Calgary (w preriowym angielskim czyt.: Kelgri). Ogólnie zimy tu srogie ale akurat dziś było +12! Jest tu dużo ropy więc kryzys stosunkowo mały (jak się kiedyś skończy to pewnie połowa ludzi tu zostanie - ale mnie już pewnie wtedy na świecie nie będzie a na pewno w tym mieściesmile) Podoba mi się ale wolę cieplej. Jest tu za to bardzo słonecznie, mimo mrozów.
    Między US a Kanadą tyle podobieństw ile różnic.

5 plusów (moich subiektywnych):
    - bezpiecznie i spokojnie,
    - każdy kto chce ma pracę (jakąś - nie piszę, że dobrą ale może się utrzymać i co do gara wrzucić),
    - piękna przyroda,
    - po jakichś 5ciu latach masz paszport i jeszcze więcej spokoju,
    - ludzie są przeciętnie mili i uprzejmi - często mówią "AWESOME!" smile

5 minusów - dla równowagismile (także subiektywnych - moich):
    - rynek pracy jak w średniowieczu (patrz post wyżej),
    - ludzie płytcy i nic o bożym świecie nie wiedzą (przeciętnie oczywiście ale tu dotyczy to także znacznej części ludzi wykształconych - tu kształci się praktycznie - nie ma miejsca na rozmyślaniasmile, po co?),
    - wszędzie monopole i oligopole - przez to po prostu drogo (ale to dla dobra Kanadyjczykowsmile - ochrona miejscowego rynku) tu globalizacja jeszcze nie dotarła,
    - tu naprawdę ludzie żyją aby procować a nie odwrotnie,
    - socjalizm, który tu dłogo jeszcze pozostanie bo Kanadę na niego stać.

Jest tu sporo ludzi, którzy przyjechali z US więc życzę bratu powodzenia. No i jeszcze więcej optymizmusmile

Pozdrawiam

• klana81 05.02.12, 19:04
    Obejrzałam juz wszystkie mozliwe zdjecia smile
    Przeczytałam co moglam wink
    Bardzo ładnie!!
    A czasami przylatujesz do Polski?
    Mozemy sie spotkac na piwie w Polsce *jak bedziesz na wakacjach
    albo w Kanadzie za 2 lata smile
    Pozdrawiam ! Miłej niedzieli smile
    K.
  • pikorpikor 06.02.12, 07:48
    Wolałbym na piwie ale chyba będzie w najbliższym czasie ciężko.
    Jak korzystasz ze Skype to możemy wypić wirtualną kawę w weekend smile i pogadać na "dręczące" Twojego brata pytania.
    (prześlij nicka na mój email z gazety)

Pozdr.
  • klana81 07.02.12, 21:35
    chyba nie dotarl moj mail... a może jednak dotarł smile
  • klana81 07.02.12, 21:34
    chyba nie dotarł mój mail smile
  • agies2000 13.03.12, 04:39
    Hej!zainteresowala mnie historia twojego brat a.........czy napisalasbys mi na priv?
  • klana81 13.03.12, 16:31
    Czesc smile Jasne! Tylko moze podaj mi jakiegos maila to tak bedzie mi łatwiej. Nie wiem gdzie mam napisac. Pozdrawiam serdecznie!
  • agies2000 14.03.12, 06:10
    Napisz na agies2000@yahoo.com. Sytaucja twego brat a jest mi teraz bliska.....Agata
  • sylwek07 15.03.12, 07:42
    dobrze ze mozna spotkac takie osoby ktore maja cos bliskiego i podobnego smile

ja nadal szukam takich osob smile bo jak trafiam to albo ktos sobie sam poradzil i radzi lub tez spotyka same wspaniale osoby-czy to z rodziny czy tez znajomych-przyjaciol smile

--
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • klana81 15.03.12, 14:39
    Sylwek, a w czym można tobie pomóc smile Kto wie? Moze uda mi się pomóc także Tobie smile Miłego dnia. Pozdrawiam serdecznie z całkiem słonecznej Polski.
  • sylwek07 16.03.12, 07:33
    a narazie to pomozemy innym osobom ..jak i Tobie smile

--
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • taks_obie 07.09.13, 22:27
    no ciekawe to co przeczytalem tutaj,i sie urwalo,czy jednak ten brat przyjechal do nas czy nie?ciekawe byloby wiedziec jak sie sprawa zakonczyla,wie cos ktos jak sie to skonczylo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.