Dodaj do ulubionych

SW kolejny etap - badania

19.07.07, 10:31
Z kronikarskiego obowiązku donoszę, iż wreszcie dotarły i do nas długo
wyczekiwane skierowania na badania. To chyba już tak jedną nogą za wielką
wodą....... Ale natłok myśli jest zaj***sty ;]
Piciak, wiktoria jeśli zaglądacie tu jeszcze czasami napiszcie jak u was postępy?
Edytor zaawansowany
  • 19.07.07, 11:16
    hej, a mozesz napisac jak dlugo czekales na skierowanie na badania od momentu wyslania do nich
    wszystkich dokumentow, nie chodzi mi o simplified application ale o wlasciwa aplikacje oraz wszystkie
    dodatkowe dokumenty.. a IELTsa zdawales? z gory dzieki za odpowiedz!
  • 19.07.07, 14:04
    W styczniu. dokładnie ostatniego dostaliśmy list z prośbą o uzupełnienie danych
    t.j.: dane synka, który urodził się już w czasie trwania procesu oraz opłata za
    niego, zdjęcia, paszport itp. Zalecenie zdania IELTS (zdany w kwietniu),
    dokumenty potwierdzające obecność członka rodziny w Kanadzie. Następnie w maju
    odnowienie zaświadczeń o niekaralności, no i wczoraj skierowanie na badania.
  • 26.07.07, 20:23
    Cześć Salel! Właśnie po długiej nieobecności znów mamy zainstalowany internet.
    Gratuluję postępu w sprawach emigracyjnych. U nas strasznie powoli wszystko się
    wlecze. Myślałem, że jak dostaniemy papiery to wystarczy miesiąc i spadamy do
    Kanady. Niestety, papiery od kwietnia w kieszeni, a my nadal w kraju. Pewnie
    wyjedziemy najwcześniej późną jesienią. I kurde może się okaże, że polecimy tym
    samym samolotem, tak jak kiedyś sobie żartowaliśmy. Dokąd się wybieracie?
    Czyżby Toronto i okolice? Pozdrawiam.
  • 01.08.07, 22:07
    Dokumenty do ambasady (które właśnie kompletujemy) wzbudzają w nas pewne
    wątpliwości.
    Certified copies - które są wymagane - czy to są fotokopie dokumentów
    potwierdzone notarialnie?
    Czy jak to ma wyglądać?
    Wielkie dzięki za wskazówki.
  • 02.08.07, 17:59
    tak, nic innego jak kopia zrobiona przez notariusza z jego pieczeciamismile
    pozdr.
  • 02.08.07, 22:21
    Wielkie dzięki.
  • 14.09.07, 15:55
    Badania zaliczone. Jak się spodziewaliśmy odbyło sie bez żadnych komplikacji
    (póki co). Okazuje się, że to tylko kolejna formalność. Czekamy co dalej....
  • 15.09.07, 17:57
    Jeszcze czeka cie zaswiadczenie o niekaralnosci. Dostaniesz papierek
    z ambasady o ile juz go ne masz. Czeka sie jakis 3 tygodnie od
    wyslania zapytania o niekaralonosc... a potem juz tylko decyzja
    nalezy do ciebie. Powodzenia.
  • 15.09.07, 19:24
    A to już za nami smile
    Odświeżaliśmy je jakoś w czerwcu.
    Myśle, że jeszcze będziemy musieli przedstawić proof of funds. I chyba tyle....
  • 15.09.07, 22:54
    Możesz napisać jakie konkretnie badania są wykonywane?
  • 15.09.07, 23:08
    Krew (HIV, WR), ogólne moczu, rentgen, i ogólne badanie stanu zdrowia. Naprawdę
    formalność. Groźniej brzmi niż wygląda.
    Koszty: za 2 dorosłych + 2 dzieciaki ok 1000 plnów.
    Aha, dzieci nie mają rentgena ani badania krwi i moczu (choć nie wiem do jakiego
    wieku, moje są malutkie 1 i 3).
  • 16.09.07, 19:18
    Dziękuję smile U mnie dziecko też jest <3.
    Te badania to sobie można zrobić w dowolnym laboratorium czy też jest jakieś
    wyznaczane?
  • 16.09.07, 20:35
    Badania wykonują tylko lekarze określeni ściśle przez ambasadę, do dokumentów
    jakie przysyłają dołączony jest wykaz takowych, który pokrywa sie z listą podana
    w linku przez sylwka. Natomiast przeswietlenie i badania (mocz i krew) sa tez
    wykonywane w miejscach wskazanych przez lekarza u którego masz zamiar robić
    badania. My akurat byliśmy w Krakowie. Najlepiej zadzwonić pod podany w wykazie
    lekarzy numer i umówić się wcześniej, na pewno od razu też podadzą wam gdzie i
    kiedy zrobić badania.
  • 16.09.07, 22:34
    Tę listę oczywiście znałem smile Chodziło mi bardziej o to czy przychodzę to
    lekarza z listy z badaniami wykonanymi wcześniej (prześwietlenia i inne WRy), a
    ten niejako je firmuje.

Dzięki za odpowiedzi. Uzbrojony w wiedzę czekam dalej smile
  • 17.09.07, 04:58
    badania krwi itd sa wysylane do Londynu i ten lekarz wskazany przez konsulat nie
    ma z nimi nic do czynienia. Tak wiec jednego dnia mozesz zalatwic wszystko.
  • 19.09.07, 13:52
    A tak mi sie jeszcze przypomniało, potrzebne są po dwie fotki do badań.
    Dołączają je do analizy krwi i moczu oraz rentgena. Czyli tylko dla tych osób,
    które podlegają tym badaniom.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.