Dodaj do ulubionych

? Wchodzą nowe procedury ?

29.10.08, 14:10
Witam Szanownych Forumowiczow,

Po zlozeniu listownie aplikacji w Warszawie i uiszczeniu oplaty wizowej z poczatkiem pazdziernika 2008 w dniu dzisiejszym otrzymalem niejasny list z nadanym numerem pliku i potwierdzeniem wplaty. Oczekiwalem jasnej instrukcji oraz informacji, ze 'Tak' ma Pan szanse i kwalifikuje sie lub 'Nie' i 'dziekujemy'.

Czy to normalny tryb i jakie sa jego pozniejsze etapy oraz w jakim czasie?

Czy cos sie wlasnie zmienia lub zmienilo? Jakies nowe procedury lub ograniczenia?

W liscie napisano na jednej stronie, ze otrzymano aplikacje i nadano mi numer ('provisional file number').

A nastepnie, ze
'(..) Parliament of Canada has enacted amendments to the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA). These amendments permit the Minister of Citizenship and Immigration to give instructions to officers regarding the processing of certain types of applications filed on or after February 27, 2008.

Because no instructions have been issued by the Minister as yet, we are not able to inform you at this time whether, and how, your application might be afected. We therefore ask that you do not make any inquiries with our office about the possible impact of these amendments on your application.

We will contact you to let you know how your application may be affected when Minister's instructions are issued.'

Co to zonacza w praktyce? Oczekiwanie w nieskonczonosc na jakikolwiek znak, sygnal? Czy jest to zwyczajna procedura i kazdy obecnie otrzymuje taki list po zalozeniu numeru pliku..?

Z gory dziekuje za wszelkie info!

Z pozdrowieniem
<gb>
Edytor zaawansowany
  • 29.10.08, 15:28
    www.cic.gc.ca/english/department/laws-policy/irpa.asp

--
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 29.10.08, 16:30
    ... urzednicy nie wiedza co i jak maja robic bo musza czekac na decyzje ministra? I wstrzymali rozpatrywanie aplikacji w kategorii skilled worker? A te ktore poleza sobie 1 rok odesla do aplikanta i ewentualnie zwroca kaske? Czyli teraz zbieraja aplikacje a do roku wybiroa sobie te, ktore beda im bardziej pasowac a reszta dalej polezy? hmmmm... nie wiem jak to rozumiec.
  • 29.10.08, 19:12
    tak to nalezy rozumiec,jesli urzad zobaczy ze jestes potrzebny to
    nie bedziesz dlugo czekac na wize ...
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 30.10.08, 08:10
    imo, jak sie wczytasz to nie wstrzymali calkiem skilled workera tylko
    jada po zawodach.
    jakim zawodem/wyksztalceniem/doswiadczeniem sie legitymujesz?
    i ciekawe na ile istotna jest sytuacja rodzinna w obliczu nowym
    regulacji.
    --
    nie bedzie żadnych sygnaturek
  • 30.10.08, 15:02
    grupa zawodowa 0013, magister, 17 lat nauki, doswiadczenie 5 lat..
  • 31.10.08, 16:00
    czyli wysoka pozycja managerska poparta krotkim doswiadczeniem
    zawodowym calosciowym?

--
    nie bedzie żadnych sygnaturek
  • 03.11.08, 22:17
    Tak, jestem dyrektorem zarzadzajacym w Ltd Company, w kraju
    anglojezycznym. Doswiadczenie dla jednego moze byc krotkie a dla
    innego nie.. zalezy od punktu widzenia... Wydaje mi sie, ze 5+ lat
    to wystarczajaco punktowane doswiadczenie.. W sumie wyszlo mi 79%...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.