Dodaj do ulubionych

Pan Aktor nie zyje :(

28.06.07, 02:55
Nie wiem ilu z Was bywalo lub bywa latem w Stratford. Dla mnie jest to od
wielu juz lat coroczna pielgrzymka w kazdym miesiacu od maja do pazdziernika.
I zaden Szekspir juz nie bedzie taki sam, bo odszedl na zawsze Wielki Pan Aktor sad
Sleep well William Hutt, let us keep dreaming about your splendid craft...
news.sympatico.msn.ctv.ca/TopStories/ContentPosting.aspx?feedname=CTV-TOPSTORIES_V2&showbyline=True&newsitemid=CTVNews%2f20070627%2fwilliam_hutt_070627Elka
Edytor zaawansowany
  • 30.06.07, 05:13
    i wystepowal w stratford wlasciwie od poczatku, roku 1953, gdy szekspira
    zaczeto grano pod namiotem nad brzegiem rzeki avon. ja go nigdy na scenie nie
    widzialem, choc na tym festiwalu z zona bywamy.

ela - masz ladny zwyczaj, comiesieczne wyprawy na festiwal to dobra metoda na
    odpedzenie chamstwa, ktore nam wszystkim grozi.

dla mlodych imigrantow dodam, ze w niagara-on-the-lake, niedaleko wodospadu, co
    roku od kwietnia do pazdziernika idzie festiwal teatralny sztuk georga bernarda
    shaw i innych. tez dobra okazja aby lyknac nieco kultury i wrosnac w ta kanade.
  • 30.06.07, 16:47
    Jesli chodzi o Shaw Festival w Niagara-on-the-Lake to mial on tez przez wiele
    lat swoj polski "element": dyrektorem artystycznym i rezyserem wielu produkcji
    byl pan Tadeusz Bradecki. Stratford zas to naprawde niezwykle miejsce dla
    wszystkich teatromanow, nie tylko milosnikow Szekspira zreszta. I jeszcze o
    polskich elementach akurat z teatrem niezwiazanych - pamietacie
    drewniaki-chodaki, ktore byly modne w Polsce jakos chyba tak w latch 70-tych? W
    Stratford jest polski szewc, ktory takie chodaki robi i sprzedaje w calej gamie
    kolorow. Tak wiec procz wrazen artystycznych moze to byc tez sentymentalna
    podroz obuwnicza - ha ha ha. Elka
  • 03.07.07, 04:57
    i w tym sezonie wyrezyserowal jedna sztuke na festiwalu gbshaw. tym razem jest
    to "a month in the country" (miesiac na wsi) wg. iwana turgieniewa. nie
    widzialem, ale raportuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.