Dodaj do ulubionych

Ślub Kanadyjczyka z Polką

03.01.13, 15:07
Czy można tak że mając obywatelstwo przylatuję Do CA, biorę ślub żona zostaje i stara się o stały pobyt a ja wracam do Polski z zamiarem powrotu za kilka lat jak mi się tu poukłada?Albo ślub w Polsce i staranie się żony o pobyt?
Czytałem kiedyś o małżeństwie w Kanadzie i warunki były raczej trudne (dochody, warunki bytowe itp.).Ale czy możliwe ą wyjątki?Może ktoś zna taki przypadek? Dzięki za odpowiedzi, to (nie tylko dla mnie) bardzo ważne.
--
www.marekdudys.wordpress.com
Edytor zaawansowany
  • pikorpikor 04.01.13, 04:47
    Sorry ale tak to napisałeś, że nie wiem o co Ci właściwie chodzi...

Podczas starania się o pobyt stały dla małżonka w Kanadzie musisz być w Kanadzie albo udokumentować, że później się tu osiedlicie. Jak ktoś ma tylko PR to musi być w Kanadzie.

Później możesz wyjechać a żona może mieszkać w Kanadzie tylko za bardzo sensu tutaj nie widzęsmile)

pozdr.
  • marek.dudys 04.01.13, 08:14
    Czyli raczej nie da się, dzięki.
    --
  • sylwek07 04.01.13, 08:20
    wiesz o tym a jak nie to masz to tutaj to wyjasnione

www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/index.asp

cos o karcie

www.cic.gc.ca/english/information/pr-card/index.asp
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • marek.dudys 04.01.13, 08:43
    Tzn., np. osoba której kończy się wiza może wystąpić tylko o przedłużenie dla "scementowania związku" poparte przez partnera.O PR Card niewiele wiem bo za mego pobytu nie było plastików tylko papierowe.Jasne, na odległość sens jest problematyczny.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.