Dodaj do ulubionych

Wolę obwodnicę niż basen.

23.06.11, 10:17
Teraz to już po ptakach. Oławianie wybrali basen i remont ratusza. Nie można mieć wszystkiego. Szkoda, że włodarze nie czytają forum.
Mądry wpis na temat obwodnicy ukazał się półtora roku temu. Tu go cytuję:

Wolę obwodnicę niż basen!
Gość: Roddy 05.02.10, 17:12 zarchiwizowany
Dziwię się krótkowzroczności oławskich włodarzy. Zamiast popatrzeć
przyszłościowo na sytuację drogową myślą o basenie. Już są w Oławie
korki, blokują się ul. Kutrowskiego, Strzelna. Na wiosnę rusza
remont mostu na Oławce. Od połowy 2011 autostrada A4 będzie płatna i
wielokrotnie zwiększy się ruch.
Ja jestem za takim burmistrzem czy radnym, który będzie dążył do
budowy obwodnicy naszego miasta.

--
"ŚMIEJMY SIĘ Z GŁUPICH, CHOĆ I PRZEWIELEBNYCH" - Ignacy Krasicki
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ajax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.11, 12:35
    Poodzian jacy Oławianie, to twój pryncypał, za którym tak agitowałeś podczas ostatnich wyborów podjął takie, a nie inne decyzje .A swoje zainteresowanie opiniami mieszkańców pokazał podczas debat :)
  • Gość: Tygrys IP: *.cyberghostvpn.com 23.06.11, 17:28
    Masz innych za idiotów, Październikowy Trollu? Idź do niego, wypłacz się w rękaw i zapytaj, dlaczego zamiast dołożyć się do obwodnicy basen buduje. Nie musisz przekazywać nam, co powie, bo znamy odpowiedź ;-)
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 23.06.11, 20:46
    Link do postu Poodziana, który chwali budowę basenu
    forum.gazeta.pl/forum/w,231,118823939,119488353,Re_Budowa_basenu_idzie_idzie_iz_kopyta_.html
    Po co tworzysz teraz taki temat, to jest Poodzian ciekawe,
    budowa basenu pomału ale jakoś się kręci, a ty obudziłeś się teraz?
    Przecież niedawno pisałeś, jak to wspaniale, że Oławianie będą mieli basen?
    Przeczysz sam sobie, o co ci właściwie chodzi Poodzian?
    Ty na masz Poodzian niezłe schizo, ale może przed wyborami parlamentarnymi to następny temat, który ma drugie dno.
  • poodzian 23.06.11, 21:08
    Najwyraźniej nie zostałem zrozumiany. Chciałem zaznaczyć, że trzeba umieć wybierać. Ja akurat od początku uważałem, że bardziej potrzebna Oławianom jest obwodnica. Jednak wyborcy woleli basen. W Jelczu i Brzegu jest to musi być u nas. Najlepiej większy i lepszy. Ja uważałem odwrotnie, skoro w pobliżu są baseny trzeba było zacząć budować obwodnicę. Skoro wybrano basen, to dziwi mnie teraz rwetes i krzyki o potrzebie budowy obwodnicy. Kasa wykorzystana i za budowę basenu trzeba będzie jeszcze długo płacić.
    --
  • Gość: Tyrgrys IP: *.cyberghostvpn.com 23.06.11, 22:45
    Źle zrozumiany? Chyba przez siebie w lustrze. Niezłe schizo zapodajesz, chłopcze. Od dawna jesteś dla mnie szczególnym gatunkiem trolla - Trollem Październikowym. Ale pisz dalej, zawsze jest jakiś punkt zaczepienia. Dla rozrywki łacha mogę podrzeć i z trolla. Tylko się nie denerwuj, bo to niczego nie zmieni, ani mnie nie ruszy... Szkoda zdrowia twojego, bo i do niego dopłacam.
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 24.06.11, 00:44
    Co ty Poodzian bredzisz, jacy wyborcy wybrali basen?
    którzy wyborcy?
    Zaczęto budowę przed wyborami, w maju pobierano próbki gruntu, by jak najszybciej rozpocząć budowę basenu tuż przed wyborami?
    Czy odbyło się jakieś referendum w sprawie basenu w Oławie?

Sprawa basenu ciągnie się już przez lata, jeszcze od czasów Wiązowskiego.
    Czy chcesz mi wmówić, że to presja wyborców sprawiła, że Październik postawił na basen?
    a ja naiwny myślałem, że rozpoczęcie budowy basenu to był chwyt marketingowy Października przed wyborami.
    I co teraz powiesz chcieliśmy, ale nie możemy, bo wyborcy wybrali basen, a nie obwodnicę.
    A to przewrotny gość z ciebie Poodzian.
    Widzisz ty wolisz obwodnicę, a Październik "poszedł za głosem wyborców" i postawił na fundamenty basenu, to bardziej widoczne przed wyborami, niż rozpoczęcie budowy obwodnicy.

Gdzie ja byłem, że nie brałem udziału w tym referendum, co wolę basen czy obwodnicę, to było jakieś tajne referendum może wśród członków klubu bezpartyjnych?
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 24.06.11, 00:51
    Właściwie to mogłeś Poodzian od razu napisać o co ci chodzi.
    Że nie ma po co zadawać trudnych pytań na temat obwodnicy panu burmistrzowi,
    bo "wyborcy wybrali basen".

Mogłeś powiedzieć tak:
    "wicie, rozumicie, chcieliśmy dobrze, mieliśmy szczere chęci, ale WY wyborcy wybraliście basen, więc dajcie już spokój z tą obwodnicą i debatami na temat obwodnicy.
    Dokonaliście wyborcy wyboru"
  • poodzian 22.08.11, 22:17
    Budżet miasta jest taki jak budżet rodziny. Jak na wakacje jadę na drogie wczasy, to nie zabieram się za remont. Jak planuję duży remont mieszkania to nie myślę w tym roku o wymianie samochodu.
    Niektórzy nie rozumieją prostych zasad matematyki i nie umieją wybierać.
    --
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 23.08.11, 10:18
    Piszesz piszesz Poodzian, a burmistrz kompletnie cię nie słucha, zamiast obwodnicy buduje basen, i wbrew tobie poprze p. Kaczora.
    Ciekawe dlaczego, jak myślisz?
  • Gość: Zyga IP: *.ronus.pl 23.08.11, 10:40
    Politycy są siebie warci. Burmistrz buduje basen, bo tego chcieli Oławianie. Poparcie Kaczora nic go nie kosztuje. Zresztą nic Kaczorowi to nie da. Nie znam nikogo w Oławie, kto zagłosuje na niego.
  • stereo160 23.08.11, 11:14
    ... hm ... w Jelczu-Laskowicach również słychać pohukiwania, że "... to nie czas na kaczora ..." Nie wiadomo jednakże, czy chodzi o dużą czy małą literkę "K". Tak na poważnie, mieszkam już jakiś czas w Gminie J-L i jak do tej pory p. Kaczora widziałem jedymie na plakatach, na listach wyborczych i od czasu do czasu w WO. Czy jest coś istotnego w naszym okręgu wyborczym, z czym można by kojarzyć naszego jeszcze Posła p. Kaczora??
  • Gość: Chaos IP: *.ronus.pl 20.10.11, 12:55
    Jednak wygrał Kaczor. Czyli nic się nie zmieni. Miał za sobą 3 lata kadencji i nic nie zdziałał w kwestii obwodnicy. Już niedługo zacznie się chaos, jak wszyscy zjadą z A4 na bezpłatną drogę przez Oławę. Ale cóż Oławianie woleli basen....
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 20.10.11, 14:07
    To niech Październik działa, w końcu rządzi już tyle lat, że mógłby już cokolwiek ruszyć.
    Jeszcze bezczelna Szczepanik, prawa ręka burmistrza, potrafiła powiedzieć, ale istnieje Stowarzyszenie na rzecz Obwodnicy, niech oni się tym zajmują.

Zresztą po co ktokolwiek ma coś robić na rzecz obwodnicy, jak Szczepanik i Październik, że nie ma żadnego problemu tirów w Oławie.
  • poodzian 07.03.12, 11:00
    Od 1 czerwca autostrada A4 będzie płatna na odcinku Bielany Wrocławskie - Gliwice. Co zrobią kierowcy chyba się domyślacie. Ciekawy jestem co na to nasze władze, miejskie, powiatowe i np. poseł?
    --
  • Gość: pongo IP: *.ronus.pl 07.03.12, 12:26
    No właśnie nasi włodarze dążą już jeden wiek minął zbudowali basen,początek wieku i znowu basen ,jakie szkoły oni kończyli.
  • Gość: Michał IP: *.centertel.pl 19.04.12, 13:43
    Poodzian ma racje .Obwodnica jest najwzniejsza.
  • Gość: Karol IP: *.xdsl.centertel.pl 19.04.12, 17:02
    Może najpierw zgłoście się do Czesia i innych radnych burmistrza, że mogą już odsprzedawać działki miastu. Kupili kiedy trzeba to teraz niech już sprzedają, a nie blokują ciągle budowę obwodnicy.
    Przecież dlatego burmistrz wstrzymywał budowę obwodnicy.
    Wstyd, inne miasta mają już baseny, obwodnice.
    Żadnej łaski burmistrz nie robi, że jest basen w Oławie.
    Śmieszne byłoby, gdybyśmy jeszcze nie mieli basenu. To nie sukces.
  • Gość: Marian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 07:19
    Od Czesia działki odkupić nie ma problemu.
    Problemem jest twój POseł niech załatwi kasę na obwodnicę, albo wymusi od GDDKiA budowę, wszak to droga krajowa ma być.
  • Gość: slawekpobo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 21:33
    Marian, GDDKiA daje kasę na prawdziwe obwodnice. Ta nasza droga, nie kwalifikuje się do miana obwodnicy, bo przebiega przez miasto. Wiązowski popełnił błąd tworząc koncepcję obwodnicy, a Październik jej wcześniej nie zmienił i wykupił już ziemię i zrobił plany zagospodarowania. Dodam tylko od siebie, że wszystko zostało zrobione błędnie. Bo teraz nie wykupuje się ziemi tylko pod pas drogi, lecz tam gdzie jest możliwość, kupuje się jej więcej. W planie zagospodarowania można wtedy zaplanować np miejsce na stację paliw i odsprzedać tę działkę z wielokrotnym zyskiem. Gdyby w planach zagospodarowania było wyznaczone tylko jedna i tylko jedna działka na stację paliw, na pewno zgłosiłyby się koncerny paliwowe, by ją wykupić. Przy obwodnicy, można by zaplanować także strefę przemysłową. SCA, Autoliv, Elektrolux, na pewno zapłaciły by za tereny przy obwodnicy, niż w mieście. Zyski ze sprzedaży tych terenów, bardzo pomniejszyłyby koszt wykupu ziemi pod pas drogowy.
    A jeśli chodzi o posła, to uwierz, naprawdę ciężko pracuje, by Oława pozyskała środki z zewnątrz. GDDKiA dofinansuje naszą "obwodnice" prawdopodobnie w 50%, z budżetu państwa 25%, pozostałe 25% miasto musi wyłożyć ze swoich środków.
    Niestety za błędy burmistrzów, trzeba płacić.
  • Gość: dryppl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.12, 23:14
    Jak wybieracie starych pierdzieli to tak jest!! Siedzą na przetrwanie do emeryturki,
  • poodzian 25.05.12, 11:04
    Już z tydzień zobaczymy horror na oławskich drogach. Większość aut jadących do Wrocławia z Opola będzie przejeżdżać przez Oławę. Może wtedy zrozumiecie, że zamiast budowy basenu, centrum europejskiego, remontu ratusza, czy wydawaniu kasy na straż miejską, trzeba było zrobić obwodnicę.
    --
  • Gość: pongo IP: *.ronus.pl 25.05.12, 11:46
    Ale to już jest wykonane ,to co zburzyć i budować obwodnicę.Kup sobie działkę ogrodową za miastem ,wypoczywaj ,i olej korki.
  • Gość: 7 IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.12, 20:54
    Gdzie debilu był twój idol przez 30 lat siedzenia przy korycie?
  • Gość: Franio IP: *.ronus.pl 20.07.12, 10:28
    Kiedy otwarcie basenu. Ponoć firma, która buduje basen zbankrutowała.
  • Gość: ratownik IP: *.208.38.84.otvk.pl 22.07.12, 22:20
    Podobno syndyk teraz będzie zarządzać basenem!
  • playolawa 23.07.12, 16:02
    Ponoć, podobno??? Konkrety, linki, nie ponoć. Nie siejcie fermentu. Konkrety panie i panowie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka