czy tabletki pomagaja???? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam
    mam najprawdopodobnie fobie spoleczna (sam to zdiagnozowalem wiec nie jestem w 100% pewny - ale mam wiele objawow tej choroby), jednak nie do konca sie izoluje, koncze studia, zaczalem staz, gram amatorsko w pilke - jednak zyje w ciaglym strachu i stresie, nie potrafie sie w ogole zrelaksowac, szkola=lęk, staz - jeszcze wiekszy, jazda autobusem - ciagle mysle, zeby tylko nie spotkac nikogo znajomego, domofon, goscie w domu - tragedia, co sie wtedy dzieje

chce wybrac sie do psychiatry, psychologa (chyba nie ma to znaczenia??) z nadzieja, zde przepisze mi jakies cudowne lekarstwo, ktore choc w jakims stopniu ograniczy moje lęki - czy jest to mozliwe??, ile kosztuje wizyta u takiego specjalisty (do publicznego osrodka nie chce isc - za duzo ludzi i nie mam przekonania do ich zaangazowania), czy bral ktos kiedys valerin forte, czy slabia on zdenerwowanie i strach????

chyba i tak nie bede mial odwagi pojsc do lekarza - i tak w kolko tylko ze swoja fobia ;(((

prosze poradzcie cos
    • > chce wybrac sie do psychiatry, psychologa (chyba nie ma to znaczenia??) z nadzi
      > eja, zde przepisze mi jakies cudowne lekarstwo,

psycholog nie ma wyksztalcenia medycznego, on jest od tego zeby z toba pogadac i
      naprawic dusze, zadnych tabletek ci nie przepisze. (w moim przypadku za pierwsze
      godzinne spotkanie zaplacilem 100zl a za kazde nastepne 80, spotkania w grupie
      teraputycznej to 50zl)
      psychiatra jest po studiach medycznych i jest od tego zeby leczyc jesli cos
      biologicznie nie dziala w twoim organizmie pooprawnie, od niego wlasnie
      dostaniesz recepte na psychotropy. (konsultacja 100zl)
      ja na fobie spoleczna i depresje dostalem efectin, na depresje pomogl, na fobie
      jeszcze nie bardzo.
      przygotuj sie na to, ze leki tego typu nie dzialaja natychmiastowo (zwykle po
      3-4tyg.) i ze nie kazdy lek pomaga kazdemu choremu.

powodzenia
      --
      "life is a strange thing
      just when you think you've learned how to use it
      it's gone"

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.