Dodaj do ulubionych

Remand Centre

24.03.13, 03:31
Niedlugo bedzie otwarte w Edmonton, najwieksze w Kanadzie Remand Centre, (nowe) ma ono zastapic poprzednie,ktore ma juz sporo lat i co tu duzo gadac - jest za male. Nowe ma miec ponad 1900 miejsc, podczas gdy to stare bylo circa o 500 miejsc mniejsze ( i to nawet przy przyjeciu ze umieszczano w celach podwojna liczbe inmates).

Remand Centre jest terminem ktory jest uzywany w Kanadzie i w Australii i okresla w gruncie rzeczy areszt sledczy. A wiec osoby przed otrzymaniem wyroku sadowego. Ponadto, jak mi sie wydaje (tak mi powiedziano), znajduja sie w nim osoby z wyrokami do dwoch lat pozbawienia wolnosci.

Instytucja bedzie czynna od poczatkow kwietnia , w nowym miejscu. Umozliwiono chetnym mozliwosc zwiedzenia jej w poprzedni weekend www.cbc.ca/news/canada/edmonton/story/2013/03/16/edm-remand-centre-tours.html . Sporo osob skorzystalo z tej mozliwosci (zabierajac ze soba nawet male dzieci, w wozkach).

Wybralem sie i ja . Nie ulega watpliwosci,ze pokazano nam nie w pelni gotowe do uzycia centrum. ( Nie pozwolono oczywiscie na wykonywanie zdjec) . Ale juz w tej chwili wrazenie jest doprawdy imponujace. Zarowno w zakresie wielkosci, jak i stopnia zabezpieczen.

Remand Centre rekrutowalo i szkolilo nowych pracownikow od roku .Placa niezle...

Istnieje mozliwosc rozbudowy centrum do 2400 miejsc i mysle,ze szybkie przybywanie nowych mieszkancow do Alberty bedzie z pewnoscia takich dodatkowych miejsc wymagalo.

www.solgps.alberta.ca/programs_and_services/correctional_services/adult_centre_operations/nerc/Pages/new_edmonton_remand_centre.aspx
www.solgps.alberta.ca/programs_and_services/correctional_services/adult_centre_operations/nerc/Documents/NERC-Presentation_2013_02_19.pdf

--
dradam121

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
Edytor zaawansowany
  • dradam121 26.03.13, 18:15
    www.cbc.ca/player/News/TV+Shows/The+National/ID/2358805708/
    --
    dradam121

• dradam121 11.04.13, 20:37
    Napisalem :

" Nie ulega watpliwosci,ze pokazano nam nie w pelni gotowe do
    uzycia centrum."

Tak mi cos brakowalo. Na przyklad oddzielenia stanowisk z monitorami do obserwowania wiezniow od obszarow gdzie wiezniowie faktycznie maja dostep.

www.cbc.ca/news/canada/edmonton/story/2013/04/11/edmonton-new-remand-centre-union.html
    --
    dradam121
    wyborcza.pl/1,75400,13673797,Ciemnosc__widza_ciemnosc__Czyli_slad_tajemniczej_ciemnej.html#TRNajCzytSST
  • dradam121 24.04.13, 03:19
    www.cbc.ca/news/canada/edmonton/story/2013/04/23/edmonton-lawyer-remand-centre-security-concerns.html
    No tak, nie tylko ja tak mysle. W koncu uruchomienie "wiezienia" z ponad 1600 wiezniami musi troche potrwac. Mam nadzieje,ze nic sie w miedzyczasie zlego nie wydarzy.
    --
    dradam121
    wyborcza.pl/1,75400,13673797,Ciemnosc__widza_ciemnosc__Czyli_slad_tajemniczej_ciemnej.html#TRNajCzytSST
  • dradam121 27.04.13, 14:40
    www.cbc.ca/news/canada/edmonton/story/2013/04/27/alberta-remand-centre-job-action.html
    Zaczalem ten watek bez publikowania go. Ale widze,ze nie tylko ja mialem obiekcje... Zreszta niefachowe ( choc nie powiem, pare lat pracy na oddziale forensic psychiatry, odrobine mnie nauczylo)
    --
    dradam121
  • dradam121 28.04.13, 03:35
    www.cbc.ca/news/canada/edmonton/story/2013/04/27/alberta-remand-centre-job-action.html
    --
    dradam121
  • dradam121 30.04.13, 23:44
    na temat tego na ile bezpieczny jest taki "remand centre" :

www.cbc.ca/player/News/Canada/Edmonton/ID/2382564287/
    --
    dradam121

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.