• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Szpital śmierci-Oława Dodaj do ulubionych

• IP: 89.124.167.* 29.04.07, 20:02
    NIE WIEM,JAK MOŻNA LECZYĆ SIĘ W OŁAWSKIM SZPITALU,GDZIE NIEJEDNOKROTNIE
    LEKARZE I PIELĘGNIARKI,WYKAZUJĄ CAŁKOWITY BRAK PROFESJONALIZMU,NIGDY NIE
    SPOTKAŁAM SIĘ Z CZYMŚ TAKIM.OSOBA MI BLISKA ZMARŁA,A ZNAM TEŻ DUŻO
    PRZYPADKÓW,W KTÓRYCH MOI ZNAJOMI,OMAL NIE STRACILI ZDROWIA LUB ŻYCIA,SWOJEGO
    LUB BLISKICH.WSTYD I TO SĄ LUDZIE,KTÓRZY MAJĄ NAM POMAGAĆ.NIC DZIWNEGO,ŻE
    OŁAWA,WYGLĄDA NA WYMARŁE MIASTO.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Q.Tarantino IP: 89.124.167.* 29.04.07, 22:01
      Czy wiedzą mili państwo, że "Hostel" w Oławskim szpitalu kręciliśmy, będą
      kolejne odcinki, aż do wyczerpania zasobów......"ludzkich"
      • Gość: anad IP: *.211.200.89.otvk.pl 29.04.07, 23:07
        Bredzicie i obrażacie ludzi. Skoro macie dowody to do prokuratury a nie na forum.
        • Gość: Marianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.07, 10:01
          Jakie dowody? Na nieuprzejmość, ignorancję i olewanie nie ma dowodów!
          Powiesz prokuratorowi, że obsługa niemiła i stosuje leczenie jak w XIX wieku.
          Kiepskie szpitale powinni zamykać, to nie hotel aby przyjmować na łóżko i nic
          nie robić.
          • Gość: anad IP: *.211.200.89.otvk.pl 30.04.07, 19:28
            Mam całkiem odmienne doświadczenia związane z oławskim szpitalem.
            • Gość: Aga IP: 195.68.233.* 13.10.09, 08:30
              bo nikogo nie straciles przez glupote,brak doswiadczenia olawskich
              lekarzy...mojej mamie pekl tetniak,a lekarz twierdzil,ze to zmeczenie,dopiero w
              Wojskowym we Wroclawiu stiwerdzono,ze krew wylewa sie do mozgu od pieciu
              godzin,moja mama zmarla!!!!!!!Miala tylko 50 lat,pfu...brzydze sie tym
              szpitalem...wszyscy znajomi,rodzina i ja sama wiemy,ze trzeba uderzac w razie
              czego od razu do Wroclawia!!
              • Gość: oskar. l. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 20:33
                zgadzam się w 100 % bo skąd można wiedzieć, co pacjentowi dolega skoro nieraczą zrobić podstawowych badań tylko leczą jak wróżbita z kuli na "oko". A gdy się im zwróci uwagę lub coś zapyta to wielka obraza majestatu. Tak to jest jak się dostało dyplom za kilka kur i kaczek. a wszystko przez to, że są jak te święte krowy totalnie bez konsekwencji.
        • Gość: szczesciara? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.09, 15:27
          Kochani trochę inaczej ...właśnie tu w Waszym szpitalu na chirurgii "naprawili"
          mi męża .Odsyłany był kilka razy od szpitala do szpitala.Bardzo jestem wdzieczna
          Panu ordynatorowi i personelowi za opieke.Jestesmy z innego powiatu.
        • Gość: pacje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.09, 16:08
          już się dobrali im do dupy mam nadzieje że zrobią porządek z tą
          umieralnią
        • Gość: Mateusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.10, 22:16
          haha tak... gadać każdy potrafi że umieralnia że to że tamto... nauczyliście się
          narzekać... i teraz co by nie zrobili to i tak się powie że to wina personelu...
          ale idz pracuj jako pielegniarka za te pieniadze... musi brac dodatkowe dyzury
          zeby jakos sie utrzymac z tej pensji (a potem i tak nawet dziekuje nie
          usłyszy)... wezcie wy sie wszyscy w głowe puknijcie.... gadacie a sie nie znacie
          popracujcie poznajcie a potem oceniajcie!!!!!!!
          miałem praktyki na wewnetrznym 1 tydzien... myslałem ze jestem twardy i nic mnie
          nie rusza.... ale osoba ktora pisze o umieralni widocznie wie lepiej jest
          specjalista i zna sie najlepiej!!!! brawo brawo :) gratuluje głupoty!!!!!!
          ZOZ Oława naprawde jest na wysokim poziomie... tzn. na takim jak za te pieniadze...
          pozdro.
          • Gość: Agata IP: 109.207.48.* 06.02.10, 10:54
            Komisja doraźna rady powiatu przedstawiła protokół z komtroli
            szpitala. Wynik jest pozytywny, tak więc należy zakończyć już ten
            temat i narzekanie na szpital.Czy radni dobrze przeprowadzili
            kontrolę? Z ich wypowiedzi wynika, że bardzo wnikliwie i
            profesjonalnie. Do komisji jedynie mam pretensje, że ich
            samochwalenie się znakomitą wielogodzinną pracą było nieskromne i
            polityczne.
          • Gość: gi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.10, 11:29
            no tak asysta przy porodzie 500 zł, cesarka 1500 i można wyliczać w
            nieskończoność. Jawne złodziejstwo, którego nic nie usprawiedliwia.
            • Gość: Gość-ówka IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.12, 20:12
              Ciesz się, że cesarka 1500, bo mnie na Brochowie we Wrocławiu tak urządzili, że bez wskazań do cesarki, nagle w spitalu okazało się po TRZECH DOBACH mojej męczarni, że naturalnie nie urodzę, dziecko zaklinowało się w kanale rodnym a oni czekali na 4 500 za cesarkę, którą miałam przez głupotę lekarzy i podawanie na zmianę leków na powstrzymanie i wywołanie porodu :/
            • Gość: oskar. l. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 20:39
              to tylko "dowody wdzieczności" w końcu a nie łapówki, hehe śmiechu warte !
          • Gość: BOGATA ! IP: *.play-internet.pl 26.12.11, 22:37
            czyli jednak życie ludzkie zależy od wypłat pielegniarki , to ten kto mało , naprawde mało zarabie to powinien w domu siedziec bo za TAKIE pieniądze szkodzi. Tak sie składa że kiedyś może , ale od jakiegoś czasu nie jest tak żle z pań pielęgniarek zarobkami . A jak mało to na produkcje . Od 1 klasy medykam mają wpajane nie szkodzić . Pielęgniarka , lekarz , nauczyciel i ksiądz to podobno ludzie z powołania a najwięcej krzyczą,
          • Gość: ewa IP: *.play-internet.pl 11.01.12, 15:30
            jakie głupoty my mowimy o zwyklej ludzkiej zyczliwosci moja babcia lerzala na ta sama chorobe i w olawie i we wrocławiu tzn. przewiezli z oławy do wro i niebo a ziemia TRAKTOWANIE LUDZI BEZ POROWNANIA i nikt nie bedzie mopwi o super olawskim szpitalu co we wrocławiu inaczej placa ble ble ble dla staarszego chorego czlowieka sam fakt jak jest traktowany oława jak przedmiota jak smiec stary to i tak umrze a we wrocławiu mowie o szpitalu wojskowym poprostu jak inny swiat nawet jesli chodzi o rozmowy z lekartzem jak chcesz sie czegos dowiedziec
            • Gość: Ola IP: *.ronus.pl 12.01.12, 17:56
              Dyrektorowi szpitala i lekarzom w ramach samodoskonalenia się goraco polecam artykuł z Polityki
              Paweł Walewski5 stycznia 2012
              123.Niezdrowe relacje lekarz - pacjent
              Medycyna dobrych manier

Więcej pod adresem www.polityka.pl/nauka/zdrowie/1522545,1,niezdrowe-relacje-lekarz---pacjent.read#ixzz1jGQcjMq2
              www.polityka.pl/nauka/zdrowie/1522545,1,niezdrowe-relacje-lekarz---pacjent.read
            • Gość: Sylwia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.06.12, 12:27
              Tak to prawda w Oławskim szpitalu juz nie jednkrotnie przekonałam sie jak personel sredni odzywa sie do odwiedzajacych i do pacjentow,nie dosc ze z łaska wielka ze cos odpowie jedna z druga to jeszcze obrazone miny , sama jestem Pielegniarka ,pracuje w jednym z Wrocławskich szpitali , na oddziale ktory jest ciezkim ze wzgledu na swa specyfike,przeprowadzane sa bardo powazne operacje nie takie jak w Oławskim i w zyciu bym w ten sposob sie nie odezwala do pacjenta lub ich rodzin.Fakt praca w naszym zawodzie jest bardzo ciezka i zalezy od oddzialu i jego specyfiki,bo sa oddzialy gdzie pielegniarka sie nie napracuje .Reasumujac ja bym od razu takie z pracy wywaliła bo sa inne chetne na ich miejsce i moze podchodza do pacjenta z wieksza cierpliwoscia i GODNOŚCIĄ !!!!
        • Gość: agawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 23:05
          Proszę mi wytłumaczyć drogi Obrońco jak można odmówić pomocy matce z maleńkim dzieckiem ... Gdyby zapukała do moich drzwi z prośbą o pomoc choremu to zrobiłabym wszystko by coś zaradzic, a lekarz odsyła ją do domu. To nieludzkie i niezgodne z przysięgą składaną przez lekarzy !
        • Gość: jacektek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.13, 08:24
          pewnie odpisał jakis popaprany lekarzyna gownojad ze szpitala w pieknym miescie olawa
          ten szpital to przeklenstwo a lekarze to imbecyle szkoda gadac nie wspomne tu o bezczelnosci chamstwie pana ordynatora oddzialu weenetrznego poprostu burak
    • Gość: dryppl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.07, 20:54
      Ludzie jak płacą tak leczą (albo udają że leczą)
    • Gość: Maiska IP: *.szpital.ronus.pl 18.05.07, 21:07
      Zgadzam sie, przy porodzie mojego dziecka pani doktor wolała spać i efekt tego
      był taki, że syn mój leżał 3 miesiące pod respiratorem a teraz jest
      niepełnosprawny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
      • Gość: zażenowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.07, 22:42
        To czemu do gazet z tym nie poszłaś, ani do Prokuratury?! Boisz się, czy nie
        masz dowodów?
        • Gość: bezprawie IP: *.221.38.84.otvk.pl 26.05.07, 17:33
          faktycznie szpital w oławie to koszmar-pielegniarki nawet okradają pacjentów + koło chirurga zrobili sobie jakąś palarnie i kopcą papierosami, ze aż dziwi mnie że nie mają wstydu -do szpitala chodzą ludzie, żeby się leczyć, a można tam tylko zachorować. Ale taka beznadziejna opieka jest chyba w całym kraju, w warszawie może troszke lepiej. z Mojej rodziny też ludzie pomarli w szpitalach, bo pielegniarki zapominały przypilnować, nawet jesli dało się im kase, by wiecej siedziały przy chorym.

Wszedzie w Polsce dzieją sie takie cyrki, czynione przez polaków, ze człowiekowi tylko płakac pozostaje, bo nawet sluzyby które powinny zajac sie bezpieczenstwem, czesto łamią własne zasady (bardzo powaznie). A gdy pojdziesz do telewizji-to ludzie przez sekunde zrobią duże oczy a za chwile przelacza an swoj ulubiony serial i beda sie dalej cieszyc.

Pozdrawiam
          niestety w polsce nic z tym nie zrobisz-bo trzeba by bylo zaczac od zmiany mentalnosci i nauki moralnosci polaków-to jak walka z wiatrakami.
          • Gość: pacjent IP: *.120.120.22.telemedia.pl 25.09.12, 23:20
            o tak nasze placówki medyczne są beznadziejne jeden tylko szpital wspominam dobrze gzie byłam operowana i to na kasę chorych i szczerze polecam jak na operację to tam obsługa przemiła po operacji cała noc pielęgniarka nas pilnowała dużo by opowiadać same pozytywy
            a mianowicie to szpital na Pilczyckiej we Wrocławiu
      • Gość: petronela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 10:06
        tak to prawda ja jak leżalam w olawskim szpitalu pani doktor w
        piatek odebrała dziewczynie martwego syna bo kazała jej rodzić
        naturalnie gdzie tętno spadało maluszkowi a w niedziele odebrała
        martwą córeczke bo czekała aż mała owinie sie w pempowine i to jeden
        lekarz odbierał poród to jest rzeżnia a nie szpital i popieram te
        komentarze sama jestem w ciąży ale rodze w strzelinie a położne w
        oławie to traktują cie jak krowy cielne nigdy sie nie uśmiechają. a
        do prokuratory nie ma co iść bo z lekarzem nikt nie wygra!!!!!!
        • Gość: MATKA IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.09, 11:34
          To prawda ja tez rodzilam w oławskim szpitalu i moja córeczka
          prawie zmarła po porodzie, chociaz cała ciaze było wszystko w
          porządku połozne traktnja kobiety faktycznie jak "krowy cielne" ktos
          w koncu naprawde powinien dobrac sie im do ..... bo inaczej beda
          robic dalej to co robia.
      • Gość: olawianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.09, 16:14
        tak to prawda ja jak pojechałam z moja 6 miesięczna curka na
        pogotowie bo miala silną biegunke to zaspana pani doktor z pogotowia
        zapytala mni czy ja nie mam spania po zbadaniu dziecka oświadczyla
        ze nic strzegulnego sie nie dzieje na nastepny dzien poszlam, z mala
        do lekarza pediatry i okazalo sie ze mala ma biegunke rotawirusową.
        do jasnej cholery pytam sie po co my podatnicy placimy te skladki
        skoro pomocy nie otrzymujemy a darmozjadow ja utrzymywac zamiaru nie
        mam dla nich to tylko kawa sie liczy i ploteczki.
        • Gość: rew IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.09, 17:00
          curka??? strzegulnego??? Widać, kto się wypowiada na tym forum... I co z tego, że córka miała biegunkę rotawirusową? Czy Ty w ogóle wiesz, co to oznacza, czy się tylko popisujesz? Jeżeli córka nie miała objawów znacznego odwodnienia, to hospitalizacja nie była wskazana. A tak przy okazji, ile podatku na służbę zdrowia zapłaciłaś w zeszłym roku?
    • 16.06.07, 14:04
      a ja rodzilam w olawie i jestem zachwycona ,przyjechalam do was z brzegu zeby
      urodzic swoje malenstwo
      • Gość: Maurycy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.07, 11:04
        Zamknąć ten szpital i stworzyć tam Dom Pomocy Społecznej, bo tylko do tego tam
        się nadają, moja matka by się przekręciła, bo zawału nie rozpoznali na
        pogotowiu. Cztery dni z ostrym bólem w klatce piersiowej chodziła.
        Rodzić to można nawet w domu, do tego szpital nie jest potrzebny.
        Mierny szpital nie jest nam potrzebny, nie darmo mówią, że w Oławie to umieralnia.
        • Gość: Roman IP: *.wiezowiec-b1-w1.ronus.pl 25.08.07, 17:20
          Słuchaj Baranie Pogotowie nie ma n , jest to ic spólnego z tym co robią w
          szpitalu jest to oddzielna jednostka , która tylko tam stacjonuje.
        • Gość: Gość portalu: Maur IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.09, 18:29
          Niedawnoweszłam na te strone nawet nie wiedziałam ze cos takiego istnieje ,ale
          co tu wyczytalam to stek bzdur wlos sie na głowie jerzy co wy tu wypisujecie .
          wszedzie ludzie umieraja , Co ma szpital do pogotowia , to calkiem odrebna
          jednostka i pracownicy , tylko stacjonuja przy szpitalu majac tam swoja baze .a
          jesli mama chodziła z bolem to dlaczego nie udała sie do lekarza rodzinnego i
          tam nie zrobili ekg ? dlaczego ich nie oczerniasz --nie znasz dnia ani godziny ,
          nawet lekarz nie ma tu nic do tego , widac swieczka jej juz zgasła pozdrawiam
          • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 08:04
            to może bzdury są dla ciebie jak nie chcesz tego czytac to po co tu
            wchodzisz? to szczera prawda
        • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.09, 14:01
          chcecie likwidowac szpital a sami latacie z byle jaka choroba i
          chcecie zeby was leczylo 10 lekarzy .to nie hotel 5 gwiazdkowy.
          • Gość: zainteresowana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.10, 01:26
            zgadzam sie z mati.z byle pierdołami ludzie tam przychodza ,jedzcie do wrocławia
            to tam dopiero zobaczycie jakie sa warunki leczenia i traktowanie a jak nie masz
            ubezpieczenia to wogole cie nie przyjma , tu w oławie to bynajmiej patrza na te
            sprawy przez palce
            • Gość: mimi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.10, 01:31
              a dlaczego my pacjenci nie mamy pretensji i nie skarzymy lekarzy z poz ,bo oni sa
              swieci a za nich czarna robote wykonuja lekarze i pielegniarki izb przyjec bo
              lekarz z przychodni nie chce cie przyjac i tym sie nikt nie przejmuje a cała wine
              jak cos pojdzie nie tak to oskarza sie szpital troche pojdzie ludzie po rozum do
              głowy .
              • Gość: nana IP: 109.207.48.* 03.08.10, 23:20
                Lekarze z poz są ok bo nie obrabiają d... lekarzom ze szpitala. Oni
                z szacunkiem traktują pacjentów i dobrze radzą sobie z diagnozą mimo
                że nie maja takich warunków jak lekarze w szpitalu.
    • 17.07.07, 20:25
      Szczerze współczuję i rozumiem, że w takiej sytuacji człowiek jest rozgoryczony
      i szuka winnych. Wiem tez jak wygląda "zdrowienie" w oławskim szpitalu.
      To czego nigdy nie mogłam pojąć to hałas jaki robi "personel" w sytuacji, gdy
      chorym raczej przydałby sie spokój.
      Rozumiem wózki z "jedzeniem", które jadąc brzęczą i dzwonią i chyba sie nimi
      nie da jechać ciszej .... rozumiem gdy podniesionym głosem i z wielka
      egzaltacją jedna pani pielęgniarka opowiada drugiej ostani odcinek "Mody na
      sukces" - w końcu to może wyzwolic niepohamowane emocje :-P
      ... nie wiem natomiast dlaczego personel od lat zaopatrywany jest w
      drewniane "drewniaki" ... może ktos wyjasni ten fenomen ...
      Co do naszego szpitala - a leżeliście może np w jakims wrocławskim ? Tu
      naprawde nie jest jeszcze tak źle ...
      • Gość: Medyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.08, 09:05
        Widać.że temat nkręca konkurencja.A może to efekt strachu przed
        dobiegającą końca modernizacją szpitala i otwarciem nowej przychodni
        szpitalnej?
        • Gość: Seba IP: *.md4.pl 05.04.09, 23:51
          Miałem zabieg laryngologiczny w tym szpitalu i co do opieki i
          podejścia personelu do choryh nie mam żadnych zastrzeżeń.
    • Gość: też tak uwżam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.07, 00:03
      miałam rodzinę której też b.pomagały szpitalne pielęgniarki.Uważam ,że lekarze są
      lepsi i gorsi,ale PIGUłY są najgorsze z jakimi miałam do czynienia.Miałam dużo
      do czynienia ze szpitalami,Wrocław 4 szpitale w tym prywatny ale takich Piguł
      jak w oławskim szpitalu nigdzie nie spotkałam i jestem za całkowitą likwidacją
      oławskiego szpitala.Szkoda go utrzymywać,one doprowadzają starszych ,samotnych
      ludzi do śmierci głodowej.Uważają,że one takie specjlistki nie są od
      karmienia,niech jadą na Zachód wszystkie,to zobaczą jak należy traktować
      pacjenta i że karmienie chorego to też ich obowiązek .A płaca jest taka jak praca.
      • Gość: Maurycy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.07, 08:25
        Kiepskie traktowanie można jeszcze jakoś ścierpieć, chociaż piguły mogą
        zagłodzić człowieka na śmierć, bo nie każdy pacjent jest w pełni samodzielny.
        Najgorsze jest podejście lekarzy, przecież jak ktoś się zgłasza na izbę przyjęć
        to wiadomo, że zdrowy nie przychodzi, idzie się już tam w ostateczności, dlatego
        powinni tam przeprowadzić kompleksowe badanie, a nie traktować człowieka jak
        intruza i szybko się pozbyć. CZy tam pracują lekarze z przypadku???
        • Gość: obserwator IP: *.chrobrego18.ronus.pl 22.07.07, 10:49
          to prawda, że w oławskim szpitalu opieka nad chorymi odbiega od standartów
          innych szpitali. Ani lekarze ani pielęgniarki nie wysilają się
      • Gość: Wacek IP: *.208.200.89.otvk.pl 11.09.07, 22:14
        kurda człowieku, znam duzo pielegniarek z e szpitala wszystkie robią
        za marne piniondze i co bys sie starał jakby Ci ktos dawał takie
        piniondze? człowieku...
        • Gość: kola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 10:18
          człowieku a za co oni chcą podwyżek? za picie kawy i plotkowanie jak
          jesteś taki chojny to oddaj im swoja wypłate bo ja za takie
          traktowanie to wyrzuciła bym ich na zbite pyski
          • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.09, 00:49
            jak jesteś taki mądry to sam przyjdz i popracuj zobaczysz co to za miód taka
            praca. narzekać to każdy potrafi.
            • Gość: Ania IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.07.09, 10:34
              Wiesz jeśli Ci ta praca nie odpowiada, zawsze możesz ją zmienić nikt
              nie każe Ci pracować tam gdzie nie chcesz, takie tłumaczenie, że ta
              praca to nie miód jest dla mnie puste, od kiedy praca w szpitalu
              jest lekka? W Waszej pracy nie chodzi o bzdurny błąd, tylko o
              ludzkie życie.
        • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.09, 16:24
          jedna żecz laluniu żeby mieć lepszą płace trzeba sie wykazać i
          zasłuzyc se na to a jk im sie nie podoba i nie potrafia poszanowac
          tego co maja to niech spieprzaja na ich miejsce znajdzie sie setki
          dbrych i milych pielegniarek im sie w dupie rozbodlo chca byc
          warzniejsze od lekaza
      • Gość: Pelagia IP: *.208.200.89.otvk.pl 11.09.07, 22:16
        Mam 80 lat lezala w tym szpitalu nie raz i pielegniarki i lekarze sa
        przemili!
      • Gość: petronela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 10:15
        o tak popieram chcą podwyżek tylko za co ja sie pytam za picie kawy
        i plotkowaniu pani na pogotowiu zamiast przyjać pana z krwotokiem to
        kazała mu czekać na korytarzu a sama to se paznokcie czyściła
        pilnikiem tam powinien znależć sie ktoś kto zrobi z lekarzami
        porządek
      • Gość: zaintertesowana IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 23:42
        kAZDY MA PRAWO WYPOWIEDZI ALE NIE ZGODZE SIE Z TYM .chorzy leżacy w oławskim
        szpitalu sa naprawde dobrze pielegnowani ,wszedzie , na całym swiecie znajda sie
        czarne owce w personelu ale w oławie kiedy sa podawane posilki chorzy sa
        karmieni przez persnel , wyjatkiem jest chory u ktorego w tym czasie przebywa
        rodzina i to do niej obowiazku nalezy pomoc choremu przyjac posiłek jak i cała
        pielegnacja ,bo w koncu po co tam przychodza zeby tylko popatrzec?
        • Gość: coo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 08:10
          dobrze pielegnowani? a to dobry żart zapraszam na oddzial dzieciecy
          zobaczcie jak najmlodsi pacjenci sa traktowani caly dzien w jednym
          pampersie zasikany brudny glodny bo niemowlak sie nie poskarży to
          mozna robic co sie chce a pani na pogotowiu pyta co dziecku dolega
          to ja mam wiedziec na co dziecko jest chore??? a one od czego są??
    • Gość: ... IP: *.cieplownia-w2.ronus.pl 05.08.07, 22:39
      ... i tak samo jest w szpitalu na Traugutta, i było na 1 Maja, i na
      Kamieńskiego, i na Kosz(m)arowej ...
      • 21.08.07, 20:56
        Na koszarowej ??? Nie zgadzam się...miałam niebywałą przyjemność
        przebywać tam przez 1,5 miesiąca i mogę tyko pochwalić ludzi
        pracujących tam....Nasz oławski szpital mnie przeraził...jak dla
        mnie koszmar...Jestem za likwidacją...
        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.07, 09:12
          Wydaje mi się ,ze likwidacja szpitala moze byc dużo
          prawdopodobna .Oława jako powiat nie poradzi sobie finansowo z
          utrzymaniem takiego molocha a ładowanie pieniedzy przez samorzady
          powiatowe z kasy podatnika to łamanie prawa .Nie kazdy podatnik
          pragnałby skorzystać z usług oławskiego szpitala ,majac szeroki
          wachlarz wrocławskich bardzo wysoko juz specjalistycznych usług med.
          Mentalnie wśród mieszkańców powiatu oławskiego skuteczność i jakość
          we Wrocławiu jest lepsza ,co niekoniecznie musi być prawdą ale
          dzisiaj pacjent decyduje gdzie i u kogo bedzie chciał sie leczyc.
          To nie samorzady powinny dawać kasę ale Urząd Marsałkowski we
          Wrocławiu .
          • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.07, 12:08
            a jak sobie wyobrażasz wypadek np. w Minkowicach Oł. lub Wójcicach
            lub jakaś oboba dostanie zawału czy wylewu - to myślisz że z
            Wrocławia karetka szybciej przyjedzie na miejsce?
            Myśle, że szpital powinien istnieć choćby nawet do takich przypadków
            • Gość: Maurycy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.07, 13:18
              Nie myl pogotowia ze szpitalem.
              Stacja pogotowia może pozostać w Oławie to raptem chyba z 3 karetki.
              Wszystkie zawały są wożone do Wrocławia, niestety w rodzinie miałem już 3
              przypadki w ciągu miesiąca, gdyby nie wrocławskie szpitale to by już glebę gryźli.
              Poważniejsze wypadki drogowe, podejrzewam że też wożą do Wrocławia, złamania
              kończyn to byle przychodnia może zagipsować.
              • Gość: aaaan IP: *.219.38.84.otvk.pl 23.08.07, 21:29
                Niezłe bzdury opowiadasz z tym wożeniem zawałów do Wrocławia. Owszem pacjenci
                trafiają do Wrocławia na koronarografię i koronaroplastykę, ale w pierwszym
                momencie trafiają na "R" kardiologiczną w naszym szpitalu i tu ich stan jest
                stabilizowany. Trudno żeby nie byli następnie kierowani do Wrocka na te zabiegi
                w sytuacji gdy nasz szpital jak większość tego typu szpitali nie wykonuje takich
                wysoko specjalistycznych procedur.

• 23.08.07, 10:01
            dlaczego twierdzisz, że Oława nie poradzi sobie z utrzymaniem szpitala? Skąd
            masz takie informacje? Wyobraź sobie, że jest całkiem odwrotnie: od jakiegoś
            czasu jest nowy MŁODY dyrektor, ekonomista. Tak się składa, że długi szpitala
            maleją, dokupowany jest sprzęt, a niezależnie od rządu w zeszłym roku były
            podwyżki dla personelu
            • Gość: lebber IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.07, 13:39
              Dlaczego szpital w Óławie może paść? Ano dlatego ,ze zjada własny
              ogon .Wzorem wałbrzyskiego szpitala gdzie sala operacyjna
              funkcjonuje na okrągło a doktory pracuja na dwie zmiany i bija sie o
              dyzury szpital jest swietnie zarzadzany i lekarze godziwie zarabiają.
              Otwrto nowe wysokospecjalistyczne usługi kardio i neuro-
              ortopedyzcne ,których zaczyna zazdroscic Woj.SZpital Specjalistyczny
              we Wrocławiu. Czy władze Oławy wreszcie zrozumieja ,ze skończyły sie
              czasy dawania kasy i narzekania na słuzbe zdrowia
              • Gość: oławianin IP: *.chrobrego18.ronus.pl 03.09.07, 21:40
                CBA do Szpitala w Oławie, napewno będzie sensacja i to ogromna
                sensacja
                • Gość: Wacek IP: *.208.200.89.otvk.pl 11.09.07, 22:13
                  Kuzi GO!
                  • Gość: dR.Kidler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.07, 11:06
                    Wypowiedzenia jakie złożyli lekarze w oławskim szpitalu to
                    kuriozalna decyzja ludzi ,którzy maja słuzyc choremu człowiekowi i
                    włąsnie chorzy oczekuja od lekarzy pomocy.To jakies nieporozumienie
                    i wrecz absurd etyczny od takich ludzi wymaga sie pewnych postaw i
                    zasad etyczno-moralnych ,wszak nie mozna wywijać dyplomem
                    Staroscie .Nie ma ludzi niezastapionych a Wrocław niedaleko gdzie
                    medyków full
                    • Gość: pacjęt IP: *.chrobrego18.ronus.pl 19.09.07, 14:37
                      też jestem tego samego zdania
                      • Gość: 122 IP: *.chrobrego18.ronus.pl 19.09.07, 14:38
                        może kandydują do sejmu?
                        • Gość: memo IP: *.magma-net.pl 04.09.08, 21:36
                          a ja uważam że wiekszośc tych opinii jest bardzo krzywdząca dla personelu, który
                          naprawdę stara się jak może aby pomóc pacjentowi.To fakt że zdarzają się różni
                          ludzie , ale gdzie tak nie jest?Czy naprawdę nikt nie miał styczności z dobrym
                          pracownikiem?Nie wierzę w to, ale po co mówic o dobrych rzeczach skoro można
                          tylko ponarzekac.
    • Gość: cari IP: *.4.klafu.surfer.at 21.10.08, 21:50
      ja dostawalam tabletki na nerki przed zrobieniem wszystkich wynikow, po 2 dniach
      okazalo sie ze to tylko wyrostek. w 10 min. ptzygotowali mnie na stol, bo
      wyrostek rozlewal sie na watrobe i teraz mam szrame na pol brzucha, bo nie
      patrzyli jak tna, aby szybko :) super nie?
      pozdrawiam
      • Gość: : IP: *.ronus.pl 23.10.08, 13:04
        mogli przez gardło operowac,nie było by blizny.trzeba bylo
        poprosić,zawsze słuchają.
      • Gość: Gość IP: *.ronus.pl 28.11.08, 18:10
        Byłam świadkiem,jak lekarz w oławskim szpitalu zajmuje się pacjentami.
        Otóż: młoda dziewczyna zemdlała,przy oddziale wewnętrznym,wezwaliśmy
        lekarza.(niepotrzebnie) Lekarz przyszedł,,głupio'' się zasmiał i powiedział że
        dziewczyna może tańczyć.Następnie posadził ją na ławce i zostawił bez opieki.
        Czy tak zachowuje się lekarz????
        • Gość: Pielęgniarka IP: *.ronus.pl 28.11.08, 19:58
          Czy dyrektor szpitala został powiadomiony o tym fakcie? Dla dobra
          innych pacjentów proszę złożyć pisemną skargę.
          • Gość: Oburzona IP: *.ronus.pl 30.11.08, 18:12
            Czekając w kolejce do lekarza,zobaczyłam jak młoda dziewczyna zemdlała i
            upadając na ziemie uderzyła głową i podłogę. Wezwano lekarza,przyszedł ORDYNATOR
            zaśmiał się głupio i powiedział że znają dziewczynę i może iść tańczyć. Nie
            pomógł Jej,posadził na ławce i poszedł. Dziewczyna blada i osłabiona miała z
            buta wrócić do domu?!?
            Tak nie zachowuje się lekarz po studiach! Jak można tak potraktować pacjenta?
            Ta sprawa powinna zainteresować dyrekcję szpitala, tak nie może być.
            Przychodząc do szpitala ufamy lekarzom powierzając im swoje zdrowie,a oni jak
            nas traktują?????
            Tylko plączą że gó... zarabiają.

• Gość: Kama IP: *.ronus.pl 30.11.08, 18:37
              Lekarze wywalczyli BARDZO WYSOKIE pensje i mają wszystkich w nosie.
              Zarabiają w sumie 10 - 12 tys.
              • Gość: . IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.09, 18:12
                a mi sąsiadka mówiła, że 78tys
    • Gość: jestem za IP: *.magma-net.pl 28.11.08, 22:23
      Nasz szpital- hmmm.mam z nim nie miłe wspomnienia:dostalam gorączki
      bardzo wysokiej 40stopni.Żadnymi lekami nie moglam zbić.Mąż zawiózł
      mnie na pogotowie.Wszedł ze mną,a raczej mnie tam wniósł bo nie
      miałam siły chodzić-na dzien dobry lekarka wydarła się na męża że ma
      natychmiast wyjść.Mąż posadził mnie na krzesło i wyszedł.Lekarka do
      mnie z pretensjami co się dzieje,więc ledwo żyjąca mówię jej że od
      kilku godzin mam taką gorączkę,że nie mogę niczym jej zbić,a ona na
      to NIECH SIĘ PANI CIESZY ŻE MA GORĄCZKĘ-GORZEJ JAKBY JEJ NIE BYŁO.
      Wypisała mi antybiotyki i kazała wyjść z gabinetu.W tym dniu nie
      tylko mnie tak potraktowała.Innym razem będąc w 3 miesiącu ciąży
      również dostałam takiej wysokiej gorączki.Wiedząc jak traktują na
      pogotowiu moja mama zadzowniła w nocy na pogotowie pytając się co ma
      zrobić, czy ma karetka wezwać,czy zawieźć mnie do szpitala.Na to
      kochana pani doktor odpowiedziła:NIECH PANI SOBIE DZWONI DO
      PRZYCHODNI, GORĄCZKA TO NIC STRASZNEGO.To była noc,więc jak miałam
      dzwonić do przychodni?Jedynie na co nie mogę narzekać to na
      patologię ciąży i porodowkę (nawet byli mili). ale ogólnie tragedia,
      a pogotowie (szczególnie jedna lekarka)szkoda gadać. Traktuje ludzi
      przedmiotowo.Wiele mogę podac przykładów:(szkoda
      • Gość: oławski IP: *.210.200.89.otvk.pl 29.11.08, 00:12
        Przyznają rację wszystkim co mają uwagi do obsługi wewnetrznej w
        szpitalu. Jest tragicznie, a może jeszcze gorzej. Na temat
        wachowości i uprzejmości w oławskim szpitalu można wiele mówić
        oczywoście negatywnie bo pozytywnych opini nie słychać. Czy nie
        można w tym szptalu nauczyć uprzejmości pielęgniarek i lekarzy do
        paciejntów? A może należy zastanowić się czy ten szpital z taką
        nieprzyjemną obsługą należy trzymać za pieniądze podatników?
        • Gość: Olo IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.09, 12:38
          Jestem za !!! Zlikwidować ten szpital !!! Moja żona dostała na laryngologi
          wstrząsu ,PACJENT JEST TRAKTOWANY JAK INTRUZ !!! Piguły chodzą i nic nie robią
          ,nawet dobrego wrażenia !!! SZOK !!!
          • Gość: Kasia IP: *.lublin.mm.pl 02.11.09, 19:53
            Do Ola (wypowiedź ze stycznia 2009)Kolega najpierw niech się nauczy
            poprawnie pisać a poźniej ewentualnie może krytykować (o ile jest to
            zgodne z prawdą) po pierwsze laryngoligii pisze się prze dwa i na
            końcu, po drugie pigułę to może sobie wsadzić do d..py a nie obraża
            panie pielęgniarki. po tgrzecie to nie jest kasting na robienie
            dobrego wrażenia, tylko Panie pielęgniarki pracują i na pewno
            doskonale zajmują się wszystkimi pacjentami. Miałam kilka operacji w
            Szpitalu w Oławie i złego zdania na temat tego miejsca nie powiem, a
            tym bardziej o jego personelu. Więc nie rozumiem tych wszystkich
            komentarzy.
    • Gość: elfik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.09, 09:35
      Likwidacja szpitala to jest najgłupszy pomysł jaki słyszałam!!!Ja jestem za
      zmianą personelu.I tak nie generalizujcie wiele osób jest które sie znają na tym
      co robią i chetnie przychodzą do pracy a pacjent nie jest złem
      koniecznym.Wszyscy wypisują jaka jest okropnie i jaki brak kultury.Może ktoś
      odważy się jednej lub drugiej osobie to powiedzieć w twarz a nie udawać ze jest
      ok. i pchać kasę i smakołyki? W naszym szpitalu leżałam kilkakrotnie i było mi
      bardzo miło i przyjemnie.
      • 24.04.09, 11:12
        Trzy razy leżałam na oddziale chirurgicznym - raz jeszcze w starym
        szpitalu za czasów ord. Jacyny. później dwukrotnie w nowym szpitalu -
        nie mam słów pochwały dla personelu - i lekarzy i pielęgniarek. W
        oławskim szpitalu urodziłam troje dzieci - dwoje w starym, jedno w
        nowym. Też nie mam zastrzeżeń. Fakt, to było dosyc dawno. Natomiast
        na chirurgii zabieg miałam w 2004 roku - chyba że coś od tamtego
        czasu zmieniło się na gorsze. Ja mam wspomnienia dobre i z jednego i
        z drugiego oddziału.
        --
        <*>"Życie to dziwny przypadek".
        • Gość: Ania IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.07.09, 08:10
          Moje dziecko miało wątpliwą przyjemność (choroba to nic dobrego)być
          petentem-intruzem na ostrym dyżurze w Oławskim szpitalu 9-go lipca
          tego roku. Pierwsze słowa osoby podającej się za lekarza
          brzmiały "co przeziębienie złapało,a w przychodni brak miejsc?" To
          nie był niestety żart ze strony tego osobnika. Praktycznie bez badań
          postawił diagnozę-nerwobóle, mimo sprzętu jaki jest w tym szpitalu
          nie zostało wykonane badanie: usg jamy brzusznej, dla 20-to latki
          po co? ból ponoć hartuje. Moje dziecko przeszło wiele w swoim
          niedługim życiu, a takiej bestroski jeszcze nigdzie nie widziałam.
          Mogę sobie tylko pogdybać: gdyby ten człeczyna zechciał słuchać
          dowiedział by się, że ma problem z nerką. Jednak nie był
          zainteresiowany potencjalną przyczyna bólu, zapewne musiał by z tym
          cokolwiek zrobić, a popołudnie było takie ciepłe i przyjemnie było
          posiedzieć w pokoju lekarskim. Moja córka pomoc otrzymała na ostrym
          dyżurze we Wrocławskim szpitalu przy ul. Wiśniowej. Tam nie było
          ciężko wykonać badanie moczu i zrobić usg jamy brzusznej, żeby
          stwierdzić infekcję i zastoine w nerce, która była przyczyną bólu.
          Fakt czekaliśmy od godziny 18 do 22:30, tylu było pacjentów.
          Pacjentów nie petentów przeszkadzających w pracy i w dobrym
          samopoczuciu. Tam mimo takiej kolejki Panowie doktorzy pamiętali o
          przysiędze Hipokratesa, a i życzliwość wobec chorych nie była dla
          Nich nowością.
    • 26.01.09, 10:46
      nie rozumiem
      skoro jest tam tak źle to czemu tam jeździcie, czemu do tej "rzeźni" oddajecie
      bliskich
      wieźcie ich do Wrocławia, nawet jak karetka zabiera z domu to powiedźcie że nie
      życzycie sobie żeby Was wieźli do oławskiego szpitala tylko do Wrocławia, a
      najlepiej do prywatnej polikliniki,

ja nie narzekam na oławski szpital, rodziłam tutaj moją córkę i warunki były
      naprawdę super, o wiele lepsze niż przy pierwszej córce rodzonej na Brochowie,
      leżałam z córką na pediatrii i lekarz prowadzący zaglądał do nas trzy razy w
      nocy czy nic złego się nie dzieje, w razie potrzeby jadę na pogotowie w sobotę
      czy niedzielę jak się coś dzieje z dziećmi i zawsze otrzymuję fachową pomoc,
      kilkakrotnie wzywałam do domu karetkę i nigdy nikt nie powiedział że nie
      potrzebnie, w laboratorium zawsze są miłe panie
      może nie miałam bliższej styczności ze szpitalem, może czegoś nie wiem,
      ale jak coś mi się nie podoba to mówię bezpośrednio co jest nie tak

w oławskim szpitalu umarła moja babcia, miała raka, ale też miała swój wiek,
      lekarze i pielęgniarki robiły wszystko żeby ulżyć jej w bólu, tak samo mój
      dziadek, szpital onkologiczny we Wrocławiu odesłał go do Oławy bo oni już nic
      nie mogą zrobić, a Oława go przyjęła, ulżyła w bólu

może Oławski szpital nie jest doskonały, ale żaden nie jest, we wszystkich
      szpitalach pracują lekarze i pielęgniarki z powołania a także tacy z przypadku,
      a człowiek jest tylko człowiekiem, czasem ma gorsze dni, ale jak coś się nie
      podoba to trzeba mówić bezpośrednio i upominać się o swoje prawa
      --
      bitwa-na-sniezki.pl/596393
    • Gość: lena IP: 195.68.232.* 07.02.09, 22:41
      narzekać każdy umie, wiec może zamiast gadać to pomyśleć jak mozna pomóc
      Jeżeli chodzi o warunki w szpitalu to zależy od oddziału jak dla mnie oddział chirurgiczny i dzięcięcy są prowadzone w odpowiedni sposób i jest tam fachowy personel i miłe dbające o pacjentów pielęgniarki, które nie oszukujmy się mają nie zawsze wdzięczną robote (zmiana pampersów). Gorzej jest na wewnętrznym tam nie mogę pochwalić personelu, ale czy nie są czasami winni temu ludzie, którzy podrzucają na swoje urlopy na ten właśnie oddział swoich bliskich, chorych dziadków, babcie. Sama opiekuję się chorym tatą i wiem jak czasami bywa to trudne i męczące.

A tym, którzy chcą likwidacji oławskiego szpitala, przypominam o tym, że w leczeniu i pierwszej pomocy często liczy się czas, a dojazd do Wrocławia zabiera go troche i to pod warunkiem, że zechcą przyjąć pacjenta a nie będą odsyłać od szpitala do szpitala aż w końcu szpital nie będzie potrzebny
      • Gość: czytelniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 12:35
        Gorzej jest na wewnętrznym tam nie mogę pochwalić personelu, ale czy
        nie są czasami winni temu ludzie, którzy podrzucają na swoje urlopy
        na ten właśnie oddział swoich bliskich, chorych dziadków, babcie.
        ---- A czy wiesz, że piszac to, dolewasz oliwy do ognia:) Sugerujesz
        bowiem, że oddział wewnętrzny spełnia rolę przechowalni:) Kopiesz
        dołek... Bez zgody osoby zarzadzającej oddziałem nie mozna chyba
        przyjąć pacjenta. A skoro przyjmuje się kogoś nie dlatego, że wymaga
        tego jego stan zdrowia, lecz ze wspomnianych przez ciebie, leno,
        powodów, to... No sama rozumiesz, nie wygląda to najlepiej w
        czasach, kiedy trzeba rozsądnie gospodarować pieniędzmi.

A tym, którzy chcą likwidacji oławskiego szpitala, przypominam o
        tym, że w leczeniu i pierwszej pomocy często liczy się czas, a
        dojazd do Wrocławia zabiera go troche i to pod warunkiem, że zechcą
        przyjąć pacjenta a nie będą odsyłać od szpitala do szpitala aż w
        końcu szpital nie będzie potrzebny
        -------- Określone szpitale mają w danym dniu określone dyżury. I tu
        również bruździsz szpitalowi, a dokładnie pogotowiu, bo sugerujesz,
        że nie orientuje się, gdzie w razie potrzeby można zawieźć pacjenta.
        A to nie świadczyłoby najlepiej o pracownikach pogotowia. Nie
        sądzisz? Ale ja wiem, Ty chciałaś dobrze:)
        • Gość: lena IP: 195.68.232.* 08.02.09, 13:30
          zapewniam, że lekarze z wewnętrznego nie mają wyboru i muszą przyjąć pacjenta np z gorączką, a żeby wypisać osobę np nie poruszającą się muszą odebrać ją bliscy a jak ich nie ma to taki pacjent leży w szpitalu.

Co do Wrocławia, mój kolega został skierowany na pogotowiu do szpitala dyżurującego we Wrocławiu (rónież we Wrocławiu zgłosił na pogotowie) lecz w tym szpitalu go nie przyjeli, bo jest dużo pacjentów, w kolejnym, bo nie ma specjalistów, aż trafił kolejny raz na pogotowie a z tamtąd prosto na sale operacyjną do tej pory nie jest wpełni sił
          • Gość: oławianin IP: *.210.200.89.otvk.pl 08.02.09, 16:44
            Myślę, że nikt tak naprawdę nie chce likwidacji szpitala w Oławie.
            Czasami mogło coś takiego komuś się wymknąć ale to tylko z nerwów
            jak był niezadowolony z personelu. Bo coś takiego mogło mieć miejsce.
          • Gość: czytelniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 21:43
            Gorączka może pierwszym objawem choroby. Oznacza ona bowiem, że
            organizm z czymś się zmaga. Jeżeli jest wysoka, a lekarz przy
            badaniu wstępnym w pogotowiu nie jest w stanie stwierdzić, co się
            dzieje, to nie sądzisz, że jst to powód do przyjęcia na oddział?
            Jakiego zachowania oczekiwałabyś od lekarza, gdyby chodziło o
            twojego ojca, którym sie opiekujesz?

Twojemu znajomemu, o którym piszesz, współczuję. Ale w dalszym ciągu
            robisz krecią robotę pogotowiu.

O szpitalu oławskim nie mam dobrego zdania i wiem, jakich kwiatków
            można się tu niekiedy spodziewać. Ale może zamiast go likwidować,
            lepiej znaleźć kogoś, kto będzie potrafił rozsądnie nim zarządzać i
            wymagać od personelu medycznego świadczenia usług na odpowiednim
            poziomie.

Pozdrawiam:)
            I życzę zdrowia!
            • Gość: lena IP: 195.68.232.* 09.02.09, 00:06
              chodzi mi o to, że liczy się nasze podejście do szpitala i jeżeli będziemy robili z niego umieralnię to w częśniej czy później tak się stanie
              również życze zdrowia
              • Gość: kinga IP: *.gprs.plus.pl 27.03.09, 19:32
                czesc, musze sie wypowiedziec na temat tego szpitala bo nie wytrzymam! do samego
                szpitala jako budynku to nie mam nic jest bo jest widocznie nie stac ich na
                lepszy...ale obsługa...ja dzieki Bogu nie mniałam tam przyjemnosci lezec ale
                niedawnp była tam bliska mi osoba i poprostu nie mogłam patrzec na to jak oni Ją
                traktuja dopiero porzadny opier... mogł sprawic ze podejscie było inne niz do
                tej pory.Mialam wrazenie ze te pielegniarki siedza tam za kare tylko krat im
                brakowało i sznyty na policzku.A jesli kidys bede w ciązy to nie mam zamiaru tam
                rodzic, na dobra sprawe to nie maja tam sprzetu w razie potrzeby by uratowac
                matke a co dopiero dziecko...ale musze tez powiedziec ze raz byłam na izbie
                przyjec a w dodatku w nocy, przyjeła mnie taka mila pani po 40-stce. Pozdrawiam
                • Gość: czytelniczka IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 23:58
                  witam na izbie przyjec wewnetrznej wszystkie panie sa po 40-ce pozdrawiam
                  • Gość: czytelniczka IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 00:01
                    Z tego co sie orientuje.
                    • Gość: oławski IP: *.210.200.89.otvk.pl 28.07.09, 09:28
                      Ludzie coraz bardziej narzekają na lekarzy. Czy ktoś tym problemem interesuje się? A tak naprawdę, to kto tym powinien się zainteresować?
                • Gość: petronela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 13:33
                  tak ma pani racje ja też bym w tym burdelu nie rodziła ginekolog
                  doktorke nie podam nazwiska chociaż z checia bym to zrobila potrafi
                  tylko niezywe dzieci odbierac w lutym na ,oich oczach odebrala 2 nie
                  zywe porody wydaje mi sie ze cos jest nie tak ze prokuratura nie
                  zabrala jej sie jeszcze do tylka to sie dziwie ja osobiscie polecam
                  szpital w strzeline tam sa naprawde wykfalifikowani lekarze ktorzy
                  podchodza do ludzi z zyczliwoscia a nie jak w olawie do krow
                  cielnych bo inaczej nie mozna powiedziec i jeszcze chca podwyzki
                  pytam za co ta podwyzke? za wykonczanie ludzi chyba nie dosc ze
                  kolezanka urodzila martwe dziecko to jeszcze po sekcji zwlok zucili
                  jej w worku dziecko i pan ktory przyniosl to dziecko zwrocil sie do
                  niej ze slowami masz przynioslem ci to
      • Gość: załamana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 23:36
        ile osób tyle opinii.sama mam jak najgorsze zdanie o tym szpitalu, rozumiem, że
        ta praca może być dla kogoś niewdzięczna ale skoro decydujesz się na jej
        wykonywanie to możesz tym ludziom okazać chociaż trochę serca. starsi ludzie są
        tam traktowani jak zło konieczne a jeśli rodzina rzadko odwiedza chorego to na
        pewno nie ma on należytej opieki bo pielęgniarki interesują się nim w
        ostateczności chyba że leży na erce (tylko tam mam miłe wspomnienia jeśli chodzi
        o opiekę) bo na zwykłej sali to maja cię po prostu gdzieś. moja babcia złamała
        obojczyk .W szpitalu nie otrzymała żadnej pomocy, nawet nie usztywnili jej barku
        ,lekarz stwierdził, że możemy to zrobić w domu sami, tak jakbym była lekarzem.
        Nie wypisali jej leków przeciwbólowych, została wypuszczona do domu.W sumie to
        zrobili jej łaskę że zrobili jej zdjęcie.Po prostu postawili na niej kreskę.A
        przecież przysięga Hipokratesa do czegoś zobowiązuje.
        • Gość: kkk IP: 91.212.84.* 29.07.09, 21:41
          słuchajcie to zależy na którego lekarza sie trafi, ja trafiłam na
          super chirurga gdy złamałam stopę, na drugi dzień miałam już
          konsultacje z chirurgiem ortopedą w celu ustalenia czy będzie
          konieczna operacja uby ustawić kość, po konsultacji okazało się, że
          operacje jednak będzie konieczna ustawienie kości na drucie :(
          wszystko było ok leżałam w szpitalu 3 dni chirurg ortopeda jak i
          pielęgniarki super :) aż sama byłam zdziwiona, po prawie 1,5 m-ca
          trafiłam drugi raz na ostry dyżur z raną do szycia na twarzy jak sie
          ucieszyłam, że przyjął mnie ten sam chirurg co wcześnie - podczas
          szycia miła i luźna rozmowa z lekarzem jak i pielęgniarką, że aż
          zapomniałam, że mnie szyje :) blizna super się goi bo było bardzo
          dobrze zszyte. Także ja się cieszę, że trafiłam na takich lekarzy :)
          chociaż miałam tylko jedno "ale" do pielęgniarki ale to już w
          przychodni w szpitalu - także nie wszyscy są źli! to zależy od
          oddziału i osoby bo oddział wewnętrzy po przeżyciach z moją babcia
          nie wspominam dobrze:( tam jest tragedia przynajmniej jak dla mnie.
          • 23.08.15, 16:42
            witam, jestem po kilku dniach pobytu w szpitalu w Oławie, na oddziale chirurgicznym. Jestem bardzo miło zaskoczona opieką personelu. Lekarze , pielęgniarki i reszta osób tam pracujących bardzo miła i profesjonalnie podchodząca do swojej pracy. Jedzenie bardzo dobre i jak dla mnie jedno danie obiadowe wystarczające( we wcześniejszych opiniach czytałam ,że jedzenie okropne i mało).
            Dla porównania w lutym byłam w szpitalu na Borowskiej, tam to odradzam jechać, pacjenta mają w du...!!! Dla tamtejszego szpitala liczy się tylko zysk a dobro pacjenta jest na samym końcu. Oddział chirurgiczny w szpitalu w Oławie POLECAM!!!
            • Gość: dodo IP: *.play-internet.pl 12.09.15, 11:04

kobieto to nie była Oława coś Ci się pomyliło tam można już tylko umrzeć ten szpital powinni zamknąć albo powymieniać wszystkich lekarzy leżałem tam jakiś czas na wewnętrznym niech ich szlak trafi prawie nogami do przody wyjechałem z tamtą
    • Gość: lena IP: 195.68.232.* 07.02.09, 22:41
      narzekać każdy umie, wiec może zamiast gadać to pomyśleć jak mozna pomóc
      Jeżeli chodzi o warunki w szpitalu to zależy od oddziału jak dla mnie oddział chirurgiczny i dzięcięcy są prowadzone w odpowiedni sposób i jest tam fachowy personel i miłe dbające o pacjentów pielęgniarki, które nie oszukujmy się mają nie zawsze wdzięczną robote (zmiana pampersów). Gorzej jest na wewnętrznym tam nie mogę pochwalić personelu, ale czy nie są czasami winni temu ludzie, którzy podrzucają na swoje urlopy na ten właśnie oddział swoich bliskich, chorych dziadków, babcie. Sama opiekuję się chorym tatą i wiem jak czasami bywa to trudne i męczące.

A tym, którzy chcą likwidacji oławskiego szpitala, przypominam o tym, że w leczeniu i pierwszej pomocy często liczy się czas, a dojazd do Wrocławia zabiera go troche i to pod warunkiem, że zechcą przyjąć pacjenta a nie będą odsyłać od szpitala do szpitala aż w końcu szpital nie będzie potrzebny
    • 19.08.09, 11:10
      zgadzam sie z tymi słowami w 100 % w tym szpitalu tylko śmierć nas czeka gdzie ta służba zdrowia
      --
      www.fotopasja.klm.net.pl
      • Gość: Anka IP: *.215.38.84.otvk.pl 14.03.10, 14:40
        Ja również mam negatywne odczucia związane ztym szpitalem, pobyt członków mojej
        rodziny na oddziale wewnętrznym skończył się tragicznie,przyczynili sie do p. G.
        Nosek - Baran i p. W. Gachowski , dla nich życie ludzkie nie stanowiło zadnej
        wartosci Pani Nosek podała krew mojej matce mimo ,że wczwśniej nie przeprowadzono
        żadnych badań, a gdy na to zwróciłam uwagę powiedziała - miałam podac krew to ja
        podałam Składałam skargę do dyrektora szpitala p. Dronsejki , ale on oczywiście
        staną w obronie swojej lekarki i stwierdził, że skargi na szpital to rzadkość,a z
        opini na forum wynika co innego Moja prośba do wszystkich którzy mają jakiekolwiek
        zastrzezenia do pracy szpitala składajcie skargi do dyrektora może wtecdy zmieni
        zdanie o swoich pracownikach i cos sie zmieni na lepsze
    • Gość: Oławianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.09, 18:45
      Nie mogę uwierzyc, że coś takiego piszą dorosłe osoby. Skoro macie
      takie "tragiczne" doświadczenia to złóżcie doniesienie do
      prokuratury a nie wypisujecie bzdury na forum, tu każdy może napisac
      wszystko. Najlepiej oddac mamusie czy tatusia w starszym wieku na
      święta żeby miec problem z głowy i jeszcze pójśc do szpitala i
      liczyc ile razy pielęgniarka była na sali przy obłożeniu 4 krotnie
      większym niż stan łóżek. A zamiast krytykowac i patrzec co robią
      inni trzeba podwinąc rękawy i samemu babcię nakarmic. A poza tym
      nawet gdyby lekarz siedział przy łóżku chorego całą dobę to nie są
      cudotwórcy, gdy ktoś ma umrzec to i tak umrze... Jesteście
      nieobiektywni oceniacie ludzi po jednej czy dwóch sytuacjach, a
      jeśli chcecie zrozumiec działanie lekarza czy pielęgniarki to
      posiedzcie kiedyś pod izbą przyjęc i zobaczcie z jakimi nie raz
      bzdurnymi przypadkami zjawiają sie ludzie na izbach przyjęc, to może
      nawet świętego wyprowadzic z równowagi. Lekarze i pielęgniarki
      często obrywają za to co robi Ministerstwo Zdrowia. Czemu nikt z was
      nie pojedzie do Funduszu i nie powie, że za mało jest personelu, że
      lekarze nie mogę przyjmowac pacjentów, bo obcieli limity i jeśli
      będą robili nadwykonania to zadłużą szpital.
      Nie wiem czy ktoś z Was byłby miły dla ludzi, którzy was obrażają,
      robią wam awantury bezpodstawnie, zapominając, że kulturą osobistą
      można zdziałac więcej. Zanim ocenicie następnym razem lekarza lub
      pielęgniarkę przeanalizujcie sytuację i zastanówcie się czy wy nie
      jesteście trochę winni, bo żeby wymagac od innych trzeba tez dac od
      siebie, a jak pójdziecie z takim nastawieniem do szpitala jak
      prezentujecie tutaj to nie dziwcie się, że tak Was potraktują.
      Cieszę się, że są tu też osoby któe obiektywnie potrafią ocenic nasz
      szpital. Czemu nikt nie powie o nowym sprzęcie, o nowym oddziale
      ortopedycznym, nowym aparacie do wykonywania zdjęc RTG, o remoncie
      nowej przychodni, o certyfikacie ISo, który wbrew temu co tu
      piszecie świadczy o jakości usług w naszym szpitalu. Oni się starają
      tylko Wy nie potraficie tego docenic.....
      • Gość: Młoda Oławianka IP: *.ronus.pl 29.08.09, 17:42
        Jak Wam nie wstyt? Jesli cos Wam sie nie podoba,złóżcie skargi do
        dyrektora na danego lekarza lub pielęgniarkę, a nie oczerniajcie
        całego personelu szpitala. Oni starają sie jak tylko mogą by pomóc
        kazdemu z nas. Powinniśmy byc im wdzięczni za trud jaki wkładają w
        swoją pracę każdego dnia. Praca lekarzy i pielęgniarek nie nalezy do
        łatwych. Możemy im to ułatwić,zamiast zgłaszać się do szpitala w
        byle powodu, możemy odwiedzić swojego lekarza w przychodni. Sama
        częto trafiam do szpitala,więc miałam okazje przypatrzec sie pracy
        personelu. Nigdy sie nie zawiodłam na pracy lekarzy. Zawsze miło i
        sympatycznie podchodzą do pacjentów. Wystarczy być grzecznym i
        kulturalnym.Złością i nerwami niczego nie osiągniemy-wręcz
        przeciwnie możemy jedynie pogorszyć sytuacje.
      • 06.09.15, 22:36
        No ok. Fakt, tylko że personelu teraz wszędzie jest mało czy w służbie zdrowia, policji czy straży ( wiem bo jestem mundurowym) i walę nadgodziny, że mi się odechciewa. Ale co to za pogotowie, gdzie przyjeżdżam w nocy z zawrotami glowy i wymiotami i dostaję KETONAL.
    • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.09, 13:51
      co za bzdury piszecie o olawskim szpitalu ,chyba nie bylas nigdy
      chora.
      • Gość: Małgorzata IP: *.213.38.84.otvk.pl 08.10.09, 13:56
        przez lekarzy w oławaskim szpitalu umarł mój tato bo nie potrafili zobaczyć na
        zdjęciu rtg guza w śródpiersiu i wypisali go do domu stwierdzając że jest zdrowy
        to było w styczni a w marcu trafił do Wrocławia z tak dużym guzem ze nie
        kwalifikował się do leczenia
        lekarka we Wrocławiu nawet się nie hamowała w ocenie tych konowałów
        ( był diagnozowany na wewnętrznym (G.N.B--strzeżcie się tej lekarki
        • Gość: asia IP: *.ronus.pl 08.10.09, 20:55
          Przykro i wsspólczuje.Ale nie dokońca jest to prawda.Zdjęcie opisuje
          radiolog a w styczniu mogło nic nie wyjśc.guzy rosna szybko i marcu
          obraz sie zmienił .Ale to nie jest wina lekarki .Lekarze leczą ale nie
          zawsze wszyskie choroby daja sie wyleczyc .Nie maja takiej mocy
          • Gość: zbyszek IP: *.ronus.pl 17.01.13, 18:32
            Podobno szpital ma poteżne długi i będa zamykac niektóre oddziały lub ograniczac jeszcze bardziej ich funkcjonowanie
            • Gość: pielegniarka IP: *.ronus.pl 18.01.13, 16:55
              to co sie dzieje to szok, nie bede pisała, bo z tego co wiem wszystkie fora są monitorowane i wszystko jest zapisywane.
    • Gość: Aldona IP: *.ronus.pl 08.10.09, 20:48
      To co piszecie powyzej jest obrzydliwe.bylam pacjentką oddziału
      wewnetrznego i leczyłam dziecko w oddziale dzieciecym ;spotkalam sie
      z fachowa ,miłą obsługą .jestem bardzo zadowolona.Zastanówcie sie kto
      tak ciężko i długo pracuje.Lekarze pracują wiecej niż powinni nie
      dlatego zze chćą,ale dlatego ,że po poludniu w nocy i świeta nie mial
      by kto Nas leczyć.Zastanówcie sie czy chcielibyscie jechać do
      Wroclawia i czekać w olbrzymich kolejkach po to by Was zbadal lekarz
      z Wroclwia .Byłam też pacjentką we Wrocławiu i z całym szacunkiem -
      brak profesionalnej,fachowej opieki,brak aparatury,warunku
      fatalne.Narzekamy na własny szpital.A co by było gdyby lekarze i
      pielegniarki obrazili sie i zwolnili.To byłby koniec.Wtedy byłoby
      więcej zgonów bo czasem nie zdązyłby nam nikt udzielić pomocy.A do
      Wroclawia daleko.Kto jest bogaty i ma samochód to jest cwany.A co z
      ludzmi buednymi .O nich nie myślicie..W szpitalu leczy sie napewno
      około 10 000 tyś ludzi rocznie a złych opini jest kilka,więc prosze
      aby personel szpitala sie nie obrazał,bo to jest opinia tych którzy o
      wszystkich piszą żle.Wstyd i hańba .Kierujecie się zazdrościa ,ze
      lekarze maja wiecej niż Wy.Prosze iddzcie do pracy dodatkowej po 15
      ,w dni wolne i świeta -i zarobicuie wiecej ,wtedy przekonacie sie
      ,zeby miec więcej trzeba duzo pracować.Nie chcialabym tak pracować
      jak oni .Po co chodzicie na Izbe zeby sie przebadać .tam jest jeden
      lekarz na oddział i na izbę .czasem nie ma czasu zeby mieć więćej
      czasu dla pacjenta na Izbie .Korzystajcie z wizyt w Przychodni ,tam
      gdzie jesteście zdeklarowani .Więc tam wymagajcie i kłóccie się .Bo
      Oni powinni Was załatwiać .dziwie sie ,ze nie korzystacie z usług
      wlasnego lekarze tylko chodzicie na Izbę i ciagle macie
      pretensje.Moze więcej wymagać trzeba od wlasnych lekarzy niech
      dyzuruja w nocy,swieta i wolne dni ,wtedy będzie zadowoleni
      • Gość: do pozytywnych! IP: 195.68.233.* 13.10.09, 08:37
        bo nikogo nie straciliscie przez glupote,brak doswiadczenia olawskich
        lekarzy...mojej mamie pekl tetniak,a lekarz twierdzil,ze to zmeczenie,dopiero w
        Wojskowym we Wroclawiu stiwerdzono,ze krew wylewa sie do mozgu od pieciu
        godzin,moja mama zmarla!!!!!!!Miala tylko 50 lat,pfu...brzydze sie tym
        szpitalem...wszyscy znajomi,rodzina i ja sama wiemy,ze trzeba uderzac w razie
        czego od razu do Wroclawia!!
    • Gość: dziecko IP: *.ronus.pl 08.10.09, 21:54
      Nie mogę tego wszyskiego czytać .Jestem dzieckiem lekarzy olawskich.
      Bardzo ich cenię bo są niezwykle oddani swojej pracy w
      szpitalu.Pracują codziennie do 15 ,dyzurują po 16 i 24 godz w
      soboty,niedziele i śwęeta.
      Przychodzą do domu po 30 godz pracy .Wcale nie muszą,ale nie ma tylu
      lekarzy zeby pracować mniej.I oni tego nie pragną .Ale nie ma kto
      pracować,bo jest ich za mało .Z Wrocławia nikt nie chce przyjść bo
      klinicysci się boją pracować w szpitalu powiatowym .Pracują na
      wydzielonych oddziałach specjalistycznych maja po 2 pacjentaów i to
      im wystarcza.A nasi lekarze maja po 20 pacjentow na oddziale i muszą
      obsługiwać jeszcze pacjentow na izbie przyjąć ,chodzić na operacje
      ,do porodow ,na sale cięc .A na Izbie przyjęć przychodzą pacjenci
      którzy nie są załatwieni w Przychodni-bo zabraklo numerkow .Czy tak
      ma być.Jako dziecko ciągle zazrosciłem swoim kolegom ze mają rodzicow
      w domu.A ja jako małe dziecko ciagle musialem być podzucany do babci
      ,cioci bo rodzice maja dyżur.W swięta chciałem być z rodzicami-ale
      też nie bo rodzice mają dyzur.Prosze popatrzec na to wszystko z
      drugiej strony.Jestem zbulwerowany powyższymi opiniami.Teraz myśle
      ,że lekarze i pielegniarki po tym artykule w gazecie powinni sie
      zwolnić .Może wtedy większość osób zrozumiałaby co to znaczy nie mieć
      szpitala w Oławie .Zapewniam ,że Lekarze z Wrocławia ,z Klinik nie
      przyszliby tu pracować -bo praca w tut.szpitalu jest cięzka i oni się
      boja tej pracy.Wiem o tym z wypowiedzi kolegów kolnicystow moich
      rodzicow .Powyższe opinie są niedoprzyjęcia.Dziwie sie radnym ,ze
      musieli powołać komisję żeby sprawdzić kompetencje lekarzy.To jest
      jakaś pomyłka.Oni sie na tym wcale nie znają ,ale musza się teraz
      ponownie wykazać jak to ratują szpital przed swoimi wyborami .Ale
      wiem tez o tym jak tylko ktoś z ich rodziny zachoruje to nie idą do
      swoich lekarzy rejonowych tylko szukaja dojść do najlepszych lekarzy
      specjalistow w szpitalu-za darmo.Wtedy prawią im same komplementy
      .Chcą być załatwieni szybko ,fachowo i z ulgą.Nie czekają w kolejkach
      jak inni przecietni pacjenci.Wykorzystują a teraz atakują.Dokładnie
      wszyscy radni korzystali z usług lekarzy w szpitalu.Teraz lekarze
      powinni traktować ich tak jak wszystich albo z izby odsyłać ich do
      specjalistow do Wrocławia .Oni ich szybko zdyscypilnują i przywołają
      do porzadku.Lekarze oławskiego szpitala trzymajcie się.Teraz na
      Waszym miejscu zaprzestalibyście tylko dyzurować i szpital byłby do
      zamknięcia .Nie wiem czy to nie jest dobra myśl.Lekarzy wszędzie
      brakuje ,a pracę oławski lekarz dostanie we Wrocławiu z pocałowaniem
      reki.To dobra myśl ,do Wrocławia niedaleko.We Wrocławiu brakuje
      internistów ,chirurgow,pediatrow i anestezjiologow.Stwierdzam ,że
      zawod lekarza jest cięzki i nie zawsze wdzieczny.Pracują kosztem
      swojej rodziny,krzywdząc tym swoje dzieci.Często niema ich w domu
      ,ciagle pracują .Przykre jest to, że są tak żle oceniani .Bardzo
      proszę więcej wymagajcie od swoich lekarzy rejonowych a będzie mniej
      konfliktow na Izbie przyjęc a lekarze w szpitalu będa mogli wiecej
      sie skupić nad pracą w oddziale.Będą mieli wiecej czasu dla pacjenta.
      • Gość: do pozytywnych! IP: 195.68.233.* 13.10.09, 08:47
        mojej kolezanki synowi sinial palec,znalazl na podworku jakis pierscionek i
        wlozyl go sobie..potem nie mozna bylo go sciagnac,bo byl za maly...kolezanka
        zadzwonila na ostry dyzur...uslyszala od lekarza...,,niech pani idzie do
        kowala"...na drugi dzien syn kolezanki mial caly siny palec,w pospiechu poszli
        do najblizszej dentystki,ona jakims sprzetem usunela pierscionek..powiedziala,ze
        jeszcze troche a dziecko straciloby palec!!!
        • Gość: Odpowiedz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.09, 14:46
          Bredzisz jak pobity .W żadne słowo Ci nie uwierzę .Podaj fakty i
          konkrety .Widać matka mało rozgarnięta ,w takiej sytuacji bierze
          dziecko i jedzie gdzie kolwiek na pogotowie .Widać jak matce zależy
          na zdrowiu dziecka ..Smieszne !
      • Gość: net IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.09, 17:47
        Prośba do dziecka zapytaj rodzica dlaczego przyjmuje pacjentów
        podstawowej opieki zdrowotnej,skoro konkurs na te świadczenia
        wygrało Pogotowie Ratunkowe.W innych miastach szpitale skupiają się
        na tym do czego są powołane (leczeniu szpitalnym).Może rodzic zapyta
        dalej (dyrekcję) i sytuacja będzie klarowna i zdrowa,pogotowie
        zatrudni lekarzy i będzie realizować to za co dostaje pieniądze z
        NFZ.
        • Gość: kamun IP: *.146.169.137.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.11.09, 19:06
          Prośba do neta: Zapytaj się kogoś z NFZ albo poszukaj na stronie Ministerstwa Zdrowia definicji co to jest lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, w skrócie lekarz POZu i dlaczego u takich lekarzy na drzwiach przychodni jest informacja, że w czasie weekendu pacjenci z okolicy olawy (za wyjatkiem chyba Jelcza-Laskowic, bo tam lekarze POZu potrafią zorganizować dyżury w weekendy) potrzebujący świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej powinni zglaszać się na internistyczną/pediatryczną izbę przyjęć w szpitalu w olawie. We Wroclawiu POZy mają dyżury w weekendy i dlatego izby przyjęć wroclawskich szpitali nie przyjmują przypadków, które powinny być leczone przez POZy.Dlatego izby przyjęć szpitali wroclawskich mogą się skupić na leczeniu szpitalnym, a nie robić za SOR, POZ i izbę przyjęć w jednym.
          Net jesteś geniuszem, jakie to proste rozwiązanie:po prostu niech karetka jeździ do każdego przypadku POZowskiego, szpital niech zajmuje się leczeniem pacjentów leżących w szpitalu, a pogotowiu jak się nie podoba, niech zatrudni wiecej lekarzy w karetkach. No proszę jakie to proste...Tylko gdzie takich lekarzy znaleźć??? A jeśli od stycznia 2009 wejdzie w życie pewne rozporządzenie (a jeśli jesteś zorientowany i Twoje opinie są kompetentne, z pewnością wiesz o co chodzi), to będzie jeszcze mniej lekarzy w karetkach.
      • Gość: mika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.10, 16:35
        Fakt szpital jest potrzebny ale moze poszukajmy lepszej kadry lekarskiej nie tej
        co sie w ... poprzewracało.Ilu mamy młodych lekarzy?( nie chodzi mi o takich
        zaraz po studiach,ale czasem ci sa lepsi niz stary wyjadacz )A moze mamy za
        starą obsade której sie nic juz nie chce? I mysla ze nadal sa czasy komuny! A
        moze tak na jakies dokształcanie sie wybrac a nie odsyłac pacjentów do
        wrocławia?Lepie siedziec na stołku nic nie robic a kase brac i narzekać. Szpital
        i personel tam pracujacy jest dla nas a nie odwrotnie.Szkoda ze o tym zapomnieli.
        • Gość: Stanisław IP: 109.207.48.* 10.02.10, 23:10
          Ten protokół to oczywista oczywistość. Członkowie komisji sprawiają
          wrażenie jakby nigdy nie mieli nic wspólnego ze szpitalem i raptem
          pod wpływem obejrzenia szpitala i porozmawiania z personelem odkryli
          Amerykę. Chcą podobnie jak posłowie z komisji śledczych zrobić
          sobie reklamę i pokazać sie wyborcom.Żenada.
          • Gość: Ramzes IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.10, 10:21
            Kto prowadzi nadzór nad szpitalem? Czy nie czasem starosta? Widzę, że ostatnio
            zaczął się zajmować nie tym czym powinien.
        • 13.02.11, 21:23
          Za czasow komuny idiotko ludzi traktowano jak ludzi i to se ne vrati. Mlodzi lekarze bez problemu znajduja prace chocby w Czechach za rownowartosc 6-7 tys miesiecznie co stanowi krotnosc zarobkow "starych" lekarzy z olawskiego szpitala. Wejdz na forum AM i poczytaj a potem wypisuj glupoty. 6 tys miesiecznie ma ordynator oddzialu kardiologicznego wroclawskiej kliniki z tytulem profesora i z III stopniem specjalizacji. Stuknij sie w leb glupia dziewojo!
    • 11.02.11, 17:13
      jeżeli głupota byłaby lżejsza od powietrza, to Ci wszyscy, którzy piszą te głupoty o szpitalu Oławskim lataliby jak gołębie!
      uratowali mi tam życzie kilka razy!
      gdy inni lekarze oferowali mi Bilobil, tu zajęto się mną jak należy!
      dziękuję ordynatorom wewnętrznego (2004r.)i chirurgii (2010r-październik)za pomoc i uratowanie życia!
      proszę nie obrażać personelu!
      • 11.02.11, 22:32
        Sprawę smierci dziecka wyjasnia Prokuratura i nie jest rola oławskich buraków ocenianie pracy lekarzy ze szpitala. To już sa pomówienia i myśle, że dobrze by sie stało gdyby kilku debili trafiło przez śąd. Może grzywna plus wyrok w zawieszeniu nauczyłaby powściągliwości w wyrażaniu opinii. Jakos ten rejon polski ma pecha do mentalnych kretynów. Jest na tym forum cała masa bezmózgowców z Jelcza-Laskowic, którzy oczywiście zmienili nicki. Opamietania troszeczke, bo potem bedziecie wyrazac skruche przed Sadem matoły! Ktos w końcu sie wkurzy! To jedno. Drugie i chyba ważniejsze to fakt iż wymagacie za nedzną składke odprowadzana na NFZ opieki medycznej na poziomie Kubicy czy Tuska. Odprowadzajcie dodatkowe ubezpieczenie a bedziecie ja mieli! Nie stac na taki luksus? To proponuje do Księdza albo prosto do Zakładu Pogrzebowego. Standardy leczenia dla Kowalskiego odprowadzającego nedzne grosze są i będa inne niz dla Nowaka odprowadzajacego powiedzmy 2 tys zł miesięcznie. I to jest zdrowe i normalne! Komuna sie skończyła! czas to sobie uświadomic. Skoro jesteście poniewierani w pracy przez tzw. "obcy kapitał" i na kolanach błagacie o byle jaka pracę, o prace w soboty a nawet bedziecie pracowac w niedziele, to jakim prawem upominacie sie o ekstra traktowanie przez lekarzy? Powinniscie wiedziec gdzie wasze miejsce w szeregu!
    • 12.02.11, 00:28
      Oława nie jest miastem wymarłym. Na ulicach w godzinach pracy widac setki pijanych ludzi , ludzi w wieku około 30 lat , tak wyniszczonych przez wódę, ze wygladem przypominają starców.
      • Gość: Ajax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.11, 11:35
        :klip 540 cóż za asertywność, twoje podejście do sprawy wiele wyjaśnia, ale jakoś mnie to nie dziwi.
        • 12.02.11, 19:06
          Bardzo latwo jest obrzucac blotem lekarzy. Nikt z piszacych nie byl swiadkiem zdarzenia. Skoro wszystko opiera sie na tym co powiedziala przyslowiowa Pani Krysia nalezy to przemilczec i poczekac do momentu,az wypowie sie prokuratura. Byly tutaj i takie osoby, ktore chcialy a wrecz domagaly sie podania nazwiska lekarza dyzurujacego w tym czasie i przyjmujacego dziecko. Ci ludzie bardzo lubia wydawac wyroki, nie majac ku temu zadnej wiedzy medycznej ani prawniczej. Zdaje sie , ze ich miejsce jest przy tasmie, albo w garach. I chyba wszystko powinno byc jasne. Dla przykladu, lekarze powinni wniesc pozew a rozpowszechniajacy plotki godzace w Ich dobre imie (taki jest stan na dzien dzisiejszy) powinni zostac przykladowo ukarani wysokimi grzywnami np. na pomoc dzieciom dotknietych choroba nowotworowa. I jest duza szansa, ze tak wlasnie skoncza sie pomowienia trepow.
          • Gość: ajax IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.11, 19:42
            Klip540 widzę, że doszedłeś do siebie i tego sie trzymaj :)
            • 13.02.11, 21:18
              Zawsze zanim cos powiem to pomysle w przeciwienstwie do wielu Polakow. To co sie stalo to tragedia przede wszystkim dla Matki dziecka i dla lkarza dyzurnego. Popatrz ajax ile pomyj wylano tutaj na lekarzy z olawskiego szpitala. Jakim prawem, skoro nie znamy wynikow dochodzenia. Jakim prawem olawskie rajfury pomawiaja ludzi o NIEUMYSLNE ZABOJSTWO? Ani ja, ani Ty, ani pozostali nie znamy przyczyn smierci dziecka. Nie wiemy jakie elektrolity zostaly podane dziecku w szpitalu. Nie wiemy czy odwodnienie bylo przyczyna smierci. Nic nie wiemy. Jakim prawem ta banda oskarza lekarza czy lekarzy. jaki prawem narzekaja na sposoby leczenia. Czy oni nie wiedza, ze obowiazuja lekarzy tzw. standardy postepowania? Wprowadzila to Unia ! Teraz nawet do zawalowca nie przyjezdza juz czesto lekarz tylko ratownik medyczny! Jak dowiezie delikwenta do szpitala na "R" to dobrze a jak nie to drugie dobrze. Ma podac to i tamto i nic wiecej. Oni tego nie wiedza? Sami tego chcieli, teraz wielki krzyk. Sami chcieli lekarzy POZ, ktorzy w wielu przypadkach tak oszczedzaja na pacjentach, ze wypisanie skierowania do specjalisty graniczy z cudem. Sadze, ze warto zamknac ten temat chocby ze wzgledu na Rodzine zmarlego chlopca. Odrobina szacunku choc sie nalezy.
              Pozdrawiam
              • Gość: Ajax IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.11, 12:36
                :klip540 ja również daleki jestem od ferowania wyrokówy zanim zakończy się potępowanie wyjasniające, a wylewanie pomyj to taka nasza narodowa specjalność, co da się szczególnie zauważyć w internecie.
                Pozdrawiam
    • Gość: wejmutka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.11.11, 09:45
      pani Ewo rozumię rozpacz po stracie bliskiej osoby ale bez argumentów oskarżać to nie fer
    • Gość: pik-olo1 IP: *.pools.arcor-ip.net 27.12.11, 18:54
      nie myl zwyklej znieczulicy z brakiem profesjonalizmu...olawskie pielegniarki to gwiazdy,ktore przyzwyczaily sie do przyjmowania dowodow wdziecznosci od zrozpaczonych pacjentow i ich rodzin...takie przypadki nalezy zglaszac na Policje ,a nie liczyc na to ,ze nasz pacjent bedzie lepiej traktowany,bo ma byc traktowany tak samo ,jak ostatni bezdomny...
      • Porównałem kiedyś odział wewnętrzny w Oławie z tym we Wrocławiu na Traugutta.Przeniesiono do Wrocławia osobę z rodziny z Oławy.Różnice były diametralne.Na korzyść Wrocławia
        • Gość: Gość IP: *.213.38.84.otvk.pl 06.04.12, 13:00
          Na moich oczach umierała pacjentka na oddziale wewnętrznym. Jak zwróciłem uwagę z kolegą, że dana osoba już wymiotuje krwią, to plebsy mówili że to nie nasza sprawa. Dwie godziny później zmarła. Jak by to była moja krewna, już by zawiadomiłem prokuraturę. Moja babcia z kolei ze szpitala wyszła w gorszym stanie niż poszła do niego. Zapomnieli nawet zdjąć szwy. Najgorszy plebs na wewnętrznym to Szmer, uciekajcie od niego, bo potrafi zabić człowieka !!!!!!!! On był by idealny w czasach inkwizycji lub jako pracownik Menge. Najgorszy osobnik jakiego widziałem. Słowo lekarz do niego nie należy w ogóle !!!!!!!!!!! Gdzie patrzy Ściborski i dyrektor szpitala na taką mendę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Pączek IP: *.xdsl.centertel.pl 06.02.13, 18:30
      Coraz trudniej skorzystać z pomocy lekarskiej w naszym mieście.
    • Gość: mariusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 20:02
      HEJ ITU CIEBIE POPIERAM DROGA PANI EWA TAK TO JEST SZPITAL ŚMIERCI NIE LECZA LUDZI TYLKO JAK ZWIERZETAMI SIE OBCHODZA -)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.